Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, akalos said:

να ρωτήσω και γω κάτι,αν τώρα επιλέξω με το μάρκετ πας επιλέξω σε viva να μπει μπορώ να τα μεταφέρω κάπου σαν μετρητά ?σε ρεβοναλτ ας πούμε

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


 

Οχι. Είναι κουπόνι σιτισης

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 minutes ago, akalos said:

μπορείς να μου πεις το γιατί σε παρακαλώ ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Μπορώ. Η κάρτα που θα εκδοθεί θα είναι ρυθμισμένη να χρεώνεται μόνον από επιχειρησεις που έχουν δραστηριότητα εμπόριο τροφίμων, π.χ. σούπερ μάρκετ, μίνι μάρκετ, μπακάλικα, φούρνους, ζαχαροπλαστεία, πάγκους λαϊκων αγορών με τρόφιμα κλπ. Άρα όταν εσύ κάνεις top up με αυτήν στην Revolut, δεν θα εγκριθεί η συναλλαγή από την viva

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ. Η κάρτα που θα εκδοθεί θα είναι ρυθμισμένη να χρεώνεται μόνον από επιχειρησεις που έχουν δραστηριότητα εμπόριο τροφίμων, π.χ. σούπερ μάρκετ, μίνι μάρκετ, μπακάλικα, φούρνους, ζαχαροπλαστεία, πάγκους λαϊκων αγορών με τρόφιμα κλπ. Άρα όταν εσύ κάνεις top up με αυτήν στην Revolut, δεν θα εγκριθεί η συναλλαγή από την viva
άρα αν έχεις prepaid όπου για παράδειγμα παίρνεις Κέα και ένα μέρος είναι σε μετρητά αυτό μπορείς να μεταφέρεις στην αλλη σαν μετρητά και να τα κάνεις ανάληψη ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, akalos said:

άρα αν έχεις prepaid όπου για παράδειγμα παίρνεις Κέα και ένα μέρος είναι σε μετρητά αυτό μπορείς να μεταφέρεις στην αλλη σαν μετρητά και να τα κάνεις ανάληψη ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

οχι δεν σε αφηινει ουτε να τα μεταφερεις απο την προπληρωμενη στον λογαριασμο σου κ ουτε κ να φορτισεις την προπληρωμενη.Παιρνω Κεα κ το ξερω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Στην εφαρμογή της revolut πώς γίνεται να μου κρατάει αυτόματα τον 16ψηφιο αριθμό της κανονικής μου τράπεζας όταν πάω να την γεμίζω;Κάθε φορά θέλει να τον γράφω χειροκίνητα..
Gpay και δεν ασχολείσαι με ιβαν

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν σε αφηινει ουτε να τα μεταφερεις απο την προπληρωμενη στον λογαριασμο σου κ ουτε κ να φορτισεις την προπληρωμενη.Παιρνω Κεα κ το ξερω
σε ευχαριστώ αλλά κάποιος επέμενε σε ομάδα που ειμαι διαχειριστής κάτι .....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, akalos said:

σε ευχαριστώ αλλά κάποιος επέμενε σε ομάδα που ειμαι διαχειριστής κάτι .....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Παλιοτερα μπορουσες να την φορτισεις την προπληρωμενη του Κεα απο τον λογαριασμο σου κ καποια στιγμη μου ηρθε επιστολη οτι το σταματαει η τραπεα αυτο κ οτι δεν μπορεις πια.Κ βεβαια ουτε μπορεις να σηωσεις χρηματα στο χερι απο την συγκεκριμνη στο ΑΤΜ.Τουλαχιστον σε μνα που ειναι στην Εθνικη.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν σε αφηινει ουτε να τα μεταφερεις απο την προπληρωμενη στον λογαριασμο σου κ ουτε κ να φορτισεις την προπληρωμενη.Παιρνω Κεα κ το ξερω
μπορείς να πληρώσεις λογαριασμο κινητής?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, akalos said:

μπορείς να πληρώσεις λογαριασμο κινητής?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Καλημερα κ καλα Χριστουγεννα! Λογικα ναι.Εχω πληρωσει λογαριασμο δεη κ νερο απο αυτην καθως κ διαφορες αγορες μεσω σκρουτζ.Επισης κ σε σελιδα του εξωτερικου την εχω βαλει κ δουλεψ κανονικα.Μονο 2-3 φορες η Εθνκκη την μπλοκαρε για καποιο λογο κ τους καλεσα κ αφου επιβεβαιωσα οτι εγω εκανα την αγορα την ξεμπλοκαραν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλα Χριστουγεννα! Λογικα ναι.Εχω πληρωσει λογαριασμο δεη κ νερο απο αυτην καθως κ διαφορες αγορες μεσω σκρουτζ.Επισης κ σε σελιδα του εξωτερικου την εχω βαλει κ δουλεψ κανονικα.Μονο 2-3 φορες η Εθνκκη την μπλοκαρε για καποιο λογο κ τους καλεσα κ αφου επιβεβαιωσα οτι εγω εκανα την αγορα την ξεμπλοκαραν
σε ευχαριστώ πολύ καλά Χριστούγεννα!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα τι εννοείς 
Όταν παταω προσθήκη χρημάτων και με βγάζει εδώ.. Πρέπει κάθε φορά να γράφω χειροκίνητητα τον αριθμό της alphabank μου. Ενώ παλιά νομίζω ήταν αποθηκευμένος.363a09fc9432330ab04de656a53d79a6.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρωτάω στην payzy τι γίνεται για χρήση της κάρτας στο εξωτερικό.... 2,5% προμήθεια με ανώτατο τα 7,5€ 

Για γέλια και για κλάματα, όσο θα δίνουν δωρεάν GB κάτι θα γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aboxton said:

Ρωτάω στην payzy τι γίνεται για χρήση της κάρτας στο εξωτερικό.... 2,5% προμήθεια με ανώτατο τα 7,5€ 

Για γέλια και για κλάματα, όσο θα δίνουν δωρεάν GB κάτι θα γίνεται 

Αν και υπάρχει άλλο θέμα για την Payzy, οι χρεώσεις που αναφέρεις ισχύουν για χρήση σε POS στο εξωτερικό ΕΚΤΟΣ ευρώ. Σε αυτές τις περιπτώσεις χρησιμοποιείς μια revolut ή n26 και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Υπάρχει τιμοκατάλογος στην ιστοσελίδα του Payzy που αναφέρει όλες τις χρεώσεις. Οι χρεώσεις που αναφέρεις είναι η περίπτωση 5.1

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έχω revo εδώ και χρόνια που χρησιμοποιώ και μια skrill για back up, απλά έλεγα μήπως στηρίζαμε καμία εγχώρια εταιρία. 

Οι παθογένειες πάντως της cosmote στο επίπεδο εξυπηρέτησης βγαίνουν στην επιφάνεια με την payzy: 

Πριν καιρό δεν μπορούσα να κάνω αύξηση ορίου γιατί έχω άλλη διεύθυνση στην εφορία από αυτή που δήλωσα, την οποία όμως δεν σε αφήνει να την αλλάξεις και μετά από 3 μέρες το έκαναν αυτοί χειροκίνητα και σήμερα όταν μου απάντησαν, δεν εξςιδικευσαν, εντός ή εκτός ευρώ.

Άρα εγώ θεωρώ πως θα πληρώσω σε χώρα εντός € 2.5% fee. 

Τρέμω στην ιδέα να σου κάτσει στραβή και να πρέπει να συνεννοηθείς μαζί τους. Αυτοί νομίζουν πως θα ανοίξουν μια ηλεκτρονική τράπεζα και η εξυπηρέτηση θα είναι καταγραφή από το front office, προώθηση στο back office και κάποια στιγμή θα απαντήσουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aboxton said:

Έχω revo εδώ και χρόνια που χρησιμοποιώ και μια skrill για back up, απλά έλεγα μήπως στηρίζαμε καμία εγχώρια εταιρία. 

Οι παθογένειες πάντως της cosmote στο επίπεδο εξυπηρέτησης βγαίνουν στην επιφάνεια με την payzy: 

Πριν καιρό δεν μπορούσα να κάνω αύξηση ορίου γιατί έχω άλλη διεύθυνση στην εφορία από αυτή που δήλωσα, την οποία όμως δεν σε αφήνει να την αλλάξεις και μετά από 3 μέρες το έκαναν αυτοί χειροκίνητα και σήμερα όταν μου απάντησαν, δεν εξςιδικευσαν, εντός ή εκτός ευρώ.

