Jump to content

Jiayu S3+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ που έκατσες και ψάχτηκες αλλά ακόμα πιο πολύ που το έγραψες εδώ μέσα!!

 

Θα μπορούσα να κάνω μόνο τη διαδικασία του root χωρίς να αλλάξω τη rom?

 

Επίσης γράφεις fast tool. Μήπως εννοείς το flash tool γιατί το googlαρω και δεν βρίσκω άκρη. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει ένα Link από το πρόγραμμα

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων μου έφτιαξες τη μέρα!:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 133
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ που έκατσες και ψάχτηκες αλλά ακόμα πιο πολύ που το έγραψες εδώ μέσα!!

 

Θα μπορούσα να κάνω μόνο τη διαδικασία του root χωρίς να αλλάξω τη rom?

 

Επίσης γράφεις fast tool. Μήπως εννοείς το flash tool γιατί το googlαρω και δεν βρίσκω άκρη. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να ποστάρει ένα Link από το πρόγραμμα

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων μου έφτιαξες τη μέρα!:):):)

 

Διάβασα με μεγάλη καθυστέρηση το post σου.

Από βιασύνη έγραψα "Fast" αντί του σωστού "Flash" (ζήτησα ήδη τη διόρθωση από τον συντονιστή).

 

Έχω γράψει στον οδηγό το link για το Flash Tool.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
Διάβασα με μεγάλη καθυστέρηση το post σου.

Από βιασύνη έγραψα "Fast" αντί του σωστού "Flash" (ζήτησα ήδη τη διόρθωση από τον συντονιστή).

 

Έχω γράψει στον οδηγό το link για το Flash Tool.

 

Με μεγάλη καθυστέρηση απαντάω και εγώ... έχει διορθωθεί. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη καθυστέρηση απαντάω και εγώ... έχει διορθωθεί. :rolleyes:

 

Ευχαριστώ.

Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελευταία το κινητό με έχει απογοητεύσει. Έχει αρχίσει και κολλάει τρομερά όταν γράφω με το πληκτρολόγιο και μόνο τότε. Επίσης η μπαταρία πραγματικά στεγνώνει και πιστεύω ότι οφείλεται στη πολυ φωτεινή οθόνη ακόμα και σε κατάσταση μίνιμουμ φωτεινότητας. Άμα αλλάξω ρομ θα μπορώ να.ρίξω τη φωτεινότητα και να.λύσω και το πρόβλημα με το λαγκ του πληκτρολογίου;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το κινητό με έχει απογοητεύσει. Έχει αρχίσει και κολλάει τρομερά όταν γράφω με το πληκτρολόγιο και μόνο τότε. Επίσης η μπαταρία πραγματικά στεγνώνει και πιστεύω ότι οφείλεται στη πολυ φωτεινή οθόνη ακόμα και σε κατάσταση μίνιμουμ φωτεινότητας. Άμα αλλάξω ρομ θα μπορώ να.ρίξω τη φωτεινότητα και να.λύσω και το πρόβλημα με το λαγκ του πληκτρολογίου;

 

Mηπως εχεις ανοικτη την ambient οθονη; που ευθυνεται για αυτο;

Με νεα ρομ και επισης νεα μπαταρια θα δεις αποτελεσματα οπως ειδαμε ολοι εμεις

Link to comment
Share on other sites

το adaptive brightness ή αλλιώς προσαρμοστική φωτεινότητα, τελικά πίνει πολύ μπαταρία!

 

using TapaTalk with my JiaYu S3 , 7.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έβαλε κανένας άλλη ρομ στο κινητό που να δουλεύει σωστά; Αύριο θα καθίσω να ασχοληθώ και δεν εχω βρει ακόμα ποια ρομ να βάλω
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατάφερα να απελευθερωθώ από το bootloop που κόλλησα τον ΦΕΒ 2016 με την τότε αναβάθμιση του λογισμικού, με τη μέθοδο που περιέγραψα σε προηγούμενα posts, δεν τόλμησα να δοκιμάσω νεώτερες εκδόσεις rom που κυκλοφόρησαν γιατί με φόβισαν, κυρίως, τα διάφορα προβλήματα που διαβάζω.

 

Το κινητό (S3+) μου παρέχει άψογα τις υπηρεσίες που ζητάω, καλύπτει απόλυτα τις ανάγκες μου και δεν σκέφτομαι να πειραματιστώ μέχρις ότου σκεφτώ την αντικατάστασή του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...