Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν κάνει λήψη των ελληνικών στο πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα να μην έχω προτάσεις λέξεων και ορθογραφικό έλεγχο. Ξέρει κανείς τι γίνεται; Lumia 640

 

Το έπαθα κι εγώ στο 535 και επειδή δεν μπορούσα να βγάλω άκρη του έκανα μια επαναφορά σε win 8.1 και μετά πάλι έβαλα τα 10αρια από την αρχή. Παιδεύτηκα αλλά το καλό είναι ότι τώρα διορθώθηκαν και τα άλλα θέματα που είχε το κινητό. Δηλαδή τα live tiles του ημερολογίου και του email. Άλλο κακό να μην μας βρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεωρώ ότι πλέον (και πόσο μάλιστα όταν μιλάμε για εφαρμογές οι οποίες απευθύνονται αποκλειστικά σε μία μικρή χώρα και όχι παγκοσμίως) εφαρμογές θα βλέπουμε μόνο από σπόντα λόγο universal. Δεν νομίζω ότι θα καθίσει κανείς να αναπτύξει μία εφαρμογή σκεπτόμενος μόνο τα κινητά. Συμπέρασμα... εφαρμογές τραπεζών δεν θα δούμε για όσο καιρό παραμένει η τωρινή κατάσταση.

 

Μα δεν ανανεώνουν και τις ήδη υπάρχουσες. Η εφαρμογή του f2go π.χ. έχει πολύ καιρό να ενημερωθεί (έχει αλλάξει και το λογότυπο) αλλά και άλλες fb beta, fb messenger beta από ποτε έχουν να ενημερωθούν;

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ εάν ήμουν developer δεν θα τις ανανέωνα. Από τότε που πρωτοβγήκαν τα 7άρια λέω συνεχώς ότι το μεγαλύτερο φάουλ της MS είναι ότι δεν έχει ένα σταθερό πλάνο για το τι θα γίνει έστω και μετά από έναν χρόνο, ενώ για ότι βλακεία ακούγεται εκεί έξω η MS δεν αντιδρά καθόλου. Για πες μου τώρα εσύ εάν ήσουν developer, τι εκτίμηση μπορείς να κάνεις για το μέλλον των κινητών σε έναν χρόνο; Θα κυκλοφορήσει surface; Θα κυκλοφορήσουν μόνο κινητά τρίτων; Θα κυκλοφορήσει surface με απλά windows ή full windows; Θα σταματήσει εντελώς η υποστήριξη κινητών; Είναι τόσο δύσκολο να βγει η MS να πει τι σκοπεύει να κάνει; Μέχρι και οι ίδιοι οι αξιωματούχοι της εταιρείας δεν ξέρουν τι λένε. Ο ένας λέει ότι σταματάμε να ασχολούμαστε με τα κινητά, βγαίνει την επομένη ο CEO και λέει άλλα.

 

Θα μπορούσα να κράζω για ώρες την στρατηγική και το marketing της MS στο θέμα των κινητών. Ευτυχώς που αυτά τα ρημάδια τα κινητά ακόμα δουλεύουν άριστα....

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ότι δουλεύουν άψογα σαν συσκευές (αν εξαιρέσουμε τις εφαρμογές) είναι μεγάλη αλήθεια. Σαν τηλέφωνο ποτέ δεν με πούλησε, ποτέ δε μου έσβησε και ποτέ δεν έκανε επανεκκίνηση από μόνο του (όπως πολλά android), κάμερα καλή, ήχος άψογος στο αυτί και στο μεγάφωνο. Πολύ όμορφο, εύκολο και χρηστικό το λειτουργικό... Εφαρμογές θέλουμε!!!!!
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εχθές το απόγευμα από το pc μπήκα λογαριασμό Microsoft και κατάργησα την συσκευή.σήμερα το μεσημέρι τα ελληνικά κατέβηκαν κανονικά.από το απόγευμα κάνει συνέχεια επανεκκίνηση μόνο του και μου βγάζει μήνυμα ότι κάτι δεν λειτουργεί σωστά και να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που αν την κάνω θα χαθεί πάλι η γλώσσα.ζητώ η Microsoft
Link to comment
Share on other sites

Από χτες τα μεσάνυχτα με ενημέρωσε ότι την επομένη (όλη μέρα :lol: ) θα ήταν Καθαρά Δευτέρα.

