Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άρα το gpay είναι απαραίτητο για πληρωμές ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Το GPay είναι παρόμοιο με το myAlphaWallet. Έχεις τη κάρτα της Alpha είτε στο ένα είτε στο άλλο, και κάνεις ανέπαφες συναλλαγές μέσω κινητού (απαραίτητη προϋπόθεση να έχει η συσκευή NFC).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να συμπληρώσω ότι στο Alpha wallet μπορείς να βάλεις (να συνδέσεις) κάρτες μόνο της Alpha Bank. Στο Google wallet μπορείς να συνδέσεις διάφορες κάρτες. 

Επίσης μπορείς να έχεις και τις δύο (ή κι άλλες) wallet εφαρμογές στο κινητό σου και να καθορίζεις εσύ ποια θα είναι η default.

Εσύ @akalosπου έβγαλες κάρτα Viva δες τις οδηγίες πατώντας εδώ. Επίσης μπορείς να τη συνδέσεις στο Google Pay. 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα το viva wallet pos για να δεχομαι πληρωμες στο γραφειο μου μιας και δεν κανω πολλες.με εθνικη ειχα 9,40/μηνα παγιο και 0.90% ανα συναλλαγη προμηθεια

1/ στην viva δεν εχει παγιο αλλα μια ενδεικτικη προμηθεια ανα συναλλαγη με τις κλασσικες χρεωστικες visa/mastercard που θα με πληρωνουν,ποια ειναι ?

2/ το κακο ειναι οτι τα χρηματα που θα μπαινουν εκει θα πρεπει μεσω της αυλης καρτας(που περασα στο gpay) να χρησιμοποιηθουν και δεν συμφερει να τα μεταφερω σε αλλη τραπεζα για να εχουν προσβαση και τα αλλα μελη της οικογενειας?

 

3/ iris δεν εχει ακομα η viva ε?γιατι θα μπορουσα να μεταφερω τα χρηματα δωρεαν σε λογαριασμο κλασσικης τραπεζας που ειναι συνδικαιουχοι και τα μελη της οικογενειας

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι στο Alpha wallet μπορείς να βάλεις (να συνδέσεις) κάρτες μόνο της Alpha Bank. Στο Google wallet μπορείς να συνδέσεις διάφορες κάρτες. 
Επίσης μπορείς να έχεις και τις δύο (ή κι άλλες) wallet εφαρμογές στο κινητό σου και να καθορίζεις εσύ ποια θα είναι η default.
Εσύ @akalosπου έβγαλες κάρτα Viva δες τις οδηγίες πατώντας εδώ. Επίσης μπορείς να τη συνδέσεις στο Google Pay. 
αλλο ρωτάω όμως ,είναι απαραίτητο το gpay ? δηλαση δεν φτάνει μόνο η αυλη της viva για πληρωμή ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αλλο ρωτάω όμως ,είναι απαραίτητο το gpay ? δηλαση δεν φτάνει μόνο η αυλη της viva για πληρωμή ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ναι είναι απαραίτητο το gpay με την αυλή της vivia

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αλληλεπίδρασει η ψηφιακή κάρτα με το pos του εμπόρου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αλλο ρωτάω όμως ,είναι απαραίτητο το gpay ? δηλαση δεν φτάνει μόνο η αυλη της viva για πληρωμή ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

μπορείς να βγάλεις και κανονική κάρτα Viva πλαστική..
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις στην αίτηση για το market pass την Alpha Bank ενώ δεν έχεις λογαριασμό στην τράπεζα;

Να περάσεις την άυλη κάρτα που θα σου στείλουν σε Google Pay/Apple Pay, και προαιρετικά να εγκαταστήσεις και την εφαρμογή της Alpha για να μπορείς να ελέγχεις ποιο είναι το υπόλοιπο σου;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, tsiftsism said:

Μπορείς να επιλέξεις στην αίτηση για το market pass την Alpha Bank ενώ δεν έχεις λογαριασμό στην τράπεζα;

Να περάσεις την άυλη κάρτα που θα σου στείλουν σε Google Pay/Apple Pay, και προαιρετικά να εγκαταστήσεις και την εφαρμογή της Alpha για να μπορείς να ελέγχεις ποιο είναι το υπόλοιπο σου;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

νομιζω πως γινεται καθως γνωστος μου ειχε βαλει ετσι το καλοκαιρι το fuel pass χωρις να εχει λογαριασμο στην Αλφα

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, tsiftsism said:

Μπορείς να επιλέξεις στην αίτηση για το market pass την Alpha Bank ενώ δεν έχεις λογαριασμό στην τράπεζα;

Να περάσεις την άυλη κάρτα που θα σου στείλουν σε Google Pay/Apple Pay, και προαιρετικά να εγκαταστήσεις και την εφαρμογή της Alpha για να μπορείς να ελέγχεις ποιο είναι το υπόλοιπο σου;

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Ερώτηση ήταν; Τώρα είδα το ερωτηματικό. Φυσικά και γίνεται 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ήταν; Τώρα είδα το ερωτηματικό. Φυσικά και γίνεται 
Έκανα αίτηση για συγγενή μου, και όταν του ανέφερα τις 3 επιλογές για την άυλη κάρτα (Alpha, Eurobank, Viva), μου είπε να επιλέξω Alpha.

