Jump to content

[Επίσημο] HTC One A9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το νεο update το κινητο εχει κερδισει σε μπαταρια ενα 20% max.

Βγήκε νέα αναβάθμιση;;;;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 416
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφορουμητες μια βοήθεια παρακαλώ, έσπασε ξάδερφος μου την οθόνη του A9 του μετά από πτώση (χωρίς θήκη με την οθόνη προς τα κάτω και σε μπετό...) και από μαγαζάκια που κάνουν επιδιορθώσεις μου είπαν στα 250€ η αλλαγή οθόνης... Skroutz βρήκα μόνο την οθόνη 150€. Παίζει πουθενά αλλού να βρω γνήσια σε πιο νορμάλ λεφτά; Ή να πάω προς Σκρουτζ και καλή μου τύχη με την αλλαγή;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση;;;;

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ' εμένα δεν έχει έρθει κάτι.

Είμαι στην 1.56.401.70

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμητες μια βοήθεια παρακαλώ, έσπασε ξάδερφος μου την οθόνη του A9 του μετά από πτώση (χωρίς θήκη με την οθόνη προς τα κάτω και σε μπετό...) και από μαγαζάκια που κάνουν επιδιορθώσεις μου είπαν στα 250€ η αλλαγή οθόνης... Skroutz βρήκα μόνο την οθόνη 150€. Παίζει πουθενά αλλού να βρω γνήσια σε πιο νορμάλ λεφτά; Ή να πάω προς Σκρουτζ και καλή μου τύχη με την αλλαγή;

 

Αν μπορείς πούλα το δικό σου για ανταλλακτικά και πάρε άλλο.

Δε συμφέρει σε καμία περίπτωση. Τα ίδια λεφτά θα δώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με το νεο update το κινητο εχει κερδισει σε μπαταρια ενα 20% max.

 

Ποιο update;

Εγώ αυτονομία βλέπω να κερδίζω όταν δε κάνουν drain τα google services.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα. Αγόρασα κιεγω πριν ενα μήνα το Α9 προερχόμενος απο oneplus one. Βαρέθηκα το flashing (αλλαζα το oneplus καθε ηνα, πολλες φορες και 2-3 φορες το μηνα, εχω δοκιμασει σχεδον οτι cuatom rom κυκλοφοείκαι το αφησα μς cm13) και είπα να κατασταλάξω σε ώριμο software, σε ομορφη συσκευή, σε απίστευτη ποιότητα κατασκευής και κυρίως σε μικροτερο μέγεθος. Γιαυτό κατέληξα στο A9 και μεχρι στιγμής δεν το έχω μετανιώσει. Το κινητο γοα τις εργασίες που κανω καθημερινα (web browsing, mail, g+ κλπ) ειναι πολυ καλο. Η οθονη μια χαρα, το κρατημα εκπληκτικό (δεν εχω βαλει θηκες ουτε tempered glass ακομη) και απο ταχυτητα, αποκριση, scrolling σχεδον εφαμιλο με το oneplus one. Χάνει ελαχιστα σε ορισμένες στιγμές μονο, οταν κανει update σε εφαρμογες και σε καποια σημεια στο scrolling σε σελιδες web. Κατα τα άλλα πολυ ευχαριστημένος και δεν το περιμενα απο τα specs του. Η μπαταρια μου βγαζει μια μερα ανετα. Ουτε και αυτο το περιμενα. Πρεπει να εχουν βελτιστοποιήσει απιστευτα το sense οι developers της HTC.

Ειμαι με 1.62.161.2 και δεν γνωριζω πως να δω cid κλπ..

Το τηλεφωνο μου ηρθε χωρις ελληνικη γλωσσα ουτε και βαζοντας τη sim αναγνωρισε κατι.. Ετσι κ αλλιως ομως παντα δουλευα αγγλικο μενου οποτε δεν με ενοχλει..

Καλως σας βρηκα λοιπον.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς μας βρήκες :)

 

Σε άλλα νέα, ήταν που θα πέρναμε update δυο εβδομάδες μετά τα Nexus. 2017 το Nougat

 

http://www.gsmarena.com/htc_10_to_get_nougat_by_the_end_of_year_m9_and_a9_soon_after_that-news-20133.php

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει ασχοληθεί/βαλει κάποιος microSD στο τηλέφωνο και να την κάνει format as internal storage?

Γενικά με μια κορυφαία απο ταχύτητα (U3, 90-95 MB/sec) κάρτα εχει παρατηρήσει κάποιος αυξημένους χρόνους σε εκκίνηση εφαρμογών η περισσότερο lag στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα δεν έχει έρθει κάτι.

Είμαι στην 1.56.401.70

 

αυτη ειναι και η τελευταια και πιστευω εχει φτιαξει το κινητο σχετικα με την αυτονομια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3μιση μήνες με το κινητό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Δεν κάνει κιχ (αφού απενεργοποίησα το HTC Speak :X), είναι άψογο σε συμπεριφορά.

Μερικές φορές νομίζω ότι θα ήθελα το ένα γίγα ραμ του 32αριού αφού μου κάνει reload στον chrome αλλά μόνο αυτό.

Δε μου δίνει μια αφορμή να το αλλάξω (διότι έχουμε και ένα μικρόβιο) και τρώγομαι με τα ρούχα μου :p

 

Στο skroutz έχει εξαφανιστεί και το χρώμα μου. Μείνανε όλα τα κλασικα :shifty:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μιας και ενδιαφέρομαι πολλυ για το συγκεκριμένο κινητό, ερχόμενος από το s4 mini, θα ήθελα να μου πειτε σε ζητήματα μπαταρίας, πώς το κόβετε να στέκεται δίπλα στο s4 mini;

Επειδή το κινητό θα χρησιμοποιηθεί ως κινητό δουλειάς, μήπως θα έπρεπε να κοιτάξω κάπου αλλού;

Εσάς πόσο σας κρατάει γενικά;

 

Είδα στην προηγούμενη σελίδα ότι πρότεινε κάποιος ότι Mi 5 και Note 3.

