Jump to content

[Επίσημο] HTC One A9


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνει εντύπωση πάντως. Το δικό μου αμερικανικό και με το που έβαλα τη σιμ στο αρχικό setup γύρισε στα ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 416
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε για δες και αυτο http://droider.eu/2013/07/22/morelocale-2-not-working-on-4-2-2-without-su-or-pm/

περιεργο που δεν τα εβγαλε , αν θυμαμαι καλα ειχε πει ο kollatos σε παλιοτερη κουβεντα οτι ολα εχουν ελληνικα απλα ειναι

κρυμενα .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πάντως. Το δικό μου αμερικανικό και με το που έβαλα τη σιμ στο αρχικό setup γύρισε στα ελληνικά.

 

Στάλθηκε από το HTC One A9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον είναι Πολωνικό.

Επίσης ούτε το app του φίλου μου εμφάνισε την επιλογή "English (Greece)" που πάντα επέλεγα και το σκέτο "Ελληνικά" λέει δεν μπορεί να εγκατασταθεί...

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτο και πες μας τι cid θα σου βγαλει για να δουμε χωρα προελευσης

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tritonsoft.cidgetter&hl=el

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βαλε αυτο και πες μας τι cid θα σου βγαλει για να δουμε χωρα προελευσης

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.tritonsoft.cidgetter&hl=el

 

CID is: VODAP001

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Για δες και εσυ αν δεν κανω λαθος ειναι ευρωπαικο , και το vodap - ειναι vodafone η λεω βλακειες

finn τι λες ?

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f692/needed-all-htc-cid-list-1552412/

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για δες και εσυ αν δεν κανω λαθος ειναι ευρωπαικο , και το vodap - ειναι vodafone η λεω βλακειες

finn τι λες ?

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f692/needed-all-htc-cid-list-1552412/

 

Το θέμα είναι ότι μου έλεγε βλακείες στο μαγαζί ότι είναι unbranded και δεν έχω καμία όρεξη για τσακωμούς αύριο που θα τους το πάω...

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Περιμενε να το δει ο finn η ο kollatos μπορει να λεω καμια πατατα ,εχω την αισθηση πως αν ηταν branded στην αρχικη

οθονη θα σου εβγαζε το σημα της vod, εκτος και αν εχουν αλλαξει, και εχω μεινη πισω:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο που με νευριαζει ειναι οτι αν ανοιξω RealRacing 3 και δεχτω μηνυμα η παω να δω κατι αλλο,χανει το παιχνιδι και το φορτωνει απο την αρχη.

 

το 10αρι κραταει το παιχνιδι ανοιχτο.

οκ αλλος επεξεργαστης,αλλη μνημη,ομως να φορτωνει απο την αρχη το παιχνιδι;

 

να συμφωνησω οτι σαν αισθηση εχει καταπληκτικη.

επισης εχει το καλυτερο wifi που εχω δει ever σε κινητο,και εχω δει πολλα.

 

πλεον στην Ιταλια το βρισκεις στα 290Ε κουτατο και αυτη ειναι η τιμη του.

καταπληκτικο κινητακι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι μου έλεγε βλακείες στο μαγαζί ότι είναι unbranded και δεν έχω καμία όρεξη για τσακωμούς αύριο που θα τους το πάω...

Vodafone UK είσαι σύμφωνα με το cid.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone UK είσαι σύμφωνα με το cid.

 

Σε ευχαριστώ, άρα τους το πηγαίνω πίσω με απαίτηση για unbranded κινητό ή επιστροφή χρημάτων.

 

Επίσης ακόμα και με το morelangs/morelocale δεν θα έπρεπε να είχα την επιλογή "English (Greece)" όπως την έχω σε όλα τα HTC κινητά έως τώρα (desire, one x, one x+, m7, m8)?

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Διαβασε εδω στο link

http://droider.eu/2013/11/03/how-to-get-morelocale2-to-work-on-4-2-and-above/

 

Και ακολουθησε τις οδηγιες.Θα ξεκλειδωσεις τα ελληνικα χωρις να χανεις την εγγυηση.Αυτο θα σου κανουν και αυτοι....αλλα δεν θα σου πουν οτι οταν παρει την αναβαθμιση σε android N ή αν κανεις για καποιο λογο επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις θα πρεπει παλι να γινει η ιδια διαδικασια!

 

Αυτό έχω καταλάβει (ότι πρέπει να κάνω συνέχεια την διαδικασία) και είναι κάτι που θέλω να αποφύγω (πχ σε περιπτωση που πουλήσω την συσκευή), γιαυτό και θα ζητήσω unbranded ή επιστροφή χρημάτων...ή υπάρχει το ΙΝΚΑ και αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα (έκανα online την παραγγελία, το παρέλαβα από το κατάστημα και πλήρωσα με χρεωστική) εάν θέλουν να το πάμε στα άκρα...

