Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol::lol: οντως το L9 ειναι σε μια λογικη τιμη, αλλα πολλα αξιζουν τα z8 & v9 κατα την αποψη μου!!κατα τ' αλλα εχω ψηφισει την μαρκα μου!!:happy: διοτι την υποστηριζω ακομα απο λογικης (τιμης) και τεχνολογικης αποψης!! βεβαια τα τελευταιας τεχνολογιας ειναιτρελα κινητα!! πολυ designατα και πολυ ''δυνατα'' σε εσωτερικη λειτουργια!και καπως πρωτοτυπα απο τα κλασικα motorola!!

 

οσο για το Α1200 χαζομαρα μου που δεν το βαλα, το ξεχασα...:confused: παντως και αυτο δειχει sexαιρετικο!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω ξανά στην DTE.Δεν ξέρω αν θα είναι εκεί η motorola.(αλλά και να είναι δεν πιστεύω ότι θα δω τίποτα αξιόλογο.)Μακάρι να έχουν κανά v9 να παίξουμε.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω ξανά στην DTE.Δεν ξέρω αν θα είναι εκεί η motorola.(αλλά και να είναι δεν πιστεύω ότι θα δω τίποτα αξιόλογο.)Μακάρι να έχουν κανά v9 να παίξουμε.

 

εκει εχει live συσκευες??μπορεις να τις δεις κλπ?? :lol: καιγεσαι ελαφρως εε??? πας για να παιξεις με τα τελευταια μοντελα..!! :lol:αυτο που βρισκεται?? αθηνα, αλλα που ακτιβως, και ποιο το περιεχομενο του?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ημουν κι εγω κατοχος αυτου του κινητου αλλα φροντισα να το ξεφορτωθω γρηγορα. Τα συγκεκριμενα προβληματα δεν μου τα ειχε εμφανισει (δεν το κρατησα και πολυ καιρο ομως) αλλα μια μερα σταματησε να δουλευει η οθονη ετσι απλα. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ημουν κι εγω κατοχος αυτου του κινητου αλλα φροντισα να το ξεφορτωθω γρηγορα. Τα συγκεκριμενα προβληματα δεν μου τα ειχε εμφανισει (δεν το κρατησα και πολυ καιρο ομως) αλλα μια μερα σταματησε να δουλευει η οθονη ετσι απλα. :mad:

 

οταν λες <<φροντισα να το ξεφορτωθω γρηγορα>> τι εννοεις με αυτο? οτι δεν σε βολευε??οτι ηταν σκαρτο? τι ακριβως... (εχει ζουμι αυτο που λες.) σου εδειξε προβλημα απο την αρχη?? τι δεν σ αρεσε και το σουταρες απο τοσο νωρις...

(το λεω γτ αλλοι το χουνε 1-2 χρονια {συμπεριλαμβανομενος και γω} και δεν εχουν κανενα προβλημα, ισα ισα που το προτεινουν σε κοσμο..!! )

 

η οθονη που λες.. μπορει να ειναι πολλα!! ή να στο πουλησαν σκαρτο απο την αρχη ή κακομεταχειρηση του κινητου...!! :ninja:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

eixe merika bugs to sofware, isws na ftaiei oti htan "live"...pantws "dead" h o8onh egine eksaitias kapoiou kalwdiou pou kophke apoti mou eipan. emfanisiaka pantws mou arese poly san kinhto :)

 

sorry gia ta greeklish :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοεί ο nuru_theone με το L6 skin αλλά επειδή φτιάχνει απίθανα skins ρίξε καλού κακού μια ματιά και εδώ

 

L6 Erythros Skin - Final Release!!!

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Α1200 γιατί μου χει πάρει το μυαλό:happy::p

Πότε θα το πάρω στα χέρια μου δεν ξέρω:(

 

Του έκανα εκτεταμένη δοκιμή (2 μέρες), μου το έδωσε ένα φιλαράκι μου που το πουλάει να το δοκιμάσω αν το θέλω και δυστυχώς με απογοήτευσε στα παρακάτω :

α) δυσχρηστία UI και έλειψη πολλών "έξυπνων" drop-down tabs και άλλων "έξυπνων" λύσεων που ενσωματώνουν άλλα αντίστοιχα και ανταγωνιστικά smartphones με touchscreen όπως P990i

β) ανυπαρξία εφαρμογών προς εγκατάσταση.

