Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε iPhone;;;

 

 

Γράψε λάθος :)

 

Κρίμα πάντως γιατί η ρεβολουτ μου έχει αφήσει -μεχρι στιγμής- τις καλύτερες εντυπώσεις

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παίδες μήπως έχει σχέση με μαγειρεμένη rom με root η ξεκλειδωτο bootloader;;;; ?

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Δεν έχει σχέση αυτό. Όσες φορές είχα custom rom, root και ξεκλείδωτο bootloader, μπορούσα να μπω στο λογαριασμό μου. Τώρα στο ξαφνικό έπαθε κοκομπλόκο και δεν με αφήνει καν να κάνω είσοδο. Ούτε και στο iPad μου αφήνει.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα ΑΤΜ και πάρε σε μετρητά τα λεφτά σου, με όποιο μικρό κόστος και πες τους να πάνε να....!!!! Διαφορετικά θα παρακαλας τον Μοχάμεντ του chat να σου δώσει πρόσβαση στον ιδρώτα με τον οποίο απέκτησες τα χρήματα που τους εμπιστεύτηκες.
Πώς να βγάλω άραγε τα 3 λεπτά που έχω μέσα; :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

'Αφησε τα τους φιλοδώρημα τώρα που θα πεινάνε από τις ψευτο-μπρετο-εξιτο-μαγκιές τους και τους μπρετο-ιούς τους!:lol:

 

Ανοίξαμε κι εμείς οι "ψευτοαριστοκράτες" τραπεζικό λογαριασμό στο Λονδίνο και οι πρεκνιάρηδες μας τον μετέφεραν στην Ρίγα της Λετονίας! Οι ξεπλυμένοι!

Θα περιμένω αύριο μεθαύριο, και αν δεν, θα το κλείσω και μπορεί να πάω σε Ν26

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αν μέχρι μεθαύριο στο λύσει το πρόβλημα ο Χασάν του chat να μου το πεις και θα σε κεράσω το εκατονταπλάσιο των καταθέσεων σου στην τράπεζα της...Λετονίας!
*Βίλνιους της Λιθουανίας

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ας είχα 300.000 και ας τα πσγώνανε για κανένα δυο μήνες. ]Τα 1100 ευρώ που έχω δεν είναι καθόλου ύποπτα.Για 300.000 πιστεύω ότι θα έπρεπε να ελεγθούν . Το ότι καθυστερούν τους ελέγχους είναι χαζομάρα μεγάλη. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα οι Βαλτικές δημοκρατίες είναι φοβερές χώρες< έχω πάει μερικές φορές τα τελευταία χρόνια, εντυπωσιακές αλλαγές

 

Μακάρι η Ελλάδα να έκανε τα μισά.....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα τα έστελνα

Από την στιγμή που υπάρχει εγγύηση καταθέσεων και τα χρήματα μου είναι κάτω από 100.000 δεν έχω πρόβλημα.

Όπως έγραψα και πιό πρίν αποζημιώθηκα πλήρως από το κλείσιμο της NEMEA BANK στην Μάλτα, από το ταμείο εγγύησης καταθέσεων της Μάλτας. https://www.mfsa.mt/

Όσο αφορά τον όρο "Βαλτικές Δημοκρατίες" δεν λέει τίποτα εφόσον είναι μέλη της Ε.Ε.

Να σημειώσω ότι και η icard έχει φύγει πλέον από την Μάλτα και εδρευει στην Βουλγαρία.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εϊδα τι πάθαν και αυτοί που τα στείλαν στην Κύπρο.

Χίλιες φορές καλύτερα στην Λιθουανία. Αφού δεν έχω πάνω από 100.000 μου είναι αδιάφορο.

Θυμάμαι και την Ελλάδα που πήγαινα κάθε μέρα να σηκώσω 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέραμε revolut Skrill monese θα φύγουν από την Αγγλία, εδώ και τουλάχιστον δύο χρόνια

 

Και ο καθένας διαλέγει τον δρόμο του

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μακριά από την Αγγλία.

Χωρίς Ευρωπαϊκή εγγύηση δεν με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που πληρώνει συνδρομή στη Revolut;

Μήπως έχεις καλύτερη αντιμετώπιση αν πληρώνεις κάποια συνδρομή πχ premium από το standard δωρεάν πακέτο;

Στα επί πληρωμή πακέτα αναφέρει "24/7 priority customer support"

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε εσύ δεν είχες πρόβλημα στην monese όπως εμείς δεν έχουμε στην ρεβολουτ ενώ άλλοι έχουν πρόβληματα στην monese ...π.χ. εγώ στο παρελθόν και είχα επικοινωνία καλή ώρα σαν και εσένα με μια αφρικανα κυρία που ήξερε λιγότερα αγγλικά από την γιαγιά μου.... Τι να λέμε τώρα, ο καθένας τον δρόμο του

 

 

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν Ν26, μπορείς να αλλάξεις το νόμισμα πχ από Ευρώ σε Σουηδικές Κορόνες θα κρατάει μια προμήθεια; Σαν τη Revolut πχ.

Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Η Ν26 δεν αλλάζει νόμισμα (τουλάχιστο όσο ξέρω εγώ, αν ξέρει κάνει κάτι ας το γραψει) ούτε μπορείς να έχεις πορτοφόλι με πολλά νομίσματα και να τραβάει από το νόμισμα κάθε χώρας που κάνεις τις αγορές σου.

