Jump to content

[Windows 10 Mobile] Εφαρμογές Πλοήγησης


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφαρμογες-χωρος αποθηκευσης-αυτη η συσκευή(αναλογα που είναι αποθηκευμένοι)-χαρτες.

52.5 σε μενα και αν παμε στις εφαρμογες και παιχνίδια-χαρτες βλέπουμε ότι είναι αλλα 15.3 mb η εφαρμογή.

Στην 1066 εφαρμογή και χαρτες ξεπερνουσαν τα 300mb.

 

Ναι, το βρήκα ήδη όπως σου είπα.

 

Μα καλά...διαφορετικό μέγεθος και στους τρεις μας, ο ίδιος χάρτης??

 

Τί έχουν κάνει οι μπούφοι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 908
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, το βρήκα ήδη όπως σου είπα.

 

Μα καλά...διαφορετικό μέγεθος και στους τρεις μας, ο ίδιος χάρτης??

 

Τί έχουν κάνει οι μπούφοι?

 

Ποιος ξερει.

Καλο είναι τα παιδια που γραφουν ότι δεν εχουν πρόβλημα να τσεκαρουν αυτά που γραφουμε και να μας πουν αν υπαρχουν διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει.

Καλο είναι τα παιδια που γραφουν ότι δεν εχουν πρόβλημα να τσεκαρουν αυτά που γραφουμε και να μας πουν αν υπαρχουν διαφορες

 

Ήδη προσέθεσα στα "Σχόλια" που έχω κάνει σχετικά, screenshot με το μέγεθος των χαρτών όπως φαίνονται πια αποθηκευμένοι στη συσκευή.

 

Ίσως το πρόβλημα να είναι των server και του τρόπου κατεβάσματος και όχι των χαρτών καθεαυτών.

 

Να γκρινιάξω, και λίγο...Από την ώρα που "σήκωσα" τα 5-6 διαφορετικά σχετικά σχόλια για να ψηφίσετε-επιδοκιμάσετε-διαμαρτυρηθείτε, δεν υπάρχει ούτε μία αύξηση στη σχετική σελίδα.

 

Κανείς δεν ασχολείται πραγματικά, πέρα από το να τα λέμε εδώ, μεταξύ μας.

Link to comment
Share on other sites

Ήδη προσέθεσα στα "Σχόλια" που έχω κάνει σχετικά, screenshot με το μέγεθος των χαρτών όπως φαίνονται πια αποθηκευμένοι στη συσκευή.

 

Ίσως το πρόβλημα να είναι των server και του τρόπου κατεβάσματος και όχι των χαρτών καθεαυτών.

 

Να γκρινιάξω, και λίγο...Από την ώρα που "σήκωσα" τα 5-6 διαφορετικά σχετικά σχόλια για να ψηφίσετε-επιδοκιμάσετε-διαμαρτυρηθείτε, δεν υπάρχει ούτε μία αύξηση στη σχετική σελίδα.

 

Κανείς δεν ασχολείται πραγματικά, πέρα από το να τα λέμε εδώ, μεταξύ μας.

Εγώ τα έγραψα τα παράπονα στην εφαρμογή όταν άρχισαν εδώ τα παράπονα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ήδη προσέθεσα στα "Σχόλια" που έχω κάνει σχετικά, screenshot με το μέγεθος των χαρτών όπως φαίνονται πια αποθηκευμένοι στη συσκευή.

 

Ίσως το πρόβλημα να είναι των server και του τρόπου κατεβάσματος και όχι των χαρτών καθεαυτών.

 

Να γκρινιάξω, και λίγο...Από την ώρα που "σήκωσα" τα 5-6 διαφορετικά σχετικά σχόλια για να ψηφίσετε-επιδοκιμάσετε-διαμαρτυρηθείτε, δεν υπάρχει ούτε μία αύξηση στη σχετική σελίδα.

 

Κανείς δεν ασχολείται πραγματικά, πέρα από το να τα λέμε εδώ, μεταξύ μας.

 

Όχι φιλε δεν είναι ετσι τουλάχιστον από μενα.

Τους τα εχω γραψει εδώ και καιρο. Μαλιστα τους εχω στειλει και φωτο με το πρόβλημα σε πραγματικο χρονο και τους αφησα να παρακολουθουν τη συσκευή. 850 mb μαζεψε και εστειλε η τυλεμετρια μεσα σε 10λεπτα

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξερει.

Καλο είναι τα παιδια που γραφουν ότι δεν εχουν πρόβλημα να τσεκαρουν αυτά που γραφουμε και να μας πουν αν υπαρχουν διαφορες

 

Εμένα στο χώρο αποθήκευσης πιάνει 21mb, οι χάρτες όπως προείπα είναι στα 203mb.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο χώρο αποθήκευσης πιάνει 21mb, οι χάρτες όπως προείπα είναι στα 203mb.

 

η εφαρμογή πιανει 21?

