Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου εχει ραγισει η οθονη

Αν παρω απο το ebay ειναι ευκολο να αλλαχτει ?

https://www.ebay.com/itm/For-Lenovo-Vibe-P1m-P1ma40-P1mc50-LCD-Display-Touch-Digitizer-Screen-Assembly/172934824382?epid=4007502024&hash=item2843b801be:m:mbcoeDwAlMBCR7IcpXcqGFA

Υπαρχει καποιο μαγαζι να το κανει σε καλη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κανένα link; από bugs πώς πάει;
Παιδες το λινκ το βρηκα απο ενα τυπο στο youtube.

Η ρομ παει σφαιρα ουτε bug ουτε τιποτα.Ειναι οτι καλύτερο εχω βαλει.Σημειωτεων η ρομ δεν παιρνει gapps εχει τις δικες της εφαρμογες.

 

Sent from my P1m using Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχει γεμισει η μνιμη απο μια επιλογη που λεγετε διαφορα πως τα σβινω αυτα τα αρχια ?

 

Έχω την εντύπωση ότι αυτά τα "Διάφορα" είναι οι εφαρμογές που εγκαθίστανται στο κινητό

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έκανα την πατάτα και ενεργοποίησα το κλείδωμα οθόνης με μοτίβο αλλά δεν με βολεύει και είπα να το βγάλω.

Το P1m βέβαια είχε άλλη άποψη... :mad:

Δεν με αφήνει να το βγάλω και μου δίνει επιλογή για όταν πάω ασφάλεια/κλείδωμα οθόνης μόνο να αλλάξω το μοτίβο με κλείδωμα με password ή pin.

Η επιλογή "Κανένα" είναι με αχνά γράμματα και γράφει από κάτω: "Απενεργοποιήθηκε λόγω διαχειριστή, πολιτικής κρυπτογράφησης ή χώρου αποθήκευσης διαπιστευτηρίων"

Το ίδιο γράφει και στις παρακάτω επιλογές "Ολίσθηση" και "φωνητικό ξεκλείδωμα"

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την Miui αν και εχει τα θεματακια και δεν θυμαμαι που ακριβως βρισκεται η επιλογη για αυτο που ψαχνεις ομως πρεπει να ειναι στις ρυθμισεις στην ασφαλεια και επιλεγεις διαγραφη πιστοποιητικων αν δεν κανω λαθος
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την πατάτα και ενεργοποίησα το κλείδωμα οθόνης με μοτίβο αλλά δεν με βολεύει και είπα να το βγάλω.

Το P1m βέβαια είχε άλλη άποψη... :mad:

Δεν με αφήνει να το βγάλω και μου δίνει επιλογή για όταν πάω ασφάλεια/κλείδωμα οθόνης μόνο να αλλάξω το μοτίβο με κλείδωμα με password ή pin.

Η επιλογή "Κανένα" είναι με αχνά γράμματα και γράφει από κάτω: "Απενεργοποιήθηκε λόγω διαχειριστή, πολιτικής κρυπτογράφησης ή χώρου αποθήκευσης διαπιστευτηρίων"

Το ίδιο γράφει και στις παρακάτω επιλογές "Ολίσθηση" και "φωνητικό ξεκλείδωμα"

Τι θέλει να πει ο ποιητής;

 

Έχεις ενεργοποιήσει μήπως κρυπτογράφηση της SD ή έχεις περάσει κάποιο δικό σου certificate ή εταιρικό email account;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την Miui αν και εχει τα θεματακια και δεν θυμαμαι που ακριβως βρισκεται η επιλογη για αυτο που ψαχνεις ομως πρεπει να ειναι στις ρυθμισεις στην ασφαλεια και επιλεγεις διαγραφη πιστοποιητικων αν δεν κανω λαθος
Με διαγραφή πιστοποιητικών λύθηκε το πρόβλημα. Δεν θυμάμαι να είχα κάνει κάτι με την ασφάλεια... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδιά.

 

Άρχισε το τηλέφωνο να μου κάνει νερά όσον αφορά το touch του.

Άλλα πατάω και άλλα κάνει. Μερικές φορές πατάει και μονο του διάφορα.

Έκανα αναβάθμιση στην S40 αλλά εξακολούθησε το πρόβλημα.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά και πάλι τίποτα.

Τι κάνουμε τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχα το ίδιο πρόβλημα και αφού ήταν εντός εγγύησης μου αλλάξανε την οθόνη !!!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε το τηλέφωνο να μου κάνει νερά όσον αφορά το touch του.

Άλλα πατάω και άλλα κάνει. Μερικές φορές πατάει και μονο του διάφορα.

Έκανα αναβάθμιση στην S40 αλλά εξακολούθησε το πρόβλημα.

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά και πάλι τίποτα.

Τι κάνουμε τώρα?

 

Το καλοκαίρι είχα το ίδιο πρόβλημα και αφού ήταν εντός εγγύησης μου αλλάξανε την οθόνη !!!