Η αλήθεια είναι πως ψάχνω γενικά εναλλακτικές και το συγκεκριμένο κινητό είναι η μόνη μου εναλλακτική.

Αν θέλετε να βοηθήσετε, ρίξτε μια ματιά κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ ανακοινώθηκε και το One A9s το οποίο πιο πολύ για downgrade μου κάνει. Xelio P10,720p slcd, 13mp camera με καμία αναφορά για OIS και μπαταρία 2300. Αφαίρεσαν δηλαδή ότι καλό είχε το περσινό και υποβαθμισαν πολλα aspects,ελπίζω και την τιμή.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έβγαλαν Amoled, μεγάλωσε σε όλες τις διαστάσεις, μεγάλωσαν κατά 150mah τη μπαταρία.

Κανονικό downgrade, εκτος και αν θέλει να υπάρχει σε στυλ Μ8-Μ8S και βγάλει και Α10.

 

Moντέλα πολλά, ουσία καμία.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
γεια σας παιδιά το αγόρασα πριν λίγες μέρες σε κόκκινο χρώμα,φοβερό.δύο ερωτήσεις.το ηχείο είναι μόνο κάτω?και όταν πάω να ακούσω μουσική δεν μου έχεις στις εφαρμογές την επιλογή μουσική και ακούω μόνο από το μουσική play του google.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι μονοφωνικό.οσο για την εφαρμογη αν δεν την εχει ψαξε την σε μορφη apk θα τη βρεις και θα τη κατεβασεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά το αγόρασα πριν λίγες μέρες σε κόκκινο χρώμα,φοβερό.δύο ερωτήσεις.το ηχείο είναι μόνο κάτω?και όταν πάω να ακούσω μουσική δεν μου έχεις στις εφαρμογές την επιλογή μουσική και ακούω μόνο από το μουσική play του google.ευχαριστώ

Έχει μόνο ένα ηχείο κάτω. HTC music δεν υπάρχει αλλά μπορείς να κάνεις εγκατάσταση το apk.

Στο slomo σε τι ανάλυση τραβάει, 720 ή 540 ?

720p αν θυμάμαι καλά

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση?

επειδη ψαχνω το Α9 σε ανθρακι

ξερει καποιος ποιο καταστημα το εχει ετοιμοπαραδοτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια εχω μια ερωτηση να κανω,ειμαι για αγορα κιν και ειμαι αναμεσα στο Α9+στο 5X Nexus 32gb εχω δει και συγκρισεις και τον 2 κιν αλλα και τα 2 μου αρεσουν αλλα δεν μπορω να αποφασισω(εχω δει μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα που εχει η καθε συσκευη ξεχωριστα σε συγκριση παντα αυτων των 2).

Ποιο θα μου προτεινατε εσεις?:worry:

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο Α9 δε θα δεις τις επιδόσεις του nexus όπως και το battery life του.

Κατά Τ αλλά το Α9 που το είχα θεωρώ ότι έχει τα παρακάτω plus :

Camera

Design

Οθόνη

HTC sense

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο Α9 δε θα δεις τις επιδόσεις του nexus όπως και το battery life του.

Κατά Τ αλλά το Α9 που το είχα θεωρώ ότι έχει τα παρακάτω plus :

Camera

Design

Οθόνη

HTC sense

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταρχας ενα ευχαριστω για την απαντηση,

τωρα μιας και το ειχες απο θεμα μπαταριας πως τα πηγαινε?δεν ειμαι φαν με φουλ παιχνιδια και τετοια μονο social,ιντερνετ τη βγαζει την μερα(καλα 4g λιγο πολυ ολα τα κιν τρωει πολυ μπαταρια αλλα ποιο πολυ με wi-fi ειμαι)?

Ολα τα υπολοιπα που ανεφερες συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ενα ευχαριστω για την απαντηση,

τωρα μιας και το ειχες απο θεμα μπαταριας πως τα πηγαινε?δεν ειμαι φαν με φουλ παιχνιδια και τετοια μονο social,ιντερνετ τη βγαζει την μερα(καλα 4g λιγο πολυ ολα τα κιν τρωει πολυ μπαταρια αλλα ποιο πολυ με wi-fi ειμαι)?

Ολα τα υπολοιπα που ανεφερες συμφωνω.

Αν το σκαλίζεις αρκετά, δεν τη βγάζει τη μέρα. Λίγο fb λίγο πλοήγηση λίγα τηλέφωνα και sms, σε 3G όχι 4G, από το πρωί ως το βράδυ δε με έβγαλε.
Link to comment
Share on other sites

Αν το σκαλίζεις αρκετά, δεν τη βγάζει τη μέρα. Λίγο fb λίγο πλοήγηση λίγα τηλέφωνα και sms, σε 3G όχι 4G, από το πρωί ως το βράδυ δε με έβγαλε.

 

OK,σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Οντως δεν μπορω να καταληξω ναι μεν το ενα εχει μερικα υπερ(καλη ωρα το Α9) αλλα μερικα υπερ και το αλλο(5Χ).Μεχρι την επομενη εβδομαδα(τελος επομενης εχω σκοπο να αγορασω)ευχομαι να καταληξω σε ενα απο τα 2.

Σας ευχαριστω και παλι,παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...