Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε λειτουργεί ή δεν είναι διαθέσιμες στο store σε περίπτωση που κάποιος δεν τις έχει εγκαταστήσει;

Είχα καιρό να ανοίξω τις εφαρμογές του του FB και του messenger -όχι τις beta- και φαίνεται να λειτουργούν κανονικά. Κανονικά στέλνω και λαμβάνω μήνυμα με το messenger, ενώ η εφαρμογή του fb λειτουργεί όπως -θυμάμαι να- λειτουργούσε.

Δεν ξέρω αν κάτι δεν έχω καταλάβει ή θα σταματήσουν να λειτουργούν το προσεχές διάστημα (ώρες).

 

Σ' εμένα τουλάχιστον, έπαψε να λειτουργεί. Πλέον δεν την "βλέπω" ούτε στο store. Μόνο η beta είναι διαθέσιμη, αλλά, δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ' εμένα τουλάχιστον, έπαψε να λειτουργεί. Πλέον δεν την "βλέπω" ούτε στο store. Μόνο η beta είναι διαθέσιμη, αλλά, δεν δουλεύει.

Για το store το διάβασα ότι θα αφαιρεθεί.

Σου βγάζει μήνυμα λάθους (π.χ. δεν υποστηρίζεται) ή απλά δεν ανοίγει o messenger;

Το περίεργο είναι ότι στη συσκευή μου λειτουργούν κανονικά οι εφαρμογές (και το fb και ο messenger) και δεν διάβασα κάποια αναφορά ότι θα σταματήσουν να λειτουργούν από τώρα. Μόνο ότι θα αφαιρεθούν από το store.

Μάλλον κάτι έχω χάσει. Ίσως να παίζει ρόλο το region (έχω Αμερική), ίσως η συσκευή. Restart δε βοήθησε υποθέτω. Τελωσπάντων.

Link to comment
Share on other sites

Για το store το διάβασα ότι θα αφαιρεθεί.

Σου βγάζει μήνυμα λάθους (π.χ. δεν υποστηρίζεται) ή απλά δεν ανοίγει o messenger;

Το περίεργο είναι ότι στη συσκευή μου λειτουργούν κανονικά οι εφαρμογές (και το fb και ο messenger) και δεν διάβασα κάποια αναφορά ότι θα σταματήσουν να λειτουργούν από τώρα. Μόνο ότι θα αφαιρεθούν από το store.

Μάλλον κάτι έχω χάσει. Ίσως να παίζει ρόλο το region (έχω Αμερική), ίσως η συσκευή. Restart δε βοήθησε υποθέτω. Τελωσπάντων.

 

Το fb λειτουργεί κανονικά και σ' εμένα για την ώρα. Το messenger παρέδωσε πνεύμα. Αν φταίει το region, δεν ξέρω. Δεν το δοκίμασα. Το μήνυμα που βγάζει είναι ότι "Η εφαρμογή δεν είναι πλέον διαθέσιμη" και σε παραπέμπει να μπεις μέσω browser. Ακριβώς, τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Αν φταίει το region, δεν ξέρω. Δεν το δοκίμασα. Το μήνυμα που βγάζει είναι ότι "Η εφαρμογή δεν είναι πλέον διαθέσιμη" και σε παραπέμπει να μπεις μέσω browser. Ακριβώς, τέλος πάντων.

Κάποιος έλεγχος γίνεται. Φαντάζομαι στην τελευταία έκδοση των WM10 είσαι. Δοκίμασε αλλαγή του region (Country/Region: United States). Το Regional format άστο σε Greek. Αν δε λειτουργήσει, μένουμε στο τελωσπάντων :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έλεγχος γίνεται. Φαντάζομαι στην τελευταία έκδοση των WM10 είσαι. Δοκίμασε αλλαγή του region (Country/Region: United States). Το Regional format άστο σε Greek. Αν δε λειτουργήσει, μένουμε στο τελωσπάντων :)

 

Έχω κάνει αλλαγή region, αλλά τίποτα. Οπότε, anyway που λεν στο χωριό μου.

