Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το κατέχω το σπορ. Ειδικά όταν είναι στα αγγλικά, πρέπει να έχω κάποιον πάνω απ' το κεφάλι μου! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το κατέχω το σπορ. Ειδικά όταν είναι στα αγγλικά, πρέπει να έχω κάποιον πάνω απ' το κεφάλι μου! :(

 

Στα ελληνικά είναι, δεν θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικά είναι, δεν θα έχεις θέμα.

Στο λινκ του MotoFan πιο πάνω ήταν στα αγγλικά.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ του MotoFan πιο πάνω ήταν στα αγγλικά.

 

Μόλις πατήσεις το link, δίπλα απο το μπλε πλαίσιο "reply"

γράφει "i have the same question" πατάς εκεί.

 

Ως τώρα νομίζω είναι 18 που έχουν πατήσει..αλλάξτε και καμιά ip

μπας και φτάσουμε τους 100 και δούμε κανα θαύμα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πατήσεις το link, δίπλα απο το μπλε πλαίσιο "reply"

γράφει "i have the same question" πατάς εκεί.

 

Ως τώρα νομίζω είναι 18 που έχουν πατήσει..αλλάξτε και καμιά ip

μπας και φτάσουμε τους 100 και δούμε κανα θαύμα..:lol:

Α τότε το έχω κάνει ήδη. Το δείχνει θολό και διπλα στη παρένθεση έχει το 18, θολό κι αυτό.

Μόνο οι τρείς τελίτσες δίπλα είναι έγχρωμες (μπλε).

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ζητας! 100? Απο ότι φαίνεται δεν γεμιζουμε Ταξι πια...:p

Γεμίζεις 4 ταξί και περισσεύουνε 2 για το πέμπτο.... ;) :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έστω και έτσι πρέπει να μας αντιμετωπίσουν ώς είδος προς εξαφάνιση, μια προστασία ξέρω γω κάτι :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ την πλάκα δεν έχω δει καμιά αναφορά για το πρόβλημά μας από ξένους σε φόρα. Είναι μόνο πρόβλημα με την Ελληνική πλοήγηση ? Κανονικά θα πρεπε να χει βουίξει ο τόπος...αν είναι έτσι την βάψαμε μιας κ όντως δεν γεμίζουμε ταξί ξαναλέω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Είχα σταματήσει πριν μια εβδομάδα την εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης, λόγω των αναφορών για προβλήματα.

Σήμερα είδα ότι έχει εγκατασταθεί η τελευταία (5.1808.2912.0).

Δε βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Κανονικά βρίσκονται διάφοροι προορισμοί (σωστά) σε όλη την Ελλάδα και η πλοήγηση λειτουργεί.

Μήπως το πρόβλημα παρουσιάζεται λόγω της γλώσσας; Δεν ξέρω.

 

edit... συμφωνώ με τον rafalef. Αλλάξτε τη γλώσσα σε Αγγλικά και δοκιμάστε ξανά.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ την πλάκα δεν έχω δει καμιά αναφορά για το πρόβλημά μας από ξένους σε φόρα. Είναι μόνο πρόβλημα με την Ελληνική πλοήγηση ? Κανονικά θα πρεπε να χει βουίξει ο τόπος...αν είναι έτσι την βάψαμε μιας κ όντως δεν γεμίζουμε ταξί ξαναλέω :lol:

 

 

το περίεργο είναι ότι η αναζήτηση δουλεύει καλά στο 535 και αν γράψω πχ "Σολωνος Αθηνα" ή "Solonos Athina" βγάζει κανονικά το σημείο στο χάρτη. Οπότε τρέχα γύρευε τι πατάτα έκαναν στις καινούργιες συσκευες. Εκτός αν παίζει ρόλο ότι έχω την γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Είχα σταματήσει πριν μια εβδομάδα την εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης, λόγω των αναφορών για προβλήματα.

Σήμερα είδα ότι έχει εγκατασταθεί η τελευταία (5.1808.2912.0).

