Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαράδεκτο το γεγονός πως ολόκληρο store δεν έχει εφαρμογές winbanking!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για alpha bank έχει την χρησιμοποιώ.

Επίσης δεν φταίει το store αλλά οι τράπεζες πού δεν βγάζουν για Windows εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το γεγονός πως ολόκληρο store δεν έχει εφαρμογές winbanking!

 

Συμφωνώ. Είναι τραγικό. Θα έπρεπε να βομβαρδισουμε την Πειραιώς για την ανυπαρξία της. Ούτε καν σε pc/tablet δεν έβγαλε κάτι. Απαράδεκτη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Είναι τραγικό. Θα έπρεπε να βομβαρδισουμε την Πειραιώς για την ανυπαρξία της. Ούτε καν σε pc/tablet δεν έβγαλε κάτι. Απαράδεκτη

 

Δεν ειναι μονο η Πειραιως. Επίσης και το nbg app λειπει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το γεγονός πως ολόκληρο store δεν έχει εφαρμογές winbanking!

 

Φυσικα και ειναι απαραδεκτο..αλλα να βγαλουν εφαρμογη για το 0,15%? Γελαει ο κοσμος..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο η Πειραιως. Επίσης και το nbg app λειπει.

 

Επίσης απαράδεκτη. Μιλάμε για κορυφαίες τράπεζες της Ελλάδας και γυρίζουν την πλάτη τους σε ένα τεράστιο μερίδιο πελατών τους (αφού οι εν λόγω εφαρμογές θα εξυπηρετουσαν και το desktop κομματι). Προφανώς αυτοί ζουν στο παρελθόν και δεν έχουν πάρει χαμπάρι για τις UWP εφαρμογές....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα απορώ γιατί δεν βγάζουν UWP εφαρμογές για τα Windows 10 να τελειώνουμε. Τόσο δύσκολο να γίνουν οι εφαρμογές uwp; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την τράπεζα Πειραιώς, οι άλλες τρεις γνωστές, Εθνική, Alpha και Eurobank έχουν αντίστοιχες εφαρμογές για το λειτουργικό των windows mobile. Όσον αφορά την Πειραιώς, μπορεί κάποιος να μπει από τον edge, ή άλλον browser μέσω της winbank mobile banking. Τη δουλειά σου την κάνεις, αλλά γεγονός είναι πως οι αντίστοιχες εφαρμογές σε android, τουλάχιστον όπου και έχω εμπειρία, είναι πολύ πιο βολικές σε σχέση με εδώ. Εκείνο που με ενοχλεί λίγο εμένα προσωπικά, είναι ο πιο απλούστερος τρόπος εισαγωγής στις m-banking εφαρμογές σε android OS, όπου μπορείς να μπεις με ένα απλό PIN τεσσάρων αριθμών. Όμως όπως έχουν γράψει και άλλοι, μου αρέσει πολύ περισσότερο τα windows mobile σαν λειτουργικό σε σχέση με τα άλλα δύο, οπότε αυτές οι ελλείψεις δεν με ενοχλούν ιδιαίτερα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βγαλουν καμποσα κουμαρα που λενε και στο χωριο μου...

Ελα και το shazam Τελος..μπραβο ρε MS τα συγχαρητηρια μου...

http://m.windowscentral.com/shazam-pulls-plug-windows-apps

Και φυσικα και ο opera mini που καποιοι τον ηθελαν για τα λιγα δεδομενα που καταναλωνε...

https://www.opera.com/blogs/mobile/2016/04/operas-plans-windows-phone/

Μιλαμε για τρομερο μελλον ετσι?? Οχι αστεια...

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βγαλουν καμποσα κουμαρα που λενε και στο χωριο μου...

Ελα και το shazam Τελος..μπραβο ρε MS τα συγχαρητηρια μου...

http://m.windowscentral.com/shazam-pulls-plug-windows-apps

Και φυσικα και ο opera mini που καποιοι τον ηθελαν για τα λιγα δεδομενα που καταναλωνε...

https://www.opera.com/blogs/mobile/2016/04/operas-plans-windows-phone/

Μιλαμε για τρομερο μελλον ετσι?? Οχι αστεια...

Μια χαρά παίζει το Shazam σε μένα. Opera δεν είχα ποτέ στα Windows!

Να σε πω και το Facebook δεν ενημερώνετε, λες να φύγει κι αυτό;... Δεν νομίζω! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει το Shazam σε μένα. Opera δεν είχα ποτέ στα Windows!

