Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ μόλις πάτησα να κάνω verify card στο paypal, επιτόπου μου ήρθε στο κινητό ειδοποίηση από revolut με τον 4ψήφιο κωδικό. To paypal σου κρατάει $1 για την προσθήκη της κάρτας και $1,50 για να την κάνεις verify. Εννοείται σου τα επιστρέφει όλα τα ποσά μετά. Αν ανοίξεις την εφαρμογή revolut, στην αρχική σελίδα τι σου δείχνει? Εκεί έχει τις κινήσεις που έγιναν στο λογαριασμό. Εκεί πρέπει να φαίνεται το $1 (0,91 ευρώ θα λέει) και το $1,50 (θα λέει 1,39 ευρώ και ακριβώς από δίπλα Pp*XXXXcode όπου ΧΧΧΧ ο 4ψήφιοςε που θες).

 

Εκεί είναι το θέμα ότι σε εμένα φαίνεται η χρέωση 1$ και από τις 27/10 στο status γράφει pending το 1,50$ δεν εμφανίζεται πουθενά . Μπορεί να είναι πολύ εξυπηρετικοί αλλά εγώ για το paypal την ήθελα σε διαφορετική περίπτωση μου είναι άχρηστη . Δεν ξέρω τι να κάνω . Την ήθελα να κάνω αγορές αλλά τώρα μάλλον δεν γίνεται .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκεί είναι το θέμα ότι σε εμένα φαίνεται η χρέωση 1$ και από τις 27/10 στο status γράφει pending το 1,50$ δεν εμφανίζεται πουθενά . Μπορεί να είναι πολύ εξυπηρετικοί αλλά εγώ για το paypal την ήθελα σε διαφορετική περίπτωση μου είναι άχρηστη . Δεν ξέρω τι να κάνω . Την ήθελα να κάνω αγορές αλλά τώρα μάλλον δεν γίνεται .

 

Πρεπει να το επιλεξεις απο το Paypal Να γινει η χρεωση.Δεν γινετε μονο του!Πανε στο paypal μετα profile μετα add or edit credit card βρες την καρτα και πατα confirm (η κατι τετοιο νομιζω γραφει)Ωστε να γινει η χρεωση του 1.5 ευρω!To 1$ μην περιμένεις να γυρίσει γρήγορα....Όσο για το 1.5 θα γυρίσει σε 3-4 μέρες.Έμενα από της 22/10 ακόμα pending είναι το 1$.Κάποτε θα βρει τον δρόμο και θα γυρίσει :P

Edited by testatos
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το επιλεξεις απο το Paypal Να γινει η χρεωση.Δεν γινετε μονο του!Πανε στο paypal μετα profile μετα add or edit credit card βρες την καρτα και πατα confirm (η κατι τετοιο νομιζω γραφει)Ωστε να γινει η χρεωση του 1.5 ευρω!To 1$ μην περιμένεις να γυρίσει γρήγορα....Όσο για το 1.5 θα γυρίσει σε 3-4 μέρες.Έμενα από της 22/10 ακόμα pending είναι το 1$.Κάποτε θα βρει τον δρόμο και θα γυρίσει :P

 

Ρε φίλε χίλια ευχαριστώ το έκανα και αμέσως μου έστειλε τον κωδικό χρεώνοντας με 1,40 ευρώ .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε χίλια ευχαριστώ το έκανα και αμέσως μου έστειλε τον κωδικό χρεώνοντας με 1,40 ευρώ .

 

Είναι ανάλογα την ισοτιμία.Έμενα με χρέωσε 1,37

Link to comment
Share on other sites

Μολις εστειλα 48 ευρω με eurobank e-banking, το bic της τραπεζας το εβαλα χειροκινητα, για να δουμε.....
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι θα κανετε εσεις αλλα για μενα τελος το revolut!!! αν και ημουν απο τους πρωτους που το υπερασπιζομουν!

