Jump to content

Meizu (M1) Metal


sakis92
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα και εγώ ξανά την 5 και δεν μου εμφανίζει επαφές... παλιότερα με τη 5 δεν ειχα αυτό το πρόβλημα...

 

Edit: διορθώθηκε κάνοντας re-install ta google services

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπα εμενα δεν το εκανε.

Ισως θελει καποιο συγκεκριμενο apk με τα google services.

 

Βολευομαι προς το παρον με dialer απο το store.

 

Με κουρασε ομως το κινητο και δεν εχω υπομονη να το ξανασεταρω.

Θα το πουλησω λογικα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά,

 

το δικό σας M1 Metal τώρα το καλοκαίρι πως είναι από θέμα θερμοκρασίας? Το δικό μου λίγο να το χρησιμοποιήσω φτάνει 40 βαθμούς γρήγορα και το νιώθω αρκετά ζεστό!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Τώρα καλοκαίρι ανεβάζει υψηλή θερμοκρασία αρκετά γρήγορα, και ακόμα και με αρκετά απλή χρήση. Καλά αν του κάνω φουλ χρήση (χωρίς παιχνίδια) αλλά multi tasking, συγχρονισμούς κλπ, εκεί δεν τίθεται θέμα, σε 5 λεπτά καίει! Είχες παρατηρήσει τίποτα εσύ?
Link to comment
Share on other sites

Είχα την τελευταία Flyme 6 εγκατεστημένη, και χθες εγκατέστησα μια έκδοση από το Flyme 5, κάνοντας και clear data... Είναι μονάχα κάπως καλύτερα. Hard reset εννοείς ολική διαγραφή των πάντων και όχι μόνο clear data?
Link to comment
Share on other sites

Είχα την τελευταία Flyme 6 εγκατεστημένη, και χθες εγκατέστησα μια έκδοση από το Flyme 5, κάνοντας και clear data... Είναι μονάχα κάπως καλύτερα. Hard reset εννοείς ολική διαγραφή των πάντων και όχι μόνο clear data?

Ναι ακριβώς. Γιατί έκανες downgrade;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς. Γιατί έκανες downgrade;

 

Κυρίως επειδή η Flyme 6 μου φαίνεται περισσότερο φορτωμένη σε σχέση με την 5 και έτσι νομίζω ότι η 5 είναι πιο ελαφριά. Τώρα για hard reset που λες, είναι λίγο ταλαιπωρία και θέλει χρόνο. Αλλά αν δω ότι συνεχίζει έτσι, ίσως το δοκιμάσω. Και το προηγούμενο καλοκαίρι πάντως, μόλις άρχισαν οι ζεστές μέρες, τα ίδια μου έκανε... Ενώ το χειμώνα ήταν εντάξει. Εσύ πώς και το έδωσες? Δεν ήσουν ευχαριστημένος ή απλά ήθελες να πας σε κάτι διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα q καρτοκινητό για κύριο αριθμό και χρειαζόμουν την β20 μπάντα. Αλλιώς ακομα θα το ειχα
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κιόλας, τις κινεζικές εφαρμογές που είχε μέσα, τις είχες αφαιρέσει ή τις είχε βάλει απλά σε ένα φάκελο να κάθονται?
Link to comment
Share on other sites

Τις αφαίρεσα. Τις πέταξα και δεν με ξαναενόχλησαν... αχχ τι μου θύμισες! Παρότι έχω καλύτερο κινητό τώρα και αφού καταστάλλαξα μετά από 2-3 αλλαγές κινητών μετά το m1 metal... μου λείπει το άτιμο..
Link to comment
Share on other sites

Τις αφαίρεσα. Τις πέταξα και δεν με ξαναενόχλησαν... αχχ τι μου θύμισες! Παρότι έχω καλύτερο κινητό τώρα και αφού καταστάλλαξα μετά από 2-3 αλλαγές κινητών μετά το m1 metal... μου λείπει το άτιμο..

 

haha! Είναι όντως πολύ ωραίο.. Και εμένα μου αρέσει πολύ, αν ήταν λίγο καλύτερο σε χαρακτηριστικά, δεν νόμιζω να το άλλαζα ποτέ..

 

Τις εφαρμογές πώς τις αφαίρεσες? Τις αφαίρεσες όλες από αυτές που υπήρχαν στην "επιφάνεια εργασίας" ? Ή κράτησες κάποια ? Ρωτάω μην τυχόν εμφανίσει κάποιο πρόβλημα.. Προφανώς δεν αναφέρομαι σε όλες εκτός του AppStore, αυτό υποθέτω το κράτησες.

 

Έχω σκεφτεί ότι πιθανόν να οφείλονται και αυτές για την άνοδο της θερμοκρασίας..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σου δίνει τέτοια επιλογή για απλό σβήσιμο... Αναφέρομαι σε όλες εκείνες τις περιττές εφαρμογές όπως news, reader, life, gamecenter κλπ κλπ... Μήπως σου δίνει αυτή την επιλογή από τη στιγμή που θα το κάνεις root? Είχες δει κάποια λίστα με ποιες εφαρμογές μπορείς και ποιες όχι να κάνεις unistall? Μπορείς με την έννοια να μην προκύψει κάποιο πρόβλημα. ή μόνος σου?

 

Άμα είναι να επιστρέψω ξανά στη Flyme 6 που σου δίνει τη δυνατότητα για root, σε αντίθεση με την 5 που δεν σου δίνει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να σου πω. Νομίζω ομως ότι με κάποιο τρόπο τα έσβησα μόνιμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=424609&page=8

Ποστ 120

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Οκ, ευχαριστώ! Λέω να εγκαταστήσω ξανά την τελευταία Flyme 6. Πλέον μάλιστα σου δίνει την επιλογή για root μέσα από τις ρυθμίσεις... Στην τελευταία Flyme 6 βασικά, δεν είναι πια YunOs αλλά κανονικό android...
Link to comment
Share on other sites

Ε τότε μην το συζητάς. Εφόσον ειναι απαλλαγμένο και από το yunos προχώρα το
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...