Να σε πω και το Facebook δεν ενημερώνετε, λες να φύγει κι αυτό;... Δεν νομίζω! ;)

 

Evris δεν καταλαβες τι λεει η ειδηση.

Ξεκαθαρα αναφερει πως ΔΕΝ θα υπαρχει η δυνατοτητα να την κατεβασεις απο το store, για πατα shazam στο store την βρίσκει? Απλα οσοι την εχουν εγκαταστησει θα συνεχισει να λειτουργει χωρις κανενα update και υποστηριξη ομως. Αν την σβησεις ομως πως θα την ξανακατεβασεις μετα απο καμια επαναφορα?

Επισης το opera mini στο android ηταν και ειναι εφαρμογαρα...διοτι οταν χρησιμοποιεις δεδομενα καταναλωνει πολυ λιγοτερα σε σχεση με τους υπολοιπους browser ασε που παει και σφερα...

Αλλα βεβαια...οτι δεν εχουμε στην πλατφορμα μας ή δεν ειναι καλο ή δεν μας χρειαζεται...

Link to comment
Share on other sites

Evris δεν καταλαβες τι λεει η ειδηση.

Ξεκαθαρα αναφερει πως ΔΕΝ θα υπαρχει η δυνατοτητα να την κατεβασεις απο το store, για πατα shazam στο store την βρίσκει? Απλα οσοι την εχουν εγκαταστησει θα συνεχισει να λειτουργει χωρις κανενα update και υποστηριξη ομως. Αν την σβησεις ομως πως θα την ξανακατεβασεις μετα απο καμια επαναφορα?

Επισης το opera mini στο android ηταν και ειναι εφαρμογαρα...διοτι οταν χρησιμοποιεις δεδομενα καταναλωνει πολυ λιγοτερα σε σχεση με τους υπολοιπους browser ασε που παει και σφερα...

Αλλα βεβαια...οτι δεν εχουμε στην πλατφορμα μας ή δεν ειναι καλο ή δεν μας χρειαζεται...

Ο Opera υπάρχει ακόμη. Το Shazam μπορεί να το κάνουν uwp ίσως.

Από τη Redstone 2 θα δείξει που το πάνε. ;) Είμαι ακόμα αισιόδοξος....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γιατι διαγράψατε το μηνυμα του φιλου? Δεν αρεσουν στη διαχειρηση αυτά που εγραψε?

Το κανετε συνεχεια αυτό δεν θελετε να ακούγονται ολες οι αποψεις?

Απαραδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βγαλουν καμποσα κουμαρα που λενε και στο χωριο μου...

Ελα και το shazam Τελος..μπραβο ρε MS τα συγχαρητηρια μου...

http://m.windowscentral.com/shazam-pulls-plug-windows-apps

Και φυσικα και ο opera mini που καποιοι τον ηθελαν για τα λιγα δεδομενα που καταναλωνε...

https://www.opera.com/blogs/mobile/2016/04/operas-plans-windows-phone/

Μιλαμε για τρομερο μελλον ετσι?? Οχι αστεια...

 

Φίλε μου έχουμε καταλάβει εδώ και καιρό ότι το mobile κομμάτι της Microsoft έλαβε τέλος τουλάχιστον με την μορφή που είναι τώρα. Δεν χρειάζεται να μας το λες συνέχεια. Βλέπω οτι το κινητό που κρατάς στα χέρια σου μόνο ευχαρίστηση δεν σου δίνει. Πάρε ένα android να κάνεις την δουλεια σου ευχάριστα και να μην σου δημιουργεί δυσάρεστα συναισθήματα. Γιατί χαλιέσαι τόσο πολύ για ένα κινητό; Από αυτά που γράφεις έχουμε καταλάβει ότι είναι ένα από τα καθημερινά σου προβλήματα. Η λύση ειναι μια. Πας μεθαύριο και παίρνεις ένα android και τέλος η γκρίνια και η μιζέρια. Το χάλι των εφαρμογών των Windows Phone το ξέρουμε. Θα μείνουμε και εμείς όσο ακόμα κάνουμε την δουλεια μας και μετά θα πάμε σε άλλο λειτουργικό. Η λογική αυτό λέει. Σου τα λέω φιλικά χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Δεν έχεις άδικο στα περισσότερα που έχεις γράψει κατά καιρούς αλλα νομίζω οτι σου έχει γίνει εμμονή η Microsoft.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουμε καταλάβει εδώ και καιρό ότι το mobile κομμάτι της Microsoft έλαβε τέλος τουλάχιστον με την μορφή που είναι τώρα. Δεν χρειάζεται να μας το λες συνέχεια. Βλέπω οτι το κινητό που κρατάς στα χέρια σου μόνο ευχαρίστηση δεν σου δίνει. Πάρε ένα android να κάνεις την δουλεια σου ευχάριστα και να μην σου δημιουργεί δυσάρεστα συναισθήματα. Γιατί χαλιέσαι τόσο πολύ για ένα κινητό; Από αυτά που γράφεις έχουμε καταλάβει ότι είναι ένα από τα καθημερινά σου προβλήματα. Η λύση ειναι μια. Πας μεθαύριο και παίρνεις ένα android και τέλος η γκρίνια και η μιζέρια. Το χάλι των εφαρμογών των Windows Phone το ξέρουμε. Θα μείνουμε και εμείς όσο ακόμα κάνουμε την δουλεια μας και μετά θα πάμε σε άλλο λειτουργικό. Η λογική αυτό λέει. Σου τα λέω φιλικά χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Δεν έχεις άδικο στα περισσότερα που έχεις γράψει κατά καιρούς αλλα νομίζω οτι σου έχει γίνει εμμονή η Microsoft.

