Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Alphabank εντάχθηκε στο Google Pay, με υποστήριξη μόνο για Πιστωτικές, Χρεωστικές και Προπληρωμενες κάρτες MasterCard.

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πόσο για τα μπάζα είναι το support της revolut?

Με χρεώσανε προμήθεια για συναλλαγή σε ξένο νόμισμα , χωρίς να έχω ξεπεράσει το μηνιαίο όριο των 1000 ευρώ...

εδώ και 4 μέρες έχω ανοίξει chat, οι live agents είναι πολύ απασχολημένοι ...και ακόμα απάντηση καμιά...

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια κάρτα revolut (visa) θέλει κατι συγκεκριμένο για ενεργοποίηση;
Την δοκίμασα σε ένα μηχάνημα για να διαβάσει και το τσιπακι και μου έβγαζε σφάλμα κάρτας πριν ζητήσει το pin

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

πόσο για τα μπάζα είναι το support της revolut?
Με χρεώσανε προμήθεια για συναλλαγή σε ξένο νόμισμα , χωρίς να έχω ξεπεράσει το μηνιαίο όριο των 1000 ευρώ...
εδώ και 4 μέρες έχω ανοίξει chat, οι live agents είναι πολύ απασχολημένοι ...και ακόμα απάντηση καμιά...
Καθόλου;

Τους έχω χρειαστεί για πόσες ακυρώσεις εκατοντάδων ευρώ για ακυρωμενες πτήσεις,συναυλίες κλπ και χάρη σε αυτούς πήρα όλα τα χρήματα πίσω.

Αν κάνεις ότι σου λένε και ξέρεις πώς να μιλάς μαζί τους θέλει υπομονή μετά.
Και έχω φρεε λογαριασμό.


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, paanos said:

Την έχεις ενεργοποιήσει μέσα από την εφαρμογή;

Αυτό αναφέρει μόνο:

Ενεργοποιήστε πλήρως την κάρτα σας πραγματοποιώντας μια πληρωμή με κωδικό PIN. Μεχρι τότε μπορείτε να πληρώνετε ηλεκτρονικά με την εικονική κάρτα σας.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θέλει ΑΤΜ, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Καλύτερα ας απαντήσει κάποιος που το έχει πιο πρόσφατο.. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θέλει ΑΤΜ, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Καλύτερα ας απαντήσει κάποιος που το έχει πιο πρόσφατο.. 
Αγορά θέλει chip and PIN

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Ερώτηση υπολοίπου π.χ. χρεώνεται;
Η να κάνω ανάληψη 5€;
Revolut? Από την εφαρμογή;

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zurabi_97 said:

Η Alphabank εντάχθηκε στο Google Pay, με υποστήριξη μόνο για Πιστωτικές, Χρεωστικές και Προπληρωμενες κάρτες MasterCard.

Super!!!

Σε Pixel 5!

 

2021-09-08-171656.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bill33 said:

Αγορά θέλει chip and PIN
 

αυτο κατάλαβα και εγώ. θα δοκιμάσω και σε άλλο κατάστημα με διαφορετικό τερμαρικό

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

όπως το γράφω παραπάνω, εβαλα την καρτα ΜΕΣΑ στο τερματικό και μου βγαζει σφάλμα κάρτας ΠΡΙΝ ζητήσει το pin

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Η Alphabank εντάχθηκε στο Google Pay, με υποστήριξη μόνο για Πιστωτικές, Χρεωστικές και Προπληρωμενες κάρτες MasterCard.
Παίδες, περνάει και Visa.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε πότε θα μπει και η Eurobank!

Sent from my SM-G988B using Tapatalk



Προσωπικά θεωρώ πως θα αργήσει η Eurobank (όπως συνέβη και με το Apple Pay) απλώς η Alpha λόγω του freedom υιοθέτησε το GPay γρηγορότερα.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι παραπάνω κερδίζω αν πληρώνω μέσω google pay αντί από την εφαρμογή της τράπεζας που υποστηρίζει και NFC;;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tigreos said:

Μπορεί κάποιος να μου πει τι παραπάνω κερδίζω αν πληρώνω μέσω google pay αντί από την εφαρμογή της τράπεζας που υποστηρίζει και NFC;;

Μπορείς να έχεις κάρτες από διαφορετικούς εκδότες, χωρίς να χρειάζεσαι την εφαρμογή του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις κάρτες από διαφορετικούς εκδότες, χωρίς να χρειάζεσαι την εφαρμογή του καθενός.
Οκ ευχαριστώ για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tigreos said:

Μπορεί κάποιος να μου πει τι παραπάνω κερδίζω αν πληρώνω μέσω google pay αντί από την εφαρμογή της τράπεζας που υποστηρίζει και NFC;;

Να προσέξεις και τι χάνεις όμως, όπως τους πολλαπλούς πόντους ανταμοιβής από τους συνεργάτες του εκάστοτε προγράμματος επιβράβευσης. Έχω διαβάσει ότι παίρνεις μόνο τους βασικούς πόντους ανά συναλλαγή - διορθώστε με αν κάνω λάθος γιατί δεν έχω προλάβει να χρησιμοποιήσω το GPay.

Θα με βόλευε αν μπορούσα να περάσω στο GPay πιστωτική της Εθνικής που δεν υποστηρίζει ούτε η εφαρμογή της ακόμα - αλλά μόνο για χρήση σε μη συνεργάτες του προγράμματος. Φαντάζομαι όμως ότι η Εθνική θα αργήσει να υποστηρίξει GPay ούτως ή άλλως.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο.. Οι πόντοι συνήθως περνάνε με καθυστέρηση. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ισχύει με το gPay αλλά με To ApplePay μια χαρά μου έρχεται η επιστροφή της Eurobank. Αφού οι συναλλαγές περνιούνται με τα πραγματικά τους στοιχεία σαν να έδινες την φυσική κάρτα. (π.χ στα Attica)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kremmydass said:

Δεν ξέρω τι ισχύει με το gPay αλλά με To ApplePay μια χαρά μου έρχεται η επιστροφή της Eurobank. Αφού οι συναλλαγές περνιούνται με τα πραγματικά τους στοιχεία σαν να έδινες την φυσική κάρτα. (π.χ στα Attica)

Το gpay  βγάζει προς τα έξω άλλο νούμερο απο αυτό που γράφει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Και οι εφαρμογές των τραπεζών και το Apple Pay. 

Αυτό που αλλάζει είναι ότι επειδή δίνει άλλο αριθμό κάρτας, δεν βγαίνει το απόκομμα των πόντων από το τερματικό. Οι πόντοι πιστώνονται κανονικότατα μόλις γίνει η εκκαθάριση της πληρωμής. 

Link to comment
Share on other sites

Με curve πάντως νομίζω δεν παίρνεις κανονικά όλους τους πόντους αλλά τους ελάχιστους σαν σε μη συνεργαζομενη επιχείρηση...στην Πειραιώς τουλάχιστον 

Κάτι άλλο να ρωτήσω... Πρόγραμμα ταξιδιωτικής ασφάλισης στο free plan στη Revolut δεν υφίσταται πλέον;;; 

Edited by thansof_7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...