Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή one drive πήρε update στην συσκευή μου την 2/9/16, πάνω - κάτω όταν άρχισαν τα προβλήματα.

 

@yiannis12, το τσεκ μην ξεχάσεις!

 

@Chryssostomos : Το έχω δοκιμάσει κι αυτό χωρίς αποτέλεσμα. Δυστυχώς δεν μπορώ ούτε να σβήσω το app και να το ξαναπεράσω, οπότε θα αναμένω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, μάλλον κάτι γίνεται.

 

Απενεργοποιώ την λειτουργία στο παρασκήνιο του onedrive και του κάνω soft reset, ανοίγω την συσκευή, ενεργοποιώ εκ νέου την λειτουργία στο παρασκήνιο, ξανά soft reset και έπειτα τραβάω 3-4 φωτογραφίες και τις ανεβάζει κανονικά.

Δεν καταλαβαίνω. Προχθές όταν απενεργοποίησα - ενεργοποίησα τη λειτουργία παρασκηνίου δεν έκανε κάτι, τώρα όμως με soft reset όπως περιέγραψα....

 

Μη γίνεσαι ειρωνικός φίλε. Επειδή εσύ έχεις ένα πρόβλημα δε σημαίνει ότι το έχουμε όλοι. Εδώ μέσα ο καθένας γράφει βάσει της δικής του εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πότε είπα πως είναι γενικό πρόβλημα;

 

Βάσει της εμπειρίας μου γράφω κι επειδή είναι μεμονωμένο περιστατικό δεν γίνεται να λες πως φταίνε όλοι οι άλλοι πλην της Microsoft είτε σε θέμα app είτε σε os.

 

Από εύκολα συμπεράσματα χορτάσαμε, πονάει χέρι κόψει χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Πότε είπα πως είναι γενικό πρόβλημα;

 

Βάσει της εμπειρίας μου γράφω κι επειδή είναι μεμονωμένο περιστατικό δεν γίνεται να λες πως φταίνε όλοι οι άλλοι πλην της Microsoft είτε σε θέμα app είτε σε os.

 

Από εύκολα συμπεράσματα χορτάσαμε, πονάει χέρι κόψει χέρι.

 

Αυτό προσπάθησε να σου πει ο φίλος. Είμαστε πχ 20 και ο ένας μόνο αντιμετωπίζει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα. Προφανώς κάτι φταίει στη συσκευή του (πχ σκάλωμα app) και δεν είναι θέμα λειτουργικού. Τόσο απλά. Όμως απαντήσεις του τύπου "μη ξεχάσεις το τσεκ" προφανώς δεν βοηθάνε στη συζήτηση και δημιουργούν αντιδράσεις. Το λέω με αφορμή το ποστ σου και όχι προσωπικά αφού έχει επαναληφθεί κι από άλλους. Τσεκ δυστυχώς δεν παίρνει κανένας, ούτε από την ms ούτε από την google ούτε και από την Aplle. Μακάρι βέβαια να παίρναμε. Οπότε ας σεβαστούμε τον χρόνο που διαθέτει κάποιος να μας απαντήσει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και με το συμπαθειο.....

 

Στο παρόν τοπικ συζητούμε για τις εφαρμογές, έτσι δεν είναι; Άρα πότε αναφέρθηκα στο λειτουργικό;

 

Εγώ φταίω που η εφαρμογή είναι της Microsoft και την αναθεματίζω;

 

Μάλλον εμείς έχουμε το πρόβλημα που δεν βρίζουμε τους εαυτούς μας που είμαστε άσχετοι και δεν ξέρουμε από τεχνολογία, ενώ έχουμε στην διάθεσή μας τέλεια τεχνολογικά προϊόντα είτε software είτε hardware.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και με το συμπαθειο.....

 

Στο παρόν τοπικ συζητούμε για τις εφαρμογές, έτσι δεν είναι; Άρα πότε αναφέρθηκα στο λειτουργικό;

 

Εγώ φταίω που η εφαρμογή είναι της Microsoft και την αναθεματίζω;

 

Μάλλον εμείς έχουμε το πρόβλημα που δεν βρίζουμε τους εαυτούς μας που είμαστε άσχετοι και δεν ξέρουμε από τεχνολογία, ενώ έχουμε στην διάθεσή μας τέλεια τεχνολογικά προϊόντα είτε software είτε hardware.

 

Το πρόβλημα σου είναι ότι είσαι ειρωνικός αλλά δεν είναι εδώ το μέρος να το συζητήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει με τις αντιπαραθέσεις. Ας επιστρέψουμε πίσω στο θέμα μας, το οποίο να υπενθυμίσω πως είναι οι εφαρμογές για τα Windows 10 Mobile.
Link to comment
Share on other sites

Έγινε αναβάθμιση στο Viber μπήκαν κάποιες γλώσσες αλλά όχι ακόμα τα Ελληνικά.