 

Φιλικα εννοειτε..δεν εχω εμμονη με την MS καθεαυτη..διοτι σαν εταιρεια εχει προσφερει αρκετα ομορφα πραγματα και σεβομαι την πορεια της και πολλα προιοντα της..Επισης το αν μου ειναι καθημερινο προβλημα δεν εχει καποια σχεση με αυτα που γραφονται εδω..διοτι Αν οντως μου ηταν καθημερινο προβλημα με τοσα που μας απασχολουν καθημερινα στην ζωη μας Τοτε θα ειχα εγω το προβλημα..πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω..

Αλλα ακομα και σημερα με αναφερε καποιος ως troll στο διπλα θεμα..δηλαδη διαβαζεις απιστευτα πραγματα εδω περα.

Ακομα και σημερα για καποιους δεν φταιει η MS αλλα φταινε οι <<τεμπεληδες>> devs που δεν σπαταλησαν πορους και χρηματα για μια νεκρη πλατφορμα..σαν δεν ντρεπονται ε? Τι και αν εμπαιναν μεσα..

Ακομα και τωρα οποια εφαρμογη δεν υποστηριζεται πλεον ή δεν ερχεται στην πλατφορμα μας αυτοματως βαφτιζεται αχρηστη ή δεν οτι δεν μας ενδιαφερει..Ε δεν γινεται να μενουν αναπαντητα τετοια σχολια..πως να το κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι διαγράψατε το μηνυμα του φιλου? Δεν αρεσουν στη διαχειρηση αυτά που εγραψε?

Το κανετε συνεχεια αυτό δεν θελετε να ακούγονται ολες οι αποψεις?

Απαραδεκτο.

Απόψεις για το συγκεκριμένο θέμα, όχι για τον συμφορουμίτη! Έχει μεγάλη διαφορά! ;)

 

Ευτυχώς λειτουργεί άψογα το Shazam σε μένα μέχρι στιγμής. Ελπίζω να το επαναφέρουν ως uwp εφαρμογή.

Μια και μιλαμε για προτασεις εφαρμογών αφου εφυγε το shazam υπαρχει το soundhound.

Μια φορά το κατέβασα κι αυτό, αλλά δεν έβρισκε όσα το Shazam και το αφαίρεσα πάλι.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις απαγορεύονται. Αν κάποιος πιστεύει ότι κάτι είναι εκτός όρων χρήσης μπορεί να κάνει αναφορά και όχι να επιτίθεται.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά το κατέβασα κι αυτό, αλλά δεν έβρισκε όσα το Shazam και το αφαίρεσα πάλι.

 

Δοκίμασε και την αντίστοιχη λειτουργία αναγνώρισης της Cortana.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και την αντίστοιχη λειτουργία αναγνώρισης της Cortana.

Δεν έχω Cortana. Στα ελληνικά είναι όλα σε μένα και η γλώσσα και η περιοχή!

