Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ χρησιμοποιώ την curve για κλώνο

Δίνω κατά καιρούς στην αδερφή μου η στις ανιψιές μου την affinity κάρτα να εξαργυρώσουν τα affinity Euros και εγώ χρησιμοποιώ την curve χρεώνοντας την affinity

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο νήμα,έχω την curve. η οποία λήγει τον Μάρτιο.Σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται;Θα έρθει εμαιλ αν επιθυμώ να ανανεώσω;Δεν την χρειάζομαι πλέον.Κατα δεύτερον πως μπορώ να την καταργήσω οριστικά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο νήμα,έχω την curve. η οποία λήγει τον Μάρτιο.Σε αυτήν την περίπτωση τι γίνεται;Θα έρθει εμαιλ αν επιθυμώ να ανανεώσω;Δεν την χρειάζομαι πλέον.Κατα δεύτερον πως μπορώ να την καταργήσω οριστικά;

Τι εννοείς; Έχεις X/Black/Metal; E-Mail δεν έρχεται αν επρόκειτο να λήξει η κάρτα, στέλνουν νέα (και ίσως έρχεται να σε ειδοποιήσει πως έγινε η αποστολή της). Αν δεν θες, μιλάς μέσω του support αν θες να καταργήσεις οριστικά τον λογαριασμό.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Hliasat said:

Έχω αυτή χωρίς συνδρομή που είναι 

Τότε ζήτα από το support μέσω της εφαρμογής να τερματίσουν τον λογαριασμό σου. Καβάτζωσε υπομονή στην αναμονή αν θα τύχεις να περιμένεις μέχρι εκπρόσωπος να ασχοληθεί και μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Το email τους είναι support@curve.com

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς αν τυχόν δεν καταργήσεις την Curve Standard, πότε θα χρεώσουν τα €5,99 για την αποστολή της κάρτας; https://www.curve.com/en/plans

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, GraveDigger said:

Ξέρει κανείς αν τυχόν δεν καταργήσεις την Curve Standard, πότε θα χρεώσουν τα €5,99 για την αποστολή της κάρτας; https://www.curve.com/en/plans

Ίσως πριν φτάσει η κάρτα προς τη λήξη και πρέπει να σου στείλουνε νέα. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Οι ανανεωσεις ειναι δωρεαν

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχει δηλώσει κανείς νέα ταυτότητα στην εφαρμογή της Revolut ; Αν ναι που βρίσκεται η επιλογή ανανέωσης εγγράφου ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει ακόμη, αλλά σε εμένα μου ζητάει την υποβολή νέου εγγράφου από την ημέρα που έληξε (λόγω 15ετίας) η παλιά ταυτότητα. Αν δεν θέλεις να περιμένεις να στο ζητήσουν, τότε πήγαινε επάνω αριστερά στο Προφίλ > Λογαριασμός > Προσωπικά Στοιχεία και στις Προσωπικές πληροφορίες επέλεξε το πεδίο Ονοματεπώνυμο. Πατώντας "Ναι" στο παράθυρο διαλόγου σε οδηγεί να δηλώσεις διαβατήριο ή δελτίο ταυτότητας.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αυτό αλλά φοβήθηκα μην διασταυρώσει την καινούργια ταυτότητα με την παλιά και με κλειδώσει έξω, μιας και είναι άλλος ο αριθμός. Θα έπρεπε να έχει επιλογή αντικατάστασης εγγράφου.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kosmous said:

Ναι το είδα αυτό αλλά φοβήθηκα μην διασταυρώσει την καινούργια ταυτότητα με την παλιά και με κλειδώσει έξω, μιας και είναι άλλος ο αριθμός. Θα έπρεπε να έχει επιλογή αντικατάστασης εγγράφου.

Μα τι να σε κλειδώσει έξω; Μπαίνεις στο τσατ και ρωτάς ότι απορία έχεις. 

Δεν είναι και κάτι πολύπλοκο και σίγουρα και άλλοι θα έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kosmous said:

Ναι το είδα αυτό αλλά φοβήθηκα μην διασταυρώσει την καινούργια ταυτότητα με την παλιά και με κλειδώσει έξω, μιας και είναι άλλος ο αριθμός. Θα έπρεπε να έχει επιλογή αντικατάστασης εγγράφου.

