Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η curve 10000 το χρόνο είναι. Έχει και το μήνα κάποιο όριο μήπως ξεπεράσεις το μηνιαίο όριο;

 

Όχι. Ξεκίνησε να το κάνει όταν ήρθε η καινούρια κάρτα με ελληνικό BIN.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η curve 10000 το χρόνο είναι. Έχει και το μήνα κάποιο όριο μήπως ξεπεράσεις το μηνιαίο όριο;

 

Σε εμένα έχει 1,680,000 € ετήσιο όριο. Κρίμα που δε μπορώ να το φτάσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εχω συνδέσει στην curve δύο κάρτες της εθνικής. Μετά την ανανέωση τους έγινε ενημέρωση των στοιχείων και ενώ η μία λειτουργεί κανονικά η άλλη ζήτησε verify. Έκανα τις ενέργειες, κρατήθηκε το ποσό, έγινε επιστροφή αλλά μου ζητάει πάλι verify. Το έκανα αυτό τρείς φορές με το ίδιο αποτέλεσμα. Μήπως μου διαφεύγει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έχει 1,680,000 € ετήσιο όριο. Κρίμα που δε μπορώ να το φτάσω

 

1.920.000€ εγώ! Κερδίζω τίποτα; :lol:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θα τους κάνω παράπονα

 

Εκεί πάνω στο 9μηνο ξεμένεις από όριο εεεεε; :lol::lol:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πάνω στο 9μηνο ξεμένεις από όριο εεεεε; :lol::lol:

 

Ε ναι, και "αναγκάζομαι" να χρησιμοποιώ απευθείας την κάρτα της τράπεζας. Θα τους τρίξω τα δόντια

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, και "αναγκάζομαι" να χρησιμοποιώ απευθείας την κάρτα της τράπεζας. Θα τους τρίξω τα δόντια

 

Ένα δράμα ζεις και εσύ... Και μετά σου λέει οι πλούσιοι δεν έχουν προβλήματα :rolleyes::lol:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, και "αναγκάζομαι" να χρησιμοποιώ απευθείας την κάρτα της τράπεζας. Θα τους τρίξω τα δόντια

 

Να ρωτήσω με την ευκαιρία κάτι: Οι συναλλαγές με ελληνικές κάρτες μέσα από ψηφιακά πορτοφόλια (π.χ. Curve, Google Pay) κλπ. χτίζουν αφορολόγητο;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με την ευκαιρία κάτι: Οι συναλλαγές με ελληνικές κάρτες μέσα από ψηφιακά πορτοφόλια (π.χ. Curve, Google Pay) κλπ. χτίζουν αφορολόγητο;

Εμένα η Eurobank μου το περνάει στην αναλυτική κατάσταση για το αφορολόγητο. Άρα χτίζουν αφορολόγητο

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω με την ευκαιρία κάτι: Οι συναλλαγές με ελληνικές κάρτες μέσα από ψηφιακά πορτοφόλια (π.χ. Curve, Google Pay) κλπ. χτίζουν αφορολόγητο;
Με την Curve χτίζεις αφορολόγητο.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς από Πάτραπου να έχει πληρώσει τη δευαπ(μέσω του site της δευαπ) με την curve τώρα τελευταία?
Link to comment
Share on other sites

Για μικρά ποσά (<€500) μπορείς να στείλεις άμεσα τα λεφτά χωρίς χρήση IBAN εφόσον και ο παραλήπτης έχει εγγραφεί με το κινητό του στην υπηρεσία IRIS 24/7 (ομοίως αν έχει εγγραφεί και με το Α.Φ.Μ. του αν πρόκειται για επιτηδευματία)

 

Η κάθε τράπεζα μπορεί να παρέχει και επιπλέον δυνατότητες π.χ. στην Eurobank νομίζω το έχουν ακόμα ως επιλογή να λάβει SMS ο μη εγγεγραμένος και να καταχωρίσει το IBAN του ώστε να του πιστωθούν τα χρήματα.

 

Παλιά το είχανε νομίζω Εθνική, Alpha & Eurobank να μεταφέρεις χρήματα εντός της ίδιας τράπεζας και σε κάποιον που είναι φίλος σου στο facebook και έχετε δηλώσει αμφότεροι τα facebook accounts σας.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε eurobank και πειραιώς μπορείς να δεις το ΙΒΑΝ από το οποίο προήλθαν τα χρήματα, μέσω του e-banking.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι σχετικά με την Curve που δεν έχω καταλάβει:

 

1. Μπορώ να περάσω κάρτες οποιασδήποτε ελληνικής τράπεζας (π.χ. Εθνική, Πειραιώς) και να χρεώνεται όποια επιλέξω από αυτές (μέσα από την εφαρμογή) όταν χρησιμοποιώ τη Mastercard της Curve;

2. Αν είμαι στο εξωτερικό και κάνω ανάληψη (ή αγορά σε άλλο νόμισμα) με την Curve χρεώνοντας μια κάρτα π.χ. της Εθνικής, θα ισχύουν οι χρεώσεις της Εθνικής (π.χ. αυτές) ή θα είναι δωρεάν λόγω Curve;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. Αναλήψεις έως 200€ τον μήνα δωρεάν, αγορές μέχρι 500€ με την αναλογία νομίσματος της curve.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. Αναλήψεις έως 200€ τον μήνα δωρεάν, αγορές μέχρι 500€ με την αναλογία νομίσματος της curve.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Για το 2 καταλαβαίνω ότι δεν θα χρεωθώ κάτι από τις χρεώσεις της Εθνικής, παρά μόνο ότι ισχύει για την Curve (όρια αναλήψεων και αγορών σε άλλο νόμισμα) - εξαιρετικά! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η Εθνική θα σε χρεώσει μόνο αν πληρώσεις σε άλλο νόμισμα. Αφού τη μετατροπή την κάνει η Curve, η Εθνική δεν θα σε χρεώσει επιπλέον άσχετα με το αν έχεις ξεπεράσει το όριο της Curve (500€/μήνα στο δωρεάν πρόγραμμα) ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Αν το ορίσεις προεπιλεγμένη εφαρμογή πληρωμής, λειτουργεί χωρίς να το ανοίξεις.
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή έτσι ήταν από όσο ξέρω.. Ακουμπάς στο μηχάνημα, ανοίγει η εφαρμογή και σου ζητάει δαχτυλικό. Στη συνέχεια ακουμπάς ξανά το κινητό στο μηχάνημα για να ολοκληρώσεις τη πληρωμή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ανάλογα ποια εφαρμογή θα ορίσεις ως προεπιλεγμένη από το κινητό σου.

Με τον ίδιο τρόπο δουλεύει και το google pay, αν έχεις αυτό ως προεπιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...