Καιν κάποια στιγμή αργότερα, μου τηλεφώνησε και μου είπε ότι άκουσε στην τηλεόραση ότι σε Alpha και Eurobank πρέπει να έχεις λογαριασμό, ενώ στην Viva δεν είναι υποχρεωτικό.

Και αναρωτήθηκα μήπως κάναμε λαλακία, μιας κι εγώ δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο.
Εγώ έχω επιλέξει Viva που δεν είχα πρόβλημα και με το fuel pass.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tsiftsism said:

Έκανα αίτηση για συγγενή μου, και όταν του ανέφερα τις 3 επιλογές για την άυλη κάρτα (Alpha, Eurobank, Viva), μου είπε να επιλέξω Alpha.

Καιν κάποια στιγμή αργότερα, μου τηλεφώνησε και μου είπε ότι άκουσε στην τηλεόραση ότι σε Alpha και Eurobank πρέπει να έχεις λογαριασμό, ενώ στην Viva δεν είναι υποχρεωτικό.

Και αναρωτήθηκα μήπως κάναμε λαλακία, μιας κι εγώ δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο.
Εγώ έχω επιλέξει Viva που δεν είχα πρόβλημα και με το fuel pass.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro
 

Δεν χρειάζεται λογαριασμός

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση για συγγενή μου, και όταν του ανέφερα τις 3 επιλογές για την άυλη κάρτα (Alpha, Eurobank, Viva), μου είπε να επιλέξω Alpha.

Καιν κάποια στιγμή αργότερα, μου τηλεφώνησε και μου είπε ότι άκουσε στην τηλεόραση ότι σε Alpha και Eurobank πρέπει να έχεις λογαριασμό, ενώ στην Viva δεν είναι υποχρεωτικό.

Και αναρωτήθηκα μήπως κάναμε λαλακία, μιας κι εγώ δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο.
Εγώ έχω επιλέξει Viva που δεν είχα πρόβλημα και με το fuel pass.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

δεν χρειάζεται λογαριασμος σε καμία επιλογή

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η σωστή μέρα/ ώρα να κάνω συνάλλαγμα στη ρεβο για να πάρω την ιδανική ισοτιμία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η σωστή μέρα/ ώρα να κάνω συνάλλαγμα στη ρεβο για να πάρω την ιδανική ισοτιμία;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αποφεύγεις Σαββατοκύριακο,από εκεί και μετά κάνεις δεν ξέρει αν θα πάνε πάνω ή κάτω

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Αποφεύγεις Σαββατοκύριακο,από εκεί και μετά κάνεις δεν ξέρει αν θα πάνε πάνω ή κάτω

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk



Ευχαριστώ !


Sent from my iPad using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα σας, πριν 2 μήνες όταν έκανα top up  την revolut μέσω της energy master έπαιρνα 1% επιστροφή.

τώρα βλέπω ότι δεν την λαμβάνω? Ποίες  είναι οι κάρτες που δίνουν .....?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DEERHUNTER said:

καλησπέρα σας, πριν 2 μήνες όταν έκανα top up  την revolut μέσω της energy master έπαιρνα 1% επιστροφή.

τώρα βλέπω ότι δεν την λαμβάνω? Ποίες  είναι οι κάρτες που δίνουν .....?

ευχαριστώ

Η Yes της Eurobank 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους η Revolut φαίνεται να ετοιμάζει loyalty scheme με 4% σε συνεργαζόμενα super-markets μέχρι 29 Μαρτίου και μέγιστο ποσό επιβράβευσης €10 (δηλαδή για συνολικές αγορές €250)

  • efood
  • Sklavenitis
  • AB
  • Lidl
  • My market
  • Bf Kai Sia Ee
  • Masoutis
  • MARKET IN
  • BAZAAR
  • TheMart

https://www.revolut.com/el-GR/legal/grocerycashback/

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ποιος ξέρει γιατί σε μερικούς με viva έχουν ανασταλεί η κάρτα για το μάρκετ πας και γενικώς πολλά παράπονα όπως και οτι δεν απαντάται με viva

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akalos said:

ρε παιδιά ποιος ξέρει γιατί σε μερικούς με viva έχουν ανασταλεί η κάρτα για το μάρκετ πας και γενικώς πολλά παράπονα όπως και οτι δεν απαντάται με viva

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Εδω εχω διαβάσει πολλα παράπονα για νινα

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να φορτώσει τη Revolut με κάρτα payzy - και αν ναι, έχει χρέωση (ως έμβασμα) ή θεωρείται αγορά?

Εξακολουθεί να είναι δωρεάν το φόρτωμα της Revolut με χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες? Έχω καιρό να τη φορτώσω.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, geoponer said:

Έχει δοκιμάσει κανείς να φορτώσει τη Revolut με κάρτα payzy - και αν ναι, έχει χρέωση (ως έμβασμα) ή θεωρείται αγορά?

Εξακολουθεί να είναι δωρεάν το φόρτωμα της Revolut με χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες? Έχω καιρό να τη φορτώσω.

Ναι. Φόρτιση από κάρτα είναι. Δωρεάν είναι

Ναι η φόρτιση από οποιαδήποτε κάρτα είναι δωρεάν (δεν ξέρω μόνο για επαγγελματικές κάρτες)

 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...