Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχουν πει οτι απλά χρειάζεται να τηλεφωνήσεις στο PayPal και να τους δώσεις τον μοναδικό κωδικό που βγάζει μετά την αποτυχημένη προσπάθεια σύνδεσης τρ. λογαριασμού.

 

εχω ηδη συνδεδεμενο λογαριασμο, πριν απο τα cc, οποτε....λετε να πετυχει?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω ηδη συνδεδεμενο λογαριασμο, πριν απο τα cc, οποτε....λετε να πετυχει?

Δοκίμασε και πες μας, αφού έχεις ήδη δηλωμένο λογαριασμό. :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και πες μας, αφού έχεις ήδη δηλωμένο λογαριασμό. :)

 

ok, να δοκιμασω, εχει τα εξης στοιχεια : Payee , Payee's bank , PayPal IBAN και BIC, μονο αυτα δινει και τιποτε αλλο, επισης λεει οτι το ονομα μου στην τραπεζα πρεπει να ταιριαζει με αυτο του paypal, οκ ειναι ιδιο, μονο που στο paypal ειναι στα λατινικα ενω στο εμβασμα η eurobank το δινει στα ελληνικα, τι κανω?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με πιάνεις αδιάβαστο, δεν ξέρω τόσες λεπτομέρειες. :O

 

Καλύτερα όμως να περιμένεις μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα, για να "μηδενιστεί" το μηνιαίο όριο εμβασμάτων της τράπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Kαλήσπερα.Μηπως εχει προσπαθησει καποιος να βαλει λεφτα στην revolut με χρηση χρεωστικης καρτας;Καθε φορα που δοκιμασα(μια με mastercard και μια με visa)αφου περναω στοιχεια καρτας και βαζω ποσο και με πεταει στην σελιδα που πρεπει να βαλω τον προσωπικο μου κωδικο για να ολοκληρωθει η συναλλαγη,Απλα μενει μια ασπρη οθονη.Δεν προχωραει παραπερα.Εχει αντιμετωπισει κανεις τπτ τετοιο παρομοιο;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με πιάνεις αδιάβαστο, δεν ξέρω τόσες λεπτομέρειες. :O

 

Καλύτερα όμως να περιμένεις μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα, για να "μηδενιστεί" το μηνιαίο όριο εμβασμάτων της τράπεζας.

 

ακομη και τωρα να περασω εμβασμα, η εντολη θα εκτελεστει την δευτερα απο την τραπεζα, οποτε ειμαστε οκ, το θεμα ειναι με το ονομα που η τραπεζα το δινει ελληνικα ενω αυτοι το θελουν λατινικα, οπως και με το οτι πως θα καταλαβουν οτι ειμαι εγω? και ποιος ειναι ο λογαριασμος που εχω στο paypal? πως θα τα συνδυασουν αυτα τα δυο? η revolut δινει το reference number που σε καθε ενα τηλεφωνο που συνδεεται ειναι μοναδικος αριθμος... εδω πως γινεται?

Moυ ρθε τωρα, θα δουν απλα σε ποιον λογαριασμο paypal ειναι συνδεδεμενος ο λογαριασμος τραπεζης μαλλον....εμπειρια κανεις απο top up με bank account?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Kαλήσπερα.Μηπως εχει προσπαθησει καποιος να βαλει λεφτα στην revolut με χρηση χρεωστικης καρτας;Καθε φορα που δοκιμασα(μια με mastercard και μια με visa)αφου περναω στοιχεια καρτας και βαζω ποσο και με πεταει στην σελιδα που πρεπει να βαλω τον προσωπικο μου κωδικο για να ολοκληρωθει η συναλλαγη,Απλα μενει μια ασπρη οθονη.Δεν προχωραει παραπερα.Εχει αντιμετωπισει κανεις τπτ τετοιο παρομοιο;
Δεν νομίζω να γίνεται top up μέσω κάρτας. Αν γινόταν δεν θα χρειαζόμασταν τη revolut. Θα κάναμε αγορές κανονικά όπως μέχρι πριν τα cc (δηλαδή με κάρτα ελληνικής τράπεζας συνδεδεμένη στο paypal). Γι' αυτό όλοι κάνουμε top up μέσω εμβάσματος (transfer).
Link to comment
Share on other sites

ακομη και τωρα να περασω εμβασμα, η εντολη θα εκτελεστει την δευτερα απο την τραπεζα, οποτε ειμαστε οκ, το θεμα ειναι με το ονομα που η τραπεζα το δινει ελληνικα ενω αυτοι το θελουν λατινικα, οπως και με το οτι πως θα καταλαβουν οτι ειμαι εγω? και ποιος ειναι ο λογαριασμος που εχω στο paypal? πως θα τα συνδυασουν αυτα τα δυο? η revolut δινει το reference number που σε καθε ενα τηλεφωνο που συνδεεται ειναι μοναδικος αριθμος... εδω πως γινεται?

Moυ ρθε τωρα, θα δουν απλα σε ποιον λογαριασμο paypal ειναι συνδεδεμενος ο λογαριασμος τραπεζης μαλλον....εμπειρια κανεις απο top up με bank account?