Εκτός κι αν έμαθε ελληνικά ξαφνικά! :lol: Πλάκα κάνω βέβαια... ;)

 

Edit: Μου ήρθε το Viber 6.6.1 πριν λίγο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχουμε καταλάβει εδώ και καιρό ότι το mobile κομμάτι της Microsoft έλαβε τέλος τουλάχιστον με την μορφή που είναι τώρα. Δεν χρειάζεται να μας το λες συνέχεια. Βλέπω οτι το κινητό που κρατάς στα χέρια σου μόνο ευχαρίστηση δεν σου δίνει. Πάρε ένα android να κάνεις την δουλεια σου ευχάριστα και να μην σου δημιουργεί δυσάρεστα συναισθήματα. Γιατί χαλιέσαι τόσο πολύ για ένα κινητό; Από αυτά που γράφεις έχουμε καταλάβει ότι είναι ένα από τα καθημερινά σου προβλήματα. Η λύση ειναι μια. Πας μεθαύριο και παίρνεις ένα android και τέλος η γκρίνια και η μιζέρια. Το χάλι των εφαρμογών των Windows Phone το ξέρουμε. Θα μείνουμε και εμείς όσο ακόμα κάνουμε την δουλεια μας και μετά θα πάμε σε άλλο λειτουργικό. Η λογική αυτό λέει. Σου τα λέω φιλικά χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου. Δεν έχεις άδικο στα περισσότερα που έχεις γράψει κατά καιρούς αλλα νομίζω οτι σου έχει γίνει εμμονή η Microsoft.

 

Σωστός. Όποιος δεν βολεύεται δεν χρειάζεται να πιέζεται.

Από την άλλη θα έπρεπε να ξέρεις πως η μόδα επιβάλει κράξιμο της ms. Δεν βγάζει εφαρμογή η Πειραιώς, μάντεψε ποιος φταίει. Η MS.......

Κάποιοι λένε ότι φταίει γιατί δεν πλήρωσε τους devs να βγάλουν εφαρμογές. Ποιους να πληρώσει? Ποιους απ όλους? Και όσοι δεν πληρωθούν δεν θα στραβώσουν? Έκανε το πιο σωστό για μένα. Ένωσε την δύναμή της με τις uwp εφαρμογές. Πάλι τίποτα. Έδωσε εργαλεία για να μεταφέρουν τις εφαρμογές τους σπόρους το ios σε 10', χωρίς κόστος, χωρίς εργατοώρες. Πάλι τίποτα. Για μένα η MS έκανε ότι μπορούσε. Βλέπεις ακόμη υποστηρίζει την πλατφόρμα πάρα το 0,1% (η ΒΒ το εγκατέλειψε νωρίτερα). Το μόνο λάθος της που αποδείχτηκε και μοιραίο ήταν η καθυστέρηση. Αν τα 10ρια ερχόταν όταν ήρθαν τα 8 τότε υποθέτω πως τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

Αυτά όμως είναι υποθέσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Όποιος δεν βολεύεται δεν χρειάζεται να πιέζεται.

Από την άλλη θα έπρεπε να ξέρεις πως η μόδα επιβάλει κράξιμο της ms. Δεν βγάζει εφαρμογή η Πειραιώς, μάντεψε ποιος φταίει. Η MS.......

Κάποιοι λένε ότι φταίει γιατί δεν πλήρωσε τους devs να βγάλουν εφαρμογές. Ποιους να πληρώσει? Ποιους απ όλους? Και όσοι δεν πληρωθούν δεν θα στραβώσουν? Έκανε το πιο σωστό για μένα. Ένωσε την δύναμή της με τις uwp εφαρμογές. Πάλι τίποτα. Έδωσε εργαλεία για να μεταφέρουν τις εφαρμογές τους σπόρους το ios σε 10', χωρίς κόστος, χωρίς εργατοώρες. Πάλι τίποτα. Για μένα η MS έκανε ότι μπορούσε. Βλέπεις ακόμη υποστηρίζει την πλατφόρμα πάρα το 0,1% (η ΒΒ το εγκατέλειψε νωρίτερα). Το μόνο λάθος της που αποδείχτηκε και μοιραίο ήταν η καθυστέρηση. Αν τα 10ρια ερχόταν όταν ήρθαν τα 8 τότε υποθέτω πως τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά.

Αυτά όμως είναι υποθέσεις.

 

Και αφού είδε και απόειδε ... σε λίγα χρόνια δε θα έχει ανάγκη τους προγραμματιστές:)

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι μόδα το πέσιμο στην ms.

έχει την βάση του στην πραγματικότητα.

Το ποιος φταίει,ας το βρει η ms.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Viber επιτέλους.

Το περίεργο είναι ότι μέσα στην εφαρμογή γράφει ότι είναι η 6.6.1 έκδοση,

ενώ στο store την δείχνει ως 6.6.21745.0!!!! :confused:

Τελικά ποιά έκδοση έχουμε;;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...