Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 7/5/2022 at 1:34 ΠΜ, HEO said:

Από πού το παίρνεις αυτό το έγγραφο;;; Έχει επιλογή η εφαρμογή η το ζητάς εσύ με μειλ;;; Και αν το ζητήσεις έχει εγκυρότητα αυτό το έγγραφο στην εφορία;;;

Εμένα μια φορά με κάλεσε η εφορία για έλεγχο και συνάντησα μια ατμόσφαιρα καθόλου ευχάριστη χωρίς βέβαια να έχω κάνει τίποτα παράνομο

Αναφέρεσαι στην Δ.Ο.Υ. κατοίκων εξωτερικού ή στο Τμήμα Φορολογίας της Κύπρου;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αναφέρεσαι στην Δ.Ο.Υ. κατοίκων εξωτερικού ή στο Τμήμα Φορολογίας της Κύπρου;
Αναφέρομαι στην τοπική εφορία της περιοχής μου (Αθήνα)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στην Δ.Ο.Υ. κατοίκων εξωτερικού ή στο Τμήμα Φορολογίας της Κύπρου;
Πώς προέκυψε η φορολογία Κύπρου στην εξίσωση;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πώς προέκυψε η φορολογία Κύπρου στην εξίσωση;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Μάλλον είδε ότι έχω κυπριακό κινητό :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η Τράπεζα Πειραιώς πολύ πιθανό να ξεκινάει την δοκιμή του Google Pay. Έτσι απλά είπα να δοκιμάσω να περάσω τη κάρτα μου να δω μήπως θα έμπαινε (αν ήταν ήδη έτοιμο και δεν το γνώριζα ακόμη).85e5542895f614f572bce36016d1d169.jpg

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, zurabi_97 said:

Η Τράπεζα Πειραιώς πολύ πιθανό να ξεκινάει την δοκιμή του Google Pay. Έτσι απλά είπα να δοκιμάσω να περάσω τη κάρτα μου να δω μήπως θα έμπαινε (αν ήταν ήδη έτοιμο και δεν το γνώριζα ακόμη).85e5542895f614f572bce36016d1d169.jpg

Αν αυτό σου βγήκε κατά την δοκιμή να βάλεις την κάρτα, τότε έρχεται η περαιώς και στο gpay.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό σου βγήκε κατά την δοκιμή να βάλεις την κάρτα, τότε έρχεται η περαιώς και στο gpay.
Αυτό βγήκε αλλά η κάρτα δεν μπαίνει (τα τυπικά όπως και η Alphabank πέρυσι). Οπότε περιμένουμε (κάνα μήνα ή 2).

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zurabi_97 said:
7 ώρες πριν, CaptainNickGR said:
Αν αυτό σου βγήκε κατά την δοκιμή να βάλεις την κάρτα, τότε έρχεται η περαιώς και στο gpay.

Αυτό βγήκε αλλά η κάρτα δεν μπαίνει (τα τυπικά όπως και η Alphabank πέρυσι). Οπότε περιμένουμε (κάνα μήνα ή 2).

Το ίδιο μήνυμα μου έρχεται όταν προσπαθώ να περάσω στο google pay μία αμερικάνικη prepaid mastercard που είχα κερδίσει. Εμφανίζονται δηλαδή κανονικά οι όροι της εκδότριας τράπεζας αλλά στη συνέχεια δεν μου έρχεται ποτέ ο κωδικός επιβεβαίωσης.

Επικοινώνησα με την  τράπεζα και περιμένω να μου στείλουν τον κωδικό με κάποιο τρόπο ή να μου ενεργοποιήσουν την κάρτα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είδα με την Πειραιώς την προηγούμενη εβδομάδα αυτό ότι βγάζει δλδ τους όρους , πράγμα το οποίο δεν έκανε παλιότερα. Πλην όμως αν δείτε στους όρους , λέει για apple pay, Garmin pay κλπ και όχι για google pay

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, drivth said:

Και εγώ το είδα με την Πειραιώς την προηγούμενη εβδομάδα αυτό ότι βγάζει δλδ τους όρους , πράγμα το οποίο δεν έκανε παλιότερα. Πλην όμως αν δείτε στους όρους , λέει για apple pay, Garmin pay κλπ και όχι για google pay

