Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για να τσεκάρετε αν είναι και οι δύο σιμ 4g αρκεί να δείτε στις υποδοχές τους

Εκεί αναγράφεται τι υποστηρίζει η κάθε μία, αρκεί να είναι προσβασιμες κι οχι κρυφές σαν στο s860 μου που είναι σε συρτάρι οι σιμ

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρει τίποτα για 4g στις θύρες οι οποίες είναι ορατές αν βγει το καπάκι. Απλά "sim1" και "sim2" θα δείτε. Βάζω και μια φωτο κι αν βγάλετε κάποια άκρη.. :)https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/23/f1ed993e43a27d34ecbc662d72cc4f2b.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μ ενδιαφέρει η αγορά του κινητού, θα ήθελα να ρωτήσω τον makis206 που το έχει, τι χρήση κάνεις και πόσο βγάζει η μπαταρία;

Ο κύριος λόγος που με ενδιαφέρει το μοντέλο αυτό είναι η αυτονομία του, αν όντως υπάρχει και δεν "εξαφανίζεται" η μπαταρία.

Edited by Kappa1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μ ενδιαφέρει η αγορά του κινητού, θα ήθελα να ρωτήσω τον makis206 που το έχει, τι χρήση κάνεις και πόσο βγάζει η μπαταρία;

Ο κύριος λόγος που με ενδιαφέρει το μοντέλο αυτό είναι η αυτονομία του, αν όντως υπάρχει και δεν "εξαφανίζεται" η μπαταρία.

 

1 μερα πολυ εντατικης χρησης σιγουρα, 2 συνηθως. 5.30 με 7.30 ωρες χρηση, αναλογως τη φωτεινοτητα της οθονης. Τωρα πχ εχω 7 ωρες και 20 λεπτα οθονης με κλησεις, μονιμως wifi on και data on, με εφαρμογες που ανοιγουν gps. Οποτε ειναι καλη η αυτονομια σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Vange1is μου ξέφυγες, συγνώμη και ευχαριστώ για την απάντηση. Παραθέτω κάτι από την "επιλογή κινητού"

 

Τι κάνω με το κινητό πρώτα για να πάρετε μια ιδέα : Viber - What's App - Tumblr - Twitter - Internet browsing (που σημαίνει συνέχεια ανοιχτό Wi-Fi ή δεδομένα με απλό δίκτυο ή 3G-4G) , αρκετές ώρες την ημέρα (aka. 5+) . Δεν είναι βαριές εφαρμογές αλλά ενεργοβόρες οπότε θέλω πολύ καλή μπαταρία, καλή ανάλυση οθόνης (πολλές ώρες χρήσης) και φυσικά η "πλούσια" RAM δεκτή.

 

- Μέχρι 5" και πολύ είναι, ιδανικά λιγότερο (θέλω να χωράει στην τσέπη μου το καλοκαίρι) αλλά δυστυχώς όλα τα καλά είναι 5,5" (και μερικά 5" εξού και η "υπέρβαση" )

- 2GB RAM ή πάνω.

- Δεν έχω εμπειρία από 4G, αλλά επειδή το σήμα/ταχύτητα με ενδιαφέρει νομίζω ότι θέλω και την 800MHZ μπάντα.

-2 μέρες χρήση ιδανικά Όσο το δυνατόν περισσότερο με "πάτο" την μία μέρα ΑΝΕΤΑ.

 

Πιστεύεις θα με καλύψει με αυτά που ζητάω; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και το λευκό στην ελληνική αγορά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Vange1is μου ξέφυγες, συγνώμη και ευχαριστώ για την απάντηση. Παραθέτω κάτι από την "επιλογή κινητού"

Πιστεύεις θα με καλύψει με αυτά που ζητάω; Ευχαριστώ.

 

Όπως είπε κι ο Βαγγέλης το κινητό έχει καλή αυτονομία και με βάση αυτά που αναφέρεις πιστεύω ότι θα σε καλύπτει άνετα ολόκληρη μέρα και θα σου μένει ενέργεια και για την επόμενη. Εγώ που δεν ασχολούμαι πολύ μαζί του προς το παρόν (έχω το τάμπλετ για το σπίτι και στον δρόμο δεν το χρησιμοποίησα ακόμα ιδιαιτέρως ) μου κρατάει τρεις μέρες, το έχω φορτίσει μόλις δύο φορές όμως και θεωρώ ότι η μπαταρία δεν έχει "στρώσει" ακόμα πλήρως. Όχι ότι θα δώσει και παραπάνω αυτονομία άλλα λέμε τώρα.

 

Προσωπικά με καλύπτει και με το παραπάνω μάλιστα, δεν ξέρω πόσες συσκευές βρίσκονται σήμερα στην αγορά με τέτοια ποσοστά αυτονομίας αλλά το συγκεκριμένο πιστεύω ότι θα καλύπτει τους πάντες σ'αυτόν τον τομέα. Το S3 που είχα πριν με έβγαζε περίπου στη μισή διάρκεια με παρόμοια χρήση! :)

Link to comment
Share on other sites

Τα πληκτρα ειναι φωτιζομενα ?

Απο φωτο και βιντεο με χαμηλο φωτισμο ?

Απο Κινα πως και δεν παιζει αυτο ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα ναι, είναι φωτιζόμενα αν και δεν ξέρω πόσο ορατά θα είναι στην λευκή συσκευή, από κάποιο βίντεο που είδα πάντως δεν ήταν το ίδιο ευδιάκριτα με αυτά της μαύρης.

