Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ κάπως να μιλήσω με το support της ρεβολουτ???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορώ κάπως να μιλήσω με το support της ρεβολουτ???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πας στην βοήθεια - - - - >Νέα συνομιλία και θα γράψεις live agent για να συνδεθείς απευθείας με κανονικό άνθρωπο στο support.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να μπω στην εφαρμογή. Εδώ και μέρες έχει κολλήσει στο "επαληθευουμε την ταυτότητα σας, δοκιμάστε ξανά αργότερα"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ να στείλω λεφτά από μια προπληρωμένη κάρτα της εθνικής στη ρεβολουτ και τρώω συνέχεια άκυρο.έχουν αλλάξει κάτι; είχα ξανά στείλει πριν κάτι μήνες από την ίδια χωρίς πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα έστειλα κανονικά

 

Από Mi 9 Lite με Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η alpha wallet σας δουλεύει κανονικά? Γιατί από gpay είπα να δώσω μια ευκαιρία στην Άλφα και δούλεψε για 4-5 φορές αλλά τελευταία στο λιντλ και σήμερα στα ΑΒ δεν Κάτι πήγε στραβά....

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η άλφα τράπεζα έχει σοβαρά θέματα και καλό είναι γνώμη μου από την στιγμή που σου δουλεύει το gpay να μείνεις σε αυτό

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αγορές που γίνονται μέσω gpay > curve >. Άλφα υπολογίζονται στο αφορολογητο

 

μέχρι τώρα αυτό συνέβαινε

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η άλφα τράπεζα έχει σοβαρά θέματα και καλό είναι γνώμη μου από την στιγμή που σου δουλεύει το gpay να μείνεις σε αυτό

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αγορές που γίνονται μέσω gpay > curve >. Άλφα υπολογίζονται στο αφορολογητο

 

μέχρι τώρα αυτό συνέβαινε

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Υπολογίζεται στο αφορολογητο, απ'ότι βλέπω

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!

Επειδή όσο έψαξα(όχι και πάρα πολύ είναι η αλήθεια, υπάρχει κάποιος οδηγός για σύνδεση της curve σε gpay ή samsung pay?

Ευχαριστώ

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα την curve, την ενεργοποιησα μεσω της εφαρμογης, εκανα μια αγορα σε καταστημα και την προσθεσα στο google pay αλλα δυστυχως δεν τη δεχεται για ανεπαφες πληρωμες. Εγραψα στην εξυπηρετηση και ελπιζω να μου απαντησουν μεσα στο 2020. Σε καθε περιπτωση, το google pay ηταν ο μονος λογος που εβγαλα αυτη την καρτα, αν δεν μπορεσω να τη χρησιμοποιησω ανεπαφα μεσω google pay θα την ακυρωσω.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα την curve, την ενεργοποιησα μεσω της εφαρμογης, εκανα μια αγορα σε καταστημα και την προσθεσα στο google pay αλλα δυστυχως δεν τη δεχεται για ανεπαφες πληρωμες. Εγραψα στην εξυπηρετηση και ελπιζω να μου απαντησουν μεσα στο 2020. Σε καθε περιπτωση, το google pay ηταν ο μονος λογος που εβγαλα αυτη την καρτα, αν δεν μπορεσω να τη χρησιμοποιησω ανεπαφα μεσω google pay θα την ακυρωσω.
Γιατί όχι με Revolut αν ήταν ο μόνος λόγος για Gpay;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι με Revolut αν ήταν ο μόνος λόγος για Gpay;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Με revolut το χρησιμοποιω τωρα. Το προβλημα ειναι οτι η ιδια καρτα της revolut που χρησιμοποιω τωρα στο google pay δεν γινεται να προστεθει για ανεπαφες συναλλαγες στο google pay της δευτερης συσκευης μου και η revolut δεν επιτρεπει να αλλαξω ξανα τη διευθυνση μου για να την προσθεσω με το ιδιο κολπο. Οποτε το google pay θα μπορω να το χρησιμοποιω μεχρι να κανω επαναφορα λογισμικου στην κυρια συσκευη μου, κατι που σκοπευω να κανω σε 2-3 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!

Επειδή όσο έψαξα(όχι και πάρα πολύ είναι η αλήθεια, υπάρχει κάποιος οδηγός για σύνδεση της curve σε gpay ή samsung pay?

Ευχαριστώ

Εμένα συνδέθηκε κανονικά σε gpay χωρίς κανένα κόλπο.

 

Στάλθηκε από το ELS-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κόλπο σε τρία τηλέφωνα, τα δύο έχουν το ίδιο λογαριασμό gpay και δουλεύουν και τα τρία άψογα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κόλπο σε τρία τηλέφωνα, τα δύο έχουν το ίδιο λογαριασμό gpay και δουλεύουν και τα τρία άψογα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Σε ποια χώρα είναι η διεύθυνση που έχεις δηλώσει τη Revolut?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια χώρα είναι η διεύθυνση που έχεις δηλώσει τη Revolut?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ελληνική, αλλά δεν έχει σχέση αφού δεν την έβαλα κατευθείαν αλλά μέσω της curve. Κατευθείαν στο gpay έχω βάλει dipocket και monese που δουλεύουν άψογα

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στην monese μετράει το αφορολογητο?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Δεν νομίζω σε καμία απο αυτές τις κάρτες να μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αν εχει κανεις εμπειρια ας δωσει πληροφοριες.