 

Έχω ήδη παραγγείλει το Ζ6 το οποίο πιστεύω συνδιάζει το πάντα γοητευτικό design της moto, ανθεκτική και καλή κατασκευή (όλο απο αλουμίνιο και γυαλί), το νέο UI JUIX, γρήγορο επεξεργαστή, memory slot (1gb microSD included in the box) και φυσικά άψογη τιμή 200 euro λιανική. Εγώ έκανα σύνδεση με φορητότητα στη Vodafone και μου βγήκε 70 euro στο Vodafone 200(εκμεταλεύτηκα τη προσφορά της Vodafone "φέρε ένα φίλο σου στη Vodafone"=+60 euro επιδότηση) και θα το χρησιμοποιώ σα δεύτερη συσκευή όταν θα χρειάζομαι κάτι πιο μικρό γιατί το P990i μου έχει λύσει τα χέρια και δε το αλλάζω με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

γτ τα υποβιβαζετε τοσο τα μοτορολα??ως 2η συσκευη??:blink:

 

ειναι ελατωματικα?δεν σας αρεσουν?? εγω και μονο που τα βλεπω να στεκονται στο ραφι της vodafone τρελενομαι, κι αν ειναι και live συσκευες τα καιω!!!

 

οσο για το z6, ειναι μια πολυ καλη επιλογη, απο αποψη μοτορολα!! και ως 2η συσκευη ειναι μια απιστευτη επιλογη!!(εγω ως 1η συσκευη και θα πετουσα)

 

αλλα, αν εισαι λεφτας, θα σου προτεινα το z8 με χιλιομετρα διαφορα!!:happy:ειναι κορυφη!! και μονο η χωρητκοτητα, και η τελειοποιηση των χρωματων της οθονης, ειναι η απολυτη ηδονη!!:happy:

 

απο μοτορολα 1 βαζω το : z8

με μεγαλη διαφορα!! πολυ αξιοπιστη συσκευη!!

 

Υ.Σ.:το προτεινω στους λεφταδες!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

γτ τα υποβιβαζετε τοσο τα μοτορολα??ως 2η συσκευη??:blink:

 

ειναι ελατωματικα?δεν σας αρεσουν?? εγω και μονο που τα βλεπω να στεκονται στο ραφι της vodafone τρελενομαι, κι αν ειναι και live συσκευες τα καιω!!!

 

οσο για το z6, ειναι μια πολυ καλη επιλογη, απο αποψη μοτορολα!! και ως 2η συσκευη ειναι μια απιστευτη επιλογη!!(εγω ως 1η συσκευη και θα πετουσα)

 

αλλα, αν εισαι λεφτας, θα σου προτεινα το z8 με χιλιομετρα διαφορα!!:happy:ειναι κορυφη!! και μονο η χωρητκοτητα, και η τελειοποιηση των χρωματων της οθονης, ειναι η απολυτη ηδονη!!:happy:

 

απο μοτορολα 1 βαζω το : z8

με μεγαλη διαφορα!! πολυ αξιοπιστη συσκευη!!

 

Υ.Σ.:το προτεινω στους λεφταδες!!:happy:

 

 

Δεν θα ξόδευα ποτέ πάνω απο 300 euro για κινητό, ακόμη και το P990i που είναι ότι πιο ακριβό έχω αγοράσει το πήρα όταν το βρήκα καινούργιο 280 euro και μάλιστα σε 4 μηνιαίες άτοκες δόσεις στο λογαριασμό του ΟΤΕ, απο OTEshop.

 

Γενικά, μέχρι στιγμής αν και είχα ήδη 2 ακόμη συσκευές Motorola στο παρελθόν όπως άλλωστε βλέπεις στην υπογραφή μου(και τις 2 τις πήρα τσάμπα απο επιδότηση που είχα μετά το πρώτο χρόνο και τις επέλεξα μόνο για το design), η Motorola με έχει καλύψει μόνο σε δύο σημεία 1)Design 2)Ποιότητα κατασκευής.