 

Το ίδιο και στου φίλου μου. Η οθόνη LCD μάλιστα φαινόταν σαν να έχει ξεκολλήσει κάτω από το digitizer. Στην αρχή δεν είχε απόκριση στην άκρη αριστερά και μετά έφτασε σχεδόν στη μέση και επηρέασε και το πλήκτρο κάτω αριστερά. Πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και το έστειλα πίσω. Αλλάξανε οθόνη και μπαταρία! και όλα καλά!! Ήταν εντός εγγύησης βεβαίως

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Σκέφτομαι να αλλάξω rom είδα πιο πάνω πως κάποιοι βάλανε miui 9. Αξίζει αυτή η αλλαγή? Αν ναι υπάρχουν καθόλου bugs? Και αν είναι δυνατόν κάποιο λινκ γιατί βρήκα αρκετά άλλα τα πιο πολλά αναφέρουν bugs. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

To μεγαλυτερο προβλημα της ειναι οτι συνηθως το κινητο δεν μπαινει σε deep sleep οταν δεν χρησιμοποιειται οποτε ξεφορτιζει πολυ γρηγορα. Επισης ωρες ωρες μπορει να κολλαει αν και γενικα ειναι γρηγορη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Manthes ξαναβαλε την ρομ. Σε εμενα δουλευει μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα.Το μονο προβλημα ειναι στα notification με το smart watch που εχω.

 

Sent from my P1m using Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση, το κινητο ειναι της γυναικας και της κολλαει ο φακος τελευταια ασχημα αργει να αναψει τραγικα πολυ και οταν τελικα αναψει μετα δεν σβηνει!! Εχει κανεις ιδεα? Επισης πως παιρνεις back up τις εφαρμογες για να της κανω εργοστασιακες ρυθμισεις μπας και στρωσει αλλα να μην χαθουν φωτο και εφαρμογες γιατι ποιος την ακουει μετα.. χαχαχα .. Το τηλεφωνο δεν ειναι root.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γειά σας και Χρόνια Πολλά σε όλους

Θυμίστε, παρακαλώ, πώς κάνω τιο κινητό hot spot

Ευχαριστώ

 

Χρονια πολλά.

-Ρυθμίσεις, περισσότερα, Προσ.και φορητό σημ.προσβ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
επειδη μου εχει χαλασει η αφη στο αριστερο μερος

υπαρχει ρυθμιση για μικροτερη οθονη ?

 

Αν έχεις ακόμα εγγύηση κατευθείαν στη Lenovo. Θα σου την αλλάξει δωρεάν

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα εγγύηση κατευθείαν στη Lenovo. Θα σου την αλλάξει δωρεάν

Όχι έχει λήξει και είναι από ράγισμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Manthes ξαναβαλε την ρομ. Σε εμενα δουλευει μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα.Το μονο προβλημα ειναι στα notification με το smart watch που εχω.

 

Sent from my P1m using Tapatalk

 

Καλησπέρα στο xda αναφέρει για το 2ο pach πως μπορει να υπαρχουν προβληματα με το internet. Εσυ το εγκατεστησες το 2ο pach? Και αν ναι είδες κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε το smart lock κάτω από το menu ασφάλεια.

Μήπως γνωρίζουμε τρόπους επαναφοράς του; Θέλω να προσθέσω ένα ζευγάρι ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όπως φαντάζομαι κι άλλοι, μόλις φτάσει το ποσοστό της μπαταρίας στο 30% μέσα στο επόμενο 5λεπτο, το κινητό έχει κλείσει.

Πιστεύω είναι θέμα calibration, και θέλω να δοκιμάσω να την αποσυνδέσω τελείως για κανένα μισάωρο για να ξανακαλιμπραριστεί. Το έχει κάνει κανένας; Είναι εύκολο; Η να πάω για αλλαγή της μπαταρίας?

(Έχω την τελευταία official rom και μαζί με την κάκιστη κάμερα είναι τα μοναδικά του προβλήματα τα τελευταία 2 χρόνια).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θέμα με την μπαταρία. Στο 7% αν θυμάμαι καλά πάει να σβήσει.

Για την κάμερα ναι. Από την αρχή έχει θέμα. Δεν μπορώ να φωτογραφίσω μια κόλα Α4 με ένα πρόγραμμα εργασίας που στέλνω σε άλλους συναδέλφους.

Οι χαρακτήρες βγαίνουν θαμποί μέχρι που δεν διαβάζονται σχεδόν. Μαύρο χάλι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαντάζομαι κι άλλοι, μόλις φτάσει το ποσοστό της μπαταρίας στο 30% μέσα στο επόμενο 5λεπτο, το κινητό έχει κλείσει.

Πιστεύω είναι θέμα calibration, και θέλω να δοκιμάσω να την αποσυνδέσω τελείως για κανένα μισάωρο για να ξανακαλιμπραριστεί. Το έχει κάνει κανένας; Είναι εύκολο; Η να πάω για αλλαγή της μπαταρίας?

(Έχω την τελευταία official rom και μαζί με την κάκιστη κάμερα είναι τα μοναδικά του προβλήματα τα τελευταία 2 χρόνια).

 

Και στης γυναίκας μου τα ίδια σχεδον κάνει απο το 20% και κάτω. Καλά κάμερα τραγική δεν το συζητάω. Με custom rom το έχω και δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Τέλος πάντων ούτως ή άλλως έχω παραγγείλει ένα xiaomi redmi note 5 και αυτό στην καλύτερη θα πάει σε κάποιο συρτάρι, στη χειρότερη σε κανένα ανηψι :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...