Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα WP8.1 με την εφαρμογή "Here Drive". Μια χαρά λειτουργεί η εφαρμογή χωρίς σύνδεση (αναζήτηση προορισμού και πλοήγηση).

Στα WM10, στην εφαρμογή "Maps" η πλοήγηση λειτουργεί χωρίς σύνδεση, αλλά όχι η αναζήτηση νέου προορισμού. Για αποθηκευμένο προορισμό δε χρειάζεται σύνδεση. Μόλις βρεθεί ο προορισμός, η πλοήγηση γίνεται χωρίς σύνδεση, εφόσον φυσικά έχεις κατεβάσει τους χάρτες. Στη δική μου συσκευή (950) η εφαρμογή λειτουργεί άψογα.

Από τη στιγμή που έχεις το lumia 1020 και σκέφτεσαι να ξαναπάρεις WP, δε βρίσκω κανένα λόγο να ξαναπάρεις συσκευή με WP8.1. Ή χρησιμοποιείς τη συσκευή που έχεις ή πας σε WM10 είτε με το 650(πιο φθηνή λύση), είτε με 950/950 XL.

 

Να'σαι καλά φίλε, ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση

Είχα το 950xl αλλά οι χάρτες του, μου φάνηκαν "αναξιόπιστοι" για ώρα ανάγκης... Κ επειδή ίσως προορισω ένα κινητό αφής για συγγενικό μου μη εξοικειωμένο πρόσωπο με τα κινητά αφής,μπορεί να προτιμήσω το 640xl το οποίο παίρνει και τα 8.1 κ αν θελήσω κάποια στιγμή τα 10αρια..

 

Πραγματικά παντως, είναι εντυπωσιακό πως 2+ χρόνια μετά την πατάτα τους να καταστρέψουν την offline αναζήτηση προορισμου στα wm10, δεν ασχολούνται να το επιδιορθώσουν κ προφανώς, πιθανότατα δε θα επιδιορθωθεί ποτέ.

 

(Θα ήθελα ανά πάσα ώρα κ στιγμή να ξέρει ο συγγενής μου ότι πατώντας στους "here" και γράφοντας προορισμό, θα τον κατευθύνει αξιόπιστα)

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πραγματικά παντως, είναι εντυπωσιακό πως 2+ χρόνια μετά την πατάτα τους να καταστρέψουν την offline αναζήτηση προορισμου στα wm10, δεν ασχολούνται να το επιδιορθώσουν κ προφανώς, πιθανότατα δε θα επιδιορθωθεί ποτέ.

Έχω την εντύπωση ότι δεν είναι πατάτα, αλλά "χαρακτηριστικό". Και στο pc δε λειτουργεί η offline αναζήτηση προορισμού (με αποθηκευμένους χάρτες), οπότε είναι πιθανόν έτσι να το θέλουν (εννοείται κακώς είτε ηθελημένα, είτε όχι). Εκτός αν φταίει η Ελλάδα και σε άλλες χώρες να λειτουργεί. Δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να'χει, είναι απλά απαράδεκτοι.

Αν αυτό το υπερσημαντικο για εμένα (κ για πολύ κόσμο πιστεύω) χαρακτηριστικό λειτουργούσε όπως έως το 2016 (στο περίπου, τα wp8.1 εννοώ), εγώ ίσως ακόμα να χρησιμοποιούσα το 950χl ή κάποιο άλλο wm10.

 

Απ' την στιγμή που σε android υπάρχουν τουλάχιστον 2 δωρεάν επιλογές αντίστοιχες (google και nokia(here) ) ,ίσως και σε iphone,(δεν είχα ποτέ μου), ε δε μπορεί η microsoft ετσιθελικα να κάνει του κεφαλιού της.. γι'αυτό η αγορά την απέρριψε κ μείναμε με το δίπολο...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά φίλε, ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση

Είχα το 950xl αλλά οι χάρτες του, μου φάνηκαν "αναξιόπιστοι" για ώρα ανάγκης... Κ επειδή ίσως προορισω ένα κινητό αφής για συγγενικό μου μη εξοικειωμένο πρόσωπο με τα κινητά αφής,μπορεί να προτιμήσω το 640xl το οποίο παίρνει και τα 8.1 κ αν θελήσω κάποια στιγμή τα 10αρια..

 

Πραγματικά παντως, είναι εντυπωσιακό πως 2+ χρόνια μετά την πατάτα τους να καταστρέψουν την offline αναζήτηση προορισμου στα wm10, δεν ασχολούνται να το επιδιορθώσουν κ προφανώς, πιθανότατα δε θα επιδιορθωθεί ποτέ.

 

(Θα ήθελα ανά πάσα ώρα κ στιγμή να ξέρει ο συγγενής μου ότι πατώντας στους "here" και γράφοντας προορισμό, θα τον κατευθύνει αξιόπιστα)

 

Νομιζω οτι παιρνει το συτζικ σε δωρεαν εκδοση χωρις φωνη ομως. Η επιμπληρωμη εχει φωνη. Τσεκαρησρ το αν σου κανει τα κεφιαωσε πληρη δωρεαν γιαβ7 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι παιρνει το συτζικ σε δωρεαν εκδοση χωρις φωνη ομως. Η επιμπληρωμη εχει φωνη. Τσεκαρησρ το αν σου κανει τα κεφιαωσε πληρη δωρεαν γιαβ7 μερες.

 

Αν ξανααποκτήσω κάποιο wm10άρι οκ θα το τσεκαρω, ευχαριστώ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά οι εφαρμογές, έστω της ms, παίρνουν καμιά ενημέρωση ή γενικά dead all από τα κινητά μας;
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι εφαρμογές, έστω της ms, παίρνουν καμιά ενημέρωση ή γενικά dead all από τα κινητά μας;

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που εξακολουθούν και ενημερώνονται. Κυρίως αυτές αφορούν την 15063 (15254 για τα WM10).

Σύντομα υποθέτω αρκετές από αυτές, θα σταματήσουν να ενημερώνονται γιατί θα ανέβουν στην έκδοση 16299 δηλαδή την επόμενη έκδοση που δεν υποστηρίζεται από τις συσκευές, συμπεριλαμβανομένων κάποιων της MS που "στοχεύουν" ήδη τη 16299 και πάνω.

Με τη νέα ενημέρωση των W10 του Νοεμβρίου τα WM10 θα είναι πίσω 5 builds (16299, 17134, 17763, 18362, 18363).

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριέσαι θα το καταπιούμε κι αυτό. Εχθές πάντως ενημερώθηκε οι εφαρμογές του Office.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω export όλα τα ατελείωτα "Αγαπημένα" μου από τους Windows Maps για να τα βάλω, πλέον, στο "Here We Go", σε Android?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...