Link to comment
Share on other sites

Messenger beta μόλις το κατέβασα και δουλεύει κανονικά. Έχω βέβαια το slimsocial for Facebook που χρησιμοποιώ και για μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

ειχα εδω και μια βδομαδα τρελο θεμα με μπαταρια. εκλεινε ακομα και στο 95%. χτες που μας τελειωσε το φεισμπουκ,. εκανα απεγκατασταση, και πλεον δουλευουν ολα τελεια. μια εφαρμογη τρελαινε το κινητο? ειναι δυνατον? ημαρτον. τσαμπα η μπαταρια που παρηγγειλα. α ρε μαικροσοφτ. κατσε να πεσουν οι τιμες στα νεα κινητα και απο δω παν και οι αλλοι. φανμποης αλλα υπαρχουν και ορια....
Link to comment
Share on other sites

ειχα εδω και μια βδομαδα τρελο θεμα με μπαταρια. εκλεινε ακομα και στο 95%. χτες που μας τελειωσε το φεισμπουκ,. εκανα απεγκατασταση, και πλεον δουλευουν ολα τελεια. μια εφαρμογη τρελαινε το κινητο? ειναι δυνατον? ημαρτον. τσαμπα η μπαταρια που παρηγγειλα. α ρε μαικροσοφτ. κατσε να πεσουν οι τιμες στα νεα κινητα και απο δω παν και οι αλλοι. φανμποης αλλα υπαρχουν και ορια....

 

Η Microsoft μπορεί να φταίει σε πολλά άλλα στο συγκεκριμένο όχι. Ζήτα τα ρέστα από τον Zuckerberg. Ούτε στα pc μπόρεσε/θέλησε να δώσει μια σωστή εφαρμογή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Microsoft μπορεί να φταίει σε πολλά άλλα στο συγκεκριμένο όχι. Ζήτα τα ρέστα από τον Zuckerberg. Ούτε στα pc μπόρεσε/θέλησε να δώσει μια σωστή εφαρμογή.

σαν να μην εχεις αδικο. δεν το σκεφτηκα σωστα. ειναι παντως τρελο ολο αυτο. δεν φανταζεστε τι τραβηξα. και τωρα μου ερχεται μια μπαταρια χωρις λογο.....

παλι καλα που λυθηκε το προβλημα... αναρωτιεμαι μηπως πριν καιρο που ειχαν πολλοι προβλημα εφταιγε τιποτα τετοιο.....

Link to comment
Share on other sites

Messenger beta μόλις το κατέβασα και δουλεύει κανονικά. Έχω βέβαια το slimsocial for Facebook που χρησιμοποιώ και για μηνύματα.

Το messenger beta εξαφανίστηκε από το στόρι . Μόνο το slimsocial δουλεύει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

σε nokia lumia 730 ξαφνικά έχασε όλες τις επαφές.

μπορώ να κάνω κάτι ώστε να επανέλθουν;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

σε nokia lumia 730 ξαφνικά έχασε όλες τις επαφές.

μπορώ να κάνω κάτι ώστε να επανέλθουν;

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις και στο λογαριασμό, να πατήσεις επάνω και να κάνεις συγχρονισμό

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε στις ρυθμίσεις και στο λογαριασμό, να πατήσεις επάνω και να κάνεις συγχρονισμό

ευχαριστώ για την απάντηση.

η το πρόβλημα το είχε δημιουργήσει η άσχετη γυναίκα μου.

όταν πριν 4 ημέρες της ήρθε ένα μαιλ από τη mircosoft για δικαιώματα το αγνόησε.

τελικά μόλις έδωσα δικαιώματα στη mircosoft, επανήλθαν οι επαφές κανονικά.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο της παντως της Μικροσοφτ... Καταργηθηκε facebook instagram και messenger.... Πολυ καλη πολιτικη!!! Μηπως θα σταματησει και το λογισμικο στους Η/Υ??? Να παρουμε Mac αν ειναι
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο της παντως της Μικροσοφτ... Καταργηθηκε facebook instagram και messenger.... Πολυ καλη πολιτικη!!! Μηπως θα σταματησει και το λογισμικο στους Η/Υ??? Να παρουμε Mac αν ειναι