Οπως είπα, δεν έχω κάνει τη διαδικασία και δεν μπορώ να σου πω. Πριν 3 μήνες είχα ζητήσει στοιχεία τράπεζας για να στείλω έμβασμα (μάλλον απο το άμεσο TopUp). Μαζί με το ΙΒΑΝ και τα υπόλοιπα, μου έδωσαν και ένα 10ψήφιο κωδικό για να το βάλω στο πεδίο "Κωδικός Ταυτοποίησης συναλλαγής". Τώρα δεν δίνουν κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με πιάνεις αδιάβαστο, δεν ξέρω τόσες λεπτομέρειες. :O

 

Καλύτερα όμως να περιμένεις μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα, για να "μηδενιστεί" το μηνιαίο όριο εμβασμάτων της τράπεζας.

Το όριο των 420€ ξεκινάει κάθε Σάββατο 00.01'

Link to comment
Share on other sites

Το όριο των 420€ ξεκινάει κάθε Σάββατο 00.01'

 

Το μηνιαίο όριο εμβασμάτων εξωτερικού κάθε τράπεζας εννοώ, όχι το ατομικό μας όριο για το ΑΤΜ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως είπα, δεν έχω κάνει τη διαδικασία και δεν μπορώ να σου πω. Πριν 3 μήνες είχα ζητήσει στοιχεία τράπεζας για να στείλω έμβασμα (μάλλον απο το άμεσο TopUp). Μαζί με το ΙΒΑΝ και τα υπόλοιπα, μου έδωσαν και ένα 10ψήφιο κωδικό για να το βάλω στο πεδίο "Κωδικός Ταυτοποίησης συναλλαγής". Τώρα δεν δίνουν κάτι τέτοιο;

δυστυχως, πρεπει να ειναι Verified U.S. Bank Account......... την πατησαμε....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Fire

έχει η eurobank αγγλικα στο i bank τις ; ε μπες και δες πως φαινεται το όνομα σου

 

εμένα π.χ. στην πειραιώς φαίνεται σωστά στα αγγλικά

 

σιγά μην θέλει και βίζα αμερικής :)))

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που έβαλε 1000+ ευρώ στην κάρτα revolut, οι συναλλαγές έγιναν τον ίδιο μήνα? Δεν υπάρχει όριο 500 ευρώ ανά μήνα?
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που έβαλε 1000+ ευρώ στην κάρτα revolut, οι συναλλαγές έγιναν τον ίδιο μήνα? Δεν υπάρχει όριο 500 ευρώ ανά μήνα?

 

1500 λέει η κάρτα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος που έβαλε 1000+ ευρώ στην κάρτα revolut, οι συναλλαγές έγιναν τον ίδιο μήνα? Δεν υπάρχει όριο 500 ευρώ ανά μήνα?

Tα 500 ειναι ανα λογαριασμο ανα τραπεζα ,

εγω εχω λογαριασμους στην Εθνικη , Πειραιως , Alpha , Eurobank ,

εβαλα 1500 στη revolut και 500 στο paypal τον ιδιο μηνα

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

1500 λέει η κάρτα

 

Δεν εννοούσα αυτό. Λόγω cc μπορείς να στείλεις μόνο 500 ευρώ το μήνα ανά λογαριασμό.

 

Tα 500 ειναι ανα λογαριασμο ανα τραπεζα ,

εγω εχω λογαριασμους στην Εθνικη , Πειραιως , Alpha , Eurobank ,

εβαλα 1500 στη revolut και 500 στο paypal τον ιδιο μηνα

Λύθηκε η απορία μου! Απλά έλεγα μήπως σου μπλόκαρε το έμβασμα η τράπεζα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ εστειλα 30 ευρω στο paypal μεσω τραπεζικου λογαριασμου, eurobank, για να δουμε......θα τα εμφανισει?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οκ εστειλα 30 ευρω στο paypal μεσω τραπεζικου λογαριασμου, eurobank, για να δουμε......θα τα εμφανισει?

Μια χαρά θα στα εμφανίσει. Όσοι είχαν κάνει link λογαριασμό στο paypal πριν τα cc έχουν σωθεί, ούτε προμηθεια, ούτε να μπλέκει με άλλες κάρτες, ούτε τιποτα, μονο με 1€ και είσαι κύριος.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα στα εμφανίσει. Όσοι είχαν κάνει link λογαριασμό στο paypal πριν τα cc έχουν σωθεί, ούτε προμηθεια, ούτε να μπλέκει με άλλες κάρτες, ούτε τιποτα, μονο με 1€ και είσαι κύριος.

 

μακαρι να εχεις δικιο......πραγματικα θα σωθω, τις προαλλες ειχα βαλει στο paypal 300 ευρω με send money και 12ευρω εκαναν φτερα!!! Οσο για την revolut θα δουμε κ απο κει τι γινεται, εστειλα κ εκει ενα 40 αρι....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να ανοίξω ένα λογαριασμούλη στη...Μάλτα για ώρα ανάγκης ;)

 

αξιοπιστο? καρτα μπορεις να εχεις? πες λεπτομερειες.......το θεμα ειναι hot.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

αξιοπιστο? καρτα μπορεις να εχεις? πες λεπτομερειες.......το θεμα ειναι hot.....

Εδώ http://www.tsig.gr/lang-el/forum/8-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/19436-NEMEA-BANK-MALTA συζητούν για τη συγκεκριμένη τράπεζα;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι, συζητάν για τη συγκεκριμένη τράπεζα, αλλά το τελευταίο ποστ είναι Μαίος του 2015. (πριν τα c.c.) Οπότε, κανείς δεν ξέρει τι συμβαίνει τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...