 

1. Αναληψη μετρητων απο ΑΤΜ μεσω Eurobank Wallet χρησιμοποιωντας ενα smartphone με τεχνολογια NFC - ειναι δυνατη η συγκεκριμενη αναληψη χωρις να καταφευγουμε στη χρηση φυσικων καρτων;

Τι ακριβως πρεπει να κανουμε στην εφαρμογη Eurobank Mobile App με ενεργοποιημενο Wallet και ψηφιοποιημενη καρτα (που συνδεεται με τη φυσικη καρτα Eurobank), ποια ειναι η διαδικασια;

 

2. Και για αναληψη απο ΑΤΜ μεσω Google Pay (συνδεδεμενες virtual Revolut ή αλλες παρομοιες ενεργοποιημενες καρτες) χρησιμοποιωντας smartphone με NFC και, κατα συνεπεια, επισης χωρις τη χρηση φυσικης καρτας (Revolut κλπ) - ποια ειναι τα διαδοχικα βηματα για τη σωστη ολοκληρωση της αναληψης;

 

3. Μπορουμε να κανουμε αναληψεις με αυτον τον τροπο απο ΑΤΜ εδω Ελλαδα;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Αν εχει κανεις εμπειρια ας δωσει πληροφοριες.

 

1. Αναληψη μετρητων απο ΑΤΜ μεσω Eurobank Wallet χρησιμοποιωντας ενα smartphone με τεχνολογια NFC - ειναι δυνατη η συγκεκριμενη αναληψη χωρις να καταφευγουμε στη χρηση φυσικων καρτων;

Τι ακριβως πρεπει να κανουμε στην εφαρμογη Eurobank Mobile App με ενεργοποιημενο Wallet και ψηφιοποιημενη καρτα (που συνδεεται με τη φυσικη καρτα Eurobank), ποια ειναι η διαδικασια;

 

2. Και για αναληψη απο ΑΤΜ μεσω Google Pay (συνδεδεμενες virtual Revolut ή αλλες παρομοιες ενεργοποιημενες καρτες) χρησιμοποιωντας smartphone με NFC και, κατα συνεπεια, επισης χωρις τη χρηση φυσικης καρτας (Revolut κλπ) - ποια ειναι τα διαδοχικα βηματα για τη σωστη ολοκληρωση της αναληψης;

 

3. Μπορουμε να κανουμε αναληψεις με αυτον τον τροπο απο ΑΤΜ εδω Ελλαδα;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

 

Οχι,που γίνεται αυτο που λες;Ακούγεται καλό!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο αναφέρεται στην Ελληνική τράπεζα στην Κύπρο.

Το δεύτερο, αν και παλιό, μόνο "θα" λέει.

 

Όταν το χρειαζόμουν πριν κάτι μήνες, δεν το είχαν ενεργοποιήσει.

Πλέον όλα ηλετρονικά (IRIS κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο αναφέρεται στην Ελληνική τράπεζα στην Κύπρο.

Το δεύτερο, αν και παλιό, μόνο "θα" λέει.

 

Όταν το χρειαζόμουν πριν κάτι μήνες, δεν το είχαν ενεργοποιήσει.

Πλέον όλα ηλετρονικά (IRIS κτλ)

 

Kαι τα δυο περσινά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται καλό!

Ε ναι.

Ακομη και εχοντας κατα νου προμηθειες ... μπορει να μας φανει σωτηριο σε μια ωρα αναγκης.

Όταν το χρειαζόμουν πριν κάτι μήνες, δεν το είχαν ενεργοποιήσει.

Η παραπανω μεθοδος (NFC) εγγυαται αναληψεις ακομα και οταν χρησιμοποιουμε τηλεφωνο καποιου αλλου, φυσικα, υπο ορισμενες προυποθεσεις.

Παραδειγμα:

- οταν δεν εχουμε ουτε τραπεζικες καρτες ουτε το δικο μας τηλεφωνο μαζι μας και δεν μπορουμε να επισκεφθουμε η να επικοινωνησουμε με την τραπεζα... υπαρχει ομως μια εφεδρικη κάρτα SIM (παντα!), καλη μνημη και ενα ATM κοντα.

Ενα τετοιο ενδεχομενο μπορει να φαινεται υπερβολικο σε μερικους. Ομως η κακια στιγμη ειναι δυστυχως και αυτη μερος της ζωης μας.

Edited by Agis78
Link to comment
Share on other sites

Θα αργήσει να ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα μια τέτοια υπηρεσία και όταν γίνει θα το βγάλουν σαν πρωτοτυπία ενώ θα υπάρχει στο εξωτερικό για χρόνια.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...