Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, hlias74 said:

δέν ξέρω μπορεί τυχαίο να ήταν φίλε μου.δοκίμασε άν είναι

Δοκιμασα τωρα. Πιστωτική yes. Πέτυχε. Με Wifi . ηρθε sms για επαλήθευση

 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τώρα αν πληρώνουμε με το κινητό μέσω gpay μπορούμε να κάνουμε εξαργύρωση ας πούμε με την Yes σε βενζινάδικο ΕΚΟ ή θέλει πάλι την φυσική κάρτα;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DjTony said:

Τώρα αν πληρώνουμε με το κινητό μέσω gpay μπορούμε να κάνουμε εξαργύρωση ας πούμε με την Yes σε βενζινάδικο ΕΚΟ ή θέλει πάλι την φυσική κάρτα;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Πρώτα πρέπει να δοκιμάσουμε αν πληρώνοντας με G pay στην ΕΚΟ η yes θα δίνει 3% ή μόνον 1%

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alfeios said:

Πρώτα πρέπει να δοκιμάσουμε αν πληρώνοντας με G pay στην ΕΚΟ η yes θα δίνει 3% ή μόνον 1%

Λογικά εφόσον θα είναι αγορά απευθείας από εκείνη τη κάρτα και όχι από μεσάζωντα όπως η Curve, θα ισχύουν και οι συγκεκριμένες επιβραβεύσεις που προσφέρει όπως και όταν αγόραζες κάτι κατευθείας με τη κάρτα, όπως συνέβη με του bonus πόντους της Alpha πχ.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zurabi_97 said:

Λογικά εφόσον θα είναι αγορά απευθείας από εκείνη τη κάρτα και όχι από μεσάζωντα όπως η Curve, θα ισχύουν και οι συγκεκριμένες επιβραβεύσεις που προσφέρει όπως και όταν αγόραζες κάτι κατευθείας με τη κάρτα, όπως συνέβη με του bonus πόντους της Alpha πχ.

Θα δείξει ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DjTony said:

Τώρα αν πληρώνουμε με το κινητό μέσω gpay μπορούμε να κάνουμε εξαργύρωση ας πούμε με την Yes σε βενζινάδικο ΕΚΟ ή θέλει πάλι την φυσική κάρτα;

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

 

1 hour ago, alfeios said:

Πρώτα πρέπει να δοκιμάσουμε αν πληρώνοντας με G pay στην ΕΚΟ η yes θα δίνει 3% ή μόνον 1%

 

1 hour ago, alfeios said:

Θα δείξει ....

 

56 minutes ago, hlias74 said:

μασουτης σήμερα κανονικά περάστηκε η επιστροφή.ερωτηματικό είναι άν η εξαργύρωση θέλει την φυσική κάρτα.

Η επιβράβευσή σας

Στις πληρωμές σας με το με το Google Pay™ απολαμβάνετε όλα τα προνόμια που σας προσφέρουν οι κάρτες σας και στη φυσική μορφή τους.

Συνεχίζετε να κερδίζετε και να εξαργυρώνετε στις πληρωμές που κάνετε ανέπαφα και online, χρησιμοποιώντας κάρτες σας που συμμετέχουν σε κάποιο πρόγραμμα επιβράβευσης της Eurobank.

https://www.eurobank.gr/el/retail/ilektroniki-trapeziki/mobile-and-apps/mobile-apps/google-pay 

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites




169905f73e78f4acaccec0779578933e.jpg


Sorry για το off topic, αλλά πώς έκανες να σου δείχνει λεπτομέρειες πχ Lidl/Lidl plus;
Εμένα σε ό,τι προσθέτω μου γράφει "πρόγραμμα αφοσίωσης" κάτω από την επωνυμία.

Link to comment
Share on other sites






Sorry για το off topic, αλλά πώς έκανες να σου δείχνει λεπτομέρειες πχ Lidl/Lidl plus;
Εμένα σε ό,τι προσθέτω μου γράφει "πρόγραμμα αφοσίωσης" κάτω από την επωνυμία.

Χρησιμοποίησα το pass2pay για να βάλω τις κάρτες των μαγαζιών.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην Εθνική τράπεζα μας ακούτε; Τι γίνεται με εσάς; 

 
Σε χειμερία νάρκη βρίσκονται, δεν ακούνε ακόμα

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το pass2pay για να βάλω τις κάρτες των μαγαζιών.
Με το pass2pay μπορείς να προσθέσεις και εικόνα στη κάρτα; όπως το logo του καταστήματος; γιατί δεν είδα να έχει αυτή τη δυνατότητα

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το pass2pay μπορείς να προσθέσεις και εικόνα στη κάρτα; όπως το logo του καταστήματος; γιατί δεν είδα να έχει αυτή τη δυνατότητα

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκεί πάνω όταν κάνεις το loyalty card εκεί έχει ένα γρανάζι και κανείς αναζήτηση στο Google για την εικόνα που θες να βάλεις.
7ec20f829fdc2ce8e49d6796781c1122.jpg

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ το είχα δει αλλά δε το είχα πατήσει

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, hlias74 said:

οταν είχα το τηλέφωνο με wifi μου΄ζητουσε εποικοινωνια με τράπεζα,όταν το είχα με τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας μου έστειλαν sms,επίσης με δεύτερη προσπάθεια πέρασε και η ντεμπιτ.τώρα μένει να δώ 'άν περάστηκαν οι πόντοι απο τον Μασούτη.πάντως την curve δέν πρόκεται σε καμία περίπτωση να την παρατήσω.ίσως μελλοντικά ξαναχρειαστεί,σε κάποιο νέο capital control.

Λες να είμαστε τόσο μ@λ@κες σαν λαός που να ξαναπάμε σε capital controls? Δεν έχουμε σοβαρέψει και πολύ αν κρίνουμε από την στάση μας στην πανδημία έναντι των χωρών της δυτικής Ευρώπης, αλλά νομίζω δύσκολο να ξαναπέσουμε στα ίδια.

Η απορία μου είναι πώς σε βοηθάει η Curve αν έχεις Capital Controls? Ούτε εντός της χώρας δεν θα μπορείς να κάνεις χρήση της Curve αν επιβληθεί περιορισμός σε MCC εξωτερικού! Για τα Capital Controls χρειαζόμασταν Revolut (και τρόπο να την φορτίζουμε!)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Λες να είμαστε τόσο μ@λ@κες σαν λαός που να ξαναπάμε σε capital controls? Δεν έχουμε σοβαρέψει και πολύ αν κρίνουμε από την στάση μας στην πανδημία έναντι των χωρών της δυτικής Ευρώπης, αλλά νομίζω δύσκολο να ξαναπέσουμε στα ίδια.
Η απορία μου είναι πώς σε βοηθάει η Curve αν έχεις Capital Controls? Ούτε εντός της χώρας δεν θα μπορείς να κάνεις χρήση της Curve αν επιβληθεί περιορισμός σε MCC εξωτερικού! Για τα Capital Controls χρειαζόμασταν Revolut (και τρόπο να την φορτίζουμε!)
Να προσθέσω πως όταν υπήρχαν τα Capital Controls, η Curve έφυγε από την Ελλάδα. Όταν τελείωσε όλη αυτή η ιστορία, επέστρεψε ξανά.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, hlias74 said:

Εκεί στην Εθνική τράπεζα μας ακούτε; Τι γίνεται με εσάς; 

😊😊😊😊

 

Τώρα μιλάς για τράπεζα που η εφαρμογή της δεν υποστηρίζει ακόμη τις πιστωτικές της κάρτες για ανέπαφες πληρωμές και ο υπολογιστής αφορολογήτου ενημερώνεται κάθε δίμηνο. 🤐

Θεωρώ ότι θα είναι η τελευταία που θα υποστηρίξει το google pay.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

λάθος δικό μου τότε.έχετε δίκαιο η revolout ηταν και κάποιες άλλες.στα δικά μας τώρα,το πρωί πήγα σε κατάστημα να αγοράσω βαλίτσα,και πηγα στο pos να πληρώσω με το τηλέφωνο(εχω προεπιλογή την πιστωτική της eurobank για google pay, την visa),και ειδα πάνω στο pos να γραφει άν επιθυμειτε δόσεις.ειχα την εντύπωση ότι για να κάνει κάποιος αγορές με δοσεις ότι χρειάζετε η φυσική κάρτα μόνο.απο οτι κατάλαβα και απο τηλέφωνο μπορεις να κάνεις δόσεις.
Εφόσον κανείς αγορά με τη κάρτα της Eurobank και όχι της Curve, είναι σαν να έχεις την κανονική κάρτα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρώτη μου αγορά με gpay σήμερα απευθείας με την κάρτα της Eurobank yes visa και μου το δείχνει σαν δεσμευμένο ποσό ενώ στην ίδια επιχείρηση αν κάνω αγορά με τη φυσική κάρτα μου το χρεώνει αμέσως.. Σαν να πλήρωσα με curve δηλαδή.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Πάντως πρώτη μου αγορά με gpay σήμερα απευθείας με την κάρτα της Eurobank yes visa και μου το δείχνει σαν δεσμευμένο ποσό ενώ στην ίδια επιχείρηση αν κάνω αγορά με τη φυσική κάρτα μου το χρεώνει αμέσως.. Σαν να πλήρωσα με curve δηλαδή.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Χθες δύο συναλλαγές σε Σκλαβενίτη. Μία με φυσική κάρτα, μία με gpay!

Αυτή με gpay φαίνεται σε δέσμευση, η άλλη κανονικά!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρειάζεται κάποιος χρόνος για την επικοινωνία GPay-Τράπεζας, για να επιβεβαιωθεί από την τράπεζα η κίνηση της κάρτας που έγινε μέσω του GPay (ως ενδιάμεσου μέσου)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

να δουμε η Εθνική  πότε θα κάνει το θαύμα της
Μετά από έναν αιώνα (και βάλε)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hlias74 said:

να δουμε η Εθνική  πότε θα κάνει το θαύμα της

Όσες φορές και να το γράψεις δεν αλλάζει τίποτα. Σου απάντησα και πιο πάνω σχετικά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

 Η κόρη μου έκανε λογαριασμό στην VIVA για να πάρει το 150αρι του freedom pass, μετά τον εμβολιασμό της ,εδώ και 10 μέρες.
Αλλά  όταν προσπαθεί να μπει στον λογαριασμό της ,της λέει ότι ο λογαριασμός είναι ανενεργός,επικοινωνήστε με το support κτλ.
Εννοείται  οτι το support δεν απαντά στα μηνύματα.Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα το gpay για κάποιο λόγο απενεργοποιήτε μόνο του. Το κινητό είναι mi9.
Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...