Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια θα ηθελα σας παρακαλω μια βοηθεια για να μπορεσω να συνδεθω μεσω του pc μου στο Motocast της Motorola για να βρω καποιες φωτογραφιες που ειχα ανεβασει εκει.Δυστηχως η συσκευη που ειχα (Motorola xt910) απεβιωσε και δεν μπορω να την χρησιμοποιησω καθολου.Εχω εγκαταστησει το Motocast στο pc κανω εγκατασταση αλλα μου βγαζει ενα μηνυμα "ΣΦΑΛΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ" και λεει "για να ρυθμισετε το απομακρυσμενο περιεχομενο απαιτειτε συνδεση στο ιντερνετ" ομως το pc μου εχει κανονικα συνδεση με ιντερνετ τι μπορει να φταιει; και υπαρχει τροπος να συνδεθω; οποιος γνωριζει ας μου απαντησει. Edited by dilimma
Motorola Z8 , Motorola Razr Xt910 ,Lg G2 32gb
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια. Επλιζω να ποσταρω στο σωστο σημειο. Θα ηθελα να ρωτησω ποσο θα μπορουσα περιπου να πουλησω το moto g μου. Η κατασταση του δεν ειναι και καλυτερη, με καποια σημαδεια, συν ειχε πεσει σε νερο και παρολο που ολα λειτουργουν αψογα εχει μεινει ενα σημαδι σε ενα μερος της οθονης το οποιο ομως φαινεται μονο αν το βλεπεις απο το πλαι η ελαχιστα σε μια τελειως λευκη οθονη. Ποσο πιστευεται οτι θα μπορουσα να το πουλησω?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχα ένα σοβαρό προβλημα με το wifi του κινητού μου Motorola Moto X. Δεν έπιανε πουθενα. Επικοινώνησα με τη Cellcom και μου είπαν να τους το στείλω. Μετά απο καμιά βδομάδα μου το έστειλαν χωρίς να μου χρεώσουν τιποτα τη στιγμή που στη ουσία το κινητο ήταν εκτός εγγύησης, δεν υπήρχε απόδειξη αγοράς και ήδη είχε ανοιχτεί απο "τεχνικό" εδώ στη Λαρισα!!! Το κινητό δουλεύει τώρα άψογα με φοβερό σήμα wifi. Απο οτι ειδα στα συνοδευτικά εγγραφα αλλάχτηκε καποια πλακέτα και μάλιστα έγινε αναβάθμιση του λειτουργικού στη 5.1 !!!

Συνηθως ολο μπινελίκια είμαστε για το service των εταιριών. Ε ας πούμε και κανένα καλό λόγο.

Link to comment
Share on other sites

αψογο σαν service. Εστειλα το G πριν λιγες μερες για προβλημα στην οθονη. Αμεσως με ενημερωσαν οτι η οθονη θα αλλαχθει.

Σημερα το εστειλαν, χωρις καμμια χρεωση και αυριο θα το παραλαβω μεσω ΕΛΤΑ courier.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας,

Έχω ένα motorola moto g 2nd gen το οποίο μου έπεσε μέσα στην λεκάνη και πήρε νερό.

Προσπάθησα να βγάλω το νερό από μέσα αλλά δυστυχώς δεν ανοίγει και μάλλον δεν ανοίγει.

Συνεπώς η μόνη μου λύση είναι να το πάω για service.

Μένω στην Θεσ/νίκη και το κινητό το πήρα από Αθήνα.

Γίνεται να πάω το κινητό μου σε ένα κατάστημα Γερμανός (δεν το πήρα από τον Γερμανό) ή θα πρέπει να το στείλω αναγκαστικά στην Αθήνα από εκεί που το αγόρασα;

(Sorry για την ηλίθια ερώτησή μου αλλά δεν έχω πάει για service κανένα από τα κινητά μου μέχρι στιγμής)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο στη Cellcom να δείς τί μπορείς να κάνεις.

 

Αν , όμως, σου χάλασε από νερό, καλύτερα να πάρεις καινούργιο.

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση επικοινώνησε κατ'ευθείαν με τη Cellcom, μην ασχολείσαι με καταστήματα. Βέβαια μια που η πτώση σε νερό δεν καλύπτεται από την εγγύηση και επειδή υποθετω ότι το κόστος επισκευής δε θα είναι χαμηλό, θεωρώ πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι περάσεις στο Moto G τρίτης γενιάς που αυτές τις μέρες το έχει η Vodafone για 139 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κι εγώ την έχω πάθει έτσι.

Η Cellcom στάνταρ θα σου χρεώσει 100άρα για αλλαγή πλακέτας.

Δοκίμασε το κόλπο με το ρύζι, αν δεν έχεις φάει μεγάλη ζημιά ίσως το σώσεις.

Το δικό μου κοντά ένα 6μηνο μετά μετά από 20 ώρες σε ρύζι δουλεύει ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Πριν από λίγο καιρό αποφάσισα να πάρω καινούριο smartphone και έχασε σκοπό να δώσω μέχρι 100€ αλλά μετά από κάποιες συμβουλές και πολλές κριτικές που ειδα μου είπαν να βάλω αλλά 20-30€ και να πάρω το μοτο G3.Να το πάρω ή να δω κάποια άλλη εναλλακτική;;

Μέγιστο budget 120-130€

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Αυτό το smartwatch στο eshop παρουσιάζεται ως Motorola Moto 360 Sport (2nd Gen) 45mm

Εδώ: http://www.e-shop.gr/motor...k-p-TEL.026510

Αυτό δεν μπορώ να το βρώ πουθενά σε site έτσι.

Υπάρχει μόνο ως Motorola Moto 360 (2nd Gen).

Για το μοντέλο sport επίσημα δεν βρίσκω πουθενα 2nd Gen.

Ξέρει κανείς κάτι για το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οικονομικο με μπαταρια 4000 η οποια μαλιστα ειναι εναλλαξιμη. Stock android με Google assistant. Flash και στις δυο καμερες. Αν το εχει κανεις αναμενουμε εντυπωσεις. Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola
  • The topic was pinned
  • 1 year later...

Πριν λίγο, άνοιξα για πρώτη φορά το νέο κινητό Moto G31, αφού έβαλα τη sim από πολύ παλιό κινητό ALCATEL 2051D.

Στη διαδικασία έναρξης, εκεί που προσαρμόζεις το κινητό, ένα βήμα ήταν η αντιγραφή δεδομένων. Το παρέλειψα, με σκοπό να το κάνω αργότερα. Τώρα που θέλω να το κάνω, δεν βρίσκω πουθενά τη διαδικασία.

Έχω κοιτάξει πολύ στις ρυθμίσεις, αλλά τίποτα. Μήπως πρέπει από κάπου πρώτα να ενεργοποιηθεί η sim (εάν δεν είναι ενεργοποιημένη), και έτσι να μπορέσω να δω επαφές+μηνύματα για να μπορέσω να τα βαλω στο κινητό;

Κάποια στιγμή, δεν μπορώ να καταλάβω πως, είδα τα μηνύματα. Δεν ξέρω τι και πώς είναι ενεργό, που βρίσκεται η διαδικασία μεταφοράς.

Δεν θέλω να αντιγράφουν σε κανένα σημείο στο Google. Εσωτερικά και μόνο στο κινητό.

Μπορείτε να με βοηθήσετε;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα αγαπητοί, 

 

 

 

Έχω τη συσκευή g9 plus και είμαι απίστευτα ευχαριστημένος . Το έχω δύο χρόνια και ακόμα δεν του έχω κάνει επαναφορά εργοστάσιακων ρυθμίσεων. Το τελευταίο δίμηνο μου κάνει το εξής.. 

 

Στο άσχετο αρχίζουν να ανοίγουν πράγματα σαν να πατάω εγώ την οθόνη με τη διαφορά ότι δεν την ακουμπάω. Αυτοβούλως δηλαδή 😁.. Το κάνω restart και επανέρχεται. 

 

Καμία ιδέα για το τι συμβαίνει? 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, ενδιαφέρομαι για τους γονείς για το g42! Θα το πάρω από shopflix, ήθελα να ρωτήσω, έρχεται με θήκη και φορτιστή, fm έχει το συγκεκριμένο? Έχω διαβάσει διάφορα! Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Στο Σκρουτζ  στην περιγραφή λέει οτι έχει φορτιστή και θήκη και υπάρχει και φωτογραφία

https://www.skroutz.gr/s/45201819/Motorola-Moto-G42-Dual-SIM-6GB-128GB-Atlantic-Green.html#description-specifications

Επίσης με βάση το gsmarena αλλά και με αυτό το review υπάρχει και FM ράδιο

https://reviews.texnologia.net/motorola-moto-g42/

2 ώρες πριν, paraskevas013 said:

Καλησπέρα στην ομάδα, ενδιαφέρομαι για τους γονείς για το g42! Θα το πάρω από shopflix, ήθελα να ρωτήσω, έρχεται με θήκη και φορτιστή, fm έχει το συγκεκριμένο? Έχω διαβάσει διάφορα! Ευχαριστώ 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kmpatra said:

Στο Σκρουτζ  στην περιγραφή λέει οτι έχει φορτιστή και θήκη και υπάρχει και φωτογραφία

https://www.skroutz.gr/s/45201819/Motorola-Moto-G42-Dual-SIM-6GB-128GB-Atlantic-Green.html#description-specifications

Επίσης με βάση το gsmarena αλλά και με αυτό το review υπάρχει και FM ράδιο

https://reviews.texnologia.net/motorola-moto-g42/

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Τα έχω δει που τα λένε, απλά ψιλό χάθηκα γιατί κάποια review λέγανε ότι δεν έχει φορτιστή, άλλα ότι έχει, ίσως επειδή άλλες εκδόσεις για έξω άλλες στην χώρα μας! Anyway Θα προβώ στην παραγγελία! 

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να ρωτήσεις στο μαγαζί από το οποίο θα παραγγείλεις να σου το επιβεβαιώσει.

Στην ετικέτα-αυτοκόλλητο πάνω στο κουτί αναφέρονται ρητά τα περιεχόμενα.

Μέχρι στιγμής το μόνο μοτορόλα που έχω δει να παραπονούνται ότι δεν έχει φορτιστή, είναι αυτό που έχω και εγώ, το G32 δηλαδή

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ένας χαμούλης παγκοσμίως σήμερα όταν σε πολλά motorola (και στο δικό μου) ήρθε push notification με τίτλο "test for Ricardo" το οποίο παρέπεμπε στην εφαρμογή βοήθειας της εταιρίας.

Η motorola δήλωσε ότι πρόκειται για λάθος εσωτερικό και δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

https://www.reddit.com/r/androiddev/comments/1611c9r/be_careful_when_testing_push_notifications/

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...