Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, σήμερα ήρθε μήνυμα από την Revolut για επανέκδοση κάρτας, λόγω παλαιού τύπου παλιάς, χωρίς να πλησιάζει η λήξη της (1,5 χρόνος ακόμα).

Η διαδικασία είναι δωρεάν και έκανα την έκδοση νέας φυσικά.

Άλλος με το ίδιο μήνυμα;;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 ώρα πριν, topmar said:

Καλησπέρα, σήμερα ήρθε μήνυμα από την Revolut για επανέκδοση κάρτας, λόγω παλαιού τύπου παλιάς, χωρίς να πλησιάζει η λήξη της (1,5 χρόνος ακόμα).

Η διαδικασία είναι δωρεάν και έκανα την έκδοση νέας φυσικά.

Άλλος με το ίδιο μήνυμα;;

POCO X3 Pro via Tapatalk
 

Καλησπέρα, πριν δύο εβδομάδες περίπου ήρθε σε μένα.

Έκανα τη διαδικασία και περιμένω την κάρτα ακόμα. Απ'ότι είδα, άλλαξαν από MasterCard σε Visa.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήταν Mastercard η υπάρχουσα και πάλι Mastercard στέλνουν... Δεν ξέρω τι αλλάζει σχετικά με την ασφάλεια της κάρτας λοιπόν, όπως έγραφε ως λόγο αντικατάστασης....

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε ξανασυζητήσει τον Φεβρουάριο: https://myphone.gr/forum/topic/128878/?do=findComment&comment=7033853

Εγώ είχα λάβει μήνυμα στις 28 Οκτωβρίου για αντικατάστασή της μέχρι τον Ιανουάριο. Τώρα μου έχει δώσει Virtual Mastercard και η φυσική κάρτα είναι Visa.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε ξανασυζητήσει τον Φεβρουάριο: https://myphone.gr/forum/topic/128878/?do=findComment&comment=7033853
Εγώ είχα λάβει μήνυμα στις 28 Οκτωβρίου για αντικατάστασή της μέχρι τον Ιανουάριο. Τώρα μου έχει δώσει Virtual Mastercard και η φυσική κάρτα είναι Visa.
Το είχα δει αυτό αλλά δεν αφορά την περίπτωση μου, σε εμένα, Mastercard έχω και Mastercard δίνουν ξανά.

Άλλο παράξενο είναι το ότι ενώ η κάρτα έχει ημερομηνία λήξης το 2024, γράφει στην εφαρμογή ότι λήγει σε 59 ημέρες (κάρτα παλαιού τύπου).

Στις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα, βγάζει το παρακάτω (φώτο).

Οπότε, κάτι άλλαξαν αλλά τι ακριβώς (στο παρασκήνιο) δεν θα μάθουμε μάλλον. 57de0d80863ef1e0caaf6b9015e28fe2.jpg

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το είχα δει αυτό αλλά δεν αφορά την περίπτωση μου, σε εμένα, Mastercard έχω και Mastercard δίνουν ξανά.

Άλλο παράξενο είναι το ότι ενώ η κάρτα έχει ημερομηνία λήξης το 2024, γράφει στην εφαρμογή ότι λήγει σε 59 ημέρες (κάρτα παλαιού τύπου).

Στις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα, βγάζει το παρακάτω (φώτο).

Οπότε, κάτι άλλαξαν αλλά τι ακριβώς (στο παρασκήνιο) δεν θα μάθουμε μάλλον. 57de0d80863ef1e0caaf6b9015e28fe2.jpg

POCO X3 Pro via Tapatalk

Ξέρω παιδί που του ήρθε αντικατάσταση σε κάρτα που έληγε το 2025.
Ποιος ξέρει γιατί τις αλλάζουν από τώρα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω παιδί που του ήρθε αντικατάσταση σε κάρτα που έληγε το 2025.
Ποιος ξέρει γιατί τις αλλάζουν από τώρα.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Στην αδερφή μου την ακύρωσαν πρώτου λήξη και παραγγελλα μια καινούργια

Ίσως τις είχαν βγάλει σε άλλη τράπεζα και τώρα που έχουν τραπεζική άδεια τις βγάζουν αυτοί

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήταν μια καλή εξήγηση...

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην revolut στα προσωπικά στοιχεία, στο πεδίο Φορολογικές Κατοικίες εσείς έχετε βάλει κάποιο στοιχείο; Εμένα ούτε με ζήτησε τίποτα και ούτε με εμποδίζει στο να κάνω κινήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο, ούτε έχω κάνει εγγραφή στην Bank που ζητάει επίμονα εδώ και καιρό... Φοβάμαι ότι θα συνδεθεί με το αδηφάγο ελληνικό κράτος για έλεγχο....

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έψαξα λίγο διάβασα ότι αυτά τα στοιχεία τα ζητάει η κυβέρνηση της Λιθουανίας για δικούς της λόγους, οπότε γι αυτό δεν μας spamάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις κάνει εγγραφή στην Bank? Εάν ναι, είδες καμιά διαφορά σε κάτι;

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάνει διότι δεν έχω καταλάβει τι παραπάνω μου προσφέρει από αυτό που έχω ήδη. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο λόγος που δεν το έχω κάνει ακόμα κι εγώ...

