Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμουν πρόσφατα Βελιγράδι, η revolut μας έσωσε! Όλες οι πληρωμές με δηνάρια, μηδενικές χρεώσεις.

Το ίδιο κι εδώ στη Ρωσία, όλες οι πληρωμές σε ρούβλι, μηδενικές χρεώσεις, αλλά με Ν26. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Προσφατα ξεκινησα να χρησιμοποιω ιντερνετικες τραπεζες και η πρωτη μου "αποπειρα" εγινε με την revolut. Χρησιμη, με ομορφο interface αλλα ψιλοαπογοητευτηκα επειδη δεν υποστηριζει android pay. Μετα ανακαλυψα την dipocket, η οποια μου επετρεψε να εισαγω την virtual καρτα της στο android pay και εκανα συναλλαγες με επιτυχια. Κατα τη γνωμη σας, εχει νοημα η revolut αν καποιος δεν κανει ταξιδια στο εξωτερικο ή δεν συναλλασσεται σε νομισματα εκτος ευρω;
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ξεκινησα να χρησιμοποιω ιντερνετικες τραπεζες και η πρωτη μου "αποπειρα" εγινε με την revolut. Χρησιμη, με ομορφο interface αλλα ψιλοαπογοητευτηκα επειδη δεν υποστηριζει android pay. Μετα ανακαλυψα την dipocket, η οποια μου επετρεψε να εισαγω την virtual καρτα της στο android pay και εκανα συναλλαγες με επιτυχια. Κατα τη γνωμη σας, εχει νοημα η revolut αν καποιος δεν κανει ταξιδια στο εξωτερικο ή δεν συναλλασσεται σε νομισματα εκτος ευρω;

 

Εννοείται,οι συναλλαγές μέσω Internet αυξάνονται διαρκώς.Ειδικά με τις virtual ,κάνεις μια συναλλαγή και μετά "καταστρέφεις" την κάρτα, πράγμα το οποίο το θεωρώ πολύ καλό

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ξεκινησα να χρησιμοποιω ιντερνετικες τραπεζες και η πρωτη μου "αποπειρα" εγινε με την revolut. Χρησιμη, με ομορφο interface αλλα ψιλοαπογοητευτηκα επειδη δεν υποστηριζει android pay. Μετα ανακαλυψα την dipocket, η οποια μου επετρεψε να εισαγω την virtual καρτα της στο android pay και εκανα συναλλαγες με επιτυχια. Κατα τη γνωμη σας, εχει νοημα η revolut αν καποιος δεν κανει ταξιδια στο εξωτερικο ή δεν συναλλασσεται σε νομισματα εκτος ευρω;

 

Υπάρχει τρόπος να προσθέσεις την κάρτα της Revolut Στο Google Pay κάνοντας εκδοσή μιας εικονικής κάρτας με BIN Αγγλίας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να προσθέσεις την κάρτα της Revolut Στο Google Pay κάνοντας εκδοσή μιας εικονικής κάρτας με BIN Αγγλίας.

 

αυτο πως γινεται; εχοντας διαβασει διαφορα νηματα για revolut ειχα δει οτι οντως καποιες καρτες εμπαιναν στο google pay για πληρωμη σε pos, αλλα καποιοι ελεγαν οτι ηταν beta προγραμμα, αλλοι ελεγαν οτι ηταν οι πρωτες που ειχαν βγει. Γενικα δεν εβγαλα ακρη δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

αυτο πως γινεται; εχοντας διαβασει διαφορα νηματα για revolut ειχα δει οτι οντως καποιες καρτες εμπαιναν στο google pay για πληρωμη σε pos, αλλα καποιοι ελεγαν οτι ηταν beta προγραμμα, αλλοι ελεγαν οτι ηταν οι πρωτες που ειχαν βγει. Γενικα δεν εβγαλα ακρη δηλαδη.
Αλλάζεις προσωρινά την διεύθυνση σου σε μια αγγλική (έχει generators online)

Φτιάξε μια virtual κάρτα μετά άλλαξε πάλι διεύθυνση σε αυτήν που είχες(την πραγματική σου) και μετά πρόσθεσε την virtual στο Google pay

Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται ότι δουλεψε! Αργότερα θα δοκιμάσω και συναλλαγή αλλά πάντως στο Google pay μπήκε με επιτυχία.

Ποτέ μου δεν θα σκεφτόμουν να ψάξω για address generators :)

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρειάστηκε να βάλω καν κάποιον generator,έβαλα την διεύθυνση ενός subway δίπλα στην Trafalgar Square

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν χρειάστηκε να βάλω καν κάποιον generator,έβαλα την διεύθυνση ενός subway δίπλα στην Trafalgar Square
Τι μου θύμησες τώρα...μιαμ μιαμ
Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται ότι δουλεψε! Αργότερα θα δοκιμάσω και συναλλαγή αλλά πάντως στο Google pay μπήκε με επιτυχία.

