Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φταίει η ms, το fb φταίει, όπως και στις υπόλοιπες 2 πλατφόρμες για τα διάφορα προβλήματα που δημιουργεί σε συσκευές.

 

Δυστυχώς δεν είναι μοναδικό προτέρημα των wp.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάω να ποσταρω βίντεο από τον file manager στο Facebook.

 

Αδύνατον.10/10 Forceclose.

 

Clap clap,well done.

 

 

 

Sent from mTalk

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λάθος εδω..2 ειναι οι συσκευές με 2gb..το Lumia 1020 που καταλαθος έβαλες μέσα δεν πήρε επίσημα τα 10..αρα δεν περνει αυτα τα facebook-messenger..έχω άδικο;

Όταν εγω τα έλεγα αυτα μερικοί με λέγατε καταστροφικό και ότι σας χαλάω την διάθεση, αλλα τωρα κάποιο δεν μιλάτε με αυτη την καταντια..ωραια λοιπόν..

Έχετε υπόψιν σας εσείς που το παίζεται ανετοι και υπεράνω πόσες συσκευές ειναι εκει έξω με 2gb ram και πάνω με τα wm10; Μιλάμε για αστειο σχεδόν ποσοστό στο σύνολο...

Και εσείς οι 5 εδω μέσα που έχετε 930-950-xl σταματήστε να κρινετε την συμπεριφορά λειτουργικού και εφαρμογών από τις δικες σας συσκευές. Οι περισοοτεροι με τις άλλες συσκευές έχουμε θέματα σοβαρά...

Σε άλλους δεν δουλεύουν τα ημερολόγια και ο συγχρονισμός,σε άλλους η ημερομηνία,σε άλλους η φωτογραφική σε άλλους το βίντεο,σε άλλους υπάρχουν θέματα με τα Facebook -messenger, σε άλλους ειδοποιήσεις με Viber, σε άλλους βγάζει σφαλματα και κατι κωδικούς στα email..

Αν κάποιος δικαιολογήσει ξανά την ms και τους συνεργάτες της(aka αθλιο Facebook)χωρίς στοιχεια θα βγαίνω κάθε φορα και θα του απαντάω ανάλογα από κάτω..Αφήστε συμπάθειες επιτελους και μιλάτε ξεκάθαρα στους συμφορουμιτες σας, είστε μεγάλοι άνθρωποι οι περισσότεροι..

 

Είναι και το 1520. Ισως γι'αυτό να τρέχουν σε μένα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η ms, το fb φταίει, όπως και στις υπόλοιπες 2 πλατφόρμες για τα διάφορα προβλήματα που δημιουργεί σε συσκευές.

 

Δυστυχώς δεν είναι μοναδικό προτέρημα των wp.

Πουθενά αλλου δεν έβαλε τέτοιο όριο..ακομα και το 4s με 512 ram τα τρέχει αξιοπρεπεστατα..αν το λειτουργικό έγινε ποιο βαρύ ή μπάχαλο από το android ειναι αλλο θέμα..ακου εκει να μην έχει τέτοιο όριο στο σαπιοandroid και να έχει στα windows mobile..ξεφτίλα..

Είναι και το 1520. Ισως γι'αυτό να τρέχουν σε μένα όλα καλά.

Τα ανέφερα και το 930 και το 1520 και το ξεχασμενο 1020...λογικο ειναι να τρέχει καλυτερα σε εσένα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάω να ποσταρω βίντεο από τον file manager στο Facebook.

 

Αδύνατον.10/10 Forceclose.

 

Clap clap,well done.

 

 

 

Sent from mTalk

Τραβα να στειλεις κάνα βιντεακι με το messenger Μπαμ και κάτω κλαπα κλουπα..καληνυχτες..

Αλλα γιατί τα λεω αυτα και χαλάω το κλίμα μωρε; Μα τι κακο παιδι που ειμαι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πουθενά ότι το ανέφερες..αυτα σκέφτηκες εσύ..και ας λες τωρα ότι θέλεις...

 

Σου είπαν για συσκευές με 2gb ram..και είπες 3ις..το 930..1520..και 1020..απλα στο τελευταιο την πάτησες..με 3 gb ειναι τα 950..

 

Ρε Πάνο, πραγματικά τώρα, στέκουν όλα αυτά?

