Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μόνη προσφορά που τρέχει τώρα είναι να κερδίζει χρήματα αυτός που σου στέλνει πρόσκληση για να κάνεις λογαριασμό. Οπότε πράξε ανάλογα. :-)
Σ' ευχαριστώ.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab S7 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η μόνη προσφορά που τρέχει τώρα είναι να κερδίζει χρήματα αυτός που σου στέλνει πρόσκληση για να κάνεις λογαριασμό. Οπότε πράξε ανάλογα. :-)

 

Το ξέρω και το έγραψα και στο πμ για να ξέρει και ο φίλος.

 

"αν σε βολευει,αλλά δεν βλέπω να λεει για δωρεάν καρτα.

Για εμενα λεει για 15€,για να μην νομιζεις ότι θελω σε κοροιδεψω ή κατι τέτοιο.

Αν έχεις κατι καλύτερο απο αλλού φυσικά και θα το προτιμήσεις."

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και το έγραψα και στο πμ για να ξέρει και ο φίλος.

 

"αν σε βολευει,αλλά δεν βλέπω να λεει για δωρεάν καρτα.

Για εμενα λεει για 15€,για να μην νομιζεις ότι θελω σε κοροιδεψω ή κατι τέτοιο.

Αν έχεις κατι καλύτερο απο αλλού φυσικά και θα το προτιμήσεις."

Νομίζω μερικές σελίδες έκαναν κάτι τέτοιο, πχ PCSteps που σου έδιναν την δυνατότητα να πάρεις την κάρτα τσάμπα. Αλλά ήταν τον Μάιο του 20 αν δεν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και το έγραψα και στο πμ για να ξέρει και ο φίλος.

 

"αν σε βολευει,αλλά δεν βλέπω να λεει για δωρεάν καρτα.

Για εμενα λεει για 15€,για να μην νομιζεις ότι θελω σε κοροιδεψω ή κατι τέτοιο.

Αν έχεις κατι καλύτερο απο αλλού φυσικά και θα το προτιμήσεις."

 

Πάει κλιμακωτά απ ότι έχω καταλάβει. Είχε ξεκινήσει από 8 νομίζω. Εμένα τώρα φαντάσου γράφει 20 μετά από δυο προσκλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάει κλιμακωτά απ ότι έχω καταλάβει. Είχε ξεκινήσει από 8 νομίζω. Εμένα τώρα φαντάσου γράφει 20 μετά από δυο προσκλήσεις.
Εμένα βγάζει αυτό

83dbca4d3b1b6bb2de564b761191252d.jpg

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προϋποθέσεις έχει; Δεν βρίσκω μέσα στο app να έχει καμία περαιτέρω πληροφορία. :confused:
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

η Εθνική τράπεζα έχει μία έξτρα εφαρμογή που λέγετε ibank pay ,όπου εκεί έχει επιλογή για πληρωμή με QR CODE.δέν ξέρω άν αυτό απαιτεί nfc,και άν δουλεύει σε όλα τα pos ,η μόνο στα δικά της.μειωνέκτημα μεγάλο ότι θέλει ίντερνετ να δουλέψει.πχ άν πάς σε ένα κατάστημα και δέν έχει σήμα κινητής τηλεφωνίας καλό τί κάνεις μετά;εδώ και σχετικα βιντεο

 

Το feature αυτό υπάρχει εδώ και πολύ και καιρό. Ίσως και από την 1η μέρα που κυκλοφόρησε η εφαρμογή.

 

Το μεγάλο μειονέκτημα όμως είναι ότι λειτουργεί μόνο με POS της Εθνικής, και όχι με όλα.

Την δυνατότητα για QR Code έχουν μόνο κάποια ακριβά POS της Εθνικής, τα οποία τα έχουν προμηθευτεί λίγοι καταστηματάρχες.

