Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με την curve, επειδή έχω μέσα 3 κάρτες μου και δε θέλω να χρεωθώ την Curve X, γνωρίζει κάποιος πότε λήγει η "περίοδος χάριτος" και θα πρέπει να σβήσω τη μια από τις 3 κάρτες για να μείνουν μόνο δυο;

Ευχαριστώ

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σχετικά με την curve, επειδή έχω μέσα 3 κάρτες μου και δε θέλω να χρεωθώ την Curve X, γνωρίζει κάποιος πότε λήγει η "περίοδος χάριτος" και θα πρέπει να σβήσω τη μια από τις 3 κάρτες για να μείνουν μόνο δυο;
Ευχαριστώ

Σε 60 ημέρες από όταν έλαβες το email από αυτούς για τις αλλαγές που θα γίνουν.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από κάρτες πλην ρεβολουτ για χρήση εκτός ευρωζώνης και Ευρώπης;;;



Sent from my Power 3 using Tapatalk


Εγώ πριν λίγο καιρό ήμουν Ντουμπάι και Αγγλία.
Δεν έχει καμία διαφορά στη χρήση.
Τι σε προβληματίζΕι;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγο καιρό ήμουν Ντουμπάι και Αγγλία.
Δεν έχει καμία διαφορά στη χρήση.
Τι σε προβληματίζΕι;
Καμμία προμήθεια που μπορεί να παίξει

Θα πάω Τουρκία και θα χρησιμοποιηθεί κατά κύριο λόγω η ρεβολουτ αλλά θέλω να έχω backup τις άλλες

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών ή δες τα τιμολόγια εργασιών που έχουν στα sites τους οι τράπεζες. Ξέρω πως έχουν προμήθειες όλες οι ελληνικές τράπεζες για χρήση των καρτών τους σε ξένο νόμισμα οπότε σε συμφέρει με κλειστά μάτια να χρησιμοποιείς μόνο την Revolut στο τοπικό νόμισμα κάθε φορά!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites



Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών ή δες τα τιμολόγια εργασιών που έχουν στα sites τους οι τράπεζες. Ξέρω πως έχουν προμήθειες όλες οι ελληνικές τράπεζες για χρήση των καρτών τους σε ξένο νόμισμα οπότε σε συμφέρει με κλειστά μάτια να χρησιμοποιείς μόνο την Revolut στο τοπικό νόμισμα κάθε φορά!


Σόρρυ που δεν το ξεκαθάρισα αλλά δεν μιλάω για τράπεζες αλλά για πορτοφόλια όπως είναι ο τίτλος του θέματος

Κάρτες όπως dipocket icard monese n26 αν έχει χρησιμοποιήσει κανένας για να μεταφέρει εντυπώσεις

Θα ψάξω στις σελίδες τους ίσως και να στείλω κανένα email αλλά ξέρω ότι κάνουν καιρό να απαντήσουν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites






Σόρρυ που δεν το ξεκαθάρισα αλλά δεν μιλάω για τράπεζες αλλά για πορτοφόλια όπως είναι ο τίτλος του θέματος

Κάρτες όπως dipocket icard monese n26 αν έχει χρησιμοποιήσει κανένας για να μεταφέρει εντυπώσεις

Θα ψάξω στις σελίδες τους ίσως και να στείλω κανένα email αλλά ξέρω ότι κάνουν καιρό να απαντήσουν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Βγάλε wise που έχει πάλι πολλά νομίσματα

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε wise που έχει πάλι πολλά νομίσματα

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

είναι δωρεάν η έκδοση η όχι;; Γιατί την θέλω να τζάμπα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

είναι δωρεάν η έκδοση η όχι;; Γιατί την θέλω να τζάμπα 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Τζάμπα είναι.Αλλά αν έχεις ήδη ρεβο που κολλάς;Την βάζεις και στο κινητό σου και κάνεις ανέπαφα όλες τι συναλλαγές σου.

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα είναι.Αλλά αν έχεις ήδη ρεβο που κολλάς;Την βάζεις και στο κινητό σου και κάνεις ανέπαφα όλες τι συναλλαγές σου.
Θα ήθελα μια για backup

Επίση έχω τις π; δαπανών που έγραψα ήθελα να μάθω αν κάποιος τις έχει χρησιμοποιήσει εκτός ευρωζώνης

Στο site της Ν26 δεν είδα κάτι, θα ξαναψαξω

Ενδιαφέρουσα η wise μπήκα και την είδα χρεώνει μόνο 6 € για την έκδοση που είναι λογικό πόσο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

H N26 είναι άψογη. 

Δεν χρεώνει προμήθεια στο συνάλαγμα και έχει και δωρεάν αναλήψεις. ( Αν δεν σε χρεώσει η τράπεζα ) 

Γενικά είναι πολύ καλή.

Η icard χρεώνει προμήθεια σε αγορές σε συνάλαγμα.

