Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ marras. Τo airdroid το κατεβάζω στο κινητό και στo pc, ή μόνο στο κινητό;

 

Στο κινητό από το play, στο pc μόνο browser χρειάζεσαι, θα το δεις, είναι πολύ εύκολο στη χρήση.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας την S040 να μας πει εντυπώσεις;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας την S040 να μας πει εντυπώσεις;

 

Την έχω βάλει από την πρώτη στιγμή που ήταν διαθέσιμη.

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο θέμα. Δεν είμαι power user. Κλασικά πράγματα.

Ούτε είδα κ κάποια διαφορά από την προηγούμενη.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει από την πρώτη στιγμή που ήταν διαθέσιμη.

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο θέμα. Δεν είμαι power user. Κλασικά πράγματα.

Ούτε είδα κ κάποια διαφορά από την προηγούμενη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ήσουν root και σου ήρθε; και μετά χάνεται το root ή όχι;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ήσουν root και σου ήρθε; και μετά χάνεται το root ή όχι;

Δεν το έχω κάνει root.

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε και το πρόβλημα με την επιλογή ήχου κλήσης από την κάρτα !

 

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Διορθώθηκε και το πρόβλημα με την επιλογή ήχου κλήσης από την κάρτα !

 

;)

Ναί, έχει διορθωθεί από την προηγούμενη version :)

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμα στην s029 και σκέφτομαι σοβαρά να αναβαθμίσω σε s040.

Διάβασα ότι το πρόβλημα με το ringtone λύθηκε.

Έχει καμιά άλλη βελτίωση?

Η συμπεριφορά της μπαταρίας έχει αλλάξει στο νεο firmware ή παραμένει απροβλημάτιστη?

Όποιος έχει ήδη αναβαθμίσει ας μας πει 2-3 πραγματάκια. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προχθές εγκατέστησαν την τελευταία. Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα αν και η χρήση της συσκευής είναι περιορισμένη και βασική
Link to comment
Share on other sites

Από Ρυθμίσεις - Δεδομένα τηλεφωνίας ( παρατετεμένα)- Ρυθμίσεις δικτύου κιν. τηλεφωνίας-Προτιμώμενος τύπος δικτύου-- μόνο GSM η αυτόματη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα θεμα με τις κλησεις στο μεσεντζερ σε custom rom οπου μολις πατουσα το κουμπι της απαντησης εκλεινε η κληση. Το προβλημα τελικα δημιουργειται μετα την εγκατασταση του viper4android.

Οποτε οποιος θελει custom rom με κλησεις στο μεσεντζερ αλλα και να ακουει μουσικη με καλη ποιοτητα ηχου πρεπει να το ξεχασει

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το κινητακι το βρηκα, τελευταια κομματια, στο μάγαζι του κότσου και το παρήγγειλα στα 90 ευρα. Δε σας κρυβω πως προβληματιστηκα με τα post και γι αυτοθα ηθελα να ρωτησω αν η s040 έχει λύσει τα προβληματα που εμφανίζονταν στις προηγούμενες εκδόσεις. Πριν ήμουν κάτοχος ενος lenovo s660 και ικανοποιημένος απόλυτα.
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό από το play, στο pc μόνο browser χρειάζεσαι, θα το δεις, είναι πολύ εύκολο στη χρήση.

 

Καλημέρα, καλή βδομάδα

Κατέβασα το airdroid, όπως μου είπες. Πράγματι μπόρεσα να μεταφέρω μουσικά αρχεία. Αλλά απ' ό,τι βλέπω μόνο αρχεία ( files ) και όχι φακέλλους ( folders ). Για να γίνει αυτό προτείνει την premium έκδοση, που φυσικά χρεώνεται. Προς το παρόν αρκούμαι σ' αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χα! Σήμερα για πρώτη φορά μπόρεσα να δώσω δικαιώματα χρήσης της sd σε non stock file explorer. Πιθανότατα διορθώθηκε κι αυτό με την s040 γιατί δεν έχω αλλάξει κάτι άλλο. Πλέον το μόνο μελανό σημείο είναι η γρήγορη πτώση της μπαταρίας μετά το 20% (θέμα calibration?)... Πλέον το κινητό νομίζω ότι αξίζει γι αυτά που έδωσα..
Link to comment
Share on other sites

