Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν εχει κανεις το samsung YP-K5..

ας αναφερει πως ακουγονται τα ηχεια του, συγκριτικα με W800/N70/5300 η οποιο αλλο κντ θελει.. ΤΗΝΧ

 

πολυ καλυτερα απο οποιοδηποτε κινητο!!!!

Και με τα ακουστικα ακουγεται επισης φοβερα!! Το μονο προβλημα για μενα με το οποιο δεν 8α μπορουσα να συμβιβαστω αν το ειχα αγορασει ειναι το παχος του λογω του εξωτερικου του ηχειου...Αν μπορουσες να βγαλεις το ηχειο προαιρετικα 8α ηταν πολυ καλη επιλογη.

 

Εγω 8ελω με τη σειρα μου να ρωτησω αν μπορεις να απενεργοποιησεις το volume limit μεσω καποιας αναβα8μισης ή αλλου προγραμματος στο ipod nano 2nd generation.Γιατι απο ενα πωλητη σε apple store σημερα το πρωι ακουσα οτι δε γινεται ακομα στα 2ης γενιας...

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Όντως, ακόμα δεν γίνεται. Μεσοβέζικος τρόπος είναι να κάνεις δεξί/Get Info και από το tab Options να ανεβάσεις τον ήχο εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Όντως, ακόμα δεν γίνεται. Μεσοβέζικος τρόπος είναι να κάνεις δεξί/Get Info και από το tab Options να ανεβάσεις τον ήχο εσύ.

 

δεν χαλαει η ποιοτητα των τραγουδιων ετσι???????

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταβάλει καθόλου το αρχείο, απλά το παίζει πιο δυνατά. Το αποτέλεσμα δεν είναι και τίποτα το συγκλονιστικό αλλά μπορείς να το δοκιμάσεις άφοβα. Αν το ξαναγυρίσεις μετά στο μηδέν είναι σαν να μην το έκανες ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω στη 8εσσαλονικη να αγορασω ενα ipod nano 1st generation black??? please help me.Eστω και απο Α8ηνα.. Σε οποιο καταστημα κι αν παω μου εχουν το 2nd generation.

thanks!!

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το κάνουν επειδή το 1ης γενιάς έχει καταργηθεί από το Σεπτέμβριο.
Link to comment
Share on other sites

στον κοτσοβολο ΑΝ βρεις..ειχε παρει ενας φιλος μου οταν ηδη ειχαν βγει τα 2ης γενιας ...δεν ξερω βεβαια ποσο τυχερος θα εισαι..αλλιως δες για μεταχειρα!
Link to comment
Share on other sites

Sony

Walkman VIdeo

 

http://www.pdafrance.com/img/news2007/IMG_1538.JPG

 

http://www.pdafrance.com/img/news2007/sony_video_player.jpg

 

-οθόνη LCD TFT 320x240, 262k χρώματα, 2''

-διαστάσεις και βάρος σαν το ιpod nano

-αυτονομία 30 ώρες μουσική, 8 ώρες βίντεο

-αντιγραφή των video με drag+drop

-μετατροπή των mp3 μέσω sonicstage

-διαχείρηση καναλιών RSS

 

κυκλοφορία Απρίλιος 2007

τιμή 2GB=200€, 4GB=250€, 8GB=350€

 

 

στοιχεία από το pdafrance

εδώ έχει κι ένα βιντεάκι

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά τελικά δεν κατάφερα να εντοπίσω αυτό που θέλω... Γίνεται να συνδέσω το ipod nano σε aux θύρα του στερεοφωνικού του αυτοκινήτου;
Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορία Απρίλιος 2007

τιμή 2GB=200€, 4GB=250€, 8GB=350€

 

Είναι λίγο πιο ακριβά από τα αντίστοιχης χωρητικότητας nano, αλλά με την υποστήριξη αναπαραγωγής βίντεο η διαφορά αυτή αντισταθμίζεται.

