Jump to content

Syberia 1/2 Android


king2009
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο ρε θηρίο. Έχω κολλήσει με τα γιαγκαλα κολα και δεν συμμαζεύεται . Έδωσα το μαμούθ στον καθηγητή, πήρα ότι ήταν να πάρω από το εργαστήριο και τέλος. Κάνω γύρους σαν χαζός.

Επειδή και εγώ είχα κολλήσει για λίγη ώρα πας πρώτα στους ψαράδες στη βάρκα. Θα σε ζητήσουν χρήματα. Έπειτα ψάχνεις για λεφτά. Πας στον stationmaster του μιλάς για τα berry's έπειτα στους δικαστές να τους ζητησεις λεφτά. Θα σε βάλουν να φτιάξεις την εξέδρα έξω από το πανεπιστήμιο. Ο stationmaster θα σε πει να πας στον καθηγητή θα του μιλήσεις για τα berry's πάλι και θα σε στείλει στους δικαστές. Οι ίδιοι θα αποκαλυφθουν ότι φτιάχνουν παράνομα κρασί και θα σε στείλουν στον stationmaster και θα σου ανοίξει τον κήπο για να μαζέψεις τα berry's για τα πουλιά. Θα τα ταισεις θα φύγουν θα ανέβεις την σκάλα και έπειτα θα τα βρεις.

 

Παρακάτω που είμαι εξελίσσεται πάρα πολυ καλά το σενάριο. Μέχρι και airship θα οδηγήσεις. Σιβηρία ακόμα δεν έφτασα πάντως. Αν κολλήσεις κάπου αλλού πες μου να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ήδη πήρα λεφτά και πάω στην βάρκα. Βλέπουμε.

Από το Barrockstadt πάντως μου λείπει μια εικόνα.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ήδη πήρα λεφτά και πάω στην βάρκα. Βλέπουμε.

Από το Barrockstadt πάντως μου λείπει μια εικόνα.

Τα achievements στα έδωσε? Και όλους τους κυλίνδρους είδα και το amerzone book πήρα αλλά τίποτα. Για τα bonus ίσως μετά το τελείωμα του παιχνιδιού μας αφήσει να επιστρέψουμε ξανά από τα μέρη που περνάμε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το πρώτο. Άργησα αλλά σήμερα ασχολήθηκα αρκετά, οπότε και το τελείωσα. Λέω από αύριο να δοκιμάσω το δεύτερο.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το πρώτο. Άργησα αλλά σήμερα ασχολήθηκα αρκετά, οπότε και το τελείωσα. Λέω από αύριο να δοκιμάσω το δεύτερο.

Εγώ το παίζω πολύ αργά γιατί δεν θέλω να τελειώσει. Είμαι στο ξενοδοχείο με την helena. Απόλαυση όλη η ατμόσφαιρα. Έχει πολύ ακόμα? Και το 2 λένε ότι είναι στα ίδια επίπεδα με το πρώτο.

 

 

Στο achievements σε εδωσε εκείνα που ρώτησα στο προηγούμενο μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πολύ και η αλήθεια είναι πως τελειώνει κάπως απότομα. Στο τέλος, στα archivements έχω μόνο 3/13.

Μου έκανε εντύπωση αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πολύ και η αλήθεια είναι πως τελειώνει κάπως απότομα. Στο τέλος, στα archivements έχω μόνο 3/13.

Μου έκανε εντύπωση αυτό.

Έχει αρκετά bugs το σύστημα των achievements τα περισσότερα δεν τα δίνει. Εφόσον τελειώνει απότομα πιστεύω το 2 να ξεκινάει αμέσως μετά το 1.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και από μένα αυτό το εξαιρετικο παιχνίδι. Να πω την αλήθεια περίμενα να δω Σιβηρία αλλά Σιβηρία δεν είδα. Στο τέλος ο Hans αρκετά απλός αλλά φάνηκε ότι μας ήθελε στο ταξίδι του. Το 2 λογικά θα ξεκινάει μέσα από το τραίνο που μας άφησε το ένα.

 

Τα achievements είναι ένας αχταρμας και δινει μόνο 3 που και αυτα δεν είναι σωστα αφού δεν δίνει το finish Game στο τέλος και δινει ότι θέλει αυτό.

 

Θα ξεκινήσω το 2 αύριο μιας δείχνει να έχει αρκετό ζουμί η ιστορία και από ότι διάβασα είναι στα ίδια πολύ καλά επίπεδα του 1.

 

Σε όσους αρέσουν τα adventures παίξτε το οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τελείωσε κάπως... απότομα; έχω άδεια οπότε θα ξεκινήσω και εγώ το 2.

Ναι εγώ περίμενα κάτι διαφορετικό όχι να έβρισκα στο ξενοδοχείο τον Hans αλλά εντάξει έχει και συνέχεια οπότε οι σεναριογραφοι ξέρουν καλύτερα. Έγιναν όλα μαζί στο τέλος με την helena τον borodin για αυτό μας φάνηκε κάπως απότομο το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το 2 σήμερα και δείχνει ακόμα καλύτερο. Έχουν φτιαχτεί κάποια microbugs από το 1 η κάμερα όταν μιλάς σε κάποιον δεν μένει σε ένα σημείο η πχ όταν ανοίγει πόρτες οι κινήσεις είναι πιο φυσικές.

 

2 παράπονα είναι ότι δεν παίζει σε όλη την οθόνη έχει μαύρες μπάρες αριστερά δεξιά και ότι παρατηρώ ένα πέσιμο στο framerate σε κάποιες κινήσεις.

 

Γενικά δείχνει αρκετά πιο οριμο από το ένα και προβλέπεται να μας χαρισει και αυτό 8-10 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, θα δοκιμάσω αργά το απόγευμα.

 

Edit: σε μένα στο nexus 5 παίζει σε όλη την οθόνη. Μόνο τα soft keys φαίνονται στο πλάι.

 

Edit 2: έχεις δίκιο. Βιάστηκα να γράψω. Στο αρχικό μενού είναι μόνο σε πλήρη οθόνη.

Επίσης ένα καλό που είδα είναι ότι όταν τελείωσεις με ένα διάλογο, σβήνει από το μενού. Στο προηγούμενο πέρασα αρκετή ώρα ακούγοντας τα ίδια και τα ίδια.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...