 

Το Ζ6 όπως γράφω παραπάνω με καλύπτει απόλυτα αλλά σα 2η συσκευή(αν το συγκρίνω με το P990i που χρησιμοποιώ είναι πολύ πίσω).

 

Τώρα σχετικά με το Ζ8, για μένα μετά και τη σχετική εμπειρία που είχα με τα Siemens SX1 και Nokia 3230, παρ' ότι ήταν άψογες συσκευές και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος (το Nokia 3230 το έδωσα στη κοπελιά μου και δε το αποχωρίζεται με τίποτα!) δεν έχει νόημα να έχεις smartphone αν δεν έχει touchscreen, απλά χάνεις πολλά ως προς την ευχρηστία, τη ταχύτητα και τις επιπλέον δυνατότητες που εμπεριέχει η έννοια "smartphone".

 

Με λίγα λόγια για εμένα, πλέον εν έτει 2008, smartphone χωρίς touchscreen = stupid phone! Ένας ακόμη λόγος που δε θα επέλεγα ποτέ το Ζ8 είναι ότι το έχω δοκιμάσει για λίγα λεπτά στο Γερμανό και είναι σα ψεύτικο, πολύ πλαστικούρα και φτηνή κατασκευή, γενικά πολύ ευπαθές, δε μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη όπως το P990i που χρησιμοποιώ.

 

Όσο γι αυτό που λές "κι αν ειναι και live συσκευες τα καιω!!!" προσωπικά μου προκαλούν εμετικές τάσεις οι προσπάθειες της Vodafone και οποιασδήποτε άλλης εταιρίας να φορτώνουν με μ@#$**ες και branded firmware τα κινητά και να καταστρέφουν τη λειτουργικότητα, το design και την εμφάνιση των συσκευών βάζοντας τα γελοία σηματάκια τους πάνω, αν είχα ποτέ συσκευή με firmware απο εταιρία όπως της Vodafone το πρώτο πράμα που θα έκανα θα ήταν να περάσω με reflash το firmware της κατασκευάστριας εταιρίας!

 

Για να καταλάβεις την αναλογία, προσπάθησε να φανταστείς το εξής παράδειγμα : αν έδινες π.χ καμιά 100.000 euro για να πάρεις μια ΒΜW X5 θα δεχόσουνα ποτέ κάτω απο την έλικα της ΒΜW να έχεις και με μεγάλα επιχρωμιωμένα μεταλλικά γράμματα το όνομα και το λογότυπο του τοπικού αντιπροσώπου(και να μη μπορείς να τα βγάλεις κιόλας;); Η μήπως θα δεχόσουνα αντι για το λογισμικό της ΒΜW για τον έλεγχο της μονάδας ESP να έχεις το λογισμικό του τοπικού συνεργείου; ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

στο τελος,με τα σηματακια..ειμαι απολυτως συμφωνος μαζι σου!!ειναι τεραστια βλακεια!! οσο που αναφερα την vodafone, ηταν τυχαιο.... απλα μ ρθε πρωτο....!! περιττο να πω πως η vodafone εχει καταφερει να καταστρεψει τα κινητα με βλακειες της!!(σηματακια,το menu και το branded) αυτο ειναι μια μορφη, ωστε να διαφημισει την μαρκα της πανω στα κινητα!!Για μενα, ηλιθιοτητα!!

 

 

οσο για το z8, δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα...δεν ειναι τοσο ''ψοφιλα'' απ'εξω.... ειναι καπως διαφορετικο το υλικο του!! μονο μια βλακεια πλακετα εχουν περασει και καλα ειναι live συσκευη!!!

 

για τα χρηματα!!εννοειται πως ουτε εγω θα δεινα τοσα λεφτα!!! σ ξουρανε!!:happy: θα προτειμουσα κατι αλλο!!

 

απλα για μενα, απο μοτορολα, υποστηριζω το z8!!:D εχει καταφερει να με κανει οπαδο του!!:p

 

 

 

και τωρα, θα διαφωνησω μαζι σου...:(!! δεν ξερω...αλλα ολοι τρωτε μια πορωση με τα touch!!! βλακεια ειναι...δεν προσφερει και τπτ ιδιαιτερο.... ισα ισα που μπορει και να σε εκνευρισει!δεν θα αγοραζα, καμια τετοια συσκευη...γτ μπορουν να δημιουργηθουν πολλα προβληματα...(με την οθονη κλπ....και μετα ειναι μια 200αρα γα επισκευη!!)αστα...

