Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωρεάν για ακόμη 18 ώρες

YouDownload for YouTube https://www.microsoft.com/store/apps/9mvtqr9brxss

 

Να πω επίσης πως με τη νέα αναβάθμιση του Viber η εφαρμογή έγινε πολύ γρήγορη στο άνοιγμα πλέον..... Και είναι και σταθερή σε όλα της, μένει μόνο να προστεθεί και η ελληνική γλώσσα και θα έχει ολοκληρωθεί.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δωρεάν για ακόμη 18 ώρες

YouDownload for YouTube https://www.microsoft.com/store/apps/9mvtqr9brxss

 

Να πω επίσης πως με τη νέα αναβάθμιση του Viber η εφαρμογή έγινε πολύ γρήγορη στο άνοιγμα πλέον..... Και είναι και σταθερή σε όλα της, μένει μόνο να προστεθεί και η ελληνική γλώσσα και θα έχει ολοκληρωθεί.

Στα ελληνικά η εφαρμογή εχει ένα και μοναδικό αρνητικό σχόλιο.

Στα ξένα εχει παντού 5 αστέρια! Άντε βγάλε άκρη! Την κατέβασα και θα την δοκιμάσω. Ήταν και ακριβή (4,99€)!!!

 

Εμένα μάλλον θα μου έρθει μια βδομάδα μετά το νέο Viber! ;)

GIF έχει τουλάχιστον;

Κι αυτη η έκδοση γρήγορη ειναι, αλλά πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να δω τα νέα μηνύματα. Ενώ πριν ερχόντουσαν κανονικά οι ειδοποιήσεις!

 

Edit: Ενώ κατεβαίνει κανονικά το τραγούδι σε mp3 από το YouDownload for you tube, όταν το τραγούδι το περνάω από το Ringtone maker και το βάζω ως ήχο κλήσης, ακούγεται ένας θόρυβος σαν να μιλανε κάποιοι πολύ γρήγορα! :( Δηλαδή τίποτα στην ουσία! :( :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το Viber αναβαθμίστηκε ξανά σήμερα. Είναι η δεύτερη αναβάθμιση μέσα σε μία εβδομάδα, και η δεύτερη από τότε που βγήκε η φήμη ότι σταματάει η εξέλιξή του.

Εμένα καμία από τις δύο δεν ειρθε. Είμαι στην 6.6.0 ακόμα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω. Ίσως να παίζει ρόλο το γεγονός ότι ήμουν στους πρώτους beta testers της universal εφαρμογής. Το θέμα πάντως είναι ότι η υποστήριξη ακόμα συνεχίζεται κανονικά. Ίσως να σταματήσει πιο μετά, ίσως το tweet που διέρρευσε να μην ήταν και τόσο αξιόπιστη πηγή μέσα στο Viber.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη λέτε ό,τι θέλετε! Εξήγησα ότι η γραμματοσειρά ΔΕΝ αλλάζει (μέγεθος) και τα στοιχεία σε μικρές οθόνες (7-8-9) έχουν ή πολύ μικρά εικονίδια με σχετικά μικρή γραμματοσειρά (για 10αρα, φαντάσου για 7,8,9) και δε μπορείς να πατήσεις τα εικονιδια ή ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΕΙΜΕΝΟΥ σε 125% για να μεγαλώσεις τα εικονίδια η γραμματοσειρά ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΜΙΚΡΗ. Και δεν έχει άλλη επιλογή κύριοι !!

 

Και σε μένα το λαπτοπ και το PC είναι μια χαρά, αλλά μιλάμε για -και καλά - ταμπλετ. Απλα οι περισσότεροι μιλάτε χωρίς να κρινετε πρώτα.

 

Sent from mTalk

Επειδή το θέμα έχει ξεφύγει,να σε ρωτήσω κάτι πρώτα.

Έχεις χρησιμοποιήσει Windows 10 σε tablet mode?

Αν ναι,τότε πες μας ποιες είναι οι διαφορες τους με τα Windows mobile,που τα κάνουν πιο άβολα σε χρήση ΜΟΝΟ των uwp εφαρμογών και οχι των desktop?

 

Το θέμα μας δεν είναι,αν είναι καλύτερα ή όχι από τα android/ios,αλλά αν χρειάζεται να υπάρχει ένα mobile λογισμικο για να καλύψει τα windows κινητά!

 

Υ.Γ.Το φαινόμενο που αναφέρεσαι για τη γραμματοσειρά,που δε μεγαλώνει,ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΥΤΕ για το UI των Windows 10,ΟΥΤΕ για τις UWP εφαρμογές,αλλα μονο για τις desktop εφαρμογές και ΟΧΙ ΣΕ ΟΛΕΣ!Και αυτό δείχνει ότι δεν έχεις την παραμικρή ιδέα πως είναι κ λειτουργούν τα windows 10 και οι uwp εφαρμογές,γι'αυτο κ δε μπορείς να αντιληφθείς αυτά που σου γράφω,για ένα λογισμικό παντού!

Υ.Γ2.Οσο για το αν είναι ή όχι,άβολα τα Windows tablet,φαίνεται από την αγορά!

