Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την ρεβολουτ γίνεται στέλνοντας ένα έμβασμα το οποίο είναι δωρεάν η αποστολή

Πληροφορίες εδω

https://www.aade.gr/polites/pliromi-foron-kai-telon-apo-hores-tis-zonis-sepa

Άλλη λύση μέσω μεσάζοντα ,(ταχυδρομείο π.χ ) αλλά σίγουρα θα χρεώσει κάτι παραπάνω

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Τα ταχυδρομεία χρεώνουν 1.5€ για τη συναλλαγή.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

16 ώρες πριν, pexths said:

υπάρχει η δυνατότητα να πληρώσω τέλη κυκλοφορίας χρησιμοποιώντας revolut η curve?

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος, τι κερδίζεις με αυτόν τον τρόπο?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, geoponer said:

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος, τι κερδίζεις με αυτόν τον τρόπο?

ισως εχει εσοδα απο καπου αλλου και δε θελει να τα βαλει σε λογαριασμο ελληνικης τραπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος, τι κερδίζεις με αυτόν τον τρόπο?
αφενός αυτό που λέει ο bayern4, αφετέρου 1% επιστροφή. στα 1800 ευρώ, 18 ευρώ όφελος

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, pexths said:

αφενός αυτό που λέει ο bayern4, αφετέρου 1% επιστροφή. στα 1800 ευρώ, 18 ευρώ όφελος

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τώρα μάλιστα! Δεν ξέρω από που προκύπτει η επιστροφή αλλά μια χαρά μου ακούγεται! Ισχύει για τις συγκεκριμένες συναλλαγές (τέλη κυκλοφορίας) ή γενικότερα??

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας έχει στείλει κάποιος φίλος χρήματα στον revolut λογαριασμό του με χρήση της yes visa της eurobank? εάν ναι έχει πάρει την επιστροφή 1% ? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DEERHUNTER said:

καλησπέρα σας έχει στείλει κάποιος φίλος χρήματα στον revolut λογαριασμό του με χρήση της yes visa της eurobank? εάν ναι έχει πάρει την επιστροφή 1% ? ευχαριστώ

Ναι εγώ , συνέχεια

Παίρνεις κανονικά το 1%

 

 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και αν κατάλαβα καλά @DEERHUNTER, έχεις κάρτα Alpha Bank bonus οπότε αν θέλεις να κάνεις top up στην Revolut και να παίρνεις και bonus πόντους μπορείς να χρησιμοποιήσεις ως ενδιάμεση μια κάρτα Curve, όπως έχουμε προαναφέρει εδώ.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GraveDigger said:

Και αν κατάλαβα καλά @DEERHUNTER, έχεις κάρτα Alpha Bank bonus οπότε αν θέλεις να κάνεις top up στην Revolut και να παίρνεις και bonus πόντους μπορείς να χρησιμοποιήσεις ως ενδιάμεση μια κάρτα Curve, όπως έχουμε προαναφέρει εδώ.

Έδινε. Τις τελευταίες δέκα ημέρες σε δύο top up με κάρτα Curve που είχε πίσω της επιλεγμένη Alpha bank bonus στην Revolut δεν έδωσε bonus

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για top up στην Revolut από την Alpha Bank, υπάρχει έξτρα χρέωση μήπως όταν βάζουμε χρήματα;

Από την Πειραιώς που βάζω τόσο καιρό, δεν υπάρχει.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, topmar said:

Μιας και μιλάμε για top up στην Revolut από την Alpha Bank, υπάρχει έξτρα χρέωση μήπως όταν βάζουμε χρήματα;

Από την Πειραιώς που βάζω τόσο καιρό, δεν υπάρχει.

POCO X3 Pro via Tapatalk
 

Δεν υπάρχει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GraveDigger said:

Και αν κατάλαβα καλά @DEERHUNTER, έχεις κάρτα Alpha Bank bonus οπότε αν θέλεις να κάνεις top up στην Revolut και να παίρνεις και bonus πόντους μπορείς να χρησιμοποιήσεις ως ενδιάμεση μια κάρτα Curve, όπως έχουμε προαναφέρει εδώ.

καλησπέρα ,θέλω να κάνω με κάρτα eurobank (yes visa)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DEERHUNTER said:

καλησπέρα ,θέλω να κάνω με κάρτα eurobank (yes visa)

Παίρνεις το 1% κανονικά

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για την ενεργοποίηση της κάρτας Revolut, στη σελίδα τους, λέει ότι μπορεί και με συναλλαγή μέσω ΑΤΜ. Δηλαδή μπορεί να ενεργοποιηθεί ακόμα και με το αν κάνω ερώτηση υπολοίπου σε αυτή τη κάρτα; ή καλύτερα να κάνω αγορά σε μαγαζί;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites



Για την ενεργοποίηση της κάρτας Revolut, στη σελίδα τους, λέει ότι μπορεί και με συναλλαγή μέσω ΑΤΜ. Δηλαδή μπορεί να ενεργοποιηθεί ακόμα και με το αν κάνω ερώτηση υπολοίπου σε αυτή τη κάρτα; ή καλύτερα να κάνω αγορά σε μαγαζί;




Πήγαινε σε μαγαζί πάρε κάτι χαμηλής αξίας αν δεν θέλεις να κάνεις κανονική αγορά; (π.χ. μια σοκολάτα 0.80) και ενεργοποιήθηκε με pin. Το έκανα πριν λίγο για την κάρτα της αδερφής μου.

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: γιατί να ενεργοποιήσεις την φυσική κάρτα πριν την χρειαστείς για συναλλαγή που πραγματικά επιθυμείς;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: γιατί να ενεργοποιήσεις την φυσική κάρτα πριν την χρειαστείς για συναλλαγή που πραγματικά επιθυμείς;
Κάποιες φορές μπορεί να σκαλώσει το GPay/Apple Pay και αναγκαστικά πρέπει να γίνει αγορά μέσω φυσικής κάρτας

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλά, άμα τυχόν σκαλώσει το wallet τότε κάνεις την συναλλαγή με την φυσική κάρτα και ενεργοποιείται αυτομάτως.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά, άμα τυχόν σκαλώσει το wallet τότε κάνεις την συναλλαγή με την φυσική κάρτα και ενεργοποιείται αυτομάτως.
Τι τότε τι τώρα, δεν έχει και τόση σημασία.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GraveDigger said:

Να ρωτήσω κάτι: γιατί να ενεργοποιήσεις την φυσική κάρτα πριν την χρειαστείς για συναλλαγή που πραγματικά επιθυμείς;

Γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,συμφερει να χρησιμοποιω την revolut στο paypal οταν οι αγορες ειναι σε νομισμα εκτος ευρω για να μην πληρωνω διαφορα συναλλαγματος?η πληρωμη γινεται αυτοματα 'η πρεπει να το γυρναω στο νομισμα που θελω να γινει?

Link to comment
Share on other sites

αρκει να μην κάνει την μετατροπή το paypal , δηλαδή να πληρώσεις στο αρχικό νόμισμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει για πληρωμές στην εφορία με κάρτες viva? Όσες φορές κι αν προσπαθώ μέσα από το site της ΑΑΔΕ, μου βγάζει ότι δεν υποστηρίζεται η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Vasileios said:

αρκει να μην κάνει την μετατροπή το paypal , δηλαδή να πληρώσεις στο αρχικό νόμισμα.

Δηλαδή να πληρώσεις στο νόμισμα που έχει η κάρτα μέσα; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...