Εκει στον χωρο αποθηκεύσης καπου λεει χαρτες(όχι στις εφαρμογες) αυτό κοιτα τι πιανει

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή πιανει 21?

Εκει στον χωρο αποθηκεύσης καπου λεει χαρτες(όχι στις εφαρμογες) αυτό κοιτα τι πιανει

 

Σύνολο 231mb Αν αυτό εννοείς.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έγραψα τα παράπονα στην εφαρμογή όταν άρχισαν εδώ τα παράπονα! ;)

 

Όχι φιλε δεν είναι ετσι τουλάχιστον από μενα.

Τους τα εχω γραψει εδώ και καιρο. Μαλιστα τους εχω στειλει και φωτο με το πρόβλημα σε πραγματικο χρονο και τους αφησα να παρακολουθουν τη συσκευή. 850 mb μαζεψε και εστειλε η τυλεμετρια μεσα σε 10λεπτα

 

Και για του δυο σας: Καλά, πολύ καλά κάνατε.

 

Εννοείται πως δεν απευθύνομαι σε εσάς και όσους ακόμα ήδη το έχουν αναφέρει.

 

Απλά, βλέπω αρκετούς (τώρα που πήραν την CU) να παραπονούνται εδώ κι εκεί, και όχι εκεί που πρέπει.

 

Τα σχετικά σχόλια είναι 5-6, με 5-6 ψήφους το καθένα (για Ελλάδα μιλάμε), άντε έφτασε τους 10 το πρώτο, το οποίο όμως δεν αφορά ακριβώς αυτό το πρόβλημα, αλλά άλλο θέμα με τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Το 203mb που το βλεπεις?

 

Στους χάρτες, πόσα mb έχει κατεβάσει...

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα διαφορετικο προβλημα με τους χαρτες. ελπιζω καποιος να μπορει να βοηθησει. εχω το 950. πηρα ενα ακομα 950 δικαρτο και το στηνω γιοα να το κρατησω μιας και ειναι δικαρτο.

το προβλημα μου ειναι τα αγαπημενα στους χαρτες. ενω στο πρωτο 950 τα αγαπημενα φαινονται σωστα, στο νεο 950 δειχνει αγαπημενα που εχω σβησει εδω και καιρο, και επισης δειχνει καποια αλλα αγαπημενα με την παλια ονομασια τους πριν τα κανω εντιτ. και καποια αγαπημενα φαινονται 2 και 3 φορες. τι λογκιν λογκαουτ εκανα, δε λεγεται. καμια ιδεα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή χαρτών, απεγκατάσταση εφαρμογής χαρτών, soft reset.

 

Εγκατάσταση μόνο της εφαρμογής (πήρε κάπου 1 1/2ώρα...μεγάλο κόλλημα στην επαναφορά των στοιχείων μου) και στη συνέχεια των χαρτών, μέσα από την εφαρμογή (μήπως και είχε κάποια διαφορά).

 

Τα (γ)ίδια.

 

Μάλιστα, με κλειστά δεδομένα την 1η φορά που άνοιξα την εφαρμογή αφού κατέβηκαν και οι χάρτες, δεν έδειχνε απολύτως τίποτα.

 

Το κενό το ίδιο.

 

Όταν τα άνοιξα, άρχισε να φορτώνει κανονικά (και να ψάχνει).

 

Κατεβασμένος χάρτης, 201ΜΒ. Μέγεθος στην "Αποθήκευση", 60.5ΜΒ

 

Ακόμα μια υπόθεση:

 

Φορτώνει χάρτη όσο ψάχνεις...μόλις έκανα 3-4 αναζητήσεις, ανά την χώρα, πήγα στα 64+ΜΒ

 

Μα την απιστία μου, αν χρειάζεται να περάσω όλη τη χώρα με το δάχτυλο για να ισιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή χαρτών, απεγκατάσταση εφαρμογής χαρτών, soft reset.

 

Εγκατάσταση μόνο της εφαρμογής (πήρε κάπου 1 1/2ώρα...μεγάλο κόλλημα στην επαναφορά των στοιχείων μου) και στη συνέχεια των χαρτών, μέσα από την εφαρμογή (μήπως και είχε κάποια διαφορά).

 

Τα (γ)ίδια.

 

Μάλιστα, με κλειστά δεδομένα την 1η φορά που άνοιξα την εφαρμογή αφού κατέβηκαν και οι χάρτες, δεν έδειχνε απολύτως τίποτα.

 

Το κενό το ίδιο.

 

Όταν τα άνοιξα, άρχισε να φορτώνει κανονικά (και να ψάχνει).

 

Κατεβασμένος χάρτης, 201ΜΒ. Μέγεθος στην "Αποθήκευση", 60.5ΜΒ

 

Ακόμα μια υπόθεση:

 

Φορτώνει χάρτη όσο ψάχνεις...μόλις έκανα 3-4 αναζητήσεις, ανά την χώρα, πήγα στα 64+ΜΒ

 

Μα την απιστία μου, αν χρειάζεται να περάσω όλη τη χώρα με το δάχτυλο για να ισιώσει...