 

Την κάμερα δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμα σε χαμηλές συνθήκες φωτισμού. Έπεσες και σε άνθρωπο που δεν ασχολείται και πολύ με τη φωτογραφία για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, πράγμα που σημαίνει ότι και να είχα τραβήξει δεν θα ήμουν ικανός να κρίνω σωστά την επίδοσή της.. :D

 

Αυτό με την Κίνα δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει καν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από τα public στα 169 μαύρο για δώρο Είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Πάει σφαίρα. Συγκριτικά με το Galaxy A5 που ειχα το οποίο είναι πιο ακριβό αυτο φαίνεται εξίσου γρήγορο και η μπαταρία κορυφαία.Επίσης παρόλο που γράφουν ότι ή μπαταρία δεν αφαιρείται είναι πιασμενη μόνο με 2 αυτοκόλλητα.Πολύ βολική η θήκη και ή προστασία οθόνης.Νομίζω ότι δεν έχει ανταγωνισμό στην κατηγορία. Ή κοπέλα μου είχε πριν το s3 και το 640 τα οποία κρατούσαν μέχρι το απόγευμα. Αυτό το βράδυ είναι στο 60%
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να τσιμπήσω το κινητάκι μιας και για την τιμή του φαίνεται αρκετά καλό...Όσοι το έχετε τι αρνητικά έχετε εντοπίσει;; Το θέλω για καθημερινή απλή χρήση (δεν με νοιάζουν twitter,instagram,viber κτλ) και με ενδιαφέρει περισσότερο να κρατάει αρκετά η μπαταρία του...

Και κάτι άλλο, η κάρτα sd μπαίνει σε ξεχωριστή θύρα χωρίς να καταλαμβάνει τη θέση της sim2 σωστά;;;

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπαίνει σε άλλη θύρα η micro sd, δες λίγο πιο πίσω. Έχω ανεβάσει φωτο που φαίνονται πεντακάθαρα και οι τρεις θύρες, δύο για τις sim και μία για την sd. ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να τσιμπήσω το κινητάκι μιας και για την τιμή του φαίνεται αρκετά καλό...Όσοι το έχετε τι αρνητικά έχετε εντοπίσει;; Το θέλω για καθημερινή απλή χρήση (δεν με νοιάζουν twitter,instagram,viber κτλ) και με ενδιαφέρει περισσότερο να κρατάει αρκετά η μπαταρία του...

Και κάτι άλλο, η κάρτα sd μπαίνει σε ξεχωριστή θύρα χωρίς να καταλαμβάνει τη θέση της sim2 σωστά;;;

Κάνει πολύ καλά τα πάντα και το twitter και όλα, ή μπαταρία σε μένα με αρκετή χρήση κρατάει 2 μέρες γεμάτες, πραγματικά απροβληματιστο το κινητό και πολύ σβελτο,στην τιμή των 169 € είναι μια πολύ τίμια πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής του στα 1.0 GHz ανταποκρίνεται ικανοποιητικά?

Το GPS του είναι καλό?

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει την αναβάθμιση αυτή αλλά δεν την περνάει λόγω λάθους του update package. Όποιος το έχει ας δοκιμάσει αν του περνάει.http://s16.postimg.org/xvpw03o0x/Screenshot_2015_12_03_09_49_23.jpg Edited by rostropol
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα καιεγω χθες. Απενεργοποιησα πρωτα πρωτα το bloatware. Κολλαει ελαχιστα ή στο πολυ γρηγορο Multitasking (συνηθισμενος απο nexus 5 :lol: ) Εβαλα νοβα γιατι δεν εχει συρταρι εφαρμογων (wtf?)

Απο τις 8 παρα και με 98% , 20-30 λεπτα τουιτερ πριν παω gym , 40' λεπτα soundcloud στο gym , μια κληση ενος λεπτου και 2 run στο geekbench (480 single core , 1300+ multicore) απο περιεργεια και ειναι ακομα στο 93%. Hell yeah!!!

Το μονα προβληματα ειναι οτι εχω την εντυπωση οτι κλεινει αυτοματα το wifi, πεφτει (?) , δεν ξερω ακομα ,μπορει να το εκλεινα και εγω και δεν θυμαμαι.:p

Στις επιλογες του wifi δεν βρισκω την επιλογη always scanning ή να κλεινει οταν κλεινει η οθονη. Τελος παντων, μπορει αυτα τα δυο να σχεντιζονται. :p

Επισης το σημα του δεν ειναι καλο και ισως γι αυτο βλεπω στην μπαταρια αυξημενη καταναλωση.

 

Kαι εμενα μου την εβγαλε. Τι εννοεις λογω λαθος του update package ?

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την εβγαλε αυτοματα. Μολις ειδα το ποστ σου πηγα να δω αν υπαρχει update και υπηρχε αλλα δεν πατησα ληψη επειδη δεν καταλαβα τι ειναι αυτο που ειπες.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την κατέβασα κι εγώ την αναβάθμιση και προσπαθώντας να την εγκαταστήσει με πέταξε στο recovery της συσκευής, "update zip is not correct, installation aborted" λέει.

Reboot και βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

οποτε εντάξει είναι το δικο τους λάθος,μπορει να ανεβάσουν καποια στιγμη σωστο update.
Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι το update έρχεται και λαμβάνω ειδοποιήσεις ξανά και ξανά αλλά πάντα καταλήγει στην ίδια φάση, τηλέφωνο στο recovery και "update aborted".. τι σπαστικό είναι πάλι αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...