Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για να δουλέψει το gpay, πρέπει να ξεκλειδώσεις την συσκευή σου...αυτό αρκεί, οπότε όλα κομπλέ....δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς η Curve απέρριψε συναλλαγές; Εμένα απέρριψε 2 αλλά μου έγινε η χρέωση κανονικά.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Σε εσάς η Curve απέρριψε συναλλαγές; Εμένα απέρριψε 2 αλλά μου έγινε η χρέωση κανονικά.

Σήμερα πλήρωσα με curve και η συναλλαγή έγινε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Σε εσάς η Curve απέρριψε συναλλαγές; Εμένα απέρριψε 2 αλλά μου έγινε η χρέωση κανονικά.

Εμένα απέρριψε εφτά και χρεώθηκαν και οι εφτά. Όλο βλακείες. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με την εφαρμογή Binance;Ξαφνικα μου ζητάει login.Κανω και μου λεει το αίτημα δικτύου απέτυχε.Το ιδιο και οταν παταω οτι ξέχασα τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Για να πληρώσεις με Gpay v πάλι θέλει nfc ή γίνεται μέσω ίντερνετ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για να πληρώσεις με Gpay v πάλι θέλει nfc ή γίνεται μέσω ίντερνετ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Nfc μόνο

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vrwmiaris said:

Για να πληρώσεις με Gpay v πάλι θέλει nfc ή γίνεται μέσω ίντερνετ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε  pos με nfc.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vrwmiaris said:

Για να πληρώσεις με Gpay v πάλι θέλει nfc ή γίνεται μέσω ίντερνετ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε τερματικά σε φυσικά καταστήματα, πρέπει η συσκευή να έχει NFC. Εάν όχι, μόνο σε ηλεκτρονικά καταστήματα που να έχουν την δυνατότητα πληρωμής μέσω Google Pay.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, hlias74 said:

Σήμερα στον Γαλαξία μου βγήκε μυνημα για υπέρβαση ορίου; γιατί άραγε; μήπως έχει κάποιο όριο το gpay; Πλήρωσα με την φυσική κάρτα και όλα οκ. 

Σε ποια κάρτα/τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Αν βάλω στην Revolut να κάνω top up από αριθμό λογαριασμού τράπεζας (εθνική) και όχι από την κάρτα, τότε θα μου κρατάει προμήθεια η τράπεζα για το πόσο που βάζω;; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thansof_7 said:

Να ρωτήσω κάτι... Αν βάλω στην Revolut να κάνω top up από αριθμό λογαριασμού τράπεζας (εθνική) και όχι από την κάρτα, τότε θα μου κρατάει προμήθεια η τράπεζα για το πόσο που βάζω;; 

Top up απο λογαριασμό δεν γίνεται,με την κάρτα μόνο.Σκεψου την ρεβο σαν pos που σου τραβάει τα λεφτά απο την άλλη κάρτα.Απο τον λογαριασμό μονο μεταφορά που έχει έξοδα και αργεί.

Link to comment
Share on other sites

2η φορά σήμερα μέσα σε λιγότερο από 1 μήνα που με 'κρέμασε' το top up από την Εθνική στην Revolut. :(
Ευτυχώς έχω και την Curve στο κινητό και μπόρεσα να βάλω βενζίνη.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στις ανέπαφες συναλλαγές της Εθνικής εδώ και 2 εβδομάδες αν το ξεκλείδωμα γίνεται με δαχτυλιδικο αποτύπωμα η κάρτα δεν εμφανίζεται για πληρωμή, με το κωδικό NFC δουλεύει κανονικά.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Έκανα F. Reset το κινητό και τώρα που ξαναπέρασα την εφαρμογή της revolut,κάθε φορά που θέλω να τραβηξω λεφτά απο τη συνδεμένη μου κάρτα (Alphabank) μου ζητάει τα στοιχεία της.Τον αριθμό,την ημερομηνία λήξης και το CV.Ενώ πριν δε τα ζητούσε,τραβούσε αυτόματα.Πως μπορώ να το ξανακανω να μη μου τα ζητάει κάθε φορά παρακαλώ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το κινητό μου στην Huawei για αλλαγή μπαταρίας, και είμαι με ένα δανεικό αυτό το διάστημα.

Για να συνδεθώ στον λογαριασμό μου στην Revolut είτε μέσω της εφαρμογής ή με web browser μού ζητάει να βγάλω μία selfie.