Οι συγκεκριμένες δεν είναι της MS. Εδώ και καιρό πάντως προτείνει στους χρήστες του mobile λειτουργικού της, να μεταβούν σε android. Φαντάζομαι όσοι έχουμε μείνει δεν είχαμε και μεγάλη (άλλοι λιγότερο, άλλοι καθόλου) ανάγκη τις συγκεκριμένες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Για Facebook πάντως έχει αρκετές εναλλακτικές. Στο McLaren έχω το Social Network for WP ως κύρια, αλλά και κάποιες άλλες σαν εφεδρικές. Στα 10άρια οι επιλογές είναι ακόμη περισσότερες.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Η Γυναικα μου εχει το 640 Xl και γκρινιαζει οτι πλεον δεν μπορει να μπει στο facebook / messenger (αυτα χρησιμοποιει). Για αναφέρετε καποιες εναλλακτικες που (προς το παρον βεβαια) δουλευουν ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Η Γυναικα μου εχει το 640 Xl και γκρινιαζει οτι πλεον δεν μπορει να μπει στο facebook / messenger (αυτα χρησιμοποιει). Για αναφέρετε καποιες εναλλακτικες που (προς το παρον βεβαια) δουλευουν ακομα.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/23443_Facebook_on_Windows_10_Mobile_.php

 

και εδώ αυτό που πρότεινα παραπάνω

https://www.microsoft.com/en-us/p/social-network-for-wp/9nblggh0dfl9?activetab=pivot%3Aoverviewtab

 

και

https://www.microsoft.com/en-us/p/lightsocial/9nblggh6hf34?activetab=pivot:overviewtab

 

https://www.microsoft.com/en-us/p/socialbook-free/9pj9dnn46nk0?activetab=pivot:overviewtab

 

https://www.microsoft.com/en-us/p/social/9wzdncrfj41n?activetab=pivot:overviewtab

 

Τα 4 τελευταία λειτουργούν και σε WP8.1 Στο AAWP παραπάνω έχει προτάσεις και για τα 10άρια

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να συγχρονισει εταιρικό mail; Στο laptop δεν έχω πρόβλημα. Στο τηλ τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να συγχρονισει εταιρικό mail; Στο laptop δεν έχω πρόβλημα. Στο τηλ τίποτα.

 

Πριν κανα δίμηνο που το είχα κάνει ήταν μια χαρά. Το χρειάστηκε όμως ένας φίλος και του έδωσα για κανα μήνα, οπότε αναγκαστικά έκανα επαναφορά. Πριν λίγες μέρες το πήρα πάλι στα χέρια μου, αλλά δεν το έχω στήσει ακόμα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω κατεβάσει την εφαρμογή Netflix στο lumia 640DS. Παίζει κανονικά αλλά δεν βρίσκω την επιλογή '' λήψη ''. Δεν υποστηρίζεται από τα Windows Phone;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Έχω μια πολύ συγκεκριμένη ερώτηση. Υπάρχει τρόπος, από πηγαίο αρχείο img (πλήρες αντίγραφο mass storage από Lumia) να εξαγάγω μόνο τα αρχεία του συστήματος, ώστε να τα περάσω σε άλλη συσκευή (ίδιο μοντέλο) που έχει παλαιότερο λογισμικό;

 

Ψάχνω παντού και βρίσκω το ανάποδο μόνο, δηλαδή από ffu σε img...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Έχω μια πολύ συγκεκριμένη ερώτηση. Υπάρχει τρόπος, από πηγαίο αρχείο img (πλήρες αντίγραφο mass storage από Lumia) να εξαγάγω μόνο τα αρχεία του συστήματος, ώστε να τα περάσω σε άλλη συσκευή (ίδιο μοντέλο) που έχει παλαιότερο λογισμικό;

 

Ψάχνω παντού και βρίσκω το ανάποδο μόνο, δηλαδή από ffu σε img...

 

Δύσκολο έως απίθανο σε Windows Phone κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο έως απίθανο σε Windows Phone κάτι τέτοιο.

 

Είναι ένας στο XDA που ισχυρίζεται ότι έχει εσωτερικό λογισμικό από Microsoft, αλλά δεν το μοιράζεται και θέλει να του στείλω τα πηγαία αρχεία img από ακυκλοφόρητο πρωτότυπο... Δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευτώ... Γι αυτό ψάχνω λύσεις από αλλού... Η Microsoft έχει κάτι για PC Windows, αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί και για WindowsPhone...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...