Και όταν λενε ότι η εφαρμογή ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ FB απαιτούν 2 gb ram εγώ απαντάω ποιες πληρούν αυτόν το περιορισμό. Τόσο δύσκολο πια? Κοινή λογική λέγεται. Επίσης πως να σκεφτω το 1520 αφού ούτε αυτό πήρα επίσημα τα 10 (Αν θυμάμαι καλά). Με αλλα λιγια, ότι να 'ναι. Και πετάς το ιστορικό "μη γράφετε εσείς με τα 950/930 τα δικά σας γιατί δεν ισχύουν για μας και μας αφήνεις ξερους. Sorry κιόλας αλλά κάπου το έχασες. Αν σου την έσπασε το fb που δεν σε υπολογίζει χρονια και χρονια τωρα (ούτε αυτό το γνώριζες όταν επέλεγες συσκευή? ) στείλε ένα γράμμα στο Ζούκερμπεργκ. Μη κανεις υποθέσεις τι σκέφτηκα εγώ και μάλιστα απαντάς με βάση τις σκέψεις σου.

Σχετικό άσχετο, το fb μερικές φορές ανοίγει πιο γρήγορα στο 950 μου απ' ότι στο iPhone 6 της γυναίκας μου.

Επίσης διάβασε σχόλια στο app store για το fb. Παλιότερα που είχα διαβάσει έπεφτε το κράξιμο της αρκούδας. Θα ξαναμπώ από περιέργεια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τα Windows 10 με την .321 έχω καλύτερη μπαταρία.

Φτιάξτε ένα ποστ με προβλήματα να γράφουν εκεί τη πρόβλημα έχει ο καθένας και τη λύσεις μπορούμε να δώσουμε γιατί παντού μέχρι και στα τηλέφωνα που δεν έχουμε στην κατοχή μας γράφουμε για προβλήματα.

Κουραστική η γκρίνια σε όποιον δεν θέλει να την βλέπει παντού,φτιάξτε ένα ποστ για γκρίνια και προβλήματα όχι παντού.

Link to comment
Share on other sites

Για το facebook τα εχω γραψει εδω και καιρο οταν ειδα οτι μονο οι βασικες βιβλιοθηκες της osmeta που χρησιμοποιουν για το porting απο το ios πιανουν 300 -400 mb με το που ανοιγει η εφαρμογη. Αν οι ιδιες βιβλιοθηκες πιαναν μηδεν (δεν ειχε γινει porting) η εφαρμογη, θα ετρεχε μια χαρα και σε συσκευη με 512mb. Ομοιως αν οι βιβλιοθηκες πιαναν 1,5 gbyte θα ετρεχε μονο στο 950. Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τα Windows 10 με την .321 έχω καλύτερη μπαταρία.

Φτιάξτε ένα ποστ με προβλήματα να γράφουν εκεί τη πρόβλημα έχει ο καθένας και τη λύσεις μπορούμε να δώσουμε γιατί παντού μέχρι και στα τηλέφωνα που δεν έχουμε στην κατοχή μας γράφουμε για προβλήματα.

Κουραστική η γκρίνια σε όποιον δεν θέλει να την βλέπει παντού,φτιάξτε ένα ποστ για γκρίνια και προβλήματα όχι παντού.

Βλέπω με παρακολουθείς όπου γράφω ε; Με τιμά αυτο..

Αν υπάρχει σε κάποιο μήνυμα μου κατι το οποιο δεν ισχύει και ειναι παράλογο απλα να το αναφέρεις...

Σε αυτο εδω αναφέρονται θέματα εφαρμογών..το facebook -messenger ειναι εφαρμογες οι οποιες πλέον δεν θα λειτουργουν στο κινητό μου εν ετη 2016-2017 και θα το αφήσω να περάσει έτσι χωρίς να το αναφέρω; Σοβαρά το λες αυτο; Επειδή δεν σου αρέσει η γκρινια; Το ξαναπα ποιο πάνω..κανε με ignore..η μην με διαβαζεις..απλο..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι beta εφαρμογές των δύο αυτών που τρέχουν μια χαρά και με 1GB ram! Γιατί δεν τις περνάτε όσοι σας δυσκολεύουν οι κανονικές;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις την ευθύνη της ms;

 

Γιατί αφήνει σχεδόν όλες τις τις συσκευές της χωρίς Facebook και messenger και έπρεπε να μας υποστηρίξει εμάς που τις δώσαμε τα ωραια λεφτουδάκια μας;;

Μήπως γιατί τα 4 και ειδικά το 4s τα πανε μπάλα και τα δυο με 512 ram; Γιατί η apple έχει χίλια κακα αλλα σαν κλειστό λειτουργικό που ειναι δεν μασάει από τέτοια...