Και το πρωϊ το ίδιο με εξαίρεση τώρα όπου το έφτιαξαν μάλλον και online και εξαφανίστηκε, πήγε για τις 27 κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες τα μεσάνυχτα με ενημέρωσε ότι την επομένη (όλη μέρα :lol: ) θα ήταν Καθαρά Δευτέρα.

Και το πρωϊ το ίδιο με εξαίρεση τώρα όπου το έφτιαξαν μάλλον και online και εξαφανίστηκε, πήγε για τις 27 κανονικά.

Το ίδιο και σε μένα!....

Δεν έφυγε όμως το λάθος παρ' όλο που διόρθωσα το outlook! :(

Αφαίρεσα το "Ελλάδα" από τις ρυθμίσεις για να φύγει!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε μένα!....

Δεν έφυγε όμως το λάθος παρ' όλο που διόρθωσα το outlook! :(

Αφαίρεσα το "Ελλάδα" από τις ρυθμίσεις για να φύγει!

 

Εγώ δε πείραξα ούτε αφαίρεσα ημερολόγιο, ότι έγινε ήταν από μεριά τους και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 950 XL υφίσταται ακόμη πάντως, στις γυναίκας μου στο 550 ως δια μαγείας εξαφανίστηκε χωρίς να κάνει τίποτα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το live video πότε έχουν σκοπό να το βάλουν στο Instagram;

Εδώ δεν βάζουν στο Facebook & Messenger, στο Instagram περιμένεις; ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Αν μπορούσαμε να το κατεβάσουμε κι όλα......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μα υπάρχει ήδη...!!!

Που είναι και δεν το βλέπω εγώ; Έχω τις κανονικές εκδόσεις και των δύο (fb & messenger).

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσαμε να το κατεβάσουμε κι όλα......

Από 17 Μαρτίου θα είναι έτοιμο, αν κατάλαβα καλά, για να λειτουργήσει κανονικά! Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανεις στο fast ring που πήρε αναβάθμιση στο Skype?

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το live video πότε έχουν σκοπό να το βάλουν στο Instagram;

 

Εδώ δεν βάζουν στο Facebook & Messenger, στο Instagram περιμένεις; ;)

 

Μα υπάρχει ήδη...!!!

 

Επιβεβαιώνω τον ktlk. NAI, υπάρχει Live Video στο Instagram και δουλεύει μια χαρά.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω τον ktlk. NAI, υπάρχει Live Video στο Instagram και δουλεύει μια χαρά.

Σε εμένα έκανε χθες update, είμαι στην 10.766.12443.0 και ακόμα live video δεν έχει εμφανιστεί. Μάλλον το feature δεν δίνεται random μέσω server και όχι με update της εφαρμογής;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα έκανε χθες update, είμαι στην 10.766.12443.0 και ακόμα live video δεν έχει εμφανιστεί. Μάλλον το feature δεν δίνεται random μέσω server και όχι με update της εφαρμογής;

 

Κι εγώ την ίδια έκδοση έχω στα 950 XL και υπάρχει το Live Video. Στις σημειώσεις της εφαρμογής στο store αναφέρει ότι κάποιες λειτουργίες δεν υποστηρίζονται από όλες τις συσκευές.

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια έκδοση έχω στα 950 XL και υπάρχει το Live Video. Στις σημειώσεις της εφαρμογής στο store αναφέρει ότι κάποιες λειτουργίες δεν υποστηρίζονται από όλες τις συσκευές.

 

Που ακριβώς; Γιατί κι εγώ το 950 XL έχω αλλά δεν το βρίσκω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς; Γιατί κι εγώ το 950 XL έχω αλλά δεν το βρίσκω.

 

Επάνω αριστερά στο εικονίδιο με την φωτογραφική μηχανή όταν το ανοίξεις είναι κάτω η πρώτη από τις 4 επιλογές. (Έναρξη live βίντεο).

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Επάνω αριστερά στο εικονίδιο με την φωτογραφική μηχανή όταν το ανοίξεις είναι κάτω η πρώτη από τις 4 επιλογές. (Έναρξη live βίντεο).

 

Σωστότατος φίλε μου, υπάρχει και γράφει μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από 17 Μαρτίου θα είναι έτοιμο, αν κατάλαβα καλά, για να λειτουργήσει κανονικά! Δεν είναι ακόμα διαθέσιμο!

 

Τι λέτε βρε παιδια!! Λέει πως ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ στις 17 Μαρτίου! (τι παράξενο)..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...