Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, το κινητο μου lenovo vibe p1m εχει παρουσιασει το εξης προβλημα. Καποιοι απο τους χαρακτηρες δεν μπορουν να πατηθουν οταν παω να γραψω,οπως κ τα νουμερα. Ξερει κανεις γιατι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η οθόνη εχει κάποιο προβλημα?

Αλλο πληκτρολόγιο δοκιμασες?

 

Η οθονη δεν εχει προβλημα ( δεν την εχω χτυπησει αν εννοεις αυτο)ειχα βαλει την 27 και μετα απο 6-7 μερες δεν μπορουσα να πατησω καποια κουμπια στην οθονη , εκανα format συσκευης αλλα τιποτα

Τωρα εβαλα την αρχικη την 24 αλλα παλι τα ιδια ( τωρα δεν μπορω να μπω γενικως στο menu του κινητου γιατι μου ζηταει να δωσω google account κ αρκετα απο τα γραμματα του email δεν πατιουνται ( οπως το u , 7 , 9 , l )

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη δεν εχει προβλημα ( δεν την εχω χτυπησει αν εννοεις αυτο)ειχα βαλει την 27 και μετα απο 6-7 μερες δεν μπορουσα να πατησω καποια κουμπια στην οθονη , εκανα format συσκευης αλλα τιποτα

Τωρα εβαλα την αρχικη την 24 αλλα παλι τα ιδια ( τωρα δεν μπορω να μπω γενικως στο menu του κινητου γιατι μου ζηταει να δωσω google account κ αρκετα απο τα γραμματα του email δεν πατιουνται ( οπως το u , 7 , 9 , l )

 

Δεν βγαζω ακρη , δεν γινεται τιποτα , βρηκα αυτο Leaked firmware Lenovo P1m P1ma40_S038_161102_16G_ROW , θα το βαλω και ...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την Xenon καθως η cm 12 αχρηστευει το τηλεφωνο. Για την ωρα δουλευει κανονικα αν και εχω και σε αυτην θεμα με τις κλησεις στο μεσεντζερ του φεισμπουκ. Μονο με τις εκδοσεις πριν την 90 λειτουργουν.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την Xenon καθως η cm 12 αχρηστευει το τηλεφωνο. Για την ωρα δουλευει κανονικα αν και εχω και σε αυτην θεμα με τις κλησεις στο μεσεντζερ του φεισμπουκ. Μονο με τις εκδοσεις πριν την 90 λειτουργουν.

 

Όταν λες αχρηστεύει το τηλέφωνο...;

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορει να γινει ειναι επανεκκινηση . Δεν σερνεται απλά αλλα κολλαει εντελως. Και δεν το κανει πχ μετα απο χρηση μια ημερας οποτε λες αντε κανω επανεκκινηση καθε πρωι και τελειωνει η ιστορια αλλα μπορει να το κανει και σε μιση ωρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν περάστηκε καλά, δεν έγιναν σωστά wipes μάλλον. Φλάσαρε πάλι, δεν έχει θέματα η ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα οπως βλεπω τελικα ειναι γενικο αφου ολες βασιζονται στην cm, δεν εχω αποψη για την aosp, και εχει να κανει με το browsing σιγουρα αλλα και οχι μονο. Θελω να πιστευω πως η αλλαγη browser ισως να βοηθησει αν και αμφιβαλλω και με πειραζει γιατι χρησιμοποιω τον ιδιο εδω και 4 χρονια περιπου.

Για το bug με τις κλησεις στο μεσεντζερ ευθυνεται η χρηση bluetooth ακουστικου. Aν απαντησω ενω ειναι συνδεδεμενο με το κινητο τοτε κλεινει αυτοματως η κληση. Πρεπει να απαντησω χωρις αυτο και μετα να το ενεργοποιησω κατι που ειναι πολυ εκνευριστικο. Δοκιμασα και δευτερο ακουστικο Οποτε σιγουρα ειναι αυτος ο λογος του προβληματος.

Δεν τις λες και bug free ρομ

Link to comment
Share on other sites

Manthes φίλος η Ρομ δεν έχει κάτσει καλά βγάλε όλα τα προγράμματα και αφού βάλεις την Ρομ ξεκινά και περνα τα ενα ενα αφού βλέπεις οτι δουλεύουν.Έχω 3 μηνες που δουλεύω την cm και το τηλ παει καρφί κανένα θεμα

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και η xenon έχει τα ίδια ακριβώς bug οπότε δεν ισχύει αυτό. Κλήση στο messenger του Facebook με Bluetooth δεν γίνεται γιατί κλείνει μόλις πατήσει ο άλλος αποδοχή αλλά και κολλάει σε τραγικο βαθμό καποιες φορες μετά από σερφαρισμα. Το αν το κάνει μόνο με τον συγκεκριμένο Browser δεν το ξέρω ακόμα.

Για το πρόβλημα του προηγούμενου φίλου μήπως χρειάζεται twrp recovery ή εγκατάσταση και πάει να την κάνει με το stock;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζω ακρη , δεν γινεται τιποτα , βρηκα αυτο Leaked firmware Lenovo P1m P1ma40_S038_161102_16G_ROW , θα το βαλω και ...