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγάλαμε άκρη χωρίς προβλήματα (μου επέστρεψαν τα χρήματα γιατί δεν γνώριζαν ποιο από την παρτίδα τους θα μπορούσε να είναι unbranded).

 

Τέλος καλό και άψογη συμπεριφορά (κρίμα κιόλας γιατί μου άρεσε πολύ ως συσκευή...)!

Edited by MaterialDefender
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα οσον αφορα το τελος καλο γω θα ελεγα οτι η ταλαιπωρια με την ταραχη που πηρες και το πήγαινε ελα στο καταστημα και αμμεταφορικα ,μαλλον ζημιωμενος βγηκες.:)

 

Δουλεύω Πειραιά δίπλα από το μαγαζί άρα δεν ήταν έξτρα κόπος, πιο πολύ η ξενέρα που έφαγα... :ninja:

Edited by impreza_sti
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χρησιμποιω εδω και λιγες μερες ενα Α9 που μου παραχωρησε μια φιλη μου. Προσπαθω να δω αν μπορω να κανω μετα απο 4 χρονια την μεταβαση σε Android απο Windows Phone. Το κινητο φοραει 6.0.1

 

Αρχικα να παω και εγω οτι η ποιοτητα κατασκευης και η αισθηση οταν το κρατας ειναι υψηλοτατη. Οθονη επισης παρα πολυ καλη. Απο CPU/RAM δεν μπορω να πω οτι πεταει. Σημερα το πρωι π.χ. μου κρασαρε ο firefox που χρησιμοποιουσα. Μπαταρια με το ζορι 24 ωρες με 2 email λογαριασμους.

 

Τωρα θα ηθελα την βοηθεια σας σε 2-3 θεματακια που εχω:

 

- Οταν ακουω FM ραδιοφωνο με την προεγκατεστημενη εφαρμογη, καποιες φορες σταματαει να παιζει ο ηχος - σαν να εχει πατηθει το stop κουμπι και για να το φτιαξω πρεπει να μπω ξανα στην εφαρμογη να πατησω το stop και ξανα το play. Ειναι καποιο γνωστο θεμα αυτο; Υπαρχει καποια 3rd party εφαμρογη που να κανει χρηση του ραδιοφωνου;

- Εχω εγκαταστησει το Next lockscreen της MSFT. Επιπελον εχω εγκαταστησει και την εφαρμογη Glance Plus για να βλεπω ειδοποιησεις οταν ειναι κλειδωμενη οθονη. Το προβλημα μου με ολα αυτα ειναι οτι οταν χτυπαει το ξυπνητηρι δεν βγαινει το pop-up παραθυρακι του ξυπνητηριου και πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη (ειτε με κωδικο ειτε με τον αποτυπωμα) και να μπω στην home screen για να βρω το παραθυρακι του ξυπνητηριου.

- Εφοσον εχω βαλει την Next lock screen, μπορω να απενεργοπιησω τελειως την προεπιλεγμενη google lock screen ωστε να εχω ενα βημα λιγοτερο στο ξεκλειδωμα;;

- Η εφαρμογη των επαφων της HTC οταν ψαχνω μια επαφη που δεν την εχω αποθηκευμενη σε καποιον απο τους λογαριασμους μου, δεν ψαχνει και online στον exchange server του εταιρικου μου email με αποτελεσμα να ειναι αδυνατο να βρω καποιοα επαφη (εχω φυσικα επιλεγμενες και τις επαφες στις επιλογες συγχρονισμου). Το προβλημα λυνεται μεσω της εφαρμογης Outlook που εχω και εκει τον εταιρικο μου λογαριασμο. Προσπαθησα εντωμεταξυ να περασω και το Google Contacts app αλλα μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με την συσκευη μου.....Καμια ιδεα πως να λυσω το θεματακι αυτο;

 

Επισης που μπορω στην Ελλαδα να βρω την HTC Dot View Ice θηκη;;;

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το Stechi και μου φαίνεται unbranded. CID: HTC_034

Θες να δοκιμάσεις εκεί ;

 

με αυτο το cid ειναι οντως unbranded

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το Stechi και μου φαίνεται unbranded. CID: HTC_034

Θες να δοκιμάσεις εκεί ;

 

Θα μπορούσα να πάω και στο kaizershop αλλά προφανώς δεν γίνεται να ανοίγουμε κάθε κινητό και να φτάνουμε στο σημείο να κατεβάζουμε το CID Getter μέχρι να μας κάτσει unbranded (και να μπλέκουμε με διαδικασίες μετά...)

