Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ώπα γιατί και εγώ σε μέλος έδωσα την δική μου, θέλει να μπω να την καταχωρήσω και να πάρω άλλες μετά ή όχι τελικά?

 

Δε μοιράζονται αυτές παιδιά όχι. Πρέπει να δώσετε email και password και μετά ο αγοραστής να τα "επιστρέψει" σε εσάς αν αλλαξει πχ κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να κάνετε share invites που δεν είναι sharable:

 

Στο checkout μου βγάζει μόνο express shipping. Βγάζει σε κανέναν standard;

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Το χτυπησα κι εγω (onyx, το μονο διαθεσιμο), επιλογη υπαρχει μονο για express checkout. 5-10 εργασιμες για την αποστολη της πρωτης φουρνιας...

Για να δουμε τι θα δουμε...

Η μπαταρια ειναι το βασικο ερωτηματικο.

Ειναι κοσμημα παντως...

Ευχαριστω το χρηστη Peronoforos για την προσκληση και τον κοπο του να με εξυπηρετησει!!!

πόσο πήγαν τα μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω https://oneplus.net/gr/x/specs λεει οτι έχει λεντ ενω δεν το έχω δει σε κανένα βιντεο και στο γαλλικο στην προηγουμενη σελιδα παλι λεει δεν εχει! τι γινετε?! τουλάχιστον η οθονη θα μένει (ενα κομματι της μιας και ειναι amoled) ανοιχτη μέχρι να την δεις?

 

εδω έχει στο μενού αλλα και πάλι ουτε σε ενα βιντεο να μην το δειχνει?

Edited by basilis_k6
Link to comment
Share on other sites

"You will receive a tracking number by email once your package ships. Orders are normally processed within 5-10 business days, excluding shipping time."

 

Γιατί τόσο πολύ το processing; :worry:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

"You will receive a tracking number by email once your package ships. Orders are normally processed within 5-10 business days, excluding shipping time."

 

Γιατί τόσο πολύ το processing; :worry:

 

Γιατι το πιθανότερο είναι ότι τώρα παραλαμβανουν σταδιακά αποθέματα από το εργοστάσιο στην ευρωπαϊκή αποθήκη και από εκεί στέλνουν σε εμάς.

Φαντάσου ότι σε ένα review που ειδα είχε ημερομηνία κατασκευής 02/11. Από την παραγωγή στην κατανάλωση...

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει για oneplus x κανένα invite μιας και ψάχνω απο το πρωι για να το παραγγείλω αλλά τζίφος?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το πιθανότερο είναι ότι τώρα παραλαμβανουν σταδιακά αποθέματα από το εργοστάσιο στην ευρωπαϊκή αποθήκη και από εκεί στέλνουν σε εμάς.

Φαντάσου ότι σε ένα review που ειδα είχε ημερομηνία κατασκευής 02/11. Από την παραγωγή στην κατανάλωση...

 

οταν σου ερθει να μας πεις....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οταν σου ερθει να μας πεις....

 

Ναι Δημήτρη, εννοείται θα μεταφερω τις εντυπωσεις μου.

Εντωμεταξυ, η συσκευασια περιλαμβανει μια λεπτη θηκουλα tpu (οχι κατι ιδιαιτερο, αλλα θα κανει τη δουλεια της) και εργοστασιακα περασμενο screen protector (οπως ξεκινησε να κανει με τις τελευταιες φουρνιες του oneplus one, συνεχισε με το op2 και πλεον και στο opx), οποτε απο τα πολυ βασικα αξεσουαρ ειμαστε καλυμενοι για αρχη...

 

Ένα review σε 4Κ. Πολύ όμορφη συσκευή... Πραγματικό κοσμημα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ένα review σε 4Κ. Πολύ όμορφη συσκευή... Πραγματικό κοσμημα

πανέμορφο..... πάρε και το bluboo και κάνε συγκριτικό review :)

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμο και στα Banggood και GearBest, στα 271 και 257 ευρώ αντίστοιχα (και πιθανότατα ακόμα φθηνότερα με κάποιον από τους πολλούς κωδικούς που κυκλοφορούν).

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στην κινέζικη και την επίσημη έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο..... πάρε και το bluboo και κάνε συγκριτικό review :)

 

Bluboo?

Μπα, είπαμε κάνουμε δοκιμές, αλλά αυτό δε μου κεντριζει το ενδιαφέρον.

@szzs

Το ευρωπαικο έχει όλες τις 4g bands που υπάρχουν στη χώρα μας, ενώ στο κινεζικο λείπει η 800, εχει 2 imei έναντι ενός, έρχεται με hydrogen OS (αλλά εύκολα φλασαρεται η oxygen), αλλα το σημαντικότερο : Δεν έχεις εγγυηση απευθείας από την oneplus, αλλά από το κινεζομαγαζο. Για το τελευταίο και την 800αρα μπάντα θεωρώ ότι αξίζουν σίγουρα τα 30-40 ευρώ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους αναζητούν πρόσκληση, να διευκρινήσουμε ότι οι προσκλήσεις που κυκλοφορούν ΔΕΝ είναι shareable, από ο,τι καταλαβαίνω. Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό το τηλέφωνο και στο iPhone 6.

Τι λέτε; Μ ενδιαφέρει ομαλή λειτουργία τύπου nexus καλή αυτονομία και αξιοπρέπεια σε κλήσεις και κάμερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό το τηλέφωνο και στο iPhone 6.