Έπρεπε και πρέπει να βγάλει ακρη με αυτο..οταν το πήρα το κινητό τουλάχιστον τις είχα τις εφαρμογές τωρα δεν θα έχω καθόλου..διαφωνεις κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν φταίει το fb, Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ APP, αλλά η ms. Ποιος καθορίζει τις ελάχιστες απαιτήσεις; Η εκάστοτε ms, google, apple ή το Facebook;

 

 

 

ΥΓ: Μια μικρή παράκληση: Η φράση "ωραία λεφτουδάκια" ας μην κοσμεί την κουβέντα. Η αγορά ενός καταναλωτικού αγαθού δεν μας κάνει αυτόματα μαμαδιες.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω γιατί δεν φταίει το fb, Ο ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΤΟΥ APP, αλλά η ms. Ποιος καθορίζει τις ελάχιστες απαιτήσεις; Η εκάστοτε ms, google, apple ή το Facebook;

 

 

 

ΥΓ: Μια μικρή παράκληση: Η φράση "ωραία λεφτουδάκια" ας μην κοσμεί την κουβέντα. Η αγορά ενός καταναλωτικού αγαθού δεν μας κάνει αυτόματα μαμαδιες.

 

Δεν έχω καταλάβει ακόμα που διαφωνείς μαζι μου ομως..διοτι αν διάβαζες αυτα που γράφω κατηγορώ και τους δυο πιο πίσω..απλα ο κάθε δημιουργός κάθε app το βάζει στο store της ms κλπ..αρα η ms έπρεπε να της πει..ει εδω μου αφήνεις σχεδόν όλες τις συσκευές απέξω..και να κάνει αυτο που πρέπει για να υποστηρίξει αυτούς που την επέλεξαν και αγόρασαν τις συσκευές της( αυτο σου κάνει καλυτερα μήπως; )

Link to comment
Share on other sites

Ρε Πάνο, πραγματικά τώρα, στέκουν όλα αυτά?

Και όταν λενε ότι η εφαρμογή ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ FB απαιτούν 2 gb ram εγώ απαντάω ποιες πληρούν αυτόν το περιορισμό. Τόσο δύσκολο πια? Κοινή λογική λέγεται. Επίσης πως να σκεφτω το 1520 αφού ούτε αυτό πήρα επίσημα τα 10 (Αν θυμάμαι καλά). Με αλλα λιγια, ότι να 'ναι. Και πετάς το ιστορικό "μη γράφετε εσείς με τα 950/930 τα δικά σας γιατί δεν ισχύουν για μας και μας αφήνεις ξερους. Sorry κιόλας αλλά κάπου το έχασες. Αν σου την έσπασε το fb που δεν σε υπολογίζει χρονια και χρονια τωρα (ούτε αυτό το γνώριζες όταν επέλεγες συσκευή? ) στείλε ένα γράμμα στο Ζούκερμπεργκ. Μη κανεις υποθέσεις τι σκέφτηκα εγώ και μάλιστα απαντάς με βάση τις σκέψεις σου.

Σχετικό άσχετο, το fb μερικές φορές ανοίγει πιο γρήγορα στο 950 μου απ' ότι στο iPhone 6 της γυναίκας μου.

Επίσης διάβασε σχόλια στο app store για το fb. Παλιότερα που είχα διαβάσει έπεφτε το κράξιμο της αρκούδας. Θα ξαναμπώ από περιέργεια.

 

Το 1520 πήρε κανονικά τα 10ρια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα που διαφωνείς μαζι μου ομως..διοτι αν διάβαζες αυτα που γράφω κατηγορώ και τους δυο πιο πίσω..απλα ο κάθε δημιουργός κάθε app το βάζει στο store της ms κλπ..αρα η ms έπρεπε να της πει..ει εδω μου αφήνεις σχεδόν όλες τις συσκευές απέξω..και να κάνει αυτο που πρέπει για να υποστηρίξει αυτούς που την επέλεξαν και αγόρασαν τις συσκευές της( αυτο σου κάνει καλυτερα μήπως; )

 