Στο ρουταρισμένο κινητό ενός φίλου έχει έρθει η ενημέρωση της S040 αλλά όταν πάει να κάνει την εγκατάσταση, του βγαίνει το TWRP. Υπάρχει τρόπος από εκεί να κάνει την εγκατάσταση της ήδη κατεβασμένης ενημέρωσης;

Αν όχι μπορούμε να την κατεβάσουμε από κάπου και να την εγκαταστήσουμε από το TWRP;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου παρότι έχω βάλει και το τελευταίο update, δεν λέει να αλάξει ο ήχος κλήσης με τίποτα. Έχει κολλήσει σε ένα συγκεκριμένα από τα δικά του (aurora).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το δικο μου ήρθε με την 36 και αναβαθμισα σε 40.

Ringtone άλλαξα κανονικα, αυτό που δεν αλλάζει μονιμα είναι το πληκτρολόγιο.

Εγκατέστησα anysoft και το ενεργοποιησα αλλά δεν μπορω να κάνω disable το android keyboard και κάθε φορά μου βγάζει αυτό. Any help?

Link to comment
Share on other sites

Στο ρουταρισμένο κινητό ενός φίλου έχει έρθει η ενημέρωση της S040 αλλά όταν πάει να κάνει την εγκατάσταση, του βγαίνει το TWRP. Υπάρχει τρόπος από εκεί να κάνει την εγκατάσταση της ήδη κατεβασμένης ενημέρωσης;

Αν όχι μπορούμε να την κατεβάσουμε από κάπου και να την εγκαταστήσουμε από το TWRP;

 

Anyone please?

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε αρουτάριστο, υπάρχει κάποιος τρόπος να ΜΗΝ εμφανίζεται το μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Anyone please?

 

Οι official roms φλασάρονται πάντα με το official recovery. Μόνο αν βρεις πουθενά την 040 modified για να φλασάρεται με twrp. Μια λύση είναι να γυρίσεις σε stock recovery, να κάνεις το update και μετά να περάσεις πάλι twrp.

 

Σε αρουτάριστο, υπάρχει κάποιος τρόπος να ΜΗΝ εμφανίζεται το μήνυμα για ενημέρωση λογισμικού ?

 

Αυτό σχεδόν πάντα είναι option που είναι στα settings στο About device (εκεί που είναι και το status, τα IMEI κτλ). Θα έχει ένα μενού που λέει Updater ή Lenovo updates ή whatever και μπαίνεις μέσα και έχει option πόσο συχνά να ψάχνει και αν θα βγάζει notification. Θα σου έλεγα πιο συγκεκριμένα αλλά δεν το έχω μπροστά μου, από Τρίτη αν μπορείς να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σχεδόν πάντα είναι option που είναι στα settings στο About device (εκεί που είναι και το status, τα IMEI κτλ). Θα έχει ένα μενού που λέει Updater ή Lenovo updates ή whatever και μπαίνεις μέσα και έχει option πόσο συχνά να ψάχνει και αν θα βγάζει notification. Θα σου έλεγα πιο συγκεκριμένα αλλά δεν το έχω μπροστά μου, από Τρίτη αν μπορείς να περιμένεις.

 

Το βρήκα στα "Σχετικά με το τηλέφωνο" αλλά υπάρχει μόνο το "Ενημέρωση συστήματος" το οποίο ξαναβγάζει την ειδοποίηση. Κάποια ρύθμιση για να μην ελέγχει η έστω να απενεργοποιεί τη συγκεκριμένη ειδοποίηση δε βρήκα.

Θα περιμένω μήπως βρεις και εσύ κάτι. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ράγισε από πτώση η οθόνη.

Γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω οικονομική οθόνη αντικατάστασης ?

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...