Ποτέ μου δεν θα σκεφτόμουν να ψάξω για address generators :)

 

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία!

 

Συγγνωμη για το οφ τοπικ.Το G Pay πως το εχεις βαλει? Εχω ένα Νοτε 8 κ θα ηθελα να το δουλεψω εκει

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το οφ τοπικ.Το G Pay πως το εχεις βαλει? Εχω ένα Νοτε 8 κ θα ηθελα να το δουλεψω εκει

 

Για την ελλαδα Κατεβάζεις το apk του Google Pay και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για την ελλαδα Κατεβάζεις το apk του Google Pay και δουλεύει κανονικά.

 

από που το κατεβαζω? Μπορεις λιγο να με καθοδηγήσεις γιατι από αντροιντ εχω μεσανυχτα:)

Link to comment
Share on other sites

Για την ελλαδα Κατεβάζεις το apk του Google Pay και δουλεύει κανονικά.

 

Εμένα που δεν το εμφανίζει στο google play είναι επειδή δεν έχω NFC?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ευκαιρια το καλοκαιρι που ειχα παει εξωτερικο να κατεβασω απο το τοπικο playstore, τοσο το android auto οσο και το google pay, ωστε στη συνεχεια να μπορω να παιρνω κανονικα updates. Διαφορετικα η λυση ειναι, οπως ηδη αναφερθηκε, απο site τυπου apkmirror, οπου κατεβαζεις το apk και το κανεις sideload.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που δεν το εμφανίζει στο google play είναι επειδή δεν έχω NFC?
Όχι είναι επειδή έχεις ελληνικό Google account και βρίσκεσαι στην Ελλάδα οπότε έχεις πρόσβαση στο ελληνικό play store
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που δεν το εμφανίζει στο google play είναι επειδή δεν έχω NFC?
Δεν το έχει στο playstore γιατί απλά δεν λειτουργεί επίσημα η υπηρεσία στην Ελλάδα ακόμα. Το κατεβάζεις από apkmirror.

https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Google+pay

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει στο playstore γιατί απλά δεν λειτουργεί επίσημα η υπηρεσία στην Ελλάδα ακόμα. Το κατεβάζεις από apkmirror.

https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Google+pay

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ευχαριστώ. Αλλά δεν θα δουλεύει χωρίς nfc. Έτσι δεν είναι;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα ξεκινησα να χρησιμοποιω ιντερνετικες τραπεζες και η πρωτη μου "αποπειρα" εγινε με την revolut. Χρησιμη, με ομορφο interface αλλα ψιλοαπογοητευτηκα επειδη δεν υποστηριζει android pay. Μετα ανακαλυψα την dipocket, η οποια μου επετρεψε να εισαγω την virtual καρτα της στο android pay και εκανα συναλλαγες με επιτυχια. Κατα τη γνωμη σας, εχει νοημα η revolut αν καποιος δεν κανει ταξιδια στο εξωτερικο ή δεν συναλλασσεται σε νομισματα εκτος ευρω;
Υπάρχει και η κάρτα curve. Συνδέεις τις ελληνικές κάρτες σου και μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με Google Pay. Και οι πληρωμές μετράνε κανονικά στο αφορολόγητο γιατί ουσιαστικά γίνονται από τις ελληνικές κάρτες. Είναι κάτι σαν το PayPal σε κάρτα. https://www.curve.app/

Αν δεν κάνεις συναλλαγές σε άλλο νόμισμα δεν σημαίνει ότι δεν είναι χρήσιμη η revolut, έχεις μια επιπλέον κάρτα με την οποία πχ μπορείς να χρησιμοποιείς τη virtual για online αγορες, να μεταφέρεις άμεσα χρήματα σε γνωστούς κλπ.