Χάχα αν έχεις τόση υπομονή.... :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφή χαρτών, απεγκατάσταση εφαρμογής χαρτών, soft reset.

 

Εγκατάσταση μόνο της εφαρμογής (πήρε κάπου 1 1/2ώρα...μεγάλο κόλλημα στην επαναφορά των στοιχείων μου) και στη συνέχεια των χαρτών, μέσα από την εφαρμογή (μήπως και είχε κάποια διαφορά).

 

Τα (γ)ίδια.

 

Μάλιστα, με κλειστά δεδομένα την 1η φορά που άνοιξα την εφαρμογή αφού κατέβηκαν και οι χάρτες, δεν έδειχνε απολύτως τίποτα.

 

Το κενό το ίδιο.

 

Όταν τα άνοιξα, άρχισε να φορτώνει κανονικά (και να ψάχνει).

 

Κατεβασμένος χάρτης, 201ΜΒ. Μέγεθος στην "Αποθήκευση", 60.5ΜΒ

 

Ακόμα μια υπόθεση:

 

Φορτώνει χάρτη όσο ψάχνεις...μόλις έκανα 3-4 αναζητήσεις, ανά την χώρα, πήγα στα 64+ΜΒ

 

Μα την απιστία μου, αν χρειάζεται να περάσω όλη τη χώρα με το δάχτυλο για να ισιώσει...

 

Ακριβως την ιδια συμπεριφορά εχουν και οι δικοι μου χαρτες. Ψαξε ψαξε εφτασαν μεχρι 95mb (αποθηκευση) όχι ότι αλλαξε τιποτα.

θεσσαλονικη αναζητω, δεν καταλαβαίνουμε τι εννοεις μου λεει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα παιδιά στην τελευταία Anniversary που κατέβασα για το 735, οι χάρτες είναι στα 283mb και όλα λειτουργούν άψογα..! Να πω και την αμαρτία μου είναι κάτι βασικό για το smartphone που θέλω.. Αλήθεια σε Android υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

 

Σημείωση, να ξερέτε πως και οι gmaps (που βασίζονται στην Google) έχουν offline mode, που απ ότι είδα όμως χρησιμοποιεί τους χάρτες της MS...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

60,1 mb οι χάρτες μου. Μάλλον πρέπει να περιμένουμε τη ms να το φτιάξει (και αν).

 

Αλήθεια σε Android υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

Sent from mTalk

 

Νομίζω οι here we go maps είναι αυτό που θες.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

60,1 mb οι χάρτες μου. Μάλλον πρέπει να περιμένουμε τη ms να το φτιάξει (και αν).

 

 

 

Νομίζω οι here we go maps είναι αυτό που θες.

Την έχεις δοκιμάσει; Σαν τους here που είχαμε είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι here που είχαμε/έχουμε. ;)

Που είχαμε ή που έχουμε; Γιατί αυτούς που είχαμε ήταν πολύ καλύτεροι!!!! ;)

 

Edit: Μέγεθος κατά προσέγγιση 1MB μόνο;;;;.... :confused:

http://imgur.com/3oNXEqO

Edit2: Άχρηστη είναι. Τίποτα δεν κάνει! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην μπερδεύεστε και οι τωρινοί χάρτες της Microsoft είναι "powered by HERE".. Είναι η ίδια βάση δεδομένων, απλά με τις αναβαθμίσεις αλλάζουν διάφορα features

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εφαρμογή χάρτες της Microsoft δεν μπορώ να τους απεγκαταστήσω και να τους επαναφέρω, από τις ρυθμίσεις! :(

Μήπως η απεγκατάσταση δεν ισχύει για όλες τις εφαρμογές; :confused:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ>ΧΑΡΤΕΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ>ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΑΡΤΩΝ.Αν καταλαβαίνω καλα τι θες να κανεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά για να μην μπερδεύεστε και οι τωρινοί χάρτες της Microsoft είναι "powered by HERE".. Είναι η ίδια βάση δεδομένων, απλά με τις αναβαθμίσεις αλλάζουν διάφορα features

 

Sent from mTalk

 

Ακριβως το λεει και η ιδια η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εφαρμογή χάρτες της Microsoft δεν μπορώ να τους απεγκαταστήσω και να τους επαναφέρω, από τις ρυθμίσεις! :(

Μήπως η απεγκατάσταση δεν ισχύει για όλες τις εφαρμογές; :confused:

Πηγαινε στις εφαρμογες στην αναζητηση πληκτρολογησε χαρτες πατα παρατεταμένα πανω και θα σου δωσει επιλογή διαγραφης

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις εφαρμογες στην αναζητηση πληκτρολογησε χαρτες πατα παρατεταμένα πανω και θα σου δωσει επιλογή διαγραφης

Τις επιλογές τις δίνει, αλλά είναι γκρίζες και δεν πατιούντε με τίποτα! :(

http://imgur.com/dpYwY7K

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...