 

με λιγα λόγια η ρεβολουτ είναι μοναδική και αν κάποια στιγμή κοιτάξει τα ραδίκια ανάποδα θα είναι μεγάλη απώλεια

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

:rotfl:

 

 

 

Πλάκα, πλάκα, όταν αποφάσισες (αποφασίσαμε) να ανοίξεις λογαριασμό σε virtual bank εξωτερικού, θα είχες στείλει τα ποτισμένα με ιδρώτα λεφτουδάκια σου σε μια (oποιαδήποτε) Revolut αν έδρευε σε μια "φοβερή" Βαλτική χώρα; Όχι..εε;;; To....Λονδίνο ακουγόταν ΚΑΙ πιο σίγουρο ΚΑΙ πιο...σικ!:cool: Και δώστου το καμάρι της ανέπαφης πληρωμής με μια κάρτα...Βρετανική!:lol:

 

 

 

Βαλτικές χώρες! Με κατοίκους που θα ήθελαν να είναι και το παίζουν (και καλά) Σκανδιναβοί, αλλά, μετά από 30 χρόνια, είναι ακόμη μεταλλαγμένοι από το σοβιετικό καθεστώς και την νοοτροπία που τους επέβαλλε.

Δεν έχεις ιδέα τι λες.

Για παράδειγμα η ΕΣΘΟΝΊΑ.

 

20 χρόνια μπροστά από όλους.

Από εκεί ξεκίνησε το Skype, το Transferwise, το Bolt και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

 

Έχουν από τις καλύτερες συνθήκες για να ανοίξεις online εταιρεία ενώ πολλοί Digital Nomads επιλέγουν να πάνε εκεί να μείνουν.

 

Οπότε ναι όποιος έχει σοβαρή άποψη ξέρει ότι κάποιες χώρες της Βαλτικής είναι πολύ μπροστά σε αρκετά θέματα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος που πληρώνει συνδρομή στη Revolut;

Μήπως έχεις καλύτερη αντιμετώπιση αν πληρώνεις κάποια συνδρομή πχ premium από το standard δωρεάν πακέτο;

Στα επί πληρωμή πακέτα αναφέρει "24/7 priority customer support"

Μιλάς για το customer support;

Εγώ δεν πληρώνω συνδρομή και για όποιο θέμα είχα με κάλυπταν άμεσα. Ακόμα και όταν είχα εκατοντάδες ευρώ κολλημένα σε ακυρωμενες πτήσεις λόγω covid.

Θέλουν κυνήγι αλλά πάντα με κάλυπταν.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν Ν26, μπορείς να αλλάξεις το νόμισμα πχ από Ευρώ σε Σουηδικές Κορόνες θα κρατάει μια προμήθεια; Σαν τη Revolut πχ.

Διορθώστε με αν κάνω κάπου λάθος.

 

Η Ν26 δεν έχει χρεώσεις για αγορές σε άλλα νομίσματα (εκτός ευρώ) και χρησιμοποιεί την ισοτιμία της Mastercard για τις συναλλαγές.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η Ν26 δεν έχει χρεώσεις για αγορές σε άλλα νομίσματα (εκτός ευρώ) και χρησιμοποιεί την ισοτιμία της Mastercard για τις συναλλαγές.
Δηλαδή εάν θέλω να αλλάξω από EUR σε SEK, δεν θα έχω θέμα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια βδομάδα έχω θέμα με το log in στο κινητο. Στο PC όλα καλά, αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι

Στο chat μου λένε το ξέρουμε. Με το που ανοίξει, αντιο Ρεβο!

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια βδομάδα έχω θέμα με το log in στο κινητο. Στο PC όλα καλά, αλλά δεν γίνεται δουλειά έτσι

 

Στο chat μου λένε το ξέρουμε. Με το που ανοίξει, αντιο Ρεβο!

Εμένα χθες με είπαν να δοκιμάσω αύριο (δηλαδή σήμερα). Ακόμα τίποτα.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ώπα ώπα, παίδες, μην τσακώνεστε, αυτά περί Βαλτικές χώρες και το αν είναι το ένα ή το άλλο, δεν έχει σχέση με το φόρουμ.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν θέλω να αλλάξω από EUR σε SEK, δεν θα έχω θέμα.

 

Δεν θα χρειαστεί καν να αλλάξεις: πληρώνεις απευθείας με την κάρτα όπως είναι, και θα χρεωθείς ανάλογα με την ισοτιμία EUR-SEK που ισχύει από την Mastercard εκείνη τη στιγμή.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν θέλω να αλλάξω από EUR σε SEK, δεν θα έχω θέμα.

 

Το EUR το αλλάζεις σε SEK μόνο τα Σαββατοκύριακα γιατί έχει προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος. Δηλαδή όταν θα χρησιμοποιείς την κάρτα σου τα ΣΚ για να μην σου κρατάει προμήθεια κάνεις μια μετατροπή την Παρασκευή το ποσό που θα θέλεις να ξοδέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Το EUR το αλλάζεις σε SEK μόνο τα Σαββατοκύριακα γιατί έχει προμήθεια μετατροπής συναλλάγματος. Δηλαδή όταν θα χρησιμοποιείς την κάρτα σου τα ΣΚ για να μην σου κρατάει προμήθεια κάνεις μια μετατροπή την Παρασκευή το ποσό που θα θέλεις να ξοδέψεις.
Ωραία. Να το έχω κατά νου όταν πάω εκεί "μόνιμα".

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν εχω καποιο προβλημα με ροβολουτ.Αλλα με αυτα ποθ διαβαζω εδω αρχιζω κ ανυσηχω.Ειναι προτιμοτερη λυση η Ν26 αν γνωριζει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...