Jump to content

TP-LINK TL-WN722N


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Έχω λοιπόν το TP-LINK TL-WN722N usb stick από τον Μάρτη για να έχω ασύρματα τον υπολογιστή μου συνδεδεμένο στο ίντερνετ.

Από σήμερα το απόγευμα και αφού έκανα την ενημέρωση Νοεμβρίου στα Windows 10,κάθε λίγο και λιγάκι χάνει το σήμα.

Για την ακρίβεια πάω στο πίνακα ελέγχου και μου λέει πως αυτή η συσκευή δικτύου είναι απενεργοποιημένη.

Τα έφτυσε;

Να είναι θέμα οδηγών;Αλλά και με τα 7 που είχα δεν είχα πρόβλημα χωρίς να έχω περάσει drivres.

Nα μην είναι απλά συμβατό με τα 10άρια πλέον;;

Περιμένω τις ιδέες σας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Έχω λοιπόν το TP-LINK TL-WN722N usb stick από τον Μάρτη για να έχω ασύρματα τον υπολογιστή μου συνδεδεμένο στο ίντερνετ.

Από σήμερα το απόγευμα και αφού έκανα την ενημέρωση Νοεμβρίου στα Windows 10,κάθε λίγο και λιγάκι χάνει το σήμα.

Για την ακρίβεια πάω στο πίνακα ελέγχου και μου λέει πως αυτή η συσκευή δικτύου είναι απενεργοποιημένη.

Τα έφτυσε;

Να είναι θέμα οδηγών;Αλλά και με τα 7 που είχα δεν είχα πρόβλημα χωρίς να έχω περάσει drivres.

Nα μην είναι απλά συμβατό με τα 10άρια πλέον;;

Περιμένω τις ιδέες σας.

 

Ακριβώς, δεν είναι πλέον συμβατό με τα 10. Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πως το τσεκάρισα.

εκανα επαναφορά από τα 10 στα 7. Ολα μια χαρά. Ξαναέβαλα τα 10 χωρίς την τελευταία ενημέρωση, όλα μια χαρά. Μόλις κατέβηκε άρχισε τα τρελά, μια δεν το έβρισκε, μία δεν είχε σήμα, μια άγνωστη συσκευή. :(:( Πιστεύω ότι πρέπει να πάρουμε άλλο ή η εταιρεία να βγάλει νέους οδηγούς. Το πρόβλημα μου το έλυσα απενεργοποιώντας το update στα 10 !

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...Πάλι σε "έξοδα"θα μπούμε.δεν είναι και κανένα συμβατό με τα 10 ακόμα.όλα μέχρι win7 λένε,βαριά 8.

Πάντως αν είναι θέμα οδηγών,μη περιμένεις.Δε το κόβω.Ούτε για το 8.1 δεν ήταν σωστοί αυτοί που είχαν δώσει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...