 

Άν την περάσεις πες μας σε παρακαλώ εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι εχετε την στοκ ρομ μπορειτε να δειτε αν λειτουργει αυτη η εφαρμογη; Σε καμια custom δεν δουλευει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.panorama.smoothpanorama_free&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι εχετε την στοκ ρομ μπορειτε να δειτε αν λειτουργει αυτη η εφαρμογη; Σε καμια custom δεν δουλευει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.panorama.smoothpanorama_free&hl=el

 

Επιβεβαιώνω ότι κατεβαίνει μεν, δεν ανοίγει δε.....

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω απο την άνοιξη το Lenovo P1m και γενικά εξυπηρετεί τις ανάγκες για τις οποίες αγοράστηκε. Τον τελευταίο καιρό, αρκετά συχνά, κάνει μόνο του επανεκκίνηση (αυθαίρετα), με αποτέλεσμα να σταματά η διαδικασία στον κωδικό ξεκλειδώματος της κάρτας sim. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις, διότι σπάνια αντιλαμβάνομαι οτι είναι εκτός σύνδεσης, λόγω της επανεκκίνησης..

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει και κάνει επανεκκινήσεις;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε επανεκιννησεις. Δοκιμασε τον στοκ launcher αν τον αλλαξες και αν εχεις custom rom μπορει να φταιει καποιο θεμα που εβαλες. Επισης επειδη παντα απενεργοποιω το pin για την σιμ καντο και εσυ για δοκιμη. Στην τελικη τι να την κανει καποιος την σιμ σου αν σου παρει το κινητο;

Αν δεν πιασουν κανε clean cache

Link to comment
Share on other sites

manthes ευχαριστώ για την απάντηση, καθώς και για τη μεταφορά του θέματος. Επειδή είμαι άσχετος, απ΄αυτά που έγραψες κατάλαβα μόνο την απενεργοποίηση του pin. :lol: το οποίο θα προσπαθήσω... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε update για την S040 στο P1m αλλά το τηλέφωνό μου είναι root και μόλις το κατέβασε και έκανε επανεκκίνηση με έβαλε στο περιβάλλον του TWRP

Τι πρέπει να πατήσω να εγκατασταθεί το update;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες, σήμερα ξαφνικά το ραδίοφωνο... τέλος.:wacko:

Ενώ κάθε μέρα δουλεύει κανονικά μια χαρά, σήμερα ανοίγει - ξεκινάει κ στα 2' σταματάει.:blink:

Έχει κανείς άποψη ? Φοράει τελευταίο update κ δεν είναι rooted.

 

Upd: Και από app αν ακούω ραδίοφωνο, στο 2λεπτο κλείνει. κάτι περίεργο παίζει ....

Edited by makismc

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Οποιοι πραγματοποιειτε κλησεις στο facebook με custom rom μπορειτε να πειτε ποια εκδοση εχετε του messenger οπως και ποια gapps βαλατε (stock, full, pico κτλ);

Δευτερη εγκατασταση της cm και μια φορα με την xenon και σε ολες εχω το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά κι' από μένα

Έχω το vibe P1. Πάει οκ Όταν το συνδέω στο pc με windows xp, δεν προχωράει η σύνδεση Από τα τρία ''βήματα'' κάνει τα δύο και τελικά δεν το βλέπει. Που σημαίνει δεν μπορώ να μεταφέρω διάφορα αρχεία από pc σε p1. Δοκίμασα σε άλλο PC με win7 ;h 10- δεν θυμάμαι- και συνδέθηκε.Είναι έτσι, ή κάτι δεν κάνω καλά;

Ένα άλλο. Πώς μπορώ να μεταφέρω διυθύνσεις mail από outlook epress του pc στο κινητό;

Εντάξει, δεν ρωτάω άλλα...

Ευχαριστώ

Ν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά κι' από μένα

Έχω το vibe P1. Πάει οκ Όταν το συνδέω στο pc με windows xp, δεν προχωράει η σύνδεση Από τα τρία ''βήματα'' κάνει τα δύο και τελικά δεν το βλέπει. Που σημαίνει δεν μπορώ να μεταφέρω διάφορα αρχεία από pc σε p1. Δοκίμασα σε άλλο PC με win7 ;h 10- δεν θυμάμαι- και συνδέθηκε.Είναι έτσι, ή κάτι δεν κάνω καλά;

Ένα άλλο. Πώς μπορώ να μεταφέρω διυθύνσεις mail από outlook epress του pc στο κινητό;

Εντάξει, δεν ρωτάω άλλα...

Ευχαριστώ

Ν.

 

Για τη μεταφορά αρχείων δεν χρειάζεσαι καλώδιο, απλά βάζεις το airdroid στο κινητό και είσαι έτοιμος.

Για το outlook δεν έχω ιδέα, έχω πάνω από 10 χρόνια να το χρησιμοποιήσω. Αν δεν σου απαντήσει κάποιος εδώ, καλύτερα να το ρωτήσεις σε γενικότερο τόπικ για το αντρόιντ. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...