Θα βάλουν τους όρους της gpay λογικά πρωτού γίνει το λανσάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα μου έρχεται όταν προσπαθώ να περάσω στο google pay μία αμερικάνικη prepaid mastercard που είχα κερδίσει. Εμφανίζονται δηλαδή κανονικά οι όροι της εκδότριας τράπεζας αλλά στη συνέχεια δεν μου έρχεται ποτέ ο κωδικός επιβεβαίωσης.
Επικοινώνησα με την  τράπεζα και περιμένω να μου στείλουν τον κωδικό με κάποιο τρόπο ή να μου ενεργοποιήσουν την κάρτα.
Η διαφορά εδώ είναι ότι εδώ με τη Πειραιώς, δεν πάει καν για την επαλήθευση μέσω ΟΤΡ. Κάτι παρόμοιο έγινε και πέρυσι με την Alpha.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε τις προάλλες η δωρεάν αντικατάσταση revolut και έχουν βάλει τους αριθμούς αντί για μπροστινή όψη στη πίσω.
Καλή μαγκιά ώστε να μη βλέπει κάποιος κατευθείαν τους αριθμους

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε τις προάλλες η δωρεάν αντικατάσταση revolut και έχουν βάλει τους αριθμούς αντί για μπροστινή όψη στη πίσω.
Καλή μαγκιά ώστε να μη βλέπει κάποιος κατευθείαν τους αριθμους
Και άλλοι το κάνουν είναι το νέο normal :) που θα γίνει κανόνας

Μάλιστα συνιθηζεται τα γράμματα να είναι μικρά και σκούρα

και έτσι αν την δώσεις σε κάποιον να την βάλει στο μηχάνημα θα πρέπει να την γυρίσει τουμπα και να την δει καλά για να δει τα νούμερα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και εμένα μήνυμα για αντικατάσταση της ρεβο ή οποία εληγε όμως το 2024. Είχε αρκετό ψωμί ακόμη δηλαδή. Γιατί το κάναν αυτό;


Sent from my iPhone using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, HEO said:

Και άλλοι το κάνουν είναι το νέο normal 🙂 που θα γίνει κανόνας

Μάλιστα συνιθηζεται τα γράμματα να είναι μικρά και σκούρα

και έτσι αν την δώσεις σε κάποιον να την βάλει στο μηχάνημα θα πρέπει να την γυρίσει τουμπα και να την δει καλά για να δει τα νούμερα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

To επόμενο βήμα είναι να μην έχει καθόλου νούμερα επάνω.Το κάνει η chase bank στην Αγγλία  https://becleverwithyourcash.com/chase-bank-uk-review/#:~:text=pretty much anywhere.-,It’s numberless,-When it does

Link to comment
Share on other sites

To επόμενο βήμα είναι να μην έχει καθόλου νούμερα επάνω.Το κάνει η chase bank στην Αγγλία  https://becleverwithyourcash.com/chase-bank-uk-review/#:~:text=pretty much anywhere.-,It’s numberless,-When it does
Νομίζω και η Viva Wallet το κάνει στις κάρτες της.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

To επόμενο βήμα είναι να μην έχει καθόλου νούμερα επάνω.Το κάνει η chase bank στην Αγγλία  https://becleverwithyourcash.com/chase-bank-uk-review/#:~:text=pretty much anywhere.-,It’s numberless,-When it does
Πολύ ενδιαφέρον

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zurabi_97 said:
6 ώρες πριν, bill33 said:
To επόμενο βήμα είναι να μην έχει καθόλου νούμερα επάνω.Το κάνει η chase bank στην Αγγλία

Νομίζω και η Viva Wallet το κάνει στις κάρτες της.

Σωστά, δείτε εδώ https://www.vivawallet.com/gr_el/company-debit-card

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι εισερχόμενα εμβάσματα στην viva μέσω iban είναι δωρεάν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

Παρατηρώ ότι εισερχόμενα εμβάσματα στην viva μέσω iban είναι δωρεάν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Σωστά. Είναι ο πιο οικονομικός τρόπος για να έχεις ελληνικό IBAN και να λαμβάνεις δωρεάν εισερχόμενα εμβάσματα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία σε κάθε συναλλαγή με curve έρχεται κωδικός για την ολοκλήρωση της συναλλαγής, ακόμη και για πολύ μικρά ποσά. Έτσι λειτουργεί πλέον?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από σήμερα η Πειραιώς στο google pay!! Μόλις πέρασα τη χρεωστική μου!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, drivth said:

Καλημέρα, από σήμερα η Πειραιώς στο google pay!! Μόλις πέρασα τη χρεωστική μου!!

Πολύ καλά νέα, thanks for sharing!

Οι συναλλαγές με κάρτα της Πειραιώς μέσω Google Pay θα δίνουν κανονικά τους πόντους επιβράβευσης / yellows σε μεγάλους συνεργάτες ή περνάνε σαν απλές συναλλαγές?

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, drivth said:

Καλημέρα, από σήμερα η Πειραιώς στο google pay!! Μόλις πέρασα τη χρεωστική μου!!

Εμένα δεν με περνάει καν τη κάρτα. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...