 

 

Επίσης όπως έγραψες κι εσύ, χρειάζεται το κινητό σου να έχει και πρόσβαση στο internet για να ανοίξεις την εφαρμογή, κάτι που δεν χρειάζεσαι με τις άλλες λύσεις που λειτουργούν με το NFC.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως σε κάποια αρχαία POS του 1990 να μην υπάρχει δυνατότητα εκτύπωσης QR-code (μόνο η Εθνική έχει τόσο παλιά POS σε χρήση στην Ελλάδα). Στα POS που έχουν function buttons ζητάς στον έμπορο να ξεκινήσει την συναλλαγή πατώντας F3 (υπάρχουν και οδηγίες στο i-bank Pay). Σε περιπτώσεις επιχειρήσεων με POS που δρομολογούν συναλλαγές σε πολλές τράπεζες, όπως ο Σκλαβενίτης, παρόλο που συμμετέχουν στο go4more δεν υπάρχει η συγκεκριμένη δυνατότητα.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσες φορές που επικοινώνησα με το live chat της Revolut για να μπορέσω να εισέλθω στον λογαριασμό μου, μου ζήτησαν την ταυτότητα, η οποία απορρίφθη 2 φορές (είναι από τις νέες ταυτότητες, ίσως μάλλον η σελφι είχε γενειάδα :lol: ) και ζήτησαν να τους στείλω σελφι, κρατώντας τη ταυτότητα μου. Μάλλον θα νόμιζαν κάποιος άλλος θα είναι και για λόγους ασφαλείας δεν με άφηναν να μπω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τι προϋποθέσεις έχει; Δεν βρίσκω μέσα στο app να έχει καμία περαιτέρω πληροφορία. :confused:

 

Se email μου ήρθε σήμερα το

What do my friends need to do?

 

Sign up to a Revolut account using your unique referral link

Add money by connecting their bank or debit card

Order a physical Revolut card

Complete 3 purchase transactions with their new Revolut card (can be through a virtual card while they wait for their physical one)

All before 12-April-2021,11:59PM-GMT

Link to comment
Share on other sites

Μου το έστειλαν κι εμένα:

 

Τι πρέπει να κάνουν οι φίλοι μου;

  1. Να δημιουργήσουν λογαριασμό Revolut, χρησιμοποιώντας τον μοναδικό σύνδεσμο σύστασης που τους στείλατε.
  2. Να προσθέσουν χρήματα συνδέοντας την τράπεζα ή τη χρεωστική κάρτα τους.
  3. Να παραγγείλουν μια φυσική κάρτα Revolut
  4. Να πραγματοποιήσουν 3 συναλλαγές αγοράς με τη νέα κάρτα Revolut (μπορεί να γίνει μέσω εικονικής κάρτας, ενώ περιμένουν τη φυσική κάρτα τους).
  5. Όλες πριν από τις 12-April-2021,11:59PM-GMT

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Και πριν λίγο καιρό ίσχυε κάτι αντίστοιχο (ίδιες προϋποθέσεις) απλά τότε έδινε από 7 ευρώ στον κάθε ένα και όχι 15 σε αυτόν που έστελνε την πρόσκληση.
Link to comment
Share on other sites

Και πριν λίγο καιρό ίσχυε κάτι αντίστοιχο (ίδιες προϋποθέσεις) απλά τότε έδινε από 7 ευρώ στον κάθε ένα και όχι 15 σε αυτόν που έστελνε την πρόσκληση.

 

Κάπου στις αρχές Φεβρουαρίου, έτυχε παρόμοιο πράγμα αλλά με 8€. Και τώρα με τα 15€.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στις αρχές Φεβρουαρίου, έτυχε παρόμοιο πράγμα αλλά με 8€. Και τώρα με τα 15€.

 

Σε εμένα ήταν 7.

Η διαφορά με το τωρινό πρόγραμμα είναι ότι στην ουσία μοίραζε το ποσό στα δυο μέρη (7+7). Τώρα δίνει μόνο σε αυτόν που κάνει την πρόσκληση.

Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι, μπορεί και τότε να έδινε μόνο σε αυτόν που έκανε την πρόσκληση. Τέλος πάντων, μικρή σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ monese και revolout ισχύουν τα ίδια στο θέμα φόρτισης; πχ 10 ευρώ το λιγότερο θέλει και εκεί; και κατά δεύτερον σου υποχρεώνει να πάρεις την φυσική κάρτα στην monese;

 

:):):):)

Στη Revolut, το ελάχιστο ποσό φόρτισης είναι 10€. Εάν μεταφέρεις χρήματα από PayPal στο λογαριασμό Revolut, και 5€ μπορείς να βάλεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα μπερδεύτηκα πάλι. Έχω στο PayPal συνδεδεμένες 3 κάρτες, εννοείς από τις κάρτες μέσω PayPal να μεταφέρω στη revolout.;

 

:):)

Να μεταφέρεις τα χρήματα από το υπόλοιπο του PayPal στο Revolut εννοώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς χρημα βάζεις εκεί με αυτό τον τρόπο σωστά;

 

Πως είναι όταν μεταφέρεις τα λεφτά στο PayPal υπόλοιπο σε δικό σου λογαριασμό τράπεζας, το ίδιο ακριβώς.

