Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, pexths said:

έχει αναφερθεί με ποιο τρόπο μπορείς να επιτυχείς κάτι τετοιο

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ένα ποστ παραπάνω, αν το ξαναγράψεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

με ελάχιστο ψάξιμο κάπου στο διδίκτυο βρήκα αυτό: (αντιγράφω το σχόλιο)

Το αναφέρω εδώ καθώς δεν το ήξερα: σε περίπτωση που γεμίζετε την Revolut με bonus κάρτα της Alpha, ως γνωστόν δεν μπαίνουν πόντοι. Αν η συναλλαγή γίνει μέσω της Curve (δηλαδή στην Revolut χρεώσω την κάρτα της curve η οποία είναι συνδεδεμένη με την Alpha bonus VISA), η χρέωση στην alpha φαίνεται σαν CRV* REVOLUT και οι bonus πόντοι μπαίνουν κανονικά.

δεν ξέρω αν δουλευει η όχι, και σαν να θυμαμαι ότι στο αφορολογητο δεν δουλευει,

οπότε θα το δοκιμάσω γιατι ειμαι περιέργος 

 

διορθωση: ακυρο το παραπάνω διοτι βλέπω να το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν και τουλαχιστον στην affinity δεν δουλεψε, τωρα στις αλλες alpha μπορει να δουλευει

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, HEO said:

με ελάχιστο ψάξιμο κάπου στο διδίκτυο βρήκα αυτό: (αντιγράφω το σχόλιο)

Το αναφέρω εδώ καθώς δεν το ήξερα: σε περίπτωση που γεμίζετε την Revolut με bonus κάρτα της Alpha, ως γνωστόν δεν μπαίνουν πόντοι. Αν η συναλλαγή γίνει μέσω της Curve (δηλαδή στην Revolut χρεώσω την κάρτα της curve η οποία είναι συνδεδεμένη με την Alpha bonus VISA), η χρέωση στην alpha φαίνεται σαν CRV* REVOLUT και οι bonus πόντοι μπαίνουν κανονικά.

δεν ξέρω αν δουλευει η όχι, και σαν να θυμαμαι ότι στο αφορολογητο δεν δουλευει,

οπότε θα το δοκιμάσω γιατι ειμαι περιέργος 

 

διορθωση: ακυρο το παραπάνω διοτι βλέπω να το έχω δοκιμάσει στο παρελθόν και τουλαχιστον στην affinity δεν δουλεψε, τωρα στις αλλες alpha μπορει να δουλευει

Για λίγο καιρό δούλεψε. Τώρα οχι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Νίκο όταν λες ατομική; Είχε λάβει τραπεζική άδεια εδώ και καιρό και αποφάσισε πως πλέον δεν έχει λόγο να διατηρεί δύο νομικές οντότητες ((τράπεζα & Ι.Η.Χ.). Παλιά έλεγε: εμείς δεν είμαστε τράπεζα (δεινόσαυροι), τώρα θα λέει: εμείς δεν είμαστε σαν τις παραδοσιακες τράπεζες.
Ακριβώς, έχει εδώ και καιρό την άδεια.

Απλά τώρα επέλεξε να σπρώξει όλους τους συνδρομητές της προς τα εκεί.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, junglist said:

Ακριβώς, έχει εδώ και καιρό την άδεια.

Απλά τώρα επέλεξε να σπρώξει όλους τους συνδρομητές της προς τα εκεί.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Αυτό πρακτικά θα έχει κάποια αλλαγή για εμάς;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2022 at 10:25 ΜΜ, pexths said:

έχει αναφερθεί με ποιο τρόπο μπορείς να επιτυχείς κάτι τετοιο

Και εν συνεχεία έχει αναφερθεί πως η Alpha έχει σταματήσει να αποδίδει πόντους bonus για top up στην Revolut μέσω Curve

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρακτικά θα έχει κάποια αλλαγή για εμάς;
Αν θυμάμαι καλά για να μπεις στην τράπεζα ήθελαν αφμ και εκκαθαριστικό....