 

μεχρι στιγμης εχω στειλει 5 εμβασματα συνολικης αξιας 1000 ευρω. ολα τελεια εκανα τις αγορες μου μια χαρα χωρις κανενα προβλημα! τη δευτερα στελνω 250 ευρω γιατι ηθελα να αγορασω στο sportsdirect. λοιπον τα λεφτα μπαινουν τεταρτη μεσιμερι και τα βλεπω κανονικα στο revolut. την Πεμπτη το βραδυ ειχα συγκεντρωσει τα πραγματα που ηθελα και προχωραω την παραγγελια. με το που παω να πληρωσω μου βγαζει your card has declined from card issuer μου κανει περιεργεια και μετα απο πολλες προσπαθειες μπαινω στην εφαρμογη της revolut ωστε να επικοινωνησω μαζι τους... με το που την ανοιγω βλεπω balance 0!!!!!!!!! και στις προσφατες κινησεις αφαντο το top up!!! μπαινω στο chat τους περιγραφω τι εχει γινει και μου λενε δε βλεπουμε καμια κινηση τους στελνω με mail την αποδειξη εμβασματος δε μου απαντανε!!!!! και πλεον εχουν παψει να μου απαντανε και στο chat!!!

 

Λοιπον για μενα τελος το revolut απο εδω και περα το κολπακι με το send money στο paypal και ας εχει χρεωσεις! για μενα μην το ξαναχρησιμοποιησετε εκτος αν θελετε να ρισκαρετε τα λεφτα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι θα κανετε εσεις αλλα για μενα τελος το revolut!!! αν και ημουν απο τους πρωτους που το υπερασπιζομουν!

 

μεχρι στιγμης εχω στειλει 5 εμβασματα συνολικης αξιας 1000 ευρω. ολα τελεια εκανα τις αγορες μου μια χαρα χωρις κανενα προβλημα! τη δευτερα στελνω 250 ευρω γιατι ηθελα να αγορασω στο sportsdirect. λοιπον τα λεφτα μπαινουν τεταρτη μεσιμερι και τα βλεπω κανονικα στο revolut. την Πεμπτη το βραδυ ειχα συγκεντρωσει τα πραγματα που ηθελα και προχωραω την παραγγελια. με το που παω να πληρωσω μου βγαζει your card has declined from card issuer μου κανει περιεργεια και μετα απο πολλες προσπαθειες μπαινω στην εφαρμογη της revolut ωστε να επικοινωνησω μαζι τους... με το που την ανοιγω βλεπω balance 0!!!!!!!!! και στις προσφατες κινησεις αφαντο το top up!!! μπαινω στο chat τους περιγραφω τι εχει γινει και μου λενε δε βλεπουμε καμια κινηση τους στελνω με mail την αποδειξη εμβασματος δε μου απαντανε!!!!! και πλεον εχουν παψει να μου απαντανε και στο chat!!!

 

Λοιπον για μενα τελος το revolut απο εδω και περα το κολπακι με το send money στο paypal και ας εχει χρεωσεις! για μενα μην το ξαναχρησιμοποιησετε εκτος αν θελετε να ρισκαρετε τα λεφτα σας!!!

 

Πολύ σοβαρό το θέμα που προέκυψε και μας αναφέρεις.

Αν υπάρξουν εξελίξεις σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σοβαρό το θέμα που προέκυψε και μας αναφέρεις.

Αν υπάρξουν εξελίξεις σε παρακαλώ να μας ενημερώσεις.

 

εννοειται θα ενημερωσω!! και αν γυρισεις στην αρχη του θεματος ειμαι απο τους πρωτους που το χρησιμοποιησα και το υπερασπιστηκα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να εξαφανιστηκαν τα λεφτα ετσι απλα.

Οι μεταφορες εγιναν μεσω SEPA και τραπεζας, οχι western union ουτε με ταχυδρομικο φακελλο. (λεμε τωρα)

Ο παραληπτης ειναι η barclays, οχι καμμια χοντροκωλα εγγλεζα της συμφορας :P

Προφανως η εταιρεια δεν αποφασισε να τα κονομησει με ολοκληρα 250 ευρω.

Καπου ειναι τα λεφτα.