 

"Μεταφορά Χρημάτων", Επιλέγεις το ποσό που θες να μεταφέρεις, Επιλέγεις σε ποιο λογαριασμό θες να πάνε (πρέπει να βάλεις το ΙΒΑΝ που σου δίνει το Revolut, θα το βρεις πατώντας τις 3 κουκίδες δίπλα από το Αποστολή (στην αρχική της εφαρμογής Revolut), Λεπτομέρειες).

 

Αυτό ΕΑΝ έχεις υπόλοιπο στο PayPal, όχι να μεταφέρεις από την μια κάρτα στην άλλη μέσω PayPal.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τους go4more πόντους που αντιστοιχούν σε μη συνεργαζόμενη επιχείρηση (ως επιχείρηση η Εθνική βλέπει την Curve).

Άρα για πιστωτική 1 πόντος ανά €5 αξίας συναλλαγής

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση/απορία, σήμερα έλαβα την κάρτα Curve, στον φάκελο μέσα γράφει να πάω στην εφαρμογή να την ενεργοποιήσω, τέτοια επιλογή όμως δεν υπάρχει. να σημειώσω εδώ ότι έχω συνδέσει την κάρτα μου (Eurobank) και δουλεύει μέσω Gpay κανονικά. όταν όμως προσπάθησα να κάνω αγορά στον ίντερνετ με τη Curve κάρτα (έχω μέσα κάποια λίγα χρήματα από τα δώρα) δε μου το επιτρέπει. Υπέθεσα ότι πρώτα θα έπρεπε να μου έρθει πρώτα η φυσική κάρτα, αλλά και πάλι τίποτα....

Καμία ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση/απορία, σήμερα έλαβα την κάρτα Curve, στον φάκελο μέσα γράφει να πάω στην εφαρμογή να την ενεργοποιήσω, τέτοια επιλογή όμως δεν υπάρχει. να σημειώσω εδώ ότι έχω συνδέσει την κάρτα μου (Eurobank) και δουλεύει μέσω Gpay κανονικά. όταν όμως προσπάθησα να κάνω αγορά στον ίντερνετ με τη Curve κάρτα (έχω μέσα κάποια λίγα χρήματα από τα δώρα) δε μου το επιτρέπει. Υπέθεσα ότι πρώτα θα έπρεπε να μου έρθει πρώτα η φυσική κάρτα, αλλά και πάλι τίποτα....

Καμία ιδέα

 

Account, view card details

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

έχω δει και εκεί πολλές φορές δεν βγάζει πουθενά για ενεργοποίηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Your cvc and expiration date were updated when you activated your card μου γράφει αλλά εγώ δεν έκανα τίποτα, σήμερα την πήρα και αυτό το γράφει αν θυμάμαι καλά από την αρχή, εκτός αυτού δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω για online αγορές...

Link to comment
Share on other sites

έχω δει και εκεί πολλές φορές δεν βγάζει πουθενά για ενεργοποίηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Your cvc and expiration date were updated when you activated your card μου γράφει αλλά εγώ δεν έκανα τίποτα, σήμερα την πήρα και αυτό το γράφει αν θυμάμαι καλά από την αρχή, εκτός αυτού δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω για online αγορές...

Αυτό στο λέει όταν έχει ενεργοποιηθεί. Μάλλον όταν εγκατέστησες την εφαρμογή ενεργοποιήσεις την κάρτα κατά λάθος. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Όταν δεν είναι ενεργοποιημένη σου λέει will be.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι για να λειτουργήσει η κάρτα και online θα πρέπει η πρώτη αγορά να γίνει με φυσική κάρτα σε κατάστημα, θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να γίνει η πρώτη αγορά με την φυσική κάρτα, να τοποθετηθεί στο pos (όχι ανέπαφα) και να μπει κ το pin (για το τελευταίο δεν είμαι 100% σίγουρος, μπορεί να είναι για την Revolut)

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...