Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο χρηση περιπου 2 εβδομαδων της cm 12 μπορω να πω με σιγουρια οτι εχει καλυτερο mobile internet ή ειναι πιο ελαφρια και αυτο βοηθαει (οτι και αν ισχυει το αποτελεσμα ειναι το ιδιο), ειναι προφανως πιο παραμετροποιησιμη, το λεντ που το θεωρω κορυφαιο θεμα δουλευει εστω και με εξτρα εφαρμογη η οποια ευτυχως δεν δημιουργει θεμα στην μπαταρια.

Το τεραστιο αρνητικο της ομως ειναι πως αρκετα συχνα ξεμενει απο ελευθερη μνημη οποτε θα σερνεται το κινητο μεχρι να γινει επανεκκινηση.

 

Πώς γίνεται και είναι πιο ελαφριά αν αρκετά συχνά ξεμένει από ελεύθερη μνήμη;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν εχω ιδέα τι και πως αλλά είναι γεγονός δυστυχώς. Σήμερα πχ το κινητό ήταν νεκρό οταν μπήκα σε κάποια σελίδα. Θα δοκιμάσω και την Resurrection με την πρώτη ευκαιρία
Link to comment
Share on other sites

Manthess φιλέ σύμφωνο μαζί σου αλλά η cm12 είναι παρα πολύ καλη.Μην μην στον κόπο για την aisp η cm είναι καλύτερη.Κουμπωσε και την ress να δουμε

 

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας.

Ψαχνω να βρω τη μλπε θηκη που υπηρχε στην αρχικη συσκευσια και δε μπορω...

Γνωριζεται κατι...ωστε να με βοηθεισετε

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω τη μλπε θηκη που υπηρχε στην αρχικη συσκευσια και δε μπορω...

 

Εμένα πάντως η μπλε θήκη έχει βάψει το πίσω καπάκι......:blink:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η μπλε θήκη έχει βάψει το πίσω καπάκι......:blink:

 

Πως έγινε αυτό αφού έχει μια λεπτή επένδυση από κάποιο υλικό όπως ένα λεπτό βαμβάκι;

Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό αφού έχει μια λεπτή επένδυση από κάποιο υλικό όπως ένα λεπτό βαμβάκι;

 

Κι όμως είναι βαμμένη μπλε η πίσω πλευρά του κιν μου.... κ δεν ξέρω πως να το καθαρίσω - ΑΝ καθαρίζει !:wacko:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Χρειαζομαι τη βοηθεια σας.

Ψαχνω να βρω τη μλπε θηκη που υπηρχε στην αρχικη συσκευσια και δε μπορω...

Γνωριζεται κατι...ωστε να με βοηθεισετε

 

Ευχαριστω πολυ

 

Την ψάχνεις; Δεν την είχε στη συσκευασία;

 

Εμένα πάντως η μπλε θήκη έχει βάψει το πίσω καπάκι......:blink:

 

Βγάλε το καπάκι και πλύνε το με σαπούνι για τα πιάτα. Κάνε το μόνο με τα χέρια σου. Αν δεν καθαρίζει, πέρνα το με το σφουγγάρι για τα πιάτα, αλλά με την "κίτρινη" πλευρά. Αν πάλι δε φεύγει, πέρνα το με gel καθαρισμού χεριών, με χαρτί κουζίνας. Θα σου έλεγα και με οινόπνευμα, αλλά μπορεί να κάνει τελείως χάλια το πλαστικό. Την έχω πατήσει παλιότερα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα πάρει εγώ για τον πατέρα μου πάντως δεν είχε καμία θήκη μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να πηγαινει απευθειας στην δυνατοτητα επιλογης αναμεσα σε 2g και 3g; Οτι βρηκα εως τωρα ειναι μονο για την πρωτη σιμ αν καταλαβα καλα. Εβαλα την blissop η οποια δειχνει πολυ καλη ομως χωρις αυτη την δυνατοτητα, δεν γινεται μεσω παρατεταμενης πιεσης στο εικονιδιο των δεδομενων απο το quick settings, δεν ειναι πρακτικη και δεν μπορω να την δοκιμασω παραπανω ωστε να εχω αποψη
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις πως μπορω μεσα απο την εφαρμογη "συλλογή" του τηλ να δημιουργησω album. Εχω προσπαθησει αλλα δεν εχω βρει πως...

Ευχαριστω

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το καπάκι και πλύνε το με σαπούνι για τα πιάτα. Κάνε το μόνο με τα χέρια σου. Αν δεν καθαρίζει, πέρνα το με το σφουγγάρι για τα πιάτα, αλλά με την "κίτρινη" πλευρά. Αν πάλι δε φεύγει, πέρνα το με gel καθαρισμού χεριών, με χαρτί κουζίνας. Θα σου έλεγα και με οινόπνευμα, αλλά μπορεί να κάνει τελείως χάλια το πλαστικό. Την έχω πατήσει παλιότερα...