 

Σε μένα τίποτα! Έκανα αναζητήσει για ενημέρωσεις αλλά τίποτα. Καμία άλλη αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τίποτα! Έκανα αναζητήσει για ενημέρωσεις αλλά τίποτα. Καμία άλλη αλλαγή;

Εγώ έχω αυτόματα ν ενημερώνονται οι εφαρμογές αλλά που και που κάνω αναζήτηση,σήμερα με αναζήτηση ήρθε του Viber.

Υ.γ.καμία φορά έχω ποιο γρήγορα αναβάθμιση του Viber από τους άλλους γιατί ήμουν Viber tester και όλο το ξεχνάω.

Edited by tasose
Link to comment
Share on other sites

σε μένα τίποτα ακόμα.... δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνετε.

Μην ανησυχείς. Ούτε σε μένα ήρθε ακόμα. :( Ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα, αν και το έχω να ενημερώνει αυτόματα τις εφαρμογές!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Ούτε σε μένα ήρθε ακόμα. :( Ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα, αν και το έχω να ενημερώνει αυτόματα τις εφαρμογές!

 

Πάντως σε μένα ενημέρωση για Viber δεν εμφανίστηκε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα ενημέρωση για Viber δεν εμφανίστηκε ακόμα.

 

Μην ανησυχείς. Δεν χάνεις και τίποτα. Εκτός από το εικονίδιο στο tile δε βλέπω κάποια άλλη αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Για αναγνώριση άγνωστων αριθμών ποια εφαρμογή προτείνετε; Έβαλα την TrueCaller και δουλεύει άψογα, αν και δεν ξέρω αν η βάση δεδομένων που έχει είναι μεγάλη αρκετά. Edited by stewe
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Δεν χάνεις και τίποτα. Εκτός από το εικονίδιο στο tile δε βλέπω κάποια άλλη αλλαγή.

 

Απλά απορώ γιατί ενημερώνουν μια εφαρμογή και δεν πάει σε όλους. Όπως εντύπωση μου έκανε και της προάλλες που ορισμένοι είπαν ότι τους ήρθε ενημέρωση για το messenger και σε άλλους ούτε καν.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Δεν χάνεις και τίποτα. Εκτός από το εικονίδιο στο tile δε βλέπω κάποια άλλη αλλαγή.

Δεν έχει ρύθμιση γλώσσας; Κάτι τέτοιο άκουσα ότι έχει. Απλά δεν έχουν βάλει ελληνικά ακόμη.... :(

Απλά απορώ γιατί ενημερώνουν μια εφαρμογή και δεν πάει σε όλους. Όπως εντύπωση μου έκανε και της προάλλες που ορισμένοι είπαν ότι τους ήρθε ενημέρωση για το messenger και σε άλλους ούτε καν.

Μέχρι κι αυτη τη στιγμή ούτε σε μένα δεν ήρθε ακόμα!

Υπάρχει περίπτωση να μην έρθει ποτέ; :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ρύθμιση γλώσσας; Κάτι τέτοιο άκουσα ότι έχει. Απλά δεν έχουν βάλει ελληνικά ακόμη.... :(

 

Μέχρι κι αυτη τη στιγμή ούτε σε μένα δεν ήρθε ακόμα!

Υπάρχει περίπτωση να μην έρθει ποτέ; :worry:

 

Ξέρω εγώ…τι κάνουν αλλά το μυστήριο είναι πως είναι μια εφαρμογή και ένα λειτουργικό και γίνεται μπάχαλο με τις ενημερώσεις γενικά. Έτσι όπως πάει θα ξεπεράσουν και την βλακεία του android.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα αλλά μάλλον δεν το διαβάσατε,ότι είχα ξεχάσει ότι ήμουν tester στο Viber γι' αυτό έχω ποιο γρήγορα ενημέρωση.

Οι αλλαγές που έχει προς το παρόν είναι ότι έγινε ποιο γρήγορο,προστέθηκαν κάποιες βασικές γλώσσες,λίγο ποιο σταθερό και άλλαξε το tile.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα αλλά μάλλον δεν το διαβάσατε,ότι είχα ξεχάσει ότι ήμουν tester στο Viber γι' αυτό έχω ποιο γρήγορα ενημέρωση.

Οι αλλαγές που έχει προς το παρόν είναι ότι έγινε ποιο γρήγορο,προστέθηκαν κάποιες βασικές γλώσσες,λίγο ποιο σταθερό και άλλαξε το tile.

 

Αυτό δεν ισχύει για όλους,εγώ δεν ήμουν tester και πήρα την αναβάθμιση,μάλλον έχουν αλλα κριτήρια ποιος ξέρει.

Htc wilfire,samsung galaxy ace s5839i,galaxy core i8260, lumia 640 ds 8gb,samsung galaxy j5(2016)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...