Δε βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Κανονικά βρίσκονται διάφοροι προορισμοί (σωστά) σε όλη την Ελλάδα και η πλοήγηση λειτουργεί.

Μήπως το πρόβλημα παρουσιάζεται λόγω της γλώσσας; Δεν ξέρω.

 

edit... συμφωνώ με τον rafalef. Αλλάξτε τη γλώσσα σε Αγγλικά και δοκιμάστε ξανά.

Κι εγώ αυτήν την έκδοση έχω, αλλά ενημερώθηκε στις 26.10.2018 και όχι σήμερα! :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν την έκδοση έχω, αλλά ενημερώθηκε στις 26.10.2018 και όχι σήμερα! :confused:

Ναι Evris. Είχα σταματήσει την εγκατάσταση πριν μια εβδομάδα επειδή είχα διαβάσει τις αναφορές για τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Bingo ! Λειτουργεί με την γλώσσα στα Αγλικα,το αστείο είναι ότι το μόνο τηλεφωνο που είχα πότε στα Ελληνικά ήταν το 640,όλα τα άλλα και υπολογιστές κλπ τα είχα στα Αγγλικά.

Δεν το ξανακάνω :P

Συνεχίζουμε να τους βομβαρδιζουμε παρολαυτα με αναφορές για να το φτιάξουν γιατί δεν είναι υποχρεωμένος ο κόσμος να έχει σπουδάσει στην Οξφόρδη για να έχει πλοήγηση στο κινητό του!:O

Link to comment
Share on other sites

Bingo ! Λειτουργεί με την γλώσσα στα Αγλικα,το αστείο είναι ότι το μόνο τηλεφωνο που είχα πότε στα Ελληνικά ήταν το 640,όλα τα άλλα και υπολογιστές κλπ τα είχα στα Αγγλικά.

Δεν το ξανακάνω :P

Συνεχίζουμε να τους βομβαρδιζουμε παρολαυτα με αναφορές για να το φτιάξουν γιατί δεν είναι υποχρεωμένος ο κόσμος να έχει σπουδάσει στην Οξφόρδη για να έχει πλοήγηση στο κινητό του!:O

 

Συμφωνώ και γω, δείχνει να δουλεύει, θενξ για το tip παίδες!! :yahoo:

Είχα δει πάντως και απ έξω αναφορές για πρόβλημα μετά το upd.

Link to comment
Share on other sites

Bingo ! Λειτουργεί με την γλώσσα στα Αγλικα,το αστείο είναι ότι το μόνο τηλεφωνο που είχα πότε στα Ελληνικά ήταν το 640,όλα τα άλλα και υπολογιστές κλπ τα είχα στα Αγγλικά.

Δεν το ξανακάνω :P

Συνεχίζουμε να τους βομβαρδιζουμε παρολαυτα με αναφορές για να το φτιάξουν γιατί δεν είναι υποχρεωμένος ο κόσμος να έχει σπουδάσει στην Οξφόρδη για να έχει πλοήγηση στο κινητό του!:O

Ούτε εγώ έχω σπουδάσει στην Οξφόρδη :lol:, ούτε κατέχω και ιδιαίτερα τη γλώσσα (μόνο για να κάνω τη δουλειά μου), αλλά σε καμία συσκευή δεν είχα ποτέ ελληνικά (ακόμη και region: United States). Μόνο regional format έχω Ελληνικά. Αποφεύγονται αρκετά προβλήματα, λόγω της γλώσσας.

Παρόλα αυτά όπως λες, συνεχίζουμε να το αναφέρουμε. Υπάρχουν και αρκετοί που είτε δεν ξέρουν καλά ή καθόλου αγγλικά είτε δεν τους αρέσουν. Ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα για τα ελληνικά, αλλά πιθανολογώ ότι θα αργήσει (ιδίως αν αφορά μόνο τα ελληνικά).

Link to comment
Share on other sites

Οκ, καλό να έχουμε έναν τρόπο έστω...αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.

 

Άντε, να γράψεις Αθήνα/Athina, εύκολο.

