Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφού υπάρχει κανονικά η κοινοποίηση βρε evris...

Η κοινοποιηση υπάρχει. Δεν εκτελεί όμως. Το δοκίμασες;

Αλλά δεν αποθηκεύει ούτε τη φωτογραφία στο τηλέφωνο με πάτημα επάνω στην εικόνα. Αλλά και με κανέναν άλλον τρόπο! Η κοινοποιηση υπάρχει για φιγούρα μόνο!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κοινοποιηση υπάρχει. Δεν εκτελεί όμως. Το δοκίμασες;

 

Αμέ.

Κανονικά.

ψέματα σου λέω...Σταμάτησε.πφφφ

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

+ και απο μενα

 

είσαι σίγουρος;Γιατί και εμένα σταμάτησε να δουλεύει.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε μένα δεν μπαίνει η φωτογραφία μέσα. Μόνο μέσω αντιγραφής του λινκ κοινοποιεί! :(

Λέτε να σας λέω εγώ ψέματα; Μου ανοίγει να στείλω κάτι καινούργιο μόνο και όχι τη φωτογραφία που θέλω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μπλε φωτισμός; Για την θερμοκρασία στα χρώματα; Αυτό γίνεται από της ρυθμίσεις-πρόσθετα-οθόνη-προφίλ χρώματος και επιλέγεις τυπικό

 

Καλησπέρα,εννοω την εκνευριστική μπλέ απόχρωση που απορρέι απο το φωτισμο της οθόνης.

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε μένα δεν μπαίνει η φωτογραφία μέσα. Μόνο μέσω αντιγραφής του λινκ κοινοποιεί! :(

 

εκανα edit και εμένα πια δεν δουλεύει.

Πριν την προχθεσινή ενημέρωση δούλευε.

Μπήκα να τσεκάρω μιας που το ανέφερες και τζίφος...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εννοω την εκνευριστική μπλέ απόχρωση που απορρέι απο το φωτισμο της οθόνης.

 

η οθόνη δεν έχει μπλέ φωτισμό...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

εκανα edit και εμένα πια δεν δουλεύει.

Πριν την προχθεσινή ενημέρωση δούλευε.

Μπήκα να τσεκάρω μιας που το ανέφερες και τζίφος...

Θα κατεβάσω το 6tag να δω αν δουλεύει από κει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος;Γιατί και εμένα σταμάτησε να δουλεύει.:lol:

 

Ναι μόλις το έκανα τώρα ξανά για δοκιμή. Σε μένα απλά ορισμένες φορές δεν κάνει κοινοποίηση και ούτε ανεβάζει αν βάζω τοποθεσία βάση gps

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις το έκανα τώρα ξανά για δοκιμή. Σε μένα απλά ορισμένες φορές δεν κάνει κοινοποίηση και ούτε ανεβάζει αν βάζω τοποθεσία βάση gps

 

εμένα όπως λέει ο evris.

πατάω πχ κοινοποίηση στο messenger,επιλέγω ατομο και δεν προχωράει,δεν μπορείς να πατήσεις απόστολή.το ίδιο και στο fb.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εννοω την εκνευριστική μπλέ απόχρωση που απορρέι απο το φωτισμο της οθόνης.

 

Κοίτα δεν έχω καταλάβει ακριβώς το πρόβλημα αλλα αν είναι αυτό που νομίζω όπως σου είπα και πιο πάνω μήπως πείραξες την οθόνη; Κοίτα λίγο στης ρυθμίσεις που σου είπα μην είναι στο ψυχρό φωτισμο που έχει ένα τονο μπλε και βαλε τυπικο

Link to comment
Share on other sites

εμένα όπως λέει ο evris.

πατάω πχ κοινοποίηση στο messenger,επιλέγω ατομο και δεν προχωράει,δεν μπορείς να πατήσεις απόστολή.το ίδιο και στο fb.

 

Να τον ακούς τον παλιό......:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμένα όπως λέει ο evris.

πατάω πχ κοινοποίηση στο messenger,επιλέγω ατομο και δεν προχωράει,δεν μπορείς να πατήσεις απόστολή.το ίδιο και στο fb.

 

Ρε παιδιά ακόμα και παλιά φωτογραφία που έχω ανεβάσει πριν καιρό στο Instagram αν παταω πάνω στην 3 τελίτσες που έχει πανω δεξιά κάνω κανονικά κοινοποιήσει στο Facebook κτλ

Link to comment
Share on other sites

Να τον ακούς τον παλιό......:lol:

 

κλαίω γοερά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά ακόμα και παλιά φωτογραφία που έχω ανεβάσει πριν καιρό στο Instagram αν παταω πάνω στην 3 τελίτσες που έχει πανω δεξιά κάνω κανονικά κοινοποιήσει στο Facebook κτλ

 

μωρέ τις έχει.

δεν κάνει τίποτα όμως,μετά την προχθεσινή ενημέρωση της εφαρμογής.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κλαίω γοερά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μωρέ τις έχει.

δεν κάνει τίποτα όμως,μετά την προχθεσινή ενημέρωση της εφαρμογής.

Τι να πω πάντως σε μέσα λειτουργούν όλα μια χαρά. Εμένα μου έκανε ενημέρωση 31/08 και έχω την 9.576.2883.0. που είχαν βάλει και το story

Link to comment
Share on other sites

Aυτή έχω και εγώ.

