Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει να κάνει με την κάρτα σου, αλλά με τον λογαριασμό σου.

Δες μήπως σου γράφει τίποτα μέσα στην εφαρμογή στην καρτέλα "Λογαριασμοί" ή περίμενε στο chat. Πιθανόν να χρειάζεται λίγο χρόνο για να γίνει update αν έκανες πρόσφατα την διαδικασία επικαιροποίησης στοιχείων.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πηγα να κανω αγορα με την curve μεσω paypal αλλα εφαγα ακυρο μηπως φταιει το οτι δεν εω τελειωσει το identification?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Για την revolut ισχύει ότι ίσχυε και πριν 3 χρόνια που τη χρησιμοποίησα τελευταία φορά στη Κροατία; δηλαδή της βάζω 500€ από τη πιστωτική μου ας πούμε και αρχίζω και πληρώνω στη χώρα που θα πάω; Ιταλία βέβαια θα πάω, που έχει ευρώ αλλά νομίζω πάλι κρατάει προμήθεια η eurobank. Αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω και δεν κρατάει προμήθεια η πιστωτική λόγω ευρώ σε ευρώ, θα χρησιμοποιήσω τη πιστωτική μου τότε και όχι την revolut. Ευχαριστώ

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ναι ισχύει, βάζεις χρήματα και ψωνίζεις. Ειδικά για χώρες εκτός € είναι λύτρωση.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει τίποτα η Eurobank , για συναλλαγές στην Ιταλία σε ευρώ. Ούτε σε καμμία άλλη χώρα με Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατάει τίποτα η Eurobank , για συναλλαγές στην Ιταλία σε ευρώ. Ούτε σε καμμία άλλη χώρα με Ευρώ.
Τέλεια. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Οπότε δε χρειάζεται η revolut

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Τέλεια. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Οπότε δε χρειάζεται η revolut

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Αν πας σε χώρες με ευρώ δεν χρειάζεται. Οπουδήποτε αλλού είναι πολύτιμη (πιο οικονομική στις συναλλαγές που θα κάνεις με νόμισμα εκτός ευρώ).

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου... Για επικείμενο ταξίδι στην Βουλγαρία τι συμφέρει καλύτερα...;;;; Να "φορτώσω" την Revolut με ευρώ και να πληρώνω εκεί με revo ή να πληρώνω απευθείας με την Curve (που από πίσω είναι η χρεωστική της Πειραιώς);;; 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, thansof_7 said:

Καλησπέρα.. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου... Για επικείμενο ταξίδι στην Βουλγαρία τι συμφέρει καλύτερα...;;;; Να "φορτώσω" την Revolut με ευρώ και να πληρώνω εκεί με revo ή να πληρώνω απευθείας με την Curve (που από πίσω είναι η χρεωστική της Πειραιώς);;; 

Σε Revolut, σου επιτρέπει εώς 1000£ τον μήνα (πάνω κάτω 1200€ τον μήνα (σύμφωνα με την ισοτιμία που είδα στο Google)), ενώ με τη Curve (τουλάχιστον στη Standard Plan (πρώην Curve Blue)), είναι 500€ το μήνα, εφόσον θα κάνει συνάλλαγμα από Λέβα σε Ευρώ.

Αν κάνω κάπου λάθος, διορθώστε.

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλά για μια βδομάδα δέκα μέρες θα είμαι εκεί... Οπότε λόγω ορίου καλύτερα Revolut? Και κάτι άλλο.. Για την Revolut, θα πρέπει να δημιουργήσω ένα λογαριασμό σε λέβα και να μεταφέρω εκεί τα ευρώ μου ή τα αφήνω ως έχουν στον λογαριασμό σε ευρώ;; συμφέρει κάτι καλύτερα ή είναι το ίδιο πράγμα; 

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν χρειάζεται, απλά βάλε € και πληρώνεις στο τοπικό νόμισμα.

POCO X3 Pro via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου... Για επικείμενο ταξίδι στην Βουλγαρία τι συμφέρει καλύτερα...;;;; Να "φορτώσω" την Revolut με ευρώ και να πληρώνω εκεί με revo ή να πληρώνω απευθείας με την Curve (που από πίσω είναι η χρεωστική της Πειραιώς);;; 
Σε καμία χώρα με διαφορετικό νόμισμα δεν θέλει κάποια προετοιμασία.
Πάντα η Revolut μετατρέπει την πληρωμή αυτόματα στο τοπικό νόμισμα με την καλύτερη ισοτιμία και χωρίς προμήθεια.

Αυτό είναι και ένα από τα βασικά πλεονέκτημα της Revo.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία χώρα με διαφορετικό νόμισμα δεν θέλει κάποια προετοιμασία.
Πάντα η Revolut μετατρέπει την πληρωμή αυτόματα στο τοπικό νόμισμα με την καλύτερη ισοτιμία και χωρίς προμήθεια.

Αυτό είναι και ένα από τα βασικά πλεονέκτημα της Revo.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Απλά μπερδεύει το γεγονός ότι υπάρχει επιλογή στην εφαρμογή να αλλάξεις το νόμισμα, και δεν γνωρίζεις τι να κάνεις.

Φορτώνεις με χρήματα τον λογαριασμό σου και αφήνεις το νόμισμα σε €, ή αλλάζεις από € στο τοπικό νόμισμα;


Αυτό είναι πιστεύω που μπερδεύει όλους μας. ;)

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

H Revolut έχει την καλύτερη ισοτιμια από Δευτερα μέχρι Παρασκευή. 

Αν κάνεις αγορές το Σαββατοκύριακο βάζει μία μικρή προμήθεια.

Έχεις λοιπόν την δυνατοτητα να κάνεις αλλαγή στο νόμισμα  καθημερινή ημέρα , για να κερδίσεις την  προμήθεια του Σαββατοκύριακου. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει θέμα με τα logins στην Revolut;
Έχω να την χρησιμοποιήσω αρκετό διάστημα και προσπαθώντας να κάνω login βγάζει σφάλμα και λέει να δοκιμάσω αργότερα, εδω και μία εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάποιο θέμα με το login στην εφαρμογή Revolut. 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Just now, AccelDrag said:

Προφανώς εννοώ αν υπάρχει κάποιο θέμα σε παρόμοιες περιπτώσεις και όχι σε κανονικά logins.

προφανως..........τι ακριβως εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AccelDrag said:

Προφανώς εννοώ αν υπάρχει κάποιο θέμα σε παρόμοιες περιπτώσεις και όχι σε κανονικά logins.

Διεφραψε το app και ξανα απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Διεφραψε το app και ξανα απο την αρχη
Αυτή ακριβώς είναι η λύση


Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προφανως..........τι ακριβως εννοεις;


Δεν αναφέρομαι σε κανονικά logins αλλά στην κατάσταση που βρίσκεται ο δικός μου λογαριασμός. Δηλαδή πιθανώς ημι-απενεργοποιημένος λόγω του μεγάλου διαστήματος από το τελευταίο login.
Γιατί δεν υπάρχει κάτι άλλο. Δεν είχα ούτε κάποια ειδοποίηση, ούτε ένδειξη πως κάτι άλλαξε.

Θα δοκιμάσω με απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση, όπως πρότειναν τα παιδιά παραπάνω και βλέπουμε. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει διαθέσιμη νεότερη έκδοση του app? Αν έχεις παλιά έκδοση ίσως να μην σε αφήνει να προχωρήσεις.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...