Εγώ ακόμη δεν κατάλαβα που μπερδεύεσαι. Ειλικρινά το γράφω. Η ms σου έδωσε συσκευές για να τρέχει το λειτουργικό της. Μετά ήρθε το fb και μας έδωσε τις εφαρμογές του. Όμως δεν ενδιαφέρθηκε τόσο για τη συσκευή σου όσο και για τις περισσότερες. Το θέμα της ήταν τα pc/tablet. Εμείς τις πήραμε από σποντα η αν θες από την πολιτική της ms για UWP. Αλλιώς το fb δεν θα μας έδινε εφαρμογές όπως έκανε και τόσα χρόνια. Λες να ενδιαφέρεται για το 0,7%? Και τι θα πει η ms? Φτιάξε εφαρμογές σωστές για το 640. "ΝΑ" θα απαντούσε το fb. Τώρα που φταίει η ms ή google ή η Apple δεν ξέρω. Και στο symbian που ήταν γελοία η εφαρμογή προφανώς έφταιγε η Nokia.....

Στα άλλα δεν πήρα απάντηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το 1520 πήρε κανονικά τα 10ρια.

 

Δεν το θυμόμουν αυτό. Θυμάμαι πως κάτι παίχτηκε με το 1520 και κάτοχοι έκραζαν. Μήπως είναι εκτός rd2?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ποιος φταίει...

Αρχικά και κυρίως το ίδιο το fb.Σιγά που θέλει και 2bg ram για να τρέξει.

Από την άλλη λίγο που η ms έχει βάλει τα δυνατά της να μηδενίσει το 0.7% δεν θέλει και πολύ.

Άλλο ένα καρφάκι στο φέρετρο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θυμόμουν αυτό. Θυμάμαι πως κάτι παίχτηκε με το 1520 και κάτοχοι έκραζαν. Μήπως είναι εκτός rd2?

 

Όχι νομίζω αυτό τα πήρε όλα κανονικά. Μάλλον έκραζαν για τις παλιότερες συσκευές που δεν τα πήραν λόγω αδύναμου επεξεργαστή παρόλο που είχαν το μίνιμουμ του 1 GB ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι νομίζω αυτό τα πήρε όλα κανονικά. Μάλλον έκραζαν για τις παλιότερες συσκευές που δεν τα πήραν λόγω αδύναμου επεξεργαστή παρόλο που είχαν το μίνιμουμ του 1 GB ραμ.

 

Είμαι σίγουρος για το 1520 κάτι παίχτηκε. Για τις άλλες εκραζα κι εγώ...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος για το 1520 κάτι παίχτηκε. Για τις άλλες εκραζα κι εγώ...

 

Δεν έχω ακούσει κάτι. Εγώ είμαι σε RD2 με insider fast φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη δεν κατάλαβα που μπερδεύεσαι. Ειλικρινά το γράφω. Η ms σου έδωσε συσκευές για να τρέχει το λειτουργικό της. Μετά ήρθε το fb και μας έδωσε τις εφαρμογές του. Όμως δεν ενδιαφέρθηκε τόσο για τη συσκευή σου όσο και για τις περισσότερες. Το θέμα της ήταν τα pc/tablet. Εμείς τις πήραμε από σποντα η αν θες από την πολιτική της ms για UWP. Αλλιώς το fb δεν θα μας έδινε εφαρμογές όπως έκανε και τόσα χρόνια. Λες να ενδιαφέρεται για το 0,7%? Και τι θα πει η ms? Φτιάξε εφαρμογές σωστές για το 640. "ΝΑ" θα απαντούσε το fb. Τώρα που φταίει η ms ή google ή η Apple δεν ξέρω. Και στο symbian που ήταν γελοία η εφαρμογή προφανώς έφταιγε η Nokia.....

Στα άλλα δεν πήρα απάντηση.

 

Δεν έχω μπερδευτεί σε κανένα σημείο..μα πουθενά ομως..

Από την στιγμή που το Facebook ειναι ανικανο-δεν ενδιαφέρεται να φτιάξει εφαρμογές της προκοπής όχι μόνο για το 640 οπως λες αλλα και για τα 532-535-540-550-630 1gb-640-650-730-830 με σχεδόν ισοδύναμα chip τοτε η ms να μου δώσει το Facebook το δικό της..που τουλάχιστον λειτουργούσε ας του έλειπαν κάποια πράγματα..ηταν λειτουργικό τουλάχιστον..κατανοητό αυτο;