 

https://icard.com/account/gr/currency-rates

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

H n26 είχε όριο για αγορές σε ξένο νόμισμα τα 1000 ευρώ(ανά μήνα), μέχρι το οποίο δεν χρέωνε προμήθεια...πάνω από 1000 (τον μήνα) χρεωνε προμήθεια....δεν ισχύει τώρα? Προφανώς μιλάω για την βασική κάρτα (διάφανη)

 

edit: απ'ότι βλέπω , έγινε απεριόριστο

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikos_s3 said:

H n26 είχε όριο για αγορές σε ξένο νόμισμα τα 1000 ευρώ(ανά μήνα), μέχρι το οποίο δεν χρέωνε προμήθεια...πάνω από 1000 (τον μήνα) χρεωνε προμήθεια....δεν ισχύει τώρα? Προφανώς μιλάω για την βασική κάρτα (διάφανη)

 

edit: απ'ότι βλέπω , έγινε απεριόριστο

Απεριόριστο ήταν από την αρχή. Στέλνε δωρεάν εμβάσματα μέσω Revolut και θα σαι κύριος. 

Link to comment
Share on other sites

έγραψα για αγορές σε ξένο νόμισμα! αυτό ήταν χωρίς προμήθεια μέχρι 1000 ευρώ τον μήνα...πριν κανα 2 χρόνια το ξεπέρασα σε ταξίδι μου και οι επιπλέον αγορές είχαν προμήθεια.Τώρα βλέπω να είναι απεριόριστο.

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα είναι.Αλλά αν έχεις ήδη ρεβο που κολλάς;Την βάζεις και στο κινητό σου και κάνεις ανέπαφα όλες τι συναλλαγές σου.
Έλα ντε.
Δεν βλέπω να χρειάζεται κάποιος κάτι άλλο στο εξωτερικό αν έχει ήδη Revolut.
Άντε και καμία N26 ή Dipocket για backup.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.
Δεν βλέπω να χρειάζεται κάποιος κάτι άλλο στο εξωτερικό αν έχει ήδη Revolut.
Άντε και καμία N26 ή Dipocket για backup.
Αυτό θα κανω αλλά την wise θα την βγάλω κάποια στιγμή και αστην να βόσκει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, apostol70 said:

Η Πειραιώς χρεώνει προμήθεια για topup σε Revolut? Μου ζήτησε 6,5€ πρ0ομήθεια για 500 ευρώ

Μηπως εννοείς έμβασμα απο τραπεζικό λογαριασμό και οχι topup;

Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιώς χρεώνει προμήθεια για topup σε Revolut? Μου ζήτησε 6,5€ πρ0ομήθεια για 500 ευρώ
Μέχρι πριν 6 ημέρες που της έβαλα χρήματα, όχι, δεν υπήρχε.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα χρησιμοποιώντας την business visa. Μου έβγαλε ειδοποίηση πριν την ολοκλήρωση πως θα κρατήσει 6,5€ προμήθεια. Από business visa της Eurobank βάζω κανονικά χωρίς προμήθεια

Link to comment
Share on other sites

Χθες 29/7, top up σε revolut από Πειραιώς, δε κράτησε προμήθεια.

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα χρησιμοποιώντας την business visa. Μου έβγαλε ειδοποίηση πριν την ολοκλήρωση πως θα κρατήσει 6,5€ προμήθεια. Από business visa της Eurobank βάζω κανονικά χωρίς προμήθεια
Περίεργο....

Πάντως μπορείς να την βάλεις στο ,google pay και να φορτώνεις από εκεί την revolut

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα χρησιμοποιώντας την business visa. Μου έβγαλε ειδοποίηση πριν την ολοκλήρωση πως θα κρατήσει 6,5€ προμήθεια. Από business visa της Eurobank βάζω κανονικά χωρίς προμήθεια

Περίεργο, συνήθως top up μέσω κάρτας, δεν κρατάει προμήθεια. Ξέρω ότι κρατάει προμήθεια οι ξένες τράπεζες με άλλο νόμισμα όταν πας να φορτώσεις τη Revolut με €

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2022 at 1:36 ΠΜ, apostol70 said:

Η Πειραιώς χρεώνει προμήθεια για topup σε Revolut? Μου ζήτησε 6,5€ πρ0ομήθεια για 500 ευρώ

Στης εταιρικές κάρτες λόγο ότι υπάρχει μεγαλύτερη προμήθεια δεν μπορεί να την προσφέρει δωρεάν οπότε χρεώνει το top-up (Από την μεριά της Revolut). Δοκίμασε να την περάσεις στο google pay και να κάνεις από εκεί το top-up. Πιστεύω δεν θα σου περάσει την προμήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Στης εταιρικές κάρτες λόγο ότι υπάρχει μεγαλύτερη προμήθεια δεν μπορεί να την προσφέρει δωρεάν οπότε χρεώνει το top-up (Από την μεριά της Revolut). Δοκίμασε να την περάσεις στο google pay και να κάνεις από εκεί το top-up. Πιστεύω δεν θα σου περάσει την προμήθεια. 
Ποια εταιρική κάρτα;
Τι εννοείς ακριβώς;
Έχω !business Revolut και ποτέ δεν είχα χρέωση στο top up.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...