Μπορείς να κάνω λάθος βέβαια, ας μας πει κάποιος διότι αν συμβαίνει αυτό που λέω έχουμε ένα θεματακι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε εδώ κανέναν με εταιρεία που έχει ανοίξει business bank account με κάποια online εταιρεία εκτός Revolut ή Wise;

Ψάχνω να ανοίξω για την εταιρεία μου και θέλω να βρω κάποια αξιόπιστη.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hlias74 said:

Σήμερα μου ήρθε το full pass με viva wallet, ξέρετε αν δουλεύει στο Google pay; 

Έαν έκανες αίτηση για την άυλη κάρτα, ναι. Μπαίνεις στο Viva Wallet, κάνεις σύνδεση, και εφόσον μπεις στην αρχική οθόνη, θα έχει ένα κουμπί που λέει Add to GPay 

 

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δουλεύει και από το Google Pay, όπως λέει η κυβερνητική ενημέρωση. Η Viva το αναφέρει στην δική της ενημέρωση προς τους πελάτες της: https://help.vivawallet.com/el/articles/6155412-πώς-και-πού-μπορώ-να-χρησιμοποιήσω-το-fuel-pass (όπως και η Alpha αντίστοιχα)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Απορια, μηπως και γνωριζει καποιος. Τωρα που η revolut θα συνδεθει με ΑΦΜ (για οσους δεν το εχουν δωσει ηδη) και γινει "τραπεζα", τι γινεται αν καποιου του εχει γινει κατασχεση λογαριασμων, επηρεάζεται ο λογαριασμος στη Revolut ή τη γλιτώνει επειδή είναι εξωτερικου?

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υποστηρίζονται δόσεις για αγορές που γίνονται μέσω Google Pay; Είχα μια πιστωτική κάρτα της Alphabank και μια της Eurobank και δεν παιρνούσαν δόσεις μέσω google pay. Μόλις χρησιμοποίησα την φυσική πιστωτική της Alphabank, πέρασαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δε με λέτε, το ποσό στο fuel pass το δίνουν 1 φορά ή θα δώσουν και τον επόμενο μήνα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, agekalp said:

Απορια, μηπως και γνωριζει καποιος. Τωρα που η revolut θα συνδεθει με ΑΦΜ (για οσους δεν το εχουν δωσει ηδη) και γινει "τραπεζα", τι γινεται αν καποιου του εχει γινει κατασχεση λογαριασμων, επηρεάζεται ο λογαριασμος στη Revolut ή τη γλιτώνει επειδή είναι εξωτερικου?

 

Τα ηλεκτρονικά κατασχετήρια κοινοποιούνται μόνο στα μέλη της ΔΙΑ.Σ. δηλαδή μόνο στην Ελλάδα.

9 ώρες πριν, nhariton said:

Ξέρετε αν υποστηρίζονται δόσεις για αγορές που γίνονται μέσω Google Pay; Είχα μια πιστωτική κάρτα της Alphabank και μια της Eurobank και δεν παιρνούσαν δόσεις μέσω google pay. Μόλις χρησιμοποίησα την φυσική πιστωτική της Alphabank, πέρασαν κανονικά.

Ενδεχομένως να μην υποστηρίζονται δόσεις ούτε από την Eurobank (δεν το θυμάμαι με σιγουριά), αλλά από την Alpha είναι απολύτως λογικό! Η υλοποίηση της Alpha Bank είναι τέτοια που ούτε οι bonus πόντοι περνάνε αμέσως. Έχω πλέον σταματήσει να χρησιμοποιώ το Google Pay στους συνεργάτες του προγράματος bonus ώστε να φαίνονται οι πόντοι που συλλέγω στην απόδειξη του P.O.S.

3 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Δε με λέτε, το ποσό στο fuel pass το δίνουν 1 φορά ή θα δώσουν και τον επόμενο μήνα;

Επί του παρόντος το βάζουν εφάπαξ για το τρίμηνο Μαΐου-Ιουλίου 2022, αλλά αν συνεχιστεί η ενεργειακή κρίση ίσως κάνουν παρόμοια ενέργεια μετά το τρίμηνο.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

θέλω να στείλω 3500 ευρώ στον neteller λογαριασμό μου. μου βγάζει Iban και τράπεζα jp Morgan chase, πόλη Dublin.

θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν στείλω αυτό το ποσό από τον revolut λογαριασμό μου?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμερικάνικο wallet καταλαβαίνω πως είναι αυτό. Ο IBAN είναι στο όνομά σου καταλαβαίνω και δεν σου έχουν δοθεί ειδικές οδηγίες (π.χ. να γραφτεί συγκεκριμένο σχόλιο ή να εμφανίζεται το όνομά σου ως αποστολέα) οπότε μπορείς να στείλεις έμβασμα από οπιαδήποτε τράπεζα ή Ι.Η.Χ.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαλουν. Αλλά τις υπολογίζεις μόνος σου γιατί δεν καταγράφονται. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμβαλουν. Αλλά τις υπολογίζεις μόνος σου γιατί δεν καταγράφονται. 
Αν δεν κάνω λάθος η revolut δεν εκδίδει κάποια επίσημη κατάσταση από το τι αγόρασες το οικονομικό έτος

Δηλαδή πως αποδεικνύεις ότι αυτά που γράφεις είναι αληθή;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Αν δεν κάνω λάθος η revolut δεν εκδίδει κάποια επίσημη κατάσταση από το τι αγόρασες το οικονομικό έτος

Δηλαδή πως αποδεικνύεις ότι αυτά που γράφεις είναι αληθή;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Μπορείς να πάρεις κανονικά statement με όλες της συναλλαγές που έχεις κάνει 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις κανονικά statement με όλες της συναλλαγές που έχεις κάνει 
Από πού το παίρνεις αυτό το έγγραφο;;; Έχει επιλογή η εφαρμογή η το ζητάς εσύ με μειλ;;; Και αν το ζητήσεις έχει εγκυρότητα αυτό το έγγραφο στην εφορία;;;

Εμένα μια φορά με κάλεσε η εφορία για έλεγχο και συνάντησα μια ατμόσφαιρα καθόλου ευχάριστη χωρίς βέβαια να έχω κάνει τίποτα παράνομο


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει εγκυρότητα στην εφορία διότι περιγράφετε στις οδηγίες συμπλήρωση; των κωδικών 049 050. Ρίξε μια ματιά. 

Γράψτε το συνολικό ποσό των δαπανών που πραγματοποιήσατε στην ημεδαπή ή σε κράτη-μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης ή του Ε.Ο.Χ., εσείς ή η σύζυγός σας ή το άλλο μέλος του συμφώνου συμβίωσης καθώς και για τα εξαρτώμενα μέλη αυτού όπως αυτά ορίζονται στο άρθρο 11 του ν.4172/2013, οι οποίες να έχουν εξοφληθεί με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής όπως ενδεικτικά κάρτες και μέσα πληρωμής με κάρτες (χρεωστικές ή πιστωτικές κάρτες, προπληρωμένες κάρτες (prepaid card)), μέσω λογαριασμού πληρωμών Παρόχων Υπηρεσιών Πληρωμών του ν. 4537/2018 (μεταφορά πίστωσης, εντολές άμεσης χρέωσης, πάγιες εντολές, τραπεζικές ή ταχυδρομικές επιταγές), μέσω ηλεκτρονικής τραπεζικής (e- banking), ηλεκτρονικού πορτοφολιού (e-wallet), κ.λπ., 

 

Οι παραπάνω κωδικοί δεν προσυμπληρώνονται από τη Φορολογική Διοίκηση, αλλά το ελάχιστο απαιτούμενο ποσό αναγράφεται από τους φορολογούμενους. Προς διευκόλυνση του υπολογισμού αυτού, η Φορολογική Διοίκηση αναρτά την ηλεκτρονική πληροφόρηση που έχει στη διάθεσή της και οι φορολογούμενοι έχοντας οι ίδιοι το βάρος της απόδειξης, αναγράφουν αυτά που πληρούν τις απαιτούμενες προϋποθέσεις. Δαπάνες οι οποίες έχουν μεν εξοφληθεί με ηλεκτρονικά μέσα πληρωμής αλλά δεν περιλαμβάνονται στην αναρτώμενη πληροφόρηση, συμπεριλαμβάνονται εφόσον πληρούν τις ίδιες προϋποθέσεις και αποδεικνύονται από τον φορολογούμενο με κάθε πρόσφορο μέσο.

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...