Όλα τα έκανα, και οινόπνευμα έβαλα.... τίποτα ... το καπάκι είναι μπλέ ! :(

Σίγουρα κι άλλος θα το έχει αντιμετωπίσει.... Αν βρείτε καμιά άκρη...:wacko:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα έκανα, και οινόπνευμα έβαλα.... τίποτα ... το καπάκι είναι μπλέ ! :(

Σίγουρα κι άλλος θα το έχει αντιμετωπίσει.... Αν βρείτε καμιά άκρη...:wacko:

 

Υπάρχουν και πιο επιθετικές λύσεις, αλλά δεν ξέρω αν μείνει στην αρχική του κατάσταση το καπάκι. Με πετρέλαιο δοκίμασε, σε ένα χαρτί ή πανί. ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΛΑΣΤΙΚΟ. Μόνο σε ρούχα, για το γράσο.

 

P.S.: Έλεγξέ το σε ένα μικρό σημείο. Αν καθαρίσει, άφησέ το, να δεις όταν στεγνώσει, μήπως "θαμπώνει" το καπάκι εκεί.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την επανάληψη...αλλά πιστεύω πως κάποιος εδώ μπορεί να με βοηθήσει αλλά...απλά δε το έκανε

Ξερεις κανεις πως μπορω μεσα απο την εφαρμογη "συλλογή" του τηλ να δημιουργησω album. Εχω προσπαθησει αλλα δεν εχω βρει πως...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την επανάληψη...αλλά πιστεύω πως κάποιος εδώ μπορεί να με βοηθήσει αλλά...απλά δε το έκανε

Ξερεις κανεις πως μπορω μεσα απο την εφαρμογη "συλλογή" του τηλ να δημιουργησω album. Εχω προσπαθησει αλλα δεν εχω βρει πως...

Ευχαριστω

 

Ναι, δε βλέπω από την συλλογή να γίνεται αυτό...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έχει πάρει το P1m το οποίο και του το έχω κάνει root. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το πόσο πολύ χώρο πιάνουν τα Διάφορα αρχεία στον Αποθηκευτικό χώρο της συσκευής. Σχεδόν 4GB και όταν πατάς εκεί πάνω για να δεις ποια είναι αυτά τα διάφορα αρχεία δεν εμφανίζει σχεδόν κανένα! Έχει κάνει κανείς τίποτα για αυτό;

 

Αν πάει στον stock file manager, υπάρχει επιλογή για να διαγράφεις τα άχρηστα αρχεία. Ας το δοκιμάσει και μας ξαναρωτάς.

 

Δες αυτά που έχω γράψει στο #586 και #590. Ίσως έχει γίνει κάτι παρόμοιο αν έχει κάνει φλασαρίσματα.

 

Λοιπόν τίποτα από αυτά δεν βοήθησε. Έκανα και wipe dalvik & cache από TWRP αλλά ακόμα έχει περί τα 4GB στα διάφορα αρχεία, τα οποία δεν φαίνονται πουθενά! Έχει την Stock ROM χωρίς να έχει φλασάρει τίποτα.

Καμιά ιδέα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :

 

1. Πήγα το τηλ. στο επίσημο service της Lenovo για επισκευή. Μου έκαναν κ update στην έκδοση κ είμαι στην 38. Δεν το έχω λειτουργήσει ακόμα, δεν έχω ιδέα τι αλλαγές έχει.

2. Το καπάκι της μπαταρίας είχε γίνει μπλε από τη θήκη της Lenovo. ΔΕΝ καθάριζε και μου το αλλαξαν ΔΩΡΕΑΝ (το καπακι) και με ενημέρωσαν ΝΑ ΜΗΝ το ξαναβάλω.

 

Αυτά προς ενημέρωσή σας.....

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση υπάρχει εδώ και καιρό στο ρωσικό φόρουμ
Μπορείς να δώσεις ένα link;
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ ρομ εχετε προβλημα να κανετε κλησεις στο φεισμπουκ; Παλιοτερα δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα δεν ξερω αν φταιει η cm 12 ή εχει να κανει με τις αναβαθμισεις του μεσεντζερ.
Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ ρομ εχετε προβλημα να κανετε κλησεις στο φεισμπουκ; Παλιοτερα δεν ειχα κανενα προβλημα αλλα δεν ξερω αν φταιει η cm 12 ή εχει να κανει με τις αναβαθμισεις του μεσεντζερ.

 

Η "πλήρης" εφαρμογή του facebook έχει και κλήσεις; Έχω τη lite.

 

Πες μου ακριβώς τι κάνεις, την κατεβάσω να δοκιμάσω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για το messenger λεω. Η πληρης μονη της δεν εχει ουτε τα μηνυματα

 

Sorry για την καθυστέρηση. Κατέβασα τον messenger, τον σέταρα χωρίς κανένα πρόβλημα και η κλήση που δοκίμασα (αναπάντητη, το άτομο που που κάλεσα δούλευε εκείνη τη στιγμή) πέρασε κανονικά. Ο ήχος κλήσης στην πλευρά μου ακουγόταν κανονικά. Εκείνο το είχε αθόρυβο, αλλά η ειδοποίηση στον messenger υπήρχε. Με τη stock 5.1, της Lenovo.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...