Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το mod για να παίζουν ταυτόχρονα και τα 2 ηχεία αξίζει?

Το viper4android τι κάνει δεν έχω καταλάβει. Boost του ήχου?

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

το mod για να παίζουν ταυτόχρονα και τα 2 ηχεία αξίζει?

Το viper4android τι κάνει δεν έχω καταλάβει. Boost του ήχου?

 

Το mod για το stereo είναι απαιχτα. Το έχω βάλει και με το viper4android που κάνει ουσιαστικά βελτίωση του ηχου, είναι ουαου.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν βαζω hands free δεν ακουγεται καλα ο ηχος ενω δεν εχω πειραξει τιποτα,τι μπορει να φταιει? ακουγεται λες και ειναι μεσα στο νερο βαθυς ο ηχος
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν βαζω hands free δεν ακουγεται καλα ο ηχος ενω δεν εχω πειραξει τιποτα,τι μπορει να φταιει? ακουγεται λες και ειναι μεσα στο νερο βαθυς ο ηχος

Μπαίνει το βύσμα σωστά;

Κάνει "κλικ" το mini jack;

Είναι κάπως σφιχτό στην αρχή ...

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα stereo;

Γιατί από όσο έχω καταλάβει μάλλον είναι mono απλά παίζουν κ τα δύο ηχεία κ όχι μόνο το κάτω..

 

Ακούγεται και στο πάνω ηχείο απλά με λίγο ποιο χαμιλη ένταση για να μην χαλάσει το ακουστικό. Αλλά φυσικά είναι λίγο ποιο δυνατός ήχος σε σχέση με το mono που ήταν το τηλέφωνο.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει το βύσμα σωστά;

Κάνει "κλικ" το mini jack;

Είναι κάπως σφιχτό στην αρχή ...

 

Oχι δεν εκανε τωρα που το πιεσα οκ,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το οτι παιζουν και τα 2 ηχεια δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι στερεοφωνικος. Δοκιμαστε αυτο για να δειτε αν ειναι στερεο
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω την 7.1 αλλά όταν ολοκληρωθεί η λήψη και προσπαθώ να το περάσω με flashfire μου βγάζει corrupt. Το συνάντησε κανείς; Καμμιά λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Ευτυχής κάτοχος της συσκευής απο εχθές. Είχε περασμένη Marshmallow και με την εκκίνηση του πέρασα Nougat και έκανα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων. Στο λίγο που το δούλεψα με Marshmallow μπορώ να επιβεβαιώσω οτι με την Nougat έχει βελτιωθεί δραματικά η απόκριση του touch.

Μια ερώτηση για τους παλαιότερους χρήστες της συσκευής. Δεν "έβλεπε" η συσκευή το Wifi και έκανα επαναφ. εργοστ. ρυθμίσεων στο ρουτερ, οπότε τελικά το είδε. Βασικά αυτά που άλλαξαν με την επαναφορά του ρούτερ ήταν το ssid και το κανάλι εκπομπής που απο το κανάλι 13 που είχα ορίσει, τώρα πήρε αυτόματα το 6. Λογικά φταίει το κανάλι του Wifi γιατί δοκίμασα να το ξαναβάλω στο 13 και είχαμε πάλι τα ίδια. Έχει τύχει και σε κανέναν άλλον αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω την 7.1 αλλά όταν ολοκληρωθεί η λήψη και προσπαθώ να το περάσω με flashfire μου βγάζει corrupt. Το συνάντησε κανείς; Καμμιά λύση;

 

Κατέβασε το ADM (Android Download manager) από το Play Store, ξανα κατέβασε το OTA Zip αρχείο και ξανά δοκίμασε να το περάσεις. Αν θες να κρατήσεις τα δεδομένα σου και την Custom Recovery απλά να από επιλέξεις το Data και το Recovery (να μην είναι τικαρισμενα )

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το ADM (Android Download manager) από το Play Store, ξανα κατέβασε το OTA Zip αρχείο και ξανά δοκίμασε να το περάσεις. Αν θες να κρατήσεις τα δεδομένα σου και την Custom Recovery απλά να από επιλέξεις το Data και το Recovery (να μην είναι τικαρισμενα )

Ευχαριστώ πολύ. Κι αναρωτιόμουν πάντα τι χρειάζονται οι download managers!

Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται και στο πάνω ηχείο απλά με λίγο ποιο χαμιλη ένταση για να μην χαλάσει το ακουστικό. Αλλά φυσικά είναι λίγο ποιο δυνατός ήχος σε σχέση με το mono που ήταν το τηλέφωνο.

Χμμμ.. δεν ήταν! Εξακολουθεί να είναι...

Το οτι παιζουν και τα 2 ηχεια δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι στερεοφωνικος. Δοκιμαστε αυτο για να δειτε αν ειναι στερεο

Ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

Το οτι παιζουν και τα 2 ηχεια δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι στερεοφωνικος. Δοκιμαστε αυτο για να δειτε αν ειναι στερεο

 

Όταν έλεγε στο βίντεο "Right Channel" ακουγόταν στο κατω ηχείο και όταν έλεγε "left channel" ακουγόταν στο ακουστικό .

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-live-earth-wallpapers-pixel-backport-t3481221

και ναι!!!!απλα απίστευτο...παντως η νοβα παντα μου ελεγε live wallpapers δεν θυμαμαι ομως αν ειχε εικνες μεσα...

ετσι λοιπον πλεον εχουμε και αυτο....

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-live-earth-wallpapers-pixel-backport-t3481221

και ναι!!!!απλα απίστευτο...παντως η νοβα παντα μου ελεγε live wallpapers δεν θυμαμαι ομως αν ειχε εικνες μεσα...

ετσι λοιπον πλεον εχουμε και αυτο....

 

Τελειο, ωραιος....παλι καλα που το ποσταρες γιατι δεν θα το επαιρνα ποτε χαμπαρι.

Ολα δουλευουν οπως πρεπει.

 

Εχω αγορασει και τον nova prime και τον εκανα σαν τον pixel launcher.

 

Πρεπει να εισαι γραμμενος στην beta του nova για να εχεις ολες τις λειτουργιες που χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσεις τα στρογγυλά εικονίδια του pixel launcher στον nova? Εννοώ ίσως με κάποιο zip κι όχι με πακέτο εικονιδίων κάποιου από το play store.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι ίδιο με το pixel εμφανισιακά.

Ούτε τα εικονίδια θα είναι ίδια ούτε pixel launcher θα έχει stock.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω nova launcher και όποτε κάνω double tap to wake, μετά όταν προσπαθώ να ανοίξω πάλι την οθόνη με το fingerprint μου ζητά και pin. Ποια η ρύθμιση στο nova για να μην συμβαίνει αυτό??

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...