 

εε νταξει αυτο τωρα το μοντελο που εχεις, ειναι πολυ καλο οντως...και αξιοπστο....

αλλα μ βαζεις ως 2η συσκευη το z6!!

δεν λεω, εχεις μια αλλη καλυτερη συσκευη....αλλα μην αγορασεις μια καλη η οποια θα ναι στο ραφι!!:confused: κριμα ειναι!!:(

 

 

τεσπα!! σε μερικους τομεις συμφωνουμε!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δείς, σχετικά με αυτό που λες οτι: "δεν ξερω...αλλα ολοι τρωτε μια πορωση με τα touch!!! βλακεια ειναι...δεν προσφερει και τπτ ιδιαιτερο.... ισα ισα που μπορει και να σε εκνευρισει!"

 

Όλα εξαρτόνται και έχουν να κάνουν με το τι χρήση κάνει ο καθένας στο κινητό του και ποιες ανάγκες του καλείται να εξυπηρετήσει η εν λόγω συσκευή.

 

Προσωπικά δε μπορώ να κάνω αυτά που θέλω με ένα smartphone και να δουλέψω όπως με βολεύει γρήγορα και με ακρίβεια αν δεν έχει touchscreen.

 

Αν απλά θέλεις να τηλεφωνείς, να στέλνεις sms και να τραβάς video και photo ή να ακούς και κανά mp3 με το κινητό σου τότε απλά δεν υπάρχει λόγος να πάρεις ποτέ κάποιο smartphone, άρα δεν υπάρχει λόγος να κοιτάς το Z8 και άλλα τέτοια κινητά γιατί είναι smartphone!

 

Κάποτε πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι η ταξινόμηση και η κατηγοριοποιήση των κινητών σε κατηγορίες entry level,business class,photo,music,multimedia,fashion δεν γίνεται τυχαία!

 

Είναι σα να είμαι εγώ γεωργός να χρειάζομαι 4Χ4 για τα χωράφια μου και τη δουλειά μου και να πάω να πάρω Porsche Cayman! Δε λέω καλή η φιγούρα αλλά δε κάνεις τη δουλειά σου και πληρώνεις και τσάμπα λεφτά!

 

Όλα τα κινητά πλέον τα κάνουν αυτά, άλλα καλύτερα άλλα χειρότερα οπότε διαλέγεις μια συσκευή με τις βασικές λειτουργίες και με design που να σου κάνει κλικ και είσαι Ο.Κ .

 

Έχεις όμως δοκιμάσει να κάνεις view και edit σε αρχεία word, pdf ή σε φύλλα excel, να διαβάσεις και να πλοηγηθείς σε landscape fullscreen και να κάνεις copy paste απο κείμενα και σελίδες html και να στείλεις e-mail με επισημασμένο κείμενο, ή να οργανώσεις το ημερολόγιό σου σε touchscreen ; Δοκίμασε και θα δείς τη διαφορά.

 

Εμένα αυτά κυρίως μου χρειάζονται σε smartphone και πίστεψέ με (επειδή έχω δοκιμάσει να τα κάνω σε smartphone που είχα χωρίς touchscreen) χωρίς touchscreen ή κάνω πολλαπλάσιο χρόνο να κάνω την ίδια δουλεία ή δε μπορώ να τη κάνω και καθόλου μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ναι!!με καλυψες καλυτερα!!αυτο π μ αρεσει σε σενα ειναι που φερνεις συνεχως παρομοιωσεις!!:lol:ωραιος!!

 

βασικα,τα touch εννοειται πως εχουν περισσοτερες ρυθμισεις...και ειναι και πι λειτουργικα εννοειται!!!

αλλα εχουν και καποια βασικα μειονεκτιματα... που ισως να σε εκνευριζουν να τα κανεις τοσο λεπτομεριωδως!!