Ποσα καινούργια android tablets έχεις δει τον τελευταίο καιρό και ποσα "ακατάλληλα" Windows?

Ποσα κινέζικα με μονο android os και ποσά με μονο Windows?

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Το κυριο θέμα είναι να έχουν ουσία οι ενημερώσεις, γιατί τώρα τελευταία σε πολλά μηνύματα ενώ μου έρχεται η ειδοποίηση μετά το μηνυμα δεν εμφανίζεται, ενώ συνεχίζει να μη δείχνει στη συζήτηση τα μηνύματα που στέλνεις από τη γραμμή ειδοποιήσεων ... Και δε μπορώ να καταλάβω, εφόσον αυτό το feature έχει προβλήματα γιατί δε το βγάζουν;;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανοίξω ένα αρχείο pdf από ένα email και δεν μπορώ. Με παραπέμπει στο store για να κατεβάσω μια εφαρμογή και τελικά δεν ανοίγει τιποτα. Μετά το αποθηκεύω για να το ανοίξω και δεν αποθηκεύεται ούτε στο τηλέφωνο ούτε στην κάρτα Sd. Τι μπορεί να φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Με τι εφαρμογή ανοίγεις τα pdf; Εάν χρησιμοποιείς μόνο edge, κατέβασε το adobe και δοκίμασε να το ξανανοίξεις. Έτσι θα σου βγάλει επιλογή να επιλέξεις με τι θέλεις να ανοίγεις τα pdf. Ίσως να έχει φάει κάποιο κόλλημα. Επίσης τσέκαρε μήπως το αρχείο δεν είναι pdf αλλά κανένα περίεργο "καμουφλαρισμένο". Με άλλα pdf στο κάνει το ίδιο; Με άλλα αρχεία που προσπαθείς να κατεβάσεις από το ίντερνετ; Μπορεί δηλαδή να έχει πρόβλημα το συγκεκριμένο αρχείο.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανοίξω ένα αρχείο pdf από ένα email και δεν μπορώ. Με παραπέμπει στο store για να κατεβάσω μια εφαρμογή και τελικά δεν ανοίγει τιποτα. Μετά το αποθηκεύω για να το ανοίξω και δεν αποθηκεύεται ούτε στο τηλέφωνο ούτε στην κάρτα Sd. Τι μπορεί να φταίει.

 

Κατέβασε αυτήν την εφαρμογή για pdf: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdjxp4

Είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Η λύση δόθηκε όταν αποθήκευσα όλο το email ενώ πριν προσπαθούσα να αποθηκεύσω μόνο το συνημμένο αρχείο pdf.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω. Ίσως να παίζει ρόλο το γεγονός ότι ήμουν στους πρώτους beta testers της universal εφαρμογής. Το θέμα πάντως είναι ότι η υποστήριξη ακόμα συνεχίζεται κανονικά. Ίσως να σταματήσει πιο μετά, ίσως το tweet που διέρρευσε να μην ήταν και τόσο αξιόπιστη πηγή μέσα στο Viber.

 

Σχετικό με το Viber

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τελικά τόσο αξιόπιστη η πηγή σχετικά με τις αναβαθμίσεις.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο όμως άρθρο, λίγο παρακάτω, λέει πως ίσως είναι η τελευταία ενημέρωση, αν και δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση.

Μακάρι να είναι ράδιο αρβύλα τα σχετικά περί διακοπής υποστήριξης.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτήν την εφαρμογή για pdf: https://www.microsoft.com/store/apps/9wzdncrdjxp4

Είναι πολύ καλή.

Αυτήν έχω κι εγώ! Το διαβάζεις και πιο εύκολα σε σχέση με το pdf reader που είχα.

 

Τελικά τι γίνετε με το Viber; Θα συνεχίσουν να το ενημερώνουν ή όχι; :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά τι γίνετε με το Viber; Θα συνεχίσουν να το ενημερώνουν ή όχι; :worry:

 

Θα δείξει στο μέλλον....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει στο μέλλον....

Πάντως μέχρι στιγμής καμία από τις δύο ενημερώσεις του Viber δεν μου εμφανίστηκε! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο όμως άρθρο, λίγο παρακάτω, λέει πως ίσως είναι η τελευταία ενημέρωση, αν και δεν υπάρχει επίσημη ενημέρωση.

Μακάρι να είναι ράδιο αρβύλα τα σχετικά περί διακοπής υποστήριξης.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Θα είναι ένα τεράστιο πλήγμα. Το χρησιμοποιώ κ ας Ι στο PC μου και θα χαλαστω πολύ αν το κόψουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Χρησιμοποιεί κανεις το music import?

Εδώ και κάτι μέρες δε λειτουργεί καθόλου το downloading του ενώ βρίσκει κανονικά μουσική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Χρησιμοποιεί κανεις το music import?

Εδώ και κάτι μέρες δε λειτουργεί καθόλου το downloading του ενώ βρίσκει κανονικά μουσική...