 

Φυσικά η τιμή του μοντέλου των 8GB είναι εξωφρενικά ακριβή, καθώς με 30 ευρώ λιγότερα μπορεί να πάρει κάποιος το iPod video 30GB. Και προτού προλάβει κανείς να το αναφέρει, όντως το video είναι αρκετά μεγαλύτερο σε μέγεθος, αλλά και σε χωρητικότητα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά τελικά δεν κατάφερα να εντοπίσω αυτό που θέλω... Γίνεται να συνδέσω το ipod nano σε aux θύρα του στερεοφωνικού του αυτοκινήτου;

 

Καμιά απάντηση; Σορρυ που επιμένω απλά αύριο θα πάω για καινούργιο στερεοφωνικό στο αυτοκίνητο και θέλω να ξέρω αν αξίζει να βάλω κάποιο που να έχει aux...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια η γνώμη σας για Sony NW-E505 512 MB MP3 Player στα 50 € ;

 

pou to brhkes toso? to thelw!!!:lol:

opws eisai parto korifaia poiothta hxou,alla distixws mikrh mnhmh....toulaxiston exei radio! h timoula 50 euro einai super! mhn to skeftese kan.kai gw an brw tha to parw me kleista matia

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω στη 8εσσαλονικη να αγορασω ενα ipod nano 1st generation black??? please help me.Eστω και απο Α8ηνα.. Σε οποιο καταστημα κι αν παω μου εχουν το 2nd generation.

thanks!!

 

file barchetta o papasotiriou stin athina ehei akomi orismena kommatia, to mono pou den thumamai einai an ehei kai maura, giati aspra ehei sigoura.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

pou to brhkes toso? to thelw!!!:lol:

opws eisai parto korifaia poiothta hxou,alla distixws mikrh mnhmh....toulaxiston exei radio! h timoula 50 euro einai super! mhn to skeftese kan.kai gw an brw tha to parw me kleista matia

 

Υπαρχει κάτι ανάλογο αλλά επιπλέον να εχει και εγγραφή από fm radio ξέρεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας βοηθήσει όποιος ξέρει, Θα θελα γύρω στα 50 ευρώ με καλή ποιότητα ήχου mp3, fm radio με εγγραφή και καλή αυτονομία. Τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας βοηθήσει όποιος ξέρει, Θα θελα γύρω στα 50 ευρώ με καλή ποιότητα ήχου mp3, fm radio με εγγραφή και καλή αυτονομία. Τι προτείνετε;

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_19&products_id=3679

εχω αυτο στο συρταρι αχρησιμοποιητο αν σε ενδιαφερει πες μου

http://www.trekstor.de/en/products/detail_mp3.php?pid=45

Link to comment
Share on other sites

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_19&products_id=3679

εχω αυτο στο συρταρι αχρησιμοποιητο αν σε ενδιαφερει πες μου

http://www.trekstor.de/en/products/detail_mp3.php?pid=45

 

έχεις πμ :!:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα τo ipod nano σε λευκο και οχι σε μαυρο.Ενα ipod πρεπει να ειναι λευκο νομιζω παντα.Απ οτι καταλαβατε πηρα 1st generation μονο και μονο επειδη δεν εχουν hackαρει ακομα τα 2nd ετσι ωστε να φυγει το volume limit.Αν και η ενταση που εχω με ικανοποιει ΑΠΟΛΥΤΑ αλλα επειδη ειμαι περιεργος να δω που μπορει να φτασει κατεβασα ενα προγραμμα που λεει οτι κανει για ολα τα ipod και λεγεται goPod.Ειναι επιφοβο λετε? Το εχει δοκιμασει κανεις σας??

Παντως μετα απο πολλα χρονια που επεστρεψα στην apple για να ακουω τη μουσικη μου , και μετα απο πολλες περιπλανησεις σε πολλα mp3 players (iriver ktl ) το ipod ειναι κατα τη γνωμη μου η καλυτερη επιλογη απο πλευρας ποιοτητας ηχου , στυλ , εμφανισης.Νομιζω οτι 8α μου παρει καιρο να ξανασχολη8ω με αλλα mp3 playres... (sony , iriver , samsung ktl ).

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

To goPod δεν είναι καθόλου επίφοβο και κάνει και δουλειά. Στη χειρότερη κάνεις ένα restore και είναι σα να μη το έβαλες ποτέ!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έχω νανο 2nd generation είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από τον ηχο του, ειναι πολύ δυνατό!

Γενικοτερα τα mp3 της apple και με after ακουστικα ειναι τα καλυτερα.απλα τα σπανε :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κ εγώ κάτι.Υπάρχει mp3 που να έχει

Προαιρετικά να παίρνει μπαταρίες

να έχει noise canceling

υποδοχή sd κάρτας

 

Ενώ θέλω να έχει 2gb

πολύ καλή ακουστική

ράδιο

μεγάλη αυτονομία

 

Μέχρι 150 ευρώ

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...