 

αν και τα touch ειναι ανωτερα, εχουν κατι εκνευριστικα πραματακια!αλλα αξιζουν σαν κινητα!!:happy:

 

απο smartphone ειμαι z8!! και απο touch ειμαι A1200!! απο motorola!!

 

[ιστευω πως touch η μοτορολα δεν εχει κανει κ πολλα... αλλες μαρκες ειναι πιο δημιουργικες ..εε??:worry:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα εκτεταμένη δοκιμή (2 μέρες), μου το έδωσε ένα φιλαράκι μου που το πουλάει να το δοκιμάσω αν το θέλω και δυστυχώς με απογοήτευσε στα παρακάτω :

 

(...)

 

β) ανυπαρξία εφαρμογών προς εγκατάσταση.

 

 

Για πέρνα μια βόλτα απο τα τελευταια ποστ του θεματος για το a1200 :)

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για πέρνα μια βόλτα απο τα τελευταια ποστ του θεματος για το a1200 :)

alex έριξα μια γρήγορη ματιά αλλά βρήκα post πιο πολύ για κάποιους player και firmware moding how-to.

 

Γενικά δε με ενδιαφέρει πολύ η multimedia πλευρά κάθε κινητού (στο P990i που χρησιμοποιώ απο το καλοκαίρι, έχω βγάλει 3 foto και 1 βίντεο, mp3 έχω βάλει πολλά αλλά σπάνια το χρησιμοποιώ ως mp3 player, πιο πολύ το ράδιο χρησιμοποιώ.

 

Για να καταλάβεις αν το Μ600i της SE είχε και WiFi και εκτός απο το qwerty πληκτρολόγιο είχε και δεύτερο για να επιταχύνονται οι απλές λειτουργίες τηλεφώνου ΤΟΤΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ P990i).

 

Γενικά με ενδιαφέρουν προγράμματα για voip telephony, push & blackberry mail, λεξικά, document viewers & editors, scientific calculators, εορτολόγια.

Αυτά χρησιμοποιώ κυρίως και φυσικά έναν πολύ καλό web browser.

 

Σχεδόν όλα τα παραπάνω (πλήν εορτολόγιο και scientific calculator) παρέχονταν ήδη (out of the box) στο P990i. Άν ξέρεις που μπορώ να βρώ τέτοιες εφαρμογές σε παρακαλώ αν σου είναι εύκολο point them out to me(να τις δώσω και στο φιλαράκι μου)!

 

Επίσης αυτό που με δυσκόλεψε πολύ για να δουλέψω γρήγορα με το Α1200 είναι η έλειψη hardware keyboard και το γεγονός ότι για το παραμικρό πρέπει να καταφεύγω στη γραφίδα και στο virtual keyboard, δε λέω ευεργετική η επίπτωση στο μέγεθος αλλά κάποια πράματα χρειάζονται και keyboard και μάλιστα οι απλές λειτουργίες τηλεφώνου εκτελούνται ακόμη πιο γρήγορα και απλά με το κλασικό numerical keyboard και όχι με το qwerty (γι αυτό και δεν έχω βγάλει το flip cover του P990i όπως άλλοι).

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως touch η μοτορολα δεν εχει κανει κ πολλα... αλλες μαρκες ειναι πιο δημιουργικες ..εε??:worry:

 

Να σου πω την αλήθεια, εδώ Ελλάδα τη πολυπλυθέστερη συλλογή με touchscreen την έχει η Sony Ericsson και η HTC, τη τελευταία την απορίπτω λόγω τιμών και έλλειψης πολλών service centers.

Στο εξωτερικό υπάρχει αρκετά μεγαλύτερη γκάμα επιλογών αλλά απο τη στιγμή που ζούμε στην Ελλάδα το θεωρώ χαζό να φέρω κάτι απ έξω και μετά αν γίνει το παραμικρό να μείνω εδώ με το αγγούρι στο χέρι.

 

Γενικά δεν έχω κανένα κόλημα ή πόρωση με κάποια εταιρία (όπως άλλωστε βλέπεις και απο την υπογραφή μου) και πιστεύω ότι είναι προς συμφέρον όλων μας να είμαστε όσο γίνεται λιγότερο "πιστοί" απέναντι στις εταιρίες ώστε να εκμεταλευόμαστε τα καλύτερα απο κάθε μάρκα.

