Jump to content

4o myphone meeting @ Patra: Καφές, γέλιο και... μάχη γιγάντων


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα ακόμα myphone meeting στην Πάτρα ολοκληρώθηκε με επιτυχία την περασμένη Κυριακή. Το τέταρτο μεγάλο meeting στην -πάντα ζωντανή- Πάτρα έγινε στο Daboos City Lounge όπως συνηθίζουμε τα τελευταία χρόνια και τους ευχαριστούμε για τη φιλοξενία. Ήπιαμε τον καφέ μας, γελάσαμε αρκετά ενώ από τη συζήτηση δεν ξέφυγε κανένα από τα μεγάλα ονόματα του τεχνολογικού χώρου. Τα smartphones και τα tablets πήραν φωτιά ενώ πέρασαν από τα χέρια και την κρίση όλων μας, για να βγουν τα απαραίτητα συμπεράσματα μεταξύ των versus.

 

Αναμφίβολο highlight της βραδιάς ήταν η σύγκριση των γιγάντων. Έτσι βάλαμε στο τραπέζι ένα Note Edge, ένα iPhone 6 Plus και ένα Nexus 6 και συγκρίναμε τις οθόνες τους στο ίδιο βίντεο. Για την ιστορία τον Note Edge (από το οποίο είναι και η κεντρική φωτογραφία) του Αντώνη ομόφωνα κατέκτησε την πρώτη θέση και μάλλον με σχετική ευκολία. Πολλά όμως άλλαξαν από την τελευταία φορά που βρεθήκαμε, όπου μεταξύ άλλων είδαμε τον Θοδωρή (tpal[/member]) με iPhone 6 (!!!), τον Αντώνη (nnik_1969[/member]) να καταφέρει να κρατήσει κινητό πάνω από 5 μήνες και τον Αλέξη (al3x1k0[/member]) να κοντεύει να ρίξει το δίκτυο του καταστήματος, προσπαθώντας να στήσει το Lumia 640 με Windows 10 TP και να κατεβάσει τις περίπου 23.000 εφαρμογές που χρειάζεται καθημερινώς, μέχρι να παρέμβουμε οι ψυχραιμότεροι και να αποφευχθεί η σύρραξη :p

 

Κάπως έτσι τέλειωσε ένα ακόμα myphone meeting στην Πάτρα και όλοι ετοιμαζόμαστε πλέον για το επόμενο που ελπίζουμε να προστεθούν και άλλους myphonerzz στην παρέα.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

και τον Αλέξη (al3x1k0[/member]) να κοντεύει να ρίξει το δίκτυο του καταστήματος, προσπαθώντας να στήσει το Lumia 640 με Windows 10 TP και να κατεβάσει τις περίπου 23.000 εφαρμογές που χρειάζεται καθημερινώς, μέχρι να παρέμβουμε οι ψυχραιμότεροι και να αποφευχθεί η σύρραξη :p

 

:lol::lol: Υπερβολές και κακίες. Ούτε λέξη όμως για το εντυπωσιακό διαβατήριο που κουβαλούσα μαζί μου. :p Το δίκτυο πάντως επέζησε. :D:shifty:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα περάσατε, στο επόμενο θα τα πούμε από κοντά guys ;) I promise. Btw το Passport όλα τα λεφτά ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η συνάντηση και μια όμορφη φυγή από την καθημερινότητα, από αυτές, που αναρωτιέσαι στη λήξη τους γιατί να κρατάνε τόσο λίγο. Η παρέα όμορφη και τα τερματικά επίσης. Android, ios, Windows mobile, όλα στην τράπεζα με το Edge τού Αντώνη να κλέβει την παράσταση, ένεκα και οθόνης και το "διαβατήριο" τού Αλέξη, μια συσκευή κόσμημα με την ιδιαίτερη οθόνη της, με λόγο πλευρών 1:1, προσωπικά μού έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Τα smartwatches, στα χέρια αρκετών εξ υμών και ομολογώ ότι ένιωσα λίγο "μειονεκτικά" με ένα ταπεινό SEIKO 5 από τη συλλογή τού πατέρα μου. Πλάκα κάνω βέβαια μιας και ένα μηχανικό SEIKO δεν παύει να είναι ένα μηχανικό αριστούργημα αλλά τα motorola 360 π.χ. με την εντυπωσιακή οθόνη σαφώς και εντυπωσιάζουν πολύ περισσότερο από τη στιγμή, που αποτελούν ένα διακριτικό τρόπο για την εμφάνιση ροής πληροφορίας, που καταφτάνει σε ένα σύγχρονο smartphone και φαίνεται να γίνουν το έτερον ήμισυ για όλα τα έξυπνα τηλέφωνα τα επόμενα χρόνια. Πιθανολογώ ότι στην επόμενη συνάντησή μας θα φοράμε όλοι, σχεδόν, από ένα smarwatch.
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας παιδια.και στο επομενο με το καλο.

μακαρι καποια στιγμη να ερθω κι εγω σε καποιο meeting.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην επομενη ευελεπιστω να δω περισσοτερους με iphone στα χερια :p

 

Yepp for sure ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Να είμαστε όλοι καλά να τα ξαναπουμε σύντομα. Ή ατμόσφαιρα ήταν πολύ ωραία, παρόλο που υπήρχαν και κάποια iPhone. Ιδιαίτερη παρουσία βέβαια είχε το πλακάκι του Αλέξη.
Link to comment
Share on other sites

Καμια Θεσσαλονικη εχει το προγραμμα ????

 

+1

μας ξεχάσατε εδώ :)

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Στην επομενη ευελεπιστω να δω περισσοτερους με iphone στα χερια :p

Ναι,,,, εγω εχω μπερδευτει...... δεν ξερω ποιο να παρω το iphone 6s ή το 6s plus :lol::p:lol::p

 

Να είμαστε όλοι καλά να τα ξαναπουμε σύντομα. Ή ατμόσφαιρα ήταν πολύ ωραία, παρόλο που υπήρχαν και κάποια iPhone. Ιδιαίτερη παρουσία βέβαια είχε το πλακάκι του Αλέξη.

Παρακαλω τον Αλεξη (al3x1k0) να αλλαξει avatar γιατι μου γεμιζει ολη την οθονη στο λαπτοτ μου :lol::p:lol::p:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω τον Αλεξη (al3x1k0) να αλλαξει avatar γιατι μου γεμιζει ολη την οθονη στο λαπτοτ μου :lol::p:lol::p:)

 

:lol::p:D:)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Yepp for sure ;)

 

Έλα ρε Mythozz. Επιτέλους να έρθει κάποιος να βγάλει μία σωστή φωτογραφία με ένα πραγματικό camera phone. Χαχαχαχα. Σε πειράζω φυσικά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...