Πολλές εφαρμογές που έχουν σχέση με το downloading από YouTube δεν λειτουργούν σωστά, ενώ πριν λειτουργούσαν! :(

Τώρα έχω κατεβάσει αυτό:

Youtube Downloader https://m.youtube.com/channel/UCF0pVplsI8R5kcAqgtoRqoA#/channel/UCF0pVplsI8R5kcAqgtoRqoA

Προς το παρόν λειτουργεί κανονικά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι ένα τεράστιο πλήγμα. Το χρησιμοποιώ κ ας Ι στο PC μου και θα χαλαστω πολύ αν το κόψουν.

Για όλους θα είναι, όχι μόνο για σένα! Το Viber είναι αρκετά δημοφιλής κοινωνική εφαρμογή!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω σβησει καποιες επαφες, ομως τα γενεθλια τους συνεχιζουν να εμφανιζονται στο ημερολογιο. πηγα να κανω στο σαιτ του αουτλουκ συγχρονισμο του μπερθντει καλενταρ για να φυγουν, αλλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη. εχει αλλαξει η εμφανιση της σελιδας. λυση υπαρχει?

και κατι ακομα. τραβηξα χτες κατι φωτοζ και πηγα να ρυθμισω τη φωτεινοτητα του hdr και η επιλογη ειχε εξαφανιστει. ξερει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Πολλές εφαρμογές που έχουν σχέση με το downloading από YouTube δεν λειτουργούν σωστά, ενώ πριν λειτουργούσαν! :(

Τώρα έχω κατεβάσει αυτό:

Youtube Downloader https://m.youtube.com/channel/UCF0pVplsI8R5kcAqgtoRqoA#/channel/UCF0pVplsI8R5kcAqgtoRqoA

Προς το παρόν λειτουργεί κανονικά!

Βασικά δεν είναι youtube downloader. Είναι music site. Πολλά tracks βέβαια είναι κατεβασμένα από γιουτουμπ αλλα βρισκεις και μουσική σε πολύ καλή ποιότητα. Έχει τύχει να είναι down το site κι άλλες φορες αλλα αυτη τη φορα πάει βδομάδα που δε λειτουργεί...

Edited by dhatzik74
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή του Facebook την έχετε εγκαταστήσει κανονικά στο τηλέφωνο σας γιατί εγώ προσπαθώ να την εγκαταστήσω στο 930 μου και μου βγάζει περιορισμό hardware ( μικρή μνήμη)?, τι γίνεται?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω σβησει καποιες επαφες, ομως τα γενεθλια τους συνεχιζουν να εμφανιζονται στο ημερολογιο. πηγα να κανω στο σαιτ του αουτλουκ συγχρονισμο του μπερθντει καλενταρ για να φυγουν, αλλα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη. εχει αλλαξει η εμφανιση της σελιδας. λυση υπαρχει?

 

Με λίγο search βρήκα ως μια πρώτη λύση (αναφέρεται στο Outlook.com)

-- Go to your Calendar; click on the "gear" icon in the upper right (just to the left of your Microsoft Account name and photo)

-- Click on "Options"

-- Under "Edit your reminder and calendar settings" click on "Birthday calendar"

-- About half-way down the page, click on ""Refresh now"

-- (With fingers crossed) go back to your Calendar, and, hopefully, the offending entry will now be gone. Both your People list and your Calendar should be free of the errant birthday entry.

 

Διαφορετικά δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το birthday calender και να το ενεργοποιήσεις ξανά.

 

Την εφαρμογή του Facebook την έχετε εγκαταστήσει κανονικά στο τηλέφωνο σας γιατί εγώ προσπαθώ να την εγκαταστήσω στο 930 μου και μου βγάζει περιορισμό hardware ( μικρή μνήμη)?, τι γίνεται?

Πριν 1-2 μήνες την εγκατέστησα κανονικά στο Lumia650 ...

Εδώ και αρκετό καιρό βάλανε σαν minimum απαίτηση τα 2GB Ram αλλά σε άφηνε να την εγκαταστήσεις. Ελπίζω τώρα να μην το κάνανε πιο αυστηρό γιατί αυτό σημαίνει ότι το 70% των WP θα μείνουν χωρίς FB :(

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο search βρήκα ως μια πρώτη λύση (αναφέρεται στο Outlook.com)

 

 

Διαφορετικά δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το birthday calender και να το ενεργοποιήσεις ξανά.

 

 

Πριν 1-2 μήνες την εγκατέστησα κανονικά στο Lumia650 ...

Εδώ και αρκετό καιρό βάλανε σαν minimum απαίτηση τα 2GB Ram αλλά σε άφηνε να την εγκαταστήσεις. Ελπίζω τώρα να μην το κάνανε πιο αυστηρό γιατί αυτό σημαίνει ότι το 70% των WP θα μείνουν χωρίς FB :(

δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό που συμβαίνει, μα καλά πόσο απαιτητική είναι πια σαν εφαρμογή και δεν την σηκώνει ένα κινητό μόνο με 2 γίγα μνήμη, δηλαδή να υποθέσω ότι στα microsoft 950 και xl που έχουν 3 γίγα εγκαθίσταται και τρέχει κανονικά?

Και πάντως στο ios και στο android δεν μου δημιούργησε ποτέ κανένα πρόβλημα είτε με 2 είτε με 3 γίγα

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...