Ευχαριστώ. Αλλά δεν θα δουλεύει χωρίς nfc. Έτσι δεν είναι;
Ναι, χωρίς NFC δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για πληρωμές.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η κάρτα curve. Συνδέεις τις ελληνικές κάρτες σου και μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με Google Pay. Και οι πληρωμές μετράνε κανονικά στο αφορολόγητο γιατί ουσιαστικά γίνονται από τις ελληνικές κάρτες. Είναι κάτι σαν το PayPal σε κάρτα. https://www.curve.app/

Ναι, χωρίς NFC δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για πληρωμές.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

ερωτηση σχετικα με curve.Εχω κανει το αιτημα εδώ κ μερες.Θα ερθει καποια καρτα σπιτι μου? Αν ναι μετα αυτή την καρτα την συνδεω στο g pay κ πανω σε αυτήν συνδεω τις ελληνικες κ μετα μπορω να πληρωνω με το g pay?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες έχουμε αναφέρει ότι δουλεύει η Revolut με το Google pay και ακόμα γίνονται ερωτήσεις για το αν υποστηρίζεται;

 

Εύκολα και γρήγορα περνάει στο gpay.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες έχουμε αναφέρει ότι δουλεύει η Revolut με το Google pay και ακόμα γίνονται ερωτήσεις για το αν υποστηρίζεται;

 

Εύκολα και γρήγορα περνάει στο gpay.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

οκ.Συγγνωμη δεν το ηξερα μιας κ δεν εχω δουλψει με αντροιντ.Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση σχετικα με curve.Εχω κανει το αιτημα εδώ κ μερες.Θα ερθει καποια καρτα σπιτι μου? Αν ναι μετα αυτή την καρτα την συνδεω στο g pay κ πανω σε αυτήν συνδεω τις ελληνικες κ μετα μπορω να πληρωνω με το g pay?
Ναι, εφόσον έκανες τις απαραίτητες ενέργειες όταν έκανες εγγραφή κλπ, έρχεται κάρτα στη διεύθυνση που δήλωσες. Την ενεργοποιείς και συνδέεις τις ελληνικές κάρτες που θες και μετά συνδέεις την curve στο GPAY και όταν κάνεις πληρωμές θα τραβάει χρήματα από τις ελληνικές κάρτες. Όταν έκανες την εγγραφή δεν σου ζήτησε στοιχεία κάρτας?
οκ.Συγγνωμη δεν το ηξερα μιας κ δεν εχω δουλψει με αντροιντ.Ευχαριστω:)
Κατέβασε το GPAY από το link που έδωσα πιο πάνω και μετά συνδέεις είτε τη revolut είτε την curve.

Εδώ και μήνες έχουμε αναφέρει ότι δουλεύει η Revolut με το Google pay και ακόμα γίνονται ερωτήσεις για το αν υποστηρίζεται;

 

Εύκολα και γρήγορα περνάει στο gpay.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Δεν είναι στάνταρ ότι δουλεύει Ελλάδα ή revolut με gpay. Μπορεί να δουλέψει εύκολα, μπορεί όμως να χρειαστούν και αλχημείες όπως αναφέρουν σε προηγούμενα ποστ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες έχουμε αναφέρει ότι δουλεύει η Revolut με το Google pay και ακόμα γίνονται ερωτήσεις για το αν υποστηρίζεται;

 

Εύκολα και γρήγορα περνάει στο gpay.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σωστό αλλά το νήμα είναι τεράστιο. Είχα κοιτάξει λίγο αντίστοιχο νήμα στο insomnia και είχα ρωτήσει και φίλους μου οι οποίοι μου έλεγαν ότι δεν δουλεύει.

Ευτυχώς μου δώσατε την λύση!

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση. Από τη στιγμή που το Google pay δουλεύει κινητό (μέσω revolut, dipocket, curve ή οποιονδήποτε άλλο τρόπο), αυτό σημαίνει ότι θα δουλεύει και σε smart watch?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εφόσον έκανες τις απαραίτητες ενέργειες όταν έκανες εγγραφή κλπ, έρχεται κάρτα στη διεύθυνση που δήλωσες. Την ενεργοποιείς και συνδέεις τις ελληνικές κάρτες που θες και μετά συνδέεις την curve στο GPAY και όταν κάνεις πληρωμές θα τραβάει χρήματα από τις ελληνικές κάρτες. Όταν έκανες την εγγραφή δεν σου ζήτησε στοιχεία κάρτας? Κατέβασε το GPAY από το link που έδωσα πιο πάνω και μετά συνδέεις είτε τη revolut είτε την curve.

 

Δεν είναι στάνταρ ότι δουλεύει Ελλάδα ή revolut με gpay. Μπορεί να δουλέψει εύκολα, μπορεί όμως να χρειαστούν και αλχημείες όπως αναφέρουν σε προηγούμενα ποστ.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

ok.Ευχαριστω.Εχω βαλει ελληνικη διευθυνση στην curve.Θα περιμενω να ερθει σπιτι μου κ να κανω τα βηματα παραπανω.Εχω κ ρεβολουτ με ελληνικη διευθυνση αλλα δεν την περναει.Πρεπει να αλλαξω κ ρυθμισεις στην γλωσσα του τηλεφωνου? το εχω στα αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...