Και για να προλάβω επόμενη ερώτηση,ναι στην εσωτερική μνήμη.:lol:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω πάντως σε μέσα λειτουργούν όλα μια χαρά. Εμένα μου έκανε ενημέρωση 31/08 και έχω την 9.576.2883.0. που είχαν βάλει και το story

Στο 6tag δεν έχει επιλογή για Facebook, αλλά ανεβαίνει με το λινκ. Στο Messenger την ανεβαζει κανονικά, διότι υπάρχει σαν επιλογή. Επίσης το 6tag αποθηκεύει και την φωτογραφία! ;)

Κρατάω 6tag προσωρινά και αφαιρώ Instagram μέχρι να βελτιωθεί σ' αυτές τις λεπτομέρειες το τελευταίο! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε lumia 640 XL το facebook (beta) τρώει μερικές φορές κόλλημα και δεν αποκρίνεται η αφή. Το υπόλοιπο κινητό αποκρίνεται. Κανείς άλλος?

Και το νέο Messenger είναι σίγουρα πιο αργό (αλλά θα έλεγα σχεδόν πλήρες πια).

 

Επίσης, όταν διαγράφω μια φωτο από την εφαρμογή με τις εικόνες, κάποιες φορές δεν διαγράφεται από τη συσκευή, άλλες φορές αργεί.

 

Και όταν ανοίγω με double tap την οθόνη κάποιες φορές ανοίγει η αναζήτηση (μόλις βάλω το pin).

 

Όταν μιλάω τηλέφωνο και πέσει το σήμα η κλήση αργεί να τερματιστεί. Και σε lumia 640 αυτό.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Σε lumia 640 XL το facebook (beta) τρώει μερικές φορές κόλλημα και δεν αποκρίνεται η αφή. Το υπόλοιπο κινητό αποκρίνεται. Κανείς άλλος?

Και το νέο Messenger είναι σίγουρα πιο αργό (αλλά θα έλεγα σχεδόν πλήρες πια).

 

Επίσης, όταν διαγράφω μια φωτο από την εφαρμογή με τις εικόνες, κάποιες φορές δεν διαγράφεται από τη συσκευή, άλλες φορές αργεί.

 

Και όταν ανοίγω με double tap την οθόνη κάποιες φορές ανοίγει η αναζήτηση (μόλις βάλω το pin).

 

Και σε μένα συμβαίνει αυτό και όταν συμβαίνει το ίδιο παθαίνει και το messenger. Μόνο με επανεκκίνηση της συσκευής στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αυτό και όταν συμβαίνει το ίδιο παθαίνει και το messenger. Μόνο με επανεκκίνηση της συσκευής στρώνει.

 

ευχαριστώ, τουλάχιστον δεν είμαι μόνο εγώ :) είχα ένα άγχος αρχικά μήπως έχει θέμα η οθόνη.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Σε lumia 640 XL το facebook (beta) τρώει μερικές φορές κόλλημα και δεν αποκρίνεται η αφή. Το υπόλοιπο κινητό αποκρίνεται. Κανείς άλλος?

Και το νέο Messenger είναι σίγουρα πιο αργό (αλλά θα έλεγα σχεδόν πλήρες πια).

 

Επίσης, όταν διαγράφω μια φωτο από την εφαρμογή με τις εικόνες, κάποιες φορές δεν διαγράφεται από τη συσκευή, άλλες φορές αργεί.

 

Και όταν ανοίγω με double tap την οθόνη κάποιες φορές ανοίγει η αναζήτηση (μόλις βάλω το pin).

 

Όταν μιλάω τηλέφωνο και πέσει το σήμα η κλήση αργεί να τερματιστεί. Και σε lumia 640 αυτό.

Το κόλλημα με το Facebook μου το κάνει κι εμένα τις τελευταίες 3-4 μέρες και για να στρώσει μόνο με επανεκκίνηση της συσκευής! Ενώ όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά. Ναι το Messenger λιγο βάραινε!

 

Ουπς με πρόλαβαν!!!

 

Edit: Σωστά και το Messenger κολλάει, αλλά σε μένα μόνο μια φορα έγινε. Το Facebook το κάνει πιο συχνά!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για τις εικόνες σκέφτομαι μήπως φταίει ότι είναι στην κάρτα sd :confused:

Αλλά με τα 4 γίγα ζόρι που μένουν ελεύθερα στη μνήμη μετά τα windows 10, τί να πρωτοβάλεις...

 

ΥΓ. Πριν λίγο μου χαν κολλήσει και τα 2 :(

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι οθόνες, από κατασκευής ή λόγω συγκεκριμένης τεχνολογίας, έχουν διαφορετική θερμοκρασία στην απεικόνιση των χρωμάτων. Η διαφορές τους φαίνονται πιο εύκολα στο λευκό.

 

Οι θερμές οθόνες έχουν λευκό που κιτρινίζει και οι ψυχρές λευκό που "μπλεδίζει". Αυτό εννοεί ο συμφορουμίτης.

 

Καλησπέρα σε όλους,θα ήθελα να ρωτήσω εαν καποιος γνωριζει εάν υπάρχει κάποια εφαρμογη,που να ''αφαιρει'' ή να τροποποιεί το φωτισμό της οθόνης έτσι ώστε να αποφεύγεται ο εκνευριστικος μπλέ φωτισμός τηυς οθόνης.

 

Πας Settings -> Extras -> Display -> Colour Profile.

 

Για να φύγει η μπλε αποχρώση, επιλέγεις το Vivid.

 

Αν δε σου αρκεί, επιλέγεις το advanced και διαλέγεις εσύ την ένταση της θερμοκρασίας, της απόχρωσης και του κορεσμού των χρωμάτων.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για τις εικόνες σκέφτομαι μήπως φταίει ότι είναι στην κάρτα sd :confused:

Αλλά με τα 4 γίγα ζόρι που μένουν ελεύθερα στη μνήμη μετά τα windows 10, τί να πρωτοβάλεις...

 

ΥΓ. Πριν λίγο μου χαν κολλήσει και τα 2 :(

 

Είναι class 10 η sd σου;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...