Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 Η κόρη μου έκανε λογαριασμό στην VIVA για να πάρει το 150αρι του freedom pass, μετά τον εμβολιασμό της ,εδώ και 10 μέρες.
Αλλά  όταν προσπαθεί να μπει στον λογαριασμό της ,της λέει ότι ο λογαριασμός είναι ανενεργός,επικοινωνήστε με το support κτλ.
Εννοείται  οτι το support δεν απαντά στα μηνύματα.Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;
Κάνε τους tag σε σχόλιο τους στο Facebook ή στο Twitter μήπως βγάλεις άκρη.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα. Εμένα το gpay για κάποιο λόγο απενεργοποιήτε μόνο του. Το κινητό είναι mi9.
Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Δοκίμασες να κάνεις επανεγκατάσταση;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

47 minutes ago, zurabi_97 said:

Κάνε τους tag σε σχόλιο τους στο Facebook ή στο Twitter μήπως βγάλεις άκρη.




 

Θα το δοκιμάσω και αυτό.Ευχαριστώ.

Edited by perelevas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα πως δεν μπορώ να βάλω σαν συντόμευση κάρτες στην αρχική οθόνη, έχει εξαφανιστεί (όταν πατάς παρατεταμένα για να δεις τις συντομεύσεις). Καμιά ιδέα κανείς;

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2,5 Ευρώ.

Σε κάθε περιπτωση η Alpha θα σε ενημερώσει για την χρέωση και θα ζητήση να συμφωνήσεις.

Εκτός από αυτό η Revolut  θα χρεώσει τα δικά της έξοδα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kos26k said:

Καλησπέρα.Αν κάνω μεγάλο ποσό ανάληψη π.χ 900€ απο το ΑΤΜ της Alphabank με κάρτα Revolut,τι κράτηση θα έχω;

Σίγουρα μπορείς να κάνεις ανάληψη τέτοιο ποσό σε μια κίνηση;Δεν εχω βρει αναφορά και σε monese δεν με αφήνει να κάνω ανάληψη πάνω απο 300€ την ημέρα.

Το δωρεαν πλανο είναι στα 200€ τον μήνα.

Κοιτα μηπως σε συμφέρει να τα μεταφερεις στην ελληνική σου τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος post.


Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk Pro


Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

με την επίσημη έλευση του gpay πλέον ποιά smartwatch δουλευουν ανέπαφεςσ υναλλαγές;
Μόνο όσα είναι Wear OS με υποστήριξη NFC.
Έχω το Huawei watch 2 με 4G (έχει Wear OS αυτό, ενώ τα καινούρια Huawei όχι- προσοχή) και πραγματικά το χαίρομαι πλέον!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να έχει NFC και να μην είναι wear OS; Πάντως σε σκρουτζομαγαζο στα χαρακτηριστικά δεν αναγράφεται wearos γράφει στα φίλτρα μόνο μάρκες, λειτουργικό και αν έχει nfc
Δεν ξέρω, όλα smartwatch λέγονται πλέον, άσχετο αν δεν είναι και πολύ smart!! Το σίγουρο είναι ότι για να έχεις Google Pay σε ρολόι, πρέπει να έχει και λογισμικό Google, δηλαδή WearOs.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, hlias74 said:

για δειτε αυτο που βλεπω στο βιντεο.στα σχολια απο κατω γραφουν οτι η apple θα μας χρεωνει για τις υπηρεσιες της αν καταλαβα καλα;προμηθεια θα μας κρατανε;

 

Για ποια σχόλια λες;Αυτά είναι απο το 2017!!!!!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, hlias74 said:

Ναι το είδα ότι είναι του 2017 απλά ψιλοανυσηχησα λιγάκι. Βέβαια ο καθένας γράφει το κοντό του και το μακρύ του. Απλά όπου καπνός φωτια

Τοτε ούτε επίσημη υποστήριξη υπήρχε και είμασταν ακόμα κάτω απο CC. 

Ειναι ξεπερασμενο κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Η Google και η Apple εισπράτουν την προμήθειά τους από την τράπεζα βάσει της μεταξύ τους συμφωνίας.

Ως εκ τούτου κάθε τράπεζα την συμφέρει περισσότερο να χρησιμοποιείς το δικό της wallet app.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
Πήρα το Fossil Gen6, πέρασα το Gpay και ενεργοποίησα την κυρία Revolut κάρτα μου που δουλεύει μπόμπα τόσο καιρό με το κινητό μέσω NFC.

Το ρολόι ζήτησε να τεθεί ΡΙΝ, οπότε όλα κομπλέ.
Τώρα για να ξέρω για την πληρωμή μέσω του ρολογιού.
- Θέλει πάντα σύνδεση με το κινητό; Ή δουλεύει εντελώς ανεξάρτητα.
- Αν θέλει σύνδεση με το κινητό, πρέπει να είναι και εκείνο ξεκλείδωτο;

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, junglist said:

Τώρα για να ξέρω για την πληρωμή μέσω του ρολογιού.
- Θέλει πάντα σύνδεση με το κινητό; Ή δουλεύει εντελώς ανεξάρτητα.
- Αν θέλει σύνδεση με το κινητό, πρέπει να είναι και εκείνο ξεκλείδωτο;

Αν έχεις περασμένη την κάρτα στο ρολόι όχι, μόνο το ρολόι χρειάζεσαι, αλλά 2 περιπτώσεις που μπορεί να σκαλώσει το ρολόι είναι η εξής:
1) να τελειώσει η μπαταρια
2) επειδή κάθε κάρτα έχει συγκεκριμένες προσπάθειες μέσα που όταν φτάνουν στο τέλος τους, αν είναι συνδεδεμενο με το κινητό το ρολόι και το κινητό με το internet, αυτές ανανεώνονται.
Είναι σπάνιο, αλλα πιθανό να σου τελειώσουν οι προσπάθειες στο token, και να μην εχεις το κινητό μαζί για να κατεβάσει νέες
αλλά είναι πολύ σπάνιο αυτό να συμβεί, γιατί για να γίνει θα πρέπει να είσαι εξω και να κάνεις πχ 10-20 συναλλαγές που είναι πολυ παραπάνω από τον μέσο όρο συναλλαγών που κάνεις κάποιος κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ περίεργο .
Δεν δουλεύει πληρωμή με το Gen με Gpay. Ξεκλείδωτο το ρολόι, το nfc ενεργοποιημένο.
Παίζει να θέλει Wi-Fi; Το έχω κλειστό.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει έναν λογαριασμό binance και θέλω να αγοράσω 1 ADA, αλλά το ελάχιστο όριο είναι 15€ για να αγοράσεις. Κανείς καμία ιδέα πως να αγοράσω 1 ADA πχ και όχι να δώσω ένα 15€ για 8,7 ADA;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ηθελα να αγοράσω κάποια crypto και αντι αυτού μετεφερα λεφτά απο την revolut στην εφαρμογή binance.Πως μπορώ να τα ξαναβαλω στη revolut τωρα;Τι είναι αυτό το AdvCash;7c7203cde65a7e49f48b5bec0d9acce4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χμμ περίεργο .
Δεν δουλεύει πληρωμή με το Gen με Gpay. Ξεκλείδωτο το ρολόι, το nfc ενεργοποιημένο.
Παίζει να θέλει Wi-Fi; Το έχω κλειστό.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Δεν είναι απαραίτητο το wifi, εγώ το δουλεύω με mobile και νομίζω όπως είπε κάποιος πιο πάνω δουλεύει και χωρίς Internet, χωρίς να το έχω κάνει όμως γιατί δεν έτυχε ακόμα... κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω όμως!
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα πρόσφατα την πιστωτική MasterCard της alpha στο Gpay , έκανα σήμερα παραγγελία 14 ευρώ στην εφαρμογή wolt και επέλεξα πληρωμή με Gpay , άνοιξε η εφαρμογή δείχνοντας την κάρτα μου, έκανα κλικ επάνω της και έγινε η πληρωμή δίχως να έρθει μήνυμα από την τράπεζα για έγκριση της συναλλαγής, έτσι λειτουργεί ή μου διέφυγε κάποια ρύθμιση ασφαλείας;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kosmous said:

Σύνδεσα πρόσφατα την πιστωτική MasterCard της alpha στο Gpay , έκανα σήμερα παραγγελία 14 ευρώ στην εφαρμογή wolt και επέλεξα πληρωμή με Gpay , άνοιξε η εφαρμογή δείχνοντας την κάρτα μου, έκανα κλικ επάνω της και έγινε η πληρωμή δίχως να έρθει μήνυμα από την τράπεζα για έγκριση της συναλλαγής, έτσι λειτουργεί ή μου διέφυγε κάποια ρύθμιση ασφαλείας;

γιατί να έρθει έγκριση;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθε φορά που κάνω αγορά ακόμη και σε κατάστημα που έχει σύμβαση με την Alpha και για την πληρωμή με μεταφέρει στο περιβάλλον της Alpha για να βάλω τα στοιχεία της κάρτας, μου ζητείται έγκριση της συναλλαγής .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kosmous said:

Επειδή κάθε φορά που κάνω αγορά ακόμη και σε κατάστημα που έχει σύμβαση με την Alpha και για την πληρωμή με μεταφέρει στο περιβάλλον της Alpha για να βάλω τα στοιχεία της κάρτας, μου ζητείται έγκριση της συναλλαγής .
 

Όταν εννοείς κατάστημα εννοείς ηλεκτρονικό; ή και φυσικό κατάστημα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...