 

Για γράψε Αγίου Δημητρίου Όπλων...

 

Agiou Dhmhtriou Oplwn?

Agiou Dimitriou Oplon?

 

Κάτι ενδιάμεσο? Θα παίζουμε κάθε φορά με το αν?

 

Θα βάζουμε "x" ή "ch" για "χ"? "ei", "i", "h"? Χαλκοκονδύλη?

Δεν γίνεται δουλειά έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Οκ, καλό να έχουμε έναν τρόπο έστω...αλλά δεν είναι δουλειά αυτή.

 

Άντε, να γράψεις Αθήνα/Athina, εύκολο.

 

Για γράψε Αγίου Δημητρίου Όπλων...

 

Agiou Dhmhtriou Oplwn?

Agiou Dimitriou Oplon?

 

Κάτι ενδιάμεσο? Θα παίζουμε κάθε φορά με το αν?

 

Θα βάζουμε "x" ή "ch" για "χ"? "ei", "i", "h"? Χαλκοκονδύλη?

Δεν γίνεται δουλειά έτσι?

Αν δε σε βολεύουν τα greeklish γράψε ελληνικά. Τα αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Τις αναζητήσεις παντα στα λατινικά τις έκανα . Στα Ελληνικό δεν έβγαζε πολλές φόρες σωστο αποτέλεσμα! Οπότε δεν αλλάζει σε εμένα κάτι με αυτό.

Κατα τα άλλα το θέμα πρέπει να διορθωθεί κ γρήγορα μάλιστα, εστω κι αν αφορά ακόμα κ ενα χρήστη που λέει ο λόγος...

Το κινητο το έχω σαν δευτερο πια...αλλά κ παλι με αυτο ασχολούμαι περισσότερο απ οτι φαινεται!

Edited by rafalef1
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε βολεύουν τα greeklish γράψε ελληνικά. Τα αναγνωρίζει.

 

Ε?

 

Με γλώσσα τηλεφώνου αγγλικά, δουλεύει κανονικά η αναζήτηση στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικό δεν έβγαζε πολλές φόρες σωστο αποτέλεσμα!

Μήπως..., γιατί θέλει τόνους στις λέξεις. Δεν είναι optimized για παράλειψη ορισμένων χαρακτήρων. Το format από ό,τι έχω καταλάβει για "σωστή" επιστροφή αποτελεσμάτων είναι: Πρώτο γράμμα κεφαλαίο, με τόνους στις λέξεις. Νομίζω δηλαδή, γιατί συνήθως χρησιμοποιώ greeklish.

Σχετικά με αυτά που γράφει o dekaohtoura… Ωμέγα δεν υπάρχει, όπως και Ήτα. Υπάρχει ύψιλον και είναι το αγγλικό y. Για το ελληνικό χ(χι) χρησιμοποιείται ch, για το ξ χρησιμοποιείται το αγγλικό (x). Οπότε: oplon, chalkokondyli και xanthi (για Ξάνθη).

Ε?

Με γλώσσα τηλεφώνου αγγλικά, δουλεύει κανονικά η αναζήτηση στα ελληνικά?

Ναι. Χρησιμοποίησε το format που σου γράφω. Πρώτο γράμμα κεφαλαίο, με τόνους. Δοκίμασε αν επιστρέφονται σωστά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα όλα στα ελληνικά τα έχω! Πλοήγηση δεν έχω κάνει ακόμα ομως! Κι εγω τις μεμονωμένες λέξεις στα αγγλικά που ξέρω, τις πέρασα απο το Translate πρώτα.

Αλλά για ολόκληρο κείμενο στα αγγλικά, δεν θα καταλάβω τίποτα! Μόνο ίσως ότι αφορά το κείμενο ίσως το καταλάβω. Αλλά το τι ακριβώς θα λέει για το αντικείμενο, ούτε λέξη δε θα καταλάβω.

Βέβαια το Translate που έχω δεν τα ξέρει όλα κι εκεί είναι το πρόβλημα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...