Αφηνω μια υποψια να εγινε κατι με τη μεταφορα στο sepa και να εγινε ανακληση του εμβασματος.

Λογικα θα εμφανιστουν στον ελληνικο λογαριασμο απο βδομαδα.

Βεβαια σε τετοια περιπτωση το τι ξερει το customer care εκει ειναι ενα θεμα.

Παρε εδω στη τραπεζα και ρωτα τους, με τον αριθμο εμβασματος. Μπορει κατι να ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα ακομα να φανουνε τα λεφτα.τους εστειλα με email την αποδειξη και περιμενω.αποστολη 27/10 16:00 eurobank.
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εμενα ακομα να φανουνε τα λεφτα.τους εστειλα με email την αποδειξη και περιμενω.αποστολη 27/10 16:00 eurobank.

 

τότε έκανες εσύ την αποστολή ή τότε φύγαν από την τράπεζα ;

η εβδομάδα είχε και αργία (από θέμα Ελλάδας) , μην αγχώνεστε στις 3-4 μέρες

 

Και με εμένα δεν έχουν φανεί τα χρήματα ακόμη , 30 ευρώ 28/10/15 απο Εθνική με ebanking.

 

εργάσιμες μέρες θέλει το έμβασμα ... , εσύ αν δε τα δεις την τρίτη τότε να αγχωθείς :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω χθες 29 του μηνός πρωι πρωι έστειλα 300 ευρω και χθές απόγευμα φάνηκαν στην εφαρμογή 150 μίλησα με εμαιλ έστειλα και το εμβάσματα αλλα ακόμα τίποτα. Για να δούμε θα φάμε καναν παπά ή απλά τούς ήρθε απότομα δουλειά και μπερδεύονται. Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε και εγώ τους έχω και πολύ εμπιστοσύνη παρόλο που έχουν καλή εξυπηρέτηση . Βλέπω ότι αργούν πολύ να βάλουν τα χρήματα .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν και εχω χρηματα τωρα στην revolut νομιζω η πιο safe λυση ειναι skrill!Κανεις με εμβασμα στον λογαριασμο που εχουν στο εξωτερικο γιατι αυτος στην alpha bank καθυστερουν και πρεπει να παρεις τηλεφωνο για να μπουν.Και ας εχει χρεωση 10 ευρω η καρτα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια άλλη εξήγηση για τις καθυστερήσεις, το κέρδος πού επενδύουν με τα χρήματά μας εστω και για λιγα 24ωρα. Θα φανεί
Link to comment
Share on other sites

Εγω αν και εχω χρηματα τωρα στην revolut νομιζω η πιο safe λυση ειναι skrill!Κανεις με εμβασμα στον λογαριασμο που εχουν στο εξωτερικο γιατι αυτος στην alpha bank καθυστερουν και πρεπει να παρεις τηλεφωνο για να μπουν.Και ας εχει χρεωση 10 ευρω η καρτα.

skrill και revolut ειναι συνεργαζομενες εταιρειες με πολλα κοινα.

Παντως τετοιου ειδους εταιρειες, αν ποτε αποφασισουν να φανε λεφτα, απλα εξαφανιζονται/κλεινουν.

100 ευρω εδω, 200 εκει, δεν αξιζει το κοπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να ρωτήσω στη eurobank για να βγάλω κάρτα για paypal αλλά μου είπαν οτι λόγω των capital controls δε μπορούν να μου κάνουν νεο λογαριασμό, οπότε έχω μείνει μόνο σην επιλογή της εθνικής. Στην εθνική έχω μια ΕθνοCash Plus Maestro, πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουν κάρτες που συνεργάζονται με paypal, τι χαρτιά χρειάζομαι κλπ.

Αυτό που δε ξέρω και θέλω να ρωτήσω εσάς είναι αν μπορώ να κάνω συναλλαγή με το vickmall.com μέσω paypal απο κάποια κάρτα της εθνικής, και ποιά θα είναι αυτή η κάρτα;

Χρεωστική Debit Mastercard? Πιστωