Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άμα σας πώ ότι σήμερα το αντιλήφθηκα ότι η alpha bank το wallet λειτουργεί με ξεκλίδωμα οθόνης μονο θα με πιστέψετε;.

 

Για ασφάλεια.

Το χεις ξεκλείδωτο, σημαίνει ότι το βλέπεις.

Το χεις κλειδωμένο, σημαίνει ότι το χεις στην τσέπη , τσάντα, τραπέζι κ δεν το βλέπεις.

Οπως στο παρελθόν σε μετρό κ λεωφορεία, περνούσε ο μάγκας με μηχάνημα από δίπλα σου, και σήκωνε 20άρικα, μεχρι που ξεκίνησαν καταγγελίες.

 

Παραθέτω περιγραφή από το playstore

 

"Με το νέο ψηφιακό πορτοφόλι της Alpha Bank μπορείτε να:

•πραγματοποιήσετε τις πληρωμές σας, χωρίς να ανοίξετε την εφαρμογή, απλά ξεκλειδώνοντας τη συσκευή σας, π.χ. (fingerprint)"

 

-------

Tapa

Edited by coulis

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όπως λέμε Google pay δηλαδή η alpha.ηθελα νε ξέρω γιατί οι λοιπές τράπεζες γιατί δεν κάνουν τέτοιο wallet.
Ακριβώς.

Γιαυτο στην τελευταία καρτέλα "ρυθμίσεις nfc" - - > "πατηστε κ πληρώστε", εχει την παρακατω επιλογή.

Γιατι συνεργάζεται με google pay.

619e4b6668c6844dc0265691ed46a1dd.jpg

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Γιαυτο στην τελευταία καρτέλα "ρυθμίσεις nfc" - - > "πατηστε κ πληρώστε", εχει την παρακατω επιλογή.

Γιατι συνεργάζεται με google pay.

619e4b6668c6844dc0265691ed46a1dd.jpg

 

Tapatalk

Αυτή η ρύθμιση είναι να να ορίσεις τον προεπιλεγμένο τρόπο πληρωμής, δεν συνεργάζεται με το Google Pay.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσο πολύ ενδιαφέρον για το Banggood που βγάζετε και κάρτα επειδή έχει αγορές από αυτό το κινεζομαγαζο;

Δεν είναι και Aliexpress που έχει τα πάντα. Κάνω αγορές κάθε μήνα με διάφορα από Κίνα, αλλά από banggood έχω πολλούς μήνες να αγοράσω αφού έχει μικρή ποικιλία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρύθμιση είναι να να ορίσεις τον προεπιλεγμένο τρόπο πληρωμής, δεν συνεργάζεται με το Google Pay.

 

Έχεις δίκιο.

Αυτο εννοούσα. Το διατύπωσα λάθος.

 

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσο πολύ ενδιαφέρον για το Banggood που βγάζετε και κάρτα επειδή έχει αγορές από αυτό το κινεζομαγαζο;

Δεν είναι και Aliexpress που έχει τα πάντα. Κάνω αγορές κάθε μήνα με διάφορα από Κίνα, αλλά από banggood έχω πολλούς μήνες να αγοράσω αφού έχει μικρή ποικιλία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν είναι μόνο το banggood δίνει και αλλού. Πλέον το να βγάζεις κάρτες εξωτερικού είναι πιο εύκολο και από το να τηγανίσεις αυγό.

IMG-4818.png

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω η zen έχει ελάχιστη χρέωση 0.99€ τον μήνα. Σωστά;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι βλέπω η zen έχει ελάχιστη χρέωση 0.99€ τον μήνα. Σωστά;

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά! Ή 4,99€ τον μήνα το άλλο πακέτο με τον πρώτο μήνα δωρεάν και διακοπή οπότε θέλεις και στα δύο πακέτα

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που έχω παρατηρήσει αυτές τις μέρες... Έχω κάνει δύο online πληρωμές μέσω curve και πριν την ολοκλήρωση μου βγάζει ένα push notification στο app της curve για να κάνω accept ή reject την συναλλαγή... Πατάω σε αυτό, μου ανοίγει την εφαρμογή βάζω το δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά δεν βλέπω πουθενά την επιλογή.. Αντιθέτως μου εμφανίζει την αρχική οθόνη της curve... Έτσι αναγκαστικά επιλέγω την αποστολή SMS ώστε να ολοκληρωθεί η συναλλαγή... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μπορει καποιος συμφορουμητης να με βοηθησει σχετικα με αγορα απο banggood-ισοτιμια ρεβολουτ?
Link to comment
Share on other sites

είπα λίγο να δώ τις κριτικές στο alpha wallet,στο palystore.διαβάζω πρώτα ότι η εφαρμογή δέν λειτουργεί σε root συσκευές.Δέν ξέρω για google pay άν ισχύει το ίδιο.κάποιος χρήστης ανέφερε πως άν δέν έχεις καλό σημα κινητής τηλεφωνίας δέν κάνει συναλλαγή.Σε συσκευή Xiaomi redmi 8 pro κάποιος ανέφερε επισης ότι δεν λειτουργεί ενώ με άλλες τράπεζες δουλεύει.Σε γενικές γραμμμές οι περισσοτερες κριτικές είναι καλές,σε σχέση με αυτές των άλλων τραπεζών

:):):):):):)

 

Με Magisk Hide μια χαρά παίζει. Γενικά τέτοιες εφαρμογές (και το Google Pay) αν δουν root, δεν αφήνουν να τα χρησιμοποιήσεις.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που έχω παρατηρήσει αυτές τις μέρες... Έχω κάνει δύο online πληρωμές μέσω curve και πριν την ολοκλήρωση μου βγάζει ένα push notification στο app της curve για να κάνω accept ή reject την συναλλαγή... Πατάω σε αυτό, μου ανοίγει την εφαρμογή βάζω το δαχτυλικο αποτύπωμα αλλά δεν βλέπω πουθενά την επιλογή.. Αντιθέτως μου εμφανίζει την αρχική οθόνη της curve... Έτσι αναγκαστικά επιλέγω την αποστολή SMS ώστε να ολοκληρωθεί η συναλλαγή... Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είπα λίγο να δώ τις κριτικές στο alpha wallet,στο palystore.διαβάζω πρώτα ότι η εφαρμογή δέν λειτουργεί σε root συσκευές.Δέν ξέρω για google pay άν ισχύει το ίδιο.κάποιος χρήστης ανέφερε πως άν δέν έχεις καλό σημα κινητής τηλεφωνίας δέν κάνει συναλλαγή.Σε συσκευή Xiaomi redmi 8 pro κάποιος ανέφερε επισης ότι δεν λειτουργεί ενώ με άλλες τράπεζες δουλεύει.Σε γενικές γραμμμές οι περισσοτερες κριτικές είναι καλές,σε σχέση με αυτές των άλλων τραπεζών

:):):):):):)

Έχω ροοτ σε όλα τα κινητά μου εδώ και πάνω από 10 χρόνια.

Δεν έχω βρει εφαρμογή που να μην παίζει.

Έχω δοκιμάσει και Revolut, Google Pay, τραπεζικές εφαρμογές από 3 χώρες και όλες κομπλέ.

Όλα με Magisk Hide τα τελευταία.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα,μπορει καποιος συμφορουμητης να με βοηθησει σχετικα με αγορα απο banggood-ισοτιμια ρεβολουτ?
Δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση.

Αγοράζεις μόνο σε δολάρια και τα υπόλοιπα γίνονται αυτόματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω ροοτ σε όλα τα κινητά μου εδώ και πάνω από 10 χρόνια.

Δεν έχω βρει εφαρμογή που να μην παίζει.

Έχω δοκιμάσει και Revolut, Google Pay, τραπεζικές εφαρμογές από 3 χώρες και όλες κομπλέ.

Όλα με Magisk Hide τα τελευταία.

 

Σου παίζει και το Winbank της Πειραιώς;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Έχω μια κάρτα Revolut την οποία την έχω συνδέσει με μια κάρτα της EUROBANK.

Πως γίνεται να την συνδέσω και με μια κάρτα άλλης τράπεζας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους. Έχω μια κάρτα Revolut την οποία την έχω συνδέσει με μια κάρτα της EUROBANK.

Πως γίνεται να την συνδέσω και με μια κάρτα άλλης τράπεζας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

'Οταν λες ότι σύνδεσες την κάρτα της Eurobank εννοείς ότι για να μεταφέρεις χρήματα στη κάρτα Revolut από αυτή και θες να βάλεις και άλλη;

 

Εάν ναι, τότε πας εκεί που προσθέτεις τα χρήματα, πατάς Αλλαγή και κάνεις προσθήκη κάρτας, και βάζεις τα στοιχεία της άλλης κάρτας.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα εκτός από το ότι ζητάει να επιλέξεις ευρώ η λίρα Αγγλίας κατά την πληρωμή

Μόνο στην εθνική γίνεται αυτό.

 

Κατά τα άλλα μια χαρά δουλεύει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

αρα μονο στην φυσικη καρτα υπαρχει προβλημα.
Τι πρόβλημα έχεις με την φυσική??

Το ίδιο γίνεται η με φυσική , η μέσω curve, η με google pay.

Δουλεύει τέλεια εκτός ότι θέλει διευκρίνιση για ευρώ η λίρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγώ πρόβλημα. Αναφέρομαι για κάποιους χρήστες που ανέφεραν ότι είχαν πρόβλημα με συναλλαγή σε pos εθνικής
Αυτό το πρόβλημα ήταν έντονο μέχρι περίπου πριν ένα χρόνο. Έκτοτε έχει σχεδόν μηδενιστεί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κάποιος που έβαλε την curve στο google pay ,να μας πεί άν είχε θέμα σε pos Εθνικής.

 

:):):):):)

Έχουν υπάρξει παλαιότερα αναφορές για πρόβλημα πληρωμών με Curve σε παλιά POS της Εθνικής που δεν έχουν πάρει update στο λογισμικό τους από την τράπεζα.

 

Μήπως έπεσες σε κάποιο τέτοιο;

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα θέμα με POS της ΕΤΕ. Μια φορά έτυχε να μην κάνει την συναλλαγή, αλλά μάλλον έχει σκαλωσει το τερματικό επειδή στο Curve ακόμα pending το έχει και περιμένω να κάνει αντίστροφη της χρέωσης που έκανε (ναι, στο e-banking δεν δείχνει καν την χρέωση). Όχι ότι πρέπει να τρυπήσεις την οθόνη για να κάνει σωστά την ανέπαφη, είτε είναι κάρτα είτε τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

EDIT: Τελικά ήταν ένα POSCenter της Πειραιώς και όχι της ΕΤΕ.

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σου παίζει και το Winbank της Πειραιώς;;
Δεν την έχω φίλε.

Ας μας πει κάποιο άλλο παιδί που την έχει δοκιμάσει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έκανα σήμερα λογαριασμό στην curve και σύνδεσα 2 κάρτες.έκανα και αγορά το μεσημέρι απο supermarket με ποσό των 17,73(google pay)και όλα οκ.αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι 1),στις κινήσεις τις curve γιατί μου το εμφανίζει διπλοχρεωση;δηλαδή γραφει απο κάτω 2 φορές 17,73 και συνολο 35,46 spend this month.στις κινησεις της eurobank πηγα εκει ολα οκ 17,73 λέι .κατα 2) όταν θα έρθει η κάρτα σε ποιο σημειο του μενού ενεργοποιείτε;η πώς θα καταλάβω άν την ενεργοποίησα;3)στις κριτικές στο playstore κάποιοι χρήστες που δίνουν κατι κωδικούς για bonous πού ακριβώς τους βάζουμε;4);οταν θα λήξει το 2024 τί γίνετε; έρχετε καινούρια;ένα μεγάλο ευχαριστώ θέλω πάλι να σας πώ για την βοήθειά σας όλο αυτό τον καιρό.

:):):):):):)

 

1. Στη κίνηση λογαριασμού της τράπεζας στο χρέωσε διπλά;

 

2. Όταν παραλάβεις την κάρτα, θα πρέπει να πας στο My Account και στο Activate Card θα βάλεις τα τελευταία 4 ψηφία της κάρτας.

 

3. Αυτό με τους κωδικούς γίνεται κατά την διάρκεια της εγγραφής.

 

4. Λογικά ναι, αλλά ας απαντήσει και κάποιος άλλος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στις κινήσεις της τράπεζας δεν διπλό χρέωσε. *μόλις έκανα logaout από την εφαρμογή και δεν δειχνη πλέον διπλοχρεωση
Για στείλε screenshot, γιατί αν ήταν διπλό χρέωση, θα χρέωνε το ποσό 2 φορές στη κάρτα που έκανες την αγορά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[ΔΙΑΓΡΑΜΜΕΝΟ]

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χρειάζεται να στείλω πλέον δεν δειχνη διπλό χρέωση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εχτές μου κράτησε ενα ποσό για κάθε κάρτα. Στις κινήσεις ebanking τραπεζών δεν φαίνεται ακόμα ο κωδικός που θα βάλω για επιστροφή. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν βρίσκω στο μενού της curve που ακριβώς βάζω τους κωδικούς για επιστροφή χρημάτων. Καθοδηγήστε μου αναλυτικά αν είναι.

 

Δες εδώ https://support.imaginecurve.com/hc/en-gb/articles/360014616678-Adding-Cards-to-my-Curve-Wallet?mobile_site=true

 

στο microcharge.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...