Edited by impreza_sti
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση (και ελπίζω να σταματήσει εδώ το spamming :ninja:), όσοι το έχετε πάρει unbranded από ελληνικό κατάστημα, έχει στο language & Keyboard -> (System) Language το "English (Greece)"? Εάν ναι, τι CID έχετε?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160531/f194ed7d13778588d02e67211ed82500.jpg

 

Το US έχει πληθώρα γλωσσών πάντως χωρίς morelocale ή αλλαγές.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω σε 2 αγγλικα Α9 που εχω,με CID 001 επρεπε να κανω 2 επανεκκινησεις για να μου τα βγαλει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Χρησιμποιω εδω και λιγες μερες ενα Α9 που μου παραχωρησε μια φιλη μου. Προσπαθω να δω αν μπορω να κανω μετα απο 4 χρονια την μεταβαση σε Android απο Windows Phone. Το κινητο φοραει 6.0.1

 

Αρχικα να παω και εγω οτι η ποιοτητα κατασκευης και η αισθηση οταν το κρατας ειναι υψηλοτατη. Οθονη επισης παρα πολυ καλη. Απο CPU/RAM δεν μπορω να πω οτι πεταει. Σημερα το πρωι π.χ. μου κρασαρε ο firefox που χρησιμοποιουσα. Μπαταρια με το ζορι 24 ωρες με 2 email λογαριασμους.

 

Τωρα θα ηθελα την βοηθεια σας σε 2-3 θεματακια που εχω:

 

- Οταν ακουω FM ραδιοφωνο με την προεγκατεστημενη εφαρμογη, καποιες φορες σταματαει να παιζει ο ηχος - σαν να εχει πατηθει το stop κουμπι και για να το φτιαξω πρεπει να μπω ξανα στην εφαρμογη να πατησω το stop και ξανα το play. Ειναι καποιο γνωστο θεμα αυτο; Υπαρχει καποια 3rd party εφαμρογη που να κανει χρηση του ραδιοφωνου;

- Εχω εγκαταστησει το Next lockscreen της MSFT. Επιπελον εχω εγκαταστησει και την εφαρμογη Glance Plus για να βλεπω ειδοποιησεις οταν ειναι κλειδωμενη οθονη. Το προβλημα μου με ολα αυτα ειναι οτι οταν χτυπαει το ξυπνητηρι δεν βγαινει το pop-up παραθυρακι του ξυπνητηριου και πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη (ειτε με κωδικο ειτε με τον αποτυπωμα) και να μπω στην home screen για να βρω το παραθυρακι του ξυπνητηριου.

- Εφοσον εχω βαλει την Next lock screen, μπορω να απενεργοπιησω τελειως την προεπιλεγμενη google lock screen ωστε να εχω ενα βημα λιγοτερο στο ξεκλειδωμα;;

- Η εφαρμογη των επαφων της HTC οταν ψαχνω μια επαφη που δεν την εχω αποθηκευμενη σε καποιον απο τους λογαριασμους μου, δεν ψαχνει και online στον exchange server του εταιρικου μου email με αποτελεσμα να ειναι αδυνατο να βρω καποιοα επαφη (εχω φυσικα επιλεγμενες και τις επαφες στις επιλογες συγχρονισμου). Το προβλημα λυνεται μεσω της εφαρμογης Outlook που εχω και εκει τον εταιρικο μου λογαριασμο. Προσπαθησα εντωμεταξυ να περασω και το Google Contacts app αλλα μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με την συσκευη μου.....Καμια ιδεα πως να λυσω το θεματακι αυτο;

 

Επισης που μπορω στην Ελλαδα να βρω την HTC Dot View Ice θηκη;;;

 

Σας ευχαριστω

Καποια απαντηση κανεις; Επισης χρησιμοποιω ενα Sony handsfree που ειναι συμβατο με Android/Windows. Παρατηρω ομως οτι στο A9 δεν μπορω στο ραδιοφωνο να παω μπρος (2 κλικ στο κουμπι) και πισω (3 κλικ στο κουμπι) τους σταθμους. Το εχει δοκιμασει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πια exchange για να τσεκάρω το θέμα με τις επαφές, αλλά θυμάμαι σε άλλες συσκευές Android ότι είχε μια επιλογή για "αναζήτηση online". Δεν την βρίσκω στο Α9 αλλά ίσως να χρειάζεται συνδεδεμένο exchange για να την εμφανίσει
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το kaizershop

CID: HTC__034

νομίζω Ισπανίας?

Πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί είχε και Ελληνικά στο κουτί (σε label).

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από το kaizershop

CID: HTC__034

νομίζω Ισπανίας?

Πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί είχε και Ελληνικά στο κουτί (σε label).

 

ειναι η general/unbranded ευρωπαικη εκδοση και ναι ,φερει ελληνικα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...