Όλες οι εταιρίες έχουν βγάλει πολλές εξαιρετικές και πολλές αποτυχημένες συσκευές δε θεωρώ καμία καλύτερη ή χειρότερη.

 

Είναι προς συμφέρον μου να διαλέγω τη πιο καλή συσκευή (που μου ταιριάζει σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα και απαιτήσεις) τη δεδομένη στιγμή που θα θελήσω να αποκτήσω νέα συσκευή χωρίς να με ενδιαφέρει ποια εταιρία την έχει φτιάξει.

Αν μου κάνει αυτά που θέλω και έχει και λογική τιμή για αυτά που προσφέρει θα τη πάρω όποιος και να την έχει φτιάξει.

 

Και για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα και να κάνω και μια ακόμη παρομοίωση που τόσο πολύ σ' αρέσουν, αν γνωρίσεις μια γκόμενα "θεά" και σου ψιθυρίσει και στ΄αυτί "αγόρι μου θα σου κάνω αυτά που θέλεις" και μάλιστα δείς ότι δε το παίζει παραμμύθα, τρελίτσα και δε σου σπάει τα νεύρα η συμπεριφορά της, υπάρχει ποτέ περίπτωση να της πείς "γλυκιά μου εγώ δε θα μπορέσω γιατί δε προτιμώ μαύρες ή Ασιάτισες σα κι εσένα γιατί θεωρώ τις Ευρωπαίες καλύτερες";

Δε νομίζω!!!

Ε βάλε τώρα στη θέση της λέξης "γκόμενα" τη λέξη "συσκευή κινητής τηλεφωνίας" και στη θέση των γεννεαλογικών-φυλετικών καταγωγών-καταβολών τις μάρκες για να φανταστείς την αναλογία(όχι βέβαια ότι υπάρχει κάποια!).

 

Μέχρι στιγμής τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες Siemens,Nokia,Sony Ericsson,Panasonic,Motorola χωρίς να θεωρώ ότι οι συσκευές που είχα απο τη κάθε μια ήταν αντιπροσωπευτικές τους.

Κάθε εταιρία έχει τα καλά και τα κακά της και τα ιδιαίτερα χαρακτηρισστικά της.

 

Πάντως πρέπει να σημειώσω ότι με χαρά διαπιστώνω ότι επιτέλους η Motorola μπήκε πιο δυναμικά το τελευταίο 6μηνο(ίσως λόγω των πολλών και σοβαρών προβλημάτων που αντιμετοπίζει) και συνειδητοποίησε ότι είναι καιρός να αλλάξει το απαρχαιομένο UI της και να αρχίσει να προσέχει και τα specs των συσκευών της και όχι μόνο το design και τα case materials.

 

Ο ανταγωνισμός κάνει καλό σε εμάς τους τελικούς καταναλωτές.

 

Μόνο Samsung και LG δεν είχα ακόμη και αυτό όχι επειδή τις σνομπάρω αλλά απλά επειδή τη στιγμή που διάλεγα τύχαινε να έχει κάποιος άλλος καλύτερη ή πιο συμφέρουσα πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

σωστος ρε συ!!! θα συφωνησω μαζι σου!! αν και ειναι μερικες εταιριες οι οποιες εχουν καποια μειονετκηματα!!τεσπα!!

 

αν και θα ηθελα μια χαρη ακομα!! αν θες να γραψεις κατεβατα κειμενα, να φτιαχνεις παραγραφους, γτ ειναι κουραστικο για τους αναγνωστες!!:)

 

οσο για την μοτορολα που λες και για το τελευταιο 6μηνο της!!θα συμφωνησω και με το παραπανω!! εχω σε πολλα μου ποστ που κανω την μοτορολα να πεταει!! εχει καταφερει παρα πολλα τον τελευταιο καιρο!! και μπορω να της δωσω συγχαρικια!!:happy:

 

και εχει κανει πολλα,απο ττα βαρετα της, να τα ανανεωσει και με το παραπανω!!

 

τελικα!!σωστο το κατεβατο σου!!;):p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...