Τι λέτε; Μ ενδιαφέρει ομαλή λειτουργία τύπου nexus καλή αυτονομία και αξιοπρέπεια σε κλήσεις και κάμερες

 

Αν θες ένα κινητο στο 1/2,5 της αξιας του iPhone σχεδόν, με την ιδια smooth λειτουργια, ιδια (κι ισως ανωτερη στα σημεια) ποιοτητα, δικαρτο (με επεκταση μνημης) και παρομοια αυτονομια προχωρας κατευθείαν σε αυτό. Εγω δε θα το κρατησω σιγουρα, θα το δοκιμασω και θα το δωσω, αλλα αναγνωρίζω ότι σε αυτές τις ιντσες και τιμη παιζει μπαλα μονο του (καλο και το mi4c, αλλα εδώ εχεις κορυφαια ποιοτητα και design, φουλ ελληνικα + playstore χωρις φλασαρισματα, πληρη κορυφαια διετη εγγυηση από oneplus κλπ κλπ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα ωραιο ευρημα που ειχα, "παιζοντας" με τη σελιδα της DHL.

http://www.dhl.com/en/express/tracking/shippers_reference.html

Στο παραπανω λινκ βαζετε τον αριθμο παραγγελιας (φαινεται αν πατησετε "print receipt" στην παραγγελια σας στο "myorders") και προορισμο (φυσικα Ελλαδα στην προκειμενη), ημερομηνίες από 05/11 εως 07/11 και θα δειτε ότι ηδη σε πολλους η συσκευή εχει αποσταλει (χωρις να μας εχει δοθεί ακομα επισημα dhl tracking number).

Ακολουθει την πορεια από το εργοστασιο της Shenzen για την αποθηκη τους στην Αγγλια κι από εκει Ελλαδα. Το δικο μου εχει ηδη αναχωρησει για UK warehouse...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αν θες ένα κινητο στο 1/2,5 της αξιας του iPhone σχεδόν, με την ιδια smooth λειτουργια, ιδια (κι ισως ανωτερη στα σημεια) ποιοτητα, δικαρτο (με επεκταση μνημης) και παρομοια αυτονομια προχωρας κατευθείαν σε αυτό. Εγω δε θα το κρατησω σιγουρα, θα το δοκιμασω και θα το δωσω, αλλα αναγνωρίζω ότι σε αυτές τις ιντσες και τιμη παιζει μπαλα μονο του (καλο και το mi4c, αλλα εδώ εχεις κορυφαια ποιοτητα και design, φουλ ελληνικα + playstore χωρις φλασαρισματα, πληρη κορυφαια διετη εγγυηση από oneplus κλπ κλπ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα ωραιο ευρημα που ειχα, "παιζοντας" με τη σελιδα της DHL.

http://www.dhl.com/en/express/tracking/shippers_reference.html

Στο παραπανω λινκ βαζετε τον αριθμο παραγγελιας (φαινεται αν πατησετε "print receipt" στην παραγγελια σας στο "myorders") και προορισμο (φυσικα Ελλαδα στην προκειμενη), ημερομηνίες από 05/11 εως 07/11 και θα δειτε ότι ηδη σε πολλους η συσκευή εχει αποσταλει (χωρις να μας εχει δοθεί ακομα επισημα dhl tracking number).

Ακολουθει την πορεια από το εργοστασιο της Shenzen για την αποθηκη τους στην Αγγλια κι από εκει Ελλαδα. Το δικο μου εχει ηδη αναχωρησει για UK warehouse...

 

Γιατί θα το δώσεις; Από οθόνη πως πάει; Κάμερες;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα το δώσεις; Από οθόνη πως πάει; Κάμερες;

 

Δε μου κάνουν κινητά μικρότερα των 5,5 ιντσών, αλλά σέβομαι αυτούς που δε θέλουν κινητά παντόφλες και τέτοια σοβαρά κινητά σπανιζουν.

Κάτσε να το παραλάβουμε πρώτα, να δούμε τι ψάρια πιάνει...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλεπω δεν εχει εκτελωνιστεί ακομα στην Κινα, οποτε με αυτά τα δεδομενα λογικα δε θα προλάβουμε να παραλαβουμε την ερχομενη εβδομαδα την πρωτη φουρνια και παμε από τη μεθεπομενη... Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Bluboo?

Μπα, είπαμε κάνουμε δοκιμές, αλλά αυτό δε μου κεντριζει το ενδιαφέρον.

@szzs

Το ευρωπαικο έχει όλες τις 4g bands που υπάρχουν στη χώρα μας, ενώ στο κινεζικο λείπει η 800, εχει 2 imei έναντι ενός, έρχεται με hydrogen OS (αλλά εύκολα φλασαρεται η oxygen), αλλα το σημαντικότερο : Δεν έχεις εγγυηση απευθείας από την oneplus, αλλά από το κινεζομαγαζο. Για το τελευταίο και την 800αρα μπάντα θεωρώ ότι αξίζουν σίγουρα τα 30-40 ευρώ παραπάνω...

 

αν κάνουμε παραγγελία απο το site θα μας έρθει το ευρωπαικό φαντάζομαι. ε?

Link to comment
Share on other sites

αν κάνουμε παραγγελία απο το site θα μας έρθει το ευρωπαικό φαντάζομαι. ε?

 

Από oneplus.net? Φυσικα. Τα παντα ευρωπαϊκα-ελληνικα. Από το "greek localized" site που θα παραγγειλεις, μεχρι τη συσκευασια (κανενα ιχνος κινεζικου) και την oxygen os , τα παντα φουλ ελληνικα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Από oneplus.net? Φυσικα. Τα παντα ευρωπαϊκα-ελληνικα. Από το "greek localized" site που θα παραγγειλεις, μεχρι τη συσκευασια (κανενα ιχνος κινεζικου) και την oxygen os , τα παντα φουλ ελληνικα...

 

λέω να το πάρω. βέβαια θα ήθελα να πάει στα 250 γτ τα 300 είναι πολλά για μένα αλλα δεν το βλέπω να πέφτει εντός 2-3 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...