Όσο για αυτα που δεν σου απάντησα, όταν απαντήσεις και σε καποια δικά μου αναπάντητα ερωτήματα το τελευταίο διαστημα τοτε θα απαντήσω και εγω με την σειρά μου..ως τοτε με κάθε σοβαρότητα αλλα με σεβασμό στο πρόσωπο σου καλο θα ήταν να σταματήσεις να χαϊδεύεις τα αυτάκια της ms και της κάθε ms....οσο σε κουράζει εσένα η δικια μου γκρίνια αλλο τόσο κουράζει και εμενα αυτη η απάθεια μπροστά σε κάθε τι κουλο συμβαίνει με αυτο το λειτουργικό τέλος πάντων..και οχ δεν ενδιαφέρομαι να αλλάξω λειτουργικό για να ηρεμήσω..ακομα γουστάρω αρκετα πράγματα σε αυτο απλα θα τα χώνω κάθε φορα που θα βλέπω κατι απαράδεκτο...αυτα από μένα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη δεν κατάλαβα που μπερδεύεσαι. Ειλικρινά το γράφω. Η ms σου έδωσε συσκευές για να τρέχει το λειτουργικό της. Μετά ήρθε το fb και μας έδωσε τις εφαρμογές του. Όμως δεν ενδιαφέρθηκε τόσο για τη συσκευή σου όσο και για τις περισσότερες. Το θέμα της ήταν τα pc/tablet. Εμείς τις πήραμε από σποντα η αν θες από την πολιτική της ms για UWP. Αλλιώς το fb δεν θα μας έδινε εφαρμογές όπως έκανε και τόσα χρόνια. Λες να ενδιαφέρεται για το 0,7%? Και τι θα πει η ms? Φτιάξε εφαρμογές σωστές για το 640. "ΝΑ" θα απαντούσε το fb. Τώρα που φταίει η ms ή google ή η Apple δεν ξέρω. Και στο symbian που ήταν γελοία η εφαρμογή προφανώς έφταιγε η Nokia.....

Στα άλλα δεν πήρα απάντηση.

 

Δεν έχω μπερδευτεί σε κανένα σημείο..μα πουθενά ομως..

Από την στιγμή που το Facebook ειναι ανικανο-δεν ενδιαφέρεται να φτιάξει εφαρμογές της προκοπής όχι μόνο για το 640 οπως λες αλλα και για τα 532-535-540-550-630 1gb-640-650-730-830 με σχεδόν ισοδύναμα chip τοτε η ms να μου δώσει το Facebook το δικό της..που τουλάχιστον λειτουργούσε ας του έλειπαν κάποια πράγματα..ηταν λειτουργικό τουλάχιστον..κατανοητό αυτο;

Όσο για αυτα που δεν σου απάντησα, όταν απαντήσεις και σε καποια δικά μου αναπάντητα ερωτήματα το τελευταίο διαστημα τοτε θα απαντήσω και εγω με την σειρά μου..ως τοτε με κάθε σοβαρότητα αλλα με σεβασμό στο πρόσωπο σου καλο θα ήταν να σταματήσεις να χαϊδεύεις τα αυτάκια της ms και της κάθε ms....οσο σε κουράζει εσένα η δικια μου γκρίνια αλλο τόσο κουράζει και εμενα αυτη η απάθεια μπροστά σε κάθε τι κουλο συμβαίνει με αυτο το λειτουργικό τέλος πάντων..και οχ δεν ενδιαφέρομαι να αλλάξω λειτουργικό για να ηρεμήσω..ακομα γουστάρω αρκετα πράγματα σε αυτο απλα θα τα χώνω κάθε φορα που θα βλέπω κατι απαράδεκτο...αυτα από μένα..

 

Με ρώτησες κάτι και δεν σου απάντησα????

Όσο για το χαϊδεμα τι να πω.....!!!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι beta εφαρμογές των δύο αυτών που τρέχουν μια χαρά και με 1GB ram! Γιατί δεν τις περνάτε όσοι σας δυσκολεύουν οι κανονικές;

 

Βάλε λινκς. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Slim social for Facebook

Εφαρμογή καλή, Και για τα μηνύματα οπως στο messenger

Και μόλις έκανα εγκατάσταση την επίσημη εφαρμογή του Facebook και δουλεύει. Σε 640 με 1 γίγα μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Slim social for Facebook

Εφαρμογή καλή, Και για τα μηνύματα οπως στο messenger

Και μόλις έκανα εγκατάσταση την επίσημη εφαρμογή του Facebook και δουλεύει. Σε 640 με 1 γίγα μνήμη

Την πρωτη την εχω εδω και καιρο. Δεν εχει ειδοποιήσεις όμως!

Την έφτιαξαν την επίσημη; Με πετούσε έξω συνέχεια. Πως είναι τώρα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...