Δεν υπαρχει προβλημα ειναι ενήμεροι οτι η ελλαδα αλλάζει τις ταυτότητες που είχε απο τον Κολοκοτρώνη😁

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τις προάλλες επικαιροποίηση τη νέα ταυτότητα στη Revolut, ζητώντας το μέσω του support chat. Στην αρχή βέβαια αρνιόντουσαν να κάνουν επικαιροποίηση, επειδή η ήδη δηλωμένη "είναι ακόμα σε ισχύ". Τους είπα πως πρέπει να γίνει για να μη υπάρχει πρόβλημα στο μέλλον, όπου και είπαν οκ. 

Σε άρθρο που διάβασα εδώ, δεν μου είχε στις ρυθμίσεις σχετική επιλογή για επικαιροποίηση. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωρίζετε αν έχει αλλάξει κάτι στις πληρωμές με το Google Pay;

Για πληρωμές μικρών ποσών (αγορά καφέ σε πλαστικό, κτλ) το μόνο που χρειάζονταν ήταν να ανοίξω την οθόνη του κινητού.
Χτες και σήμερα, σε 2 αγορές από φούρνο και coffee shop, η πληρωμή δεν προχωρούσε αν δε ξεκλείδωνα το κινητό (με δακτυλικό αποτύπωμα ή pattern).

Έχει συμβεί και σ' εσάς;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsiftsism said:

Γνωρίζετε αν έχει αλλάξει κάτι στις πληρωμές με το Google Pay;

Για πληρωμές μικρών ποσών (αγορά καφέ σε πλαστικό, κτλ) το μόνο που χρειάζονταν ήταν να ανοίξω την οθόνη του κινητού.
Χτες και σήμερα, σε 2 αγορές από φούρνο και coffee shop, η πληρωμή δεν προχωρούσε αν δε ξεκλείδωνα το κινητό (με δακτυλικό αποτύπωμα ή pattern).

Έχει συμβεί και σ' εσάς;

Ποτέ δεν πλήρωνε με κλειδωμενη οθονη (τουλαχιστον το δικο μου)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tsiftsism said:

Γνωρίζετε αν έχει αλλάξει κάτι στις πληρωμές με το Google Pay;

Για πληρωμές μικρών ποσών (αγορά καφέ σε πλαστικό, κτλ) το μόνο που χρειάζονταν ήταν να ανοίξω την οθόνη του κινητού.
Χτες και σήμερα, σε 2 αγορές από φούρνο και coffee shop, η πληρωμή δεν προχωρούσε αν δε ξεκλείδωνα το κινητό (με δακτυλικό αποτύπωμα ή pattern).

Έχει συμβεί και σ' εσάς;

Σε όλα τα σαμσουνκ μου, η οθόνη πρεπει να είναι ξεκλείδωτη. 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alfeios said:

Ποτέ δεν πλήρωνε με κλειδωμενη οθονη (τουλαχιστον το δικο μου)

 

4 ώρες πριν, coulis said:

Σε όλα τα σαμσουνκ μου, η οθόνη πρεπει να είναι ξεκλείδωτη. 

Και με το Huawei Mate 20 Pro, και τον τελευταίο χρόνο με το Samsung A54 για πληρωμές μικρών ποσών (υγραέριο στο αυτοκίνητο, φούρνο, coffee shop) πλήρωνα είτε πατώντας το Power button ή με doubletap2wake.

Για μεγαλύτερα ποσά, και οι 2 συσκευές μού ζητούσαν να ξεκλειδώσω την οθόνη.

 

Χτες και σήμερα μού ζήτησε να ξεκλειδώσω και για ποσά € 2,00 & € 1,70.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτού που ρώτησα σχετικά με το ότι το Google Wallet/Pay μού ζητάει να ξεκλειδώσω την συσκευή για να ολοκληρωθεί η πληρωμή...

 

https://9to5google.com/2024/03/22/google-wallet-unlock/

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...