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Όχι δεν έχω κάνει διότι δεν έχω καταλάβει τι παραπάνω μου προσφέρει από αυτό που έχω ήδη. 

Εγγύηση στις καταθέσεις προσφέρει έως 100.000€ σύμφωνα με την κοινοτική οδηγία της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας. 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχω κερδίσει μια prepaid Mastercard με περίπου $30 υπόλοιπο (από αμερικανική εταιρεία) που λήγει 30/4/2022.

Υπάρχει κάποις τρόπος να φορτώσω αυτό το ποσό σε άλλη κάρτα ή λογαριασμό, π.χ. με Curve, Revolut κλπ.; Δεν έχω κάποια από αυτές (μόνο Ν26) αλλά είμαι πρόθυμος να βγάλω για να μη χάσω το ποσό.

Έχω δοκιμάσει αγορές online αλλά δυστυχώς δεν περνάει σε πολλά από τα καταστήματα (π.χ. Playstore) και ειδικά σε ελληνικά. Επίσης δεν κατάφερα να μεταφέρω το ποσό σε Paypal balance, οπότε βλέπω να το χάνω το ποσό.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ μάρκετ; Βενζίνη; Στη Revolut μπορείς να φορτώσεις το ποσό. Για Ν26 δεν θυμάμαι αν γίνεται, γιατί όταν μεταφέρω χρήματα το κάνω μέσω της Revolut.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, katsiletra said:

Σούπερ μάρκετ; Βενζίνη; Στη Revolut μπορείς να φορτώσεις το ποσό. Για Ν26 δεν θυμάμαι αν γίνεται, γιατί όταν μεταφέρω χρήματα το κάνω μέσω της Revolut.

Ξέχασα να πω ότι είναι άυλη και δεν περνάει σε Google Pay (κολλάει στο verification), οπότε δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω για αγορές σε καταστήματα/βενζινάδικα που θα βόλευε...

Θα δοκιμάσω αν γίνεται με Ν26 αλλιώς βγάζω μια Revolut που μπορεί να χρειαστεί και αλλού.

**EDIT** H N26 δεν υποστηρίζει top up με prepaid...

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2022 at 9:00 ΜΜ, topmar said:

Αυτός είναι ο λόγος που δεν το έχω κάνει ακόμα κι εγώ...

POCO X3 Pro via Tapatalk
 

https://www.revolut.com/en-LT/help/more/legal-topics/joining-revolut-bank-uab/do-i-have-to-join-the-bank

Εδώ λέει ακριβώς τις διαφορές, το προσωπικό μου σχόλιο είναι, κλάιν μάιν.

Link to comment
Share on other sites

https://www.revolut.com/en-LT/help/more/legal-topics/joining-revolut-bank-uab/do-i-have-to-join-the-bank
Εδώ λέει ακριβώς τις διαφορές, το προσωπικό μου σχόλιο είναι, κλάιν μάιν.
Ακριβώς.
Κανένα όφελος.
Προσωπικά δεν τους έδωσα καμία παραπάνω πληροφορία μέχρι να δώσουν πραγματικά κάτι ενδιαφέρον.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, junglist said:

Ακριβώς.
Κανένα όφελος.
Προσωπικά δεν τους έδωσα καμία παραπάνω πληροφορία μέχρι να δώσουν πραγματικά κάτι ενδιαφέρον.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Η ταυτότητα που έδωσες για να κάνεις τον λογαριασμό φτάνει και περισσεύει.

Link to comment
Share on other sites

Η ταυτότητα που έδωσες για να κάνεις τον λογαριασμό φτάνει και περισσεύει.
Άλλο η ταυτότητα που τη ζητάει και η κουτσή Μαρία πλέον και άλλο να έχουν το ΑΦΜ σου.
Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά, δεν πειράζει, το καταλαβαίνουν οι υπόλοιποι.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

Άλλο η ταυτότητα που τη ζητάει και η κουτσή Μαρία πλέον και άλλο να έχουν το ΑΦΜ σου.
Αν δεν μπορείς να καταλάβεις τη διαφορά, δεν πειράζει, το καταλαβαίνουν οι υπόλοιποι.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Για πες γιατί εγώ είμαι χαζός... Αφού ο αριθμός ταυτότητας δεν φτάνει..

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση περί Α.Φ.Μ. είναι εντελώς άστοχη! Προσωπικά έχω δώσει το Α.Φ.Μ. μου στο Ίδρυμα Ηλεκτρονικού Χρήματος Revolut Payments UAB και δεν είμαι εγγεγραμένος στην Τράπεζα Revolut Bank UAB. Απλώς αν αποφασίσεις να εγγραφείς στην Τράπεζα είναι υποχρεωτικό να δώσεις (μεταξύ άλλων) και το Α.Φ.Μ. σου. Στην τράπεζα θα εγγραφώ αν στο μέλλον μου προσφέρει πιστωτική κάρτα που να με συμφέρει ή Loyalty scheme. Ο μόνος λόγος που θέλουν να μεταβείς στην τράπεζα είναι για να σου προμοτάρουν τραπεζικά προϊόντα όπως πιστωτικές κάρτες και καταναλωτικά δάνεια.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...