Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την αρχή έτσι ήταν από όσο ξέρω.. Ακουμπάς στο μηχάνημα, ανοίγει η εφαρμογή και σου ζητάει δαχτυλικό. Στη συνέχεια ακουμπάς ξανά το κινητό στο μηχάνημα για να ολοκληρώσεις τη πληρωμή.

 

σορρυ που ξαναρωταω

δηλαδη βαζει το ποσο ο καταστηματάρχης, σου λεει περνα την καρτα , εσυ πλησιασεις το κινητο με ανοιχτο nfc και καταλαβιανει οτι ζηταει πληρωμη το μηχανημα και σου ανοιγει το app και βαζεις δακτυλικό , και θα πρεπει να ξανα ακουμπησεις το μηχανημα pos σωστα ? για να φυγευ ι η πληρωμη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι, ανάλογα ποια εφαρμογή θα ορίσεις ως προεπιλεγμένη από το κινητό σου.

Με τον ίδιο τρόπο δουλεύει και το google pay, αν έχεις αυτό ως προεπιλογή.

 

Με google pay πλησιάζεις μια φορά το κινητό στο pos με ξεκλείδωτη οθόνη και πληρώνεις κατευθείαν, δεν χρειάζεται να το ξαναπλησιάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε κλειδωμένη αναφερόμουν, σε ξεκλείδωτη πράγματι χρεωνει κατευθείαν τη προεπιλεγμένη κάρτα.

 

Αυτό μπορούν να το υλοποιήσουν και οι τράπεζες αν έχετε προεπιλεγμένες τις εφαρμογές τους, αν σας ενδιαφέρει μπορείτε να στείλετε σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανυσηχω που κολλάει το θέμα με Google pay και Ελληνικές τράπεζες, και δεν έχει γίνει κάτι ακόμη. Αντιθέτως το Apple pay ξεκίνησε ήδη σε κάποιες.

:):):):)

 

Ήταν να ξεκινήσει αλλά νομίζω οι τράπεζες ζητούσαν (υπέρογκες) προμήθειες και γι'αυτο δεν προχώρησε η όλη διαδικασία, έτσι τουλάχιστον είχε αναφερθεί σε ένα thread και έτσι θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Η alpha από ότι γνωρίζω υποστηρίζει Google pay σε Visa αλλά όχι ακόμα σε Mastercard.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Η alpha από ότι γνωρίζω υποστηρίζει Google pay σε Visa αλλά όχι ακόμα σε Mastercard.

 

Πήγα να περάσω κάρτα Alphabank Enter Visa Debit και δεν άφηνε. Αλλά νομίζω τις κάρτες για το Freedom Pass μόνο να μπει στο Google Pay.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται υποστήριξη visa από την Alpha στο Google Pay, αλλά ακόμα δεν έχει ξεκινήσει.

 

Το Freedom Pass δεν λειτουργεί μέσα από το my Alpha Wallet;

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται υποστήριξη visa από την Alpha στο Google Pay, αλλά ακόμα δεν έχει ξεκινήσει.

 

Το Freedom Pass δεν λειτουργεί μέσα από το my Alpha Wallet;

 

Δεν ξέρω, έχω της Viva τη κάρτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναμένεται υποστήριξη visa από την Alpha στο Google Pay, αλλά ακόμα δεν έχει ξεκινήσει.

 

Το Freedom Pass δεν λειτουργεί μέσα από το my Alpha Wallet;

 

Αν και όταν πήγα να τη περάσω τη κάρτα Visa Enter, με έβγαλε και στο Terms of Service, ένα μακρινάρι... :lol::lol::lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, έχω της Viva τη κάρτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν και όταν πήγα να τη περάσω τη κάρτα Visa Enter, με έβγαλε και στο Terms of Service, ένα μακρινάρι... :lol::lol::lol:

 

Και όταν σε έβγαλε στο ToS, τι έκανες ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Και όταν σε έβγαλε στο ToS, τι έκανες ;
Πήγα να κάνω πρόσθεση, και με έβγαζε σφάλμα "Επικοινωνήστε με την τράπεζα…"

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν δοκιμές. Αν η κάρτα σου δεν ανήκει στη λίστα που έχει δώσει η τράπεζα για δοκιμές, δεν προστίθεται.
Link to comment
Share on other sites

Κάνουν δοκιμές. Αν η κάρτα σου δεν ανήκει στη λίστα που έχει δώσει η τράπεζα για δοκιμές, δεν προστίθεται.
Είναι Enter Bonus Visa Debit

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η τράπεζα ακόμα δεν έχει δώσει σε εμπορική κυκλοφορία την υπηρεσία. Για αυτον τον λόγο, μόνο οι κάρτες που έχουν 16ψηφιο αριθμό που ανήκει στη λίστα, μπορούν να ολοκληρώσουν την εγγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Η τράπεζα ακόμα δεν έχει δώσει σε εμπορική κυκλοφορία την υπηρεσία. Για αυτον τον λόγο, μόνο οι κάρτες που έχουν 16ψηφιο αριθμό που ανήκει στη λίστα, μπορούν να ολοκληρώσουν την εγγραφή.
Και ποια είναι αυτή η λίστα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο υπάλληλοι και developers έχουν πρόσβαση και άρα οι καρτες τους ανήκουν στη λίστα, προφανώς. Δεν νομίζω η τράπεζα να προσθέτει πελάτες ως beta testers.
Link to comment
Share on other sites

Η PayrNet εντάχθηκε στο Google Pay στην Ελλάδα. Αλλά μια ερώτηση, ποια είναι η PayrNet;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω REVOLUT κάρτα εδώ και χρόνια και πρόσφατα μου πρότεινε φίλος που μένει μόνιμα στο εξωτερικό, να κάνω και N26, ως καλύτερη. 

Κανένα εύκολο συγκριτικό μεταξύ των δύο αυτών υπάρχει; 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, topmar said:

Καλησπέρα, έχω REVOLUT κάρτα εδώ και χρόνια και πρόσφατα μου πρότεινε φίλος που μένει μόνιμα στο εξωτερικό, να κάνω και N26, ως καλύτερη. 

Κανένα εύκολο συγκριτικό μεταξύ των δύο αυτών υπάρχει; 

Καλύτερη ως προς τι;Η Ν26 εχει μονο € ως νόμισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν είναι για αγορές και σε άλλες χώρες εκτός €, όπως η REVOLUT; 

Για την ισοτιμία εννοώ... Χωρίς έξτρα καπέλο κλπ

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, topmar said:

Δηλαδή δεν είναι για αγορές και σε άλλες χώρες εκτός €, όπως η REVOLUT; 

Για την ισοτιμία εννοώ... Χωρίς έξτρα καπέλο κλπ

Εχει άλλα νομίσματα;

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά μιλώντας, όσον αφορά τις ηλεκτρονικές τράπεζες η Revo προσφέρει το καλύτερο πακέτο υπηρεσιών (με τεράστιο + τη δωρεάν φόρτιση του λογαριασμού με χρεωστική κάρτα). Αν είσαι προσεκτικός και δεν εμπλακείς με το περίεργο σύστημα ασφαλείας της (κοινώς να σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό γιατί έτσι ήρθε στην A.I των συστημάτων τους) πρόκειται για την καλύτερη ηλεκτρονική  τράπεζα 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2021 at 12:36 ΠΜ, bill33 said:

Εχει άλλα νομίσματα;

Δεν είδα, οπότε δεν έχει... Τζάμπα κόπος δηλαδή... 

On 27/8/2021 at 7:13 ΠΜ, kremmydass said:

Αντικειμενικά μιλώντας, όσον αφορά τις ηλεκτρονικές τράπεζες η Revo προσφέρει το καλύτερο πακέτο υπηρεσιών (με τεράστιο + τη δωρεάν φόρτιση του λογαριασμού με χρεωστική κάρτα). Αν είσαι προσεκτικός και δεν εμπλακείς με το περίεργο σύστημα ασφαλείας της (κοινώς να σου μπλοκάρουν τον λογαριασμό γιατί έτσι ήρθε στην A.I των συστημάτων τους) πρόκειται για την καλύτερη ηλεκτρονική  τράπεζα 

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ.... 

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, hlias74 said:

Σήμερα πήγα στον Σκλαβενίτη, και όταν έβγαλα το κινητό να πληρώσω ένας παππούς από πίσω μου κοιτούσε παράξενα, και σχολίασε το εξης:"Αντε ήρθε για τα καλά το 666 στην ζωη μας". Και εγώ του είπα το εξης:"Εσύ γιατί έχεις κάρτα ανάληψης, και κινητό; Εκεί μέσα δεν είναι αυτό;" Ψεκασμενα μυαλά βλέπετε. 

χαχαχαχαχαχα, αυτό ήταν αστείο 

Spoiler

 

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...