Όντως χρειάζεται κάτι τέτοιο;
Αν προχωρήσω, μετά θα μου ζητήσει και πάλι να στείλω ταυτότητες κτλ, ή την selfie την ζητάει ως κάποιου είδους ασφάλεια για την σύνδεση σε καινούρια συσκευή;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, tsiftsism said:

Έχω στείλει το κινητό μου στην Huawei για αλλαγή μπαταρίας, και είμαι με ένα δανεικό αυτό το διάστημα.

Για να συνδεθώ στον λογαριασμό μου στην Revolut είτε μέσω της εφαρμογής ή με web browser μού ζητάει να βγάλω μία selfie.

Όντως χρειάζεται κάτι τέτοιο;
Αν προχωρήσω, μετά θα μου ζητήσει και πάλι να στείλω ταυτότητες κτλ, ή την selfie την ζητάει ως κάποιου είδους ασφάλεια για την σύνδεση σε καινούρια συσκευή;

ταυτότητα έχεις ήδη στείλει λογικά κατα τη δημιουργία του λογαριασμού σου στην revolut.

Τώρα θα κάνει ταυτοποίηση της selfie με τα στοιχεία που ήδη έχουν.

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει το κινητό μου στην Huawei για αλλαγή μπαταρίας, και είμαι με ένα δανεικό αυτό το διάστημα.

Για να συνδεθώ στον λογαριασμό μου στην Revolut είτε μέσω της εφαρμογής ή με web browser μού ζητάει να βγάλω μία selfie.

Όντως χρειάζεται κάτι τέτοιο;
Αν προχωρήσω, μετά θα μου ζητήσει και πάλι να στείλω ταυτότητες κτλ, ή την selfie την ζητάει ως κάποιου είδους ασφάλεια για την σύνδεση σε καινούρια συσκευή;
Με κάθε login, ζητάει selfie. Μόνο για την εγγραφή χρειάζεται ταυτότητες και ιστορίες.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, σας ευχαριστώ.
Φοβόμουν μη τα ζητήσει ξανά από την αρχή, όταν δημιούργησα λογαριασμό και στην Revolut και στην Curve δεινοπάθησα για να εγκρίνουν την ταυτότητα μου, το ΑΤ όταν μου την έβγαλε δεν είχε μελάνι και τα στοιχεία μου είναι αχνά και όταν βγάζεις έγχρωμη φωτογραφία δεν φαίνονται καλά, την έχω σε .pdf που φαίνονται μια χαρά όμως δεν μπορείς να τη στείλεις σ' αυτή τη μορφή.

Όλα καλά, όπως είπατε χρειαζόταν μόνο selfie, πλέον έχω την εφαρμογή στο spare κινητό μέχρι να παραλάβω το δικό μου.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, tsiftsism said:

Ωραία, σας ευχαριστώ.
Φοβόμουν μη τα ζητήσει ξανά από την αρχή, όταν δημιούργησα λογαριασμό και στην Revolut και στην Curve δεινοπάθησα για να εγκρίνουν την ταυτότητα μου, το ΑΤ όταν μου την έβγαλε δεν είχε μελάνι και τα στοιχεία μου είναι αχνά και όταν βγάζεις έγχρωμη φωτογραφία δεν φαίνονται καλά, την έχω σε .pdf που φαίνονται μια χαρά όμως δεν μπορείς να τη στείλεις σ' αυτή τη μορφή.

Όλα καλά, όπως είπατε χρειαζόταν μόνο selfie, πλέον έχω την εφαρμογή στο spare κινητό μέχρι να παραλάβω το δικό μου.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro
 

Πολυ φοβάμαι ότι θα  χρειαστει να το ξανακάνεις όταν θα περάσεις την εφαρμογή στο άλλο κινητό,

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβάμαι ότι θα  χρειαστει να το ξανακάνεις όταν θα περάσεις την εφαρμογή στο άλλο κινητό,
Αν είναι να στείλω μόνο την selfie δεν με πειράζει. ;)


Σας ευχαριστώ και πάλι όλους για τις απαντήσεις.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk Pro

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
21 ώρες πριν, hlias74 said:

Πρώτο βήμα για εθνική με apple pay. Εν αναμονή και Google pay. 

Και η Πειραιώς μαζί. Ακόμη κοιμούνται.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, zurabi_97 said:

Και η Πειραιώς μαζί. Ακόμη κοιμούνται.

 

On 9/12/2021 at 8:09 ΜΜ, hlias74 said:

Πρώτο βήμα για εθνική με apple pay. Εν αναμονή και Google pay. 

Όσο υπάρχει η Curve, ας αργήσουν όσο θέλουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...