Άρα εγώ θεωρώ πως θα πληρώσω σε χώρα εντός € 2.5% fee. 

Τρέμω στην ιδέα να σου κάτσει στραβή και να πρέπει να συνεννοηθείς μαζί τους. Αυτοί νομίζουν πως θα ανοίξουν μια ηλεκτρονική τράπεζα και η εξυπηρέτηση θα είναι καταγραφή από το front office, προώθηση στο back office και κάποια στιγμή θα απαντήσουν. 

Αν θέλεις να στηρίξεις εγχώρια εταιρία πήγαινε σε viva wallet. 0% προμήθεια σε αγορές σε POS εξωτερικού ακόμα και διαφορετικού νομίσματος. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, testatos said:

Αν θέλεις να στηρίξεις εγχώρια εταιρία πήγαινε σε viva wallet. 0% προμήθεια σε αγορές σε POS εξωτερικού ακόμα και διαφορετικού νομίσματος. 

Δηλαδή με Viva wallet έχεις τις ίδιες χρεώσεις που θα είχες αν χρησιμοποιούσες π.χ. Revolut για αγορά σε λίρες;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, testatos said:

Αν θέλεις να στηρίξεις εγχώρια εταιρία πήγαινε σε viva wallet. 0% προμήθεια σε αγορές σε POS εξωτερικού ακόμα και διαφορετικού νομίσματος. 

Το fee νομίζω το χρεώνει η mastercard/visa, απλά η viva δεν έχει επιπλέον χρέωση. 

Link to comment
Share on other sites

Το fee νομίζω το χρεώνει η mastercard/visa, απλά η viva δεν έχει επιπλέον χρέωση. 
Αν ήταν η μάστερ θα το χρέωνε και στην ρεβολουυτ η στην ν26

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν χρησιμοποιήσω ΣΚ revolut στην Ιταλία που έχει ευρώ υπάρχει προμήθεια; η λογική λέει όχι. Από ευρώ σε ευρώ θα τραβάει.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσω ΣΚ revolut στην Ιταλία που έχει ευρώ υπάρχει προμήθεια; η λογική λέει όχι. Από ευρώ σε ευρώ θα τραβάει.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Στην Ιταλία είναι σαν να είσαι στην Ελλάδα

Και η απάντηση είναι όχι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, DjTony said:

Αν χρησιμοποιήσω ΣΚ revolut στην Ιταλία που έχει ευρώ υπάρχει προμήθεια; η λογική λέει όχι. Από ευρώ σε ευρώ θα τραβάει.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

 Πως θα μπορούσε να έχει προμήθεια αφου θα είναι σε ευρώ η συναλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σας λειτουργεί στο Google pay η προσθήκη καρτών «αφοσίωσης»;

Σε εμένα επιλέγοντας τι κάρτα θέλω να προσθέσω, ανοίγει η κάμερα για να τη σκανάρω και είναι μαύρη, σαν να μη λειτουργεί η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενεργοποιήσει το Viber pay από τις πρωτες μερες λειτουργίας του. Εχω κανει την αρχική ταυτοποιηση κι εχω φορτωσει χρηματα από καρτες. τα εχω στειλει σε αλλους ή σε τραπεζικο μου λογαριασμό. Ξαφνικά παρουσιαστηκε το παρακατω μηνυμα (φωτογραφία 1) 

Κανοντας κλικ εκει, ανοιγει η φόρμα που βλέπετε στην φωτογραφία 2 αλλα πατωντας πανω στα πεδια που ειναι για συμπλήρωση δεν εμφανιζεται το πληκτρολόγιο και δεν μπορω να γραψω

Υπάρχει καποια λύση;

 

Screenshot_2023-02-12-11-06-00-076_com.viber.voip.jpg

Screenshot_2023-02-12-11-06-31-063_com.viber.voip.jpg

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα διότι πιθανόν βρίσκει κάποιο conflict στην συσκευή μου (δίκαρτο με 2 instances της εφαρμογής). Ήθελα κι εγώ να τους ρωτήσω, αλλά δεν ανοίγει το πληκτρολόγιο. Σκεφτόμουν να το έγραφα σε κάποιο άλλο σημείο και να τα μετέφερα με copy-paste στα πεδία της σελίδας Υποστήριξης στο Viber app.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...