Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυκλοφορησε στην Βραζιλια. Jelly bean. 1GB RAM. 3.5 ιντσες με αναλυση 320 480 και μπαταρια 1785 !!! Ελπιζω να ερθει προς θα εδω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Motorola στην Ελλάδα δύσκολα θα ξαναδούμε . Δεν ξέρω μόνο μήπως η Google Hellas κάνει εισαγωγή την σειρά X Phone που πρόκειται για την πρώτη συνεργασία Μοτορολα - Google, μετα την εξαγορά της 1ης από την 2η

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εννοω τα skroutzομαγαζα αν το φερουν.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχει βγεί μεγάλη βρώμα για το Moto X. Άραγε, η Motorola έχει μπερδέψει τον κόσμο με το Moto X και το Moto droid ultra ?

Ένα απλό google search σε βάζει σε διλλήματα...

 

Link1:http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/motorola-x-phone-release-date-news-and-rumours-1150026

Link2:https://www.google.gr/search?q=motorola+x&client=firefox-a&hs=GzZ&rls=org.mozilla:el:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8hfcUd7yBcmGswaA1YHwBg&ved=0CDgQsAQ&biw=1024&bih=673

Link3:http://www.knowyourmobile.com/motorola/motorola-x/19975/moto-x-specs-price-and-release-date-rumours

 

 

http://static.knowyourmobile.com/sites/knowyourmobilecom/files/styles/insert_main_wide_image/public/motorolax1.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Και ενώ όλοι περιμένουμε την 1η Αυγούστου όπου και θα γίνει η επίσημη παρουσίαση του Moto X smartphone της Motorola/Google, η εταιρεία παρουσίασε εχθές όχι ένα αλλά τρία νέα μοντέλα!

 

Τα νέα DROID, τα οποία βγαίνουν σε συνεργασία με την Verizon, αποτελούν στην ουσία τις νέες εκδόσεις των RAZR που κυκλοφορούσαν μέχρι τώρα και για μία ακόμα φορά σκοπεύουν να καλύψουν όσο το δυνατόν περισσότερες κατηγορίες καταναλωτών γίνεται!

 

Το πρώτο μοντέλο, και το ισχυρότερο, ονομάζεται DROID Ultra και έρχεται με ένα unibody red kevlar glossy shell! Τα specs του περιλαμβάνουν 5ιντση 720p οθόνη, dual core χρονισμένο στο 1.7GHz, 2GB RAM, 4G, LTE, NFC και όλα αυτά σε ένα “κέλυφος” μόλις 7.18mm!

 

Το DROID MAXX στην ουσία αποτελεί την “ενισχυμένη”, όσον αφορά την μπαταρία, έκδοση του DROID Ultra καθότι διαθέτει μπαταρία χωρητικότητας 3,500mAh.

 

Το DROID Mini είναι το “μικρότερο” της παρέας καθότι διαθέτει οθόνη (η οποία είναι edge to edge) 4.3″ και ανάλυσης επίσης 720p! Ο επεξεργαστής αλλά και η μνήμη RAM ακολουθούν τα χνάρια των 2 μεγαλύτερων μοντέλων όπως επίσης και η unibody kevlar κατασκευή!

 

Η Motorola προχώρησε και σε σημαντικές προσθήκες και modifications στο Android όπως το Droid Zap το οποίο επιτρέπει στην γρήγορη μεταφορά δεδομένων σε άλλα smartphones μέσω του cloud, όπως επίσης και την ενσωμάτωση του νέου camera UI το οποίο και έχουμε δει σε sneak peaks μέχρι στιγμής στο Moto X!

 

Οι συσκευές θα είναι διαθέσιμες στην Αμερικάνικη αγορά από τις 20 του Αυγούστου!

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Moto G

 

http://mobilenews.omio.com/wp-content/uploads/gsmarena-moto-g.jpg

 

 

GSMArena has been passed this piece of promo advertising material, where it has been tipped off that it will cost £134.95, and it is said to be targeted at Christmas shoppers.

 

 

 

sources:

http://mobilenews.omio.com/mobile-phone-news/motorola-moto-g-advert-leaks-via-phones4u-mobile-phone-to-cost-134-95-sim-free/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g-5831.php

Edited by tsoump

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώνεται επίσημα στις 13 Νοέμβρη.

http://www.moto-g.com

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε ολη την παρέα.

Εχω το συγκεκριμένο motorola mz607-16 και θα ήθελα να το κάνω root εχω ψάξει αρκετά στο ιντερνέτ αλλά δυστυχώς δεν εχω βρει κάτι που θα με βοηθήσει. Γνωρίζει κανείς τίποτα για το πως θα μπορέσω να το κανω root.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν απαντήσεις.

 

:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα Motorola Startac MG1-4E12 το οποίο λειτουργεί κανονικά αλλά έχει ειδικό κωδικό, τον οποίο δεν θυμάμαι και δεν μπορώ να το ανοίξω. Ξέρει κανείς αν μπορεί να ξεκλειδωθει ή όχι;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οδηγίες

1

Πατήστε το κουμπί "FCN", το οποίο είναι χρωματισμένο κίτρινο και στην κάτω σειρά των κουμπιών στη συσκευή. Στη συνέχεια, πατήστε το έξυπνο κουμπί, το οποίο βρίσκεται στην αριστερή πλευρά της συσκευής, μεταξύ της πάνω και κάτω βέλος. Το έξυπνο κουμπί έχει ένα σύμβολο διαμάντι στο ίδιο το κουμπί. Το μενού StarTAC θα εμφανιστεί τώρα.

 

2

Πατήστε είτε το επάνω ή το κάτω βέλος μέχρι να "Κλείδωμα ασφαλείας" εμφανίζεται στην οθόνη. Στη συνέχεια, πατήστε το έξυπνο κουμπί.

 

3

Μεταβείτε στο "Secure Επιλογές" και πατήστε το έξυπνο κουμπί. Πληκτρολογήστε "000000", όταν η συσκευή ζητάει κωδικό ασφαλείας σας. Εάν έχετε αλλάξει τον κωδικό, που σε αυτόν τον αριθμό αντ 'αυτού.

 

4

Μετακινηθείτε είτε «Master Reset» ή «Master Clear". Ολική επαναφορά θα λάβει όλες τις επιλογές και τις ρυθμίσεις στην αρχική εργοστασιακές τους. Δάσκαλος σαφές θα εκτελέσει μια ολική επαναφορά, και θα διαγράψει επίσης τον τηλεφωνικό κατάλογο, το χρονόμετρο και τη μνήμη μηνυμάτων. Πατήστε το έξυπνο κλειδί για να κάνετε την επιλογή σας.

 

5

Πατήστε το έξυπνο πλήκτρο δύο φορές για να επιβεβαιώσετε την επιλογή σας. Η StarTAC τώρα θα μηδενιστεί.

 

Υποδείξεις

Μόλις εκτελέσετε είτε επαναφορά, δεν μπορείτε να πάτε πίσω και να ανακτήσει τα χαμένα ρυθμίσεις ή πληροφορίες.

 

 

 

Διαβάστε περισσότερα: http://www.ehow.com/how_7250738_reset-startac-phone.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/14/10/moto-lollipop-updates/gsmarena_001.jpg

 

Οι συσκευές της Motorola που θα αναβαθμιστούν σε 5.0 με φυσικό πρωτοπόρο το Nexus 6 :

 

 

 

via

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες για την διάθεση της συσκευής στα ελληνικά καταστήματα άλλα και συμβουλές/εμπειρίες για αγορά αυτής μέσω on-line καταστημάτων.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Σε ενα moto e μιας φίλης έσπασε η οθόνη και θέλει να το πουλήσει για ανταλλακτικά.Πως θα της κάνω επαναφορά χωρίς να βλέπω τίποτα?Η αφή δεν αποκρίνεται.Κρατάω πατημένο το power button αλλά δεν κλείνει.Καμία ιδέα?:O Edited by original911
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σε ενα moto e μιας φίλης έσπασε η οθόνη και θέλει να το πουλήσει για ανταλλακτικά.Πως θα της κάνω επαναφορά χωρίς να βλέπω τίποτα?Η αφή δεν αποκρίνεται.Κρατάω πατημένο το power button αλλά δεν κλείνει.Καμία ιδέα?:O

Δες απο το κατωτέρω βίντεο πως δουλεύει η recovery mode και πήγαινε factory -> factory reset. Μέτρα τις κινήσεις που θα κάνεις

Γενικότερα κοίτα στο Youtube βιντεάκια.

 

Αυτά.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεεις με τον υπολογιστη δε μπορεις να δεις τα αρχεια;
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δες απο το κατωτέρω βίντεο πως δουλεύει η recovery mode και πήγαινε factory -> factory reset. Μέτρα τις κινήσεις που θα κάνεις

Γενικότερα κοίτα στο Youtube βιντεάκια.

 

Αυτά.

Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου σαν λύση απλά ρώτησα μήπως υπάρχει κάτι πιο σίγουρο.Χιλια ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου!

Οταν το συνδεεις με τον υπολογιστη δε μπορεις να δεις τα αρχεια;

Τα αρχεία μπορώ να τα δω και τα διέγραψα το θέμα όμως είναι οι λογαριασμοί.:(Ευχαριστώ!

 

EDIT Προσπάθησα αρκετές φορές αλλά μάταια δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει και ας ακολουθώ τα βήματα σωστά.Υπάρχει τροπος να δω την οθόνη του κινητού στον Υ/Η χωρίς να είμαι root?

Edited by original911
Link to comment
Share on other sites

EDIT Προσπάθησα αρκετές φορές αλλά μάταια δεν καταλαβαίνω τι συμβαίνει και ας ακολουθώ τα βήματα σωστά.Υπάρχει τροπος να δω την οθόνη του κινητού στον Υ/Η χωρίς να είμαι root?

 

Βρειτ, εσύ δε θα καταλάβεις κάτι αν ειναι ανενεργή η οθόνη. Δοκίμασε ξανά στα τυφλά να κάνεις factory reset και ύστερα σύνδεσέ το στον υπολογιστή να δείς εάν στη μνήμη του κινητού έχουν μείνει μόνο αρχεία του συστήματος android.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Βρειτ, εσύ δε θα καταλάβεις κάτι αν ειναι ανενεργή η οθόνη. Δοκίμασε ξανά στα τυφλά να κάνεις factory reset και ύστερα σύνδεσέ το στον υπολογιστή να δείς εάν στη μνήμη του κινητού έχουν μείνει μόνο αρχεία του συστήματος android.

 

Φυσικά και θα καταλάβω, δεν είναι ανενεργή είναι σπασμένη μπορώ να διακρίνω κάποια πράγματα,όπως ότι δεν δείχνει το εικονίδιο της μοτορόλα για να συνεχίσει στην recovery.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για αυτό εγκαθιστούμε πλέον πάντα το παρακάτω για να μην έχουμε τέτοια θέματα και να κάνουμε remote wipe.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm&hl=en

 

Αν θυμάμαι έχει και η moto αντίστοιχο app..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους.Έχω το motorola g 2 και έσπασα την οθόνη του:cry:

Για καλή μου τύχη δεν έχει χαλάσει κάτι στα pixel ή στην οθόνη αφής...δηλαδή δουλεύει κανονικά απλά είναι σπασμένο το τζάμι...και θα ήθελα τα φώτα σας ως προς αυτό.

Κάνοντας μια περιήγηση στο foroum διάβασα αρκετά θέματα με παρόμοια προβλήματα που τα service για να ανεβάσουν το κόστος αλλάζουν και την οθόνη πέραν του digitizer...επίσης σκεπτόμενος να το αλλάξω μόνος μου,δεν ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω από το ebay άσε που δεν έχω και τόση αυτοπεποίθηση στις ικανότητές μου:X

Οπότε ρωτάω αν έχετε υπόψιν σας τα εξής:

μπορεί να φτιαχτεί?

πρέπει να αλλάξει και η οθόνη πέραν του digitizer?

κάποιο προσιτό service?

Ευχαριστώ,όποια άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη...και σε περίπτωση που έχω κάνει λάθος topic συγνώμη,νέος εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδω και μερες το σαιτ της motorola δε λειτουργει και λεει οτι ειναι υπο κατασκευη.Ξερει κανεις τιποτα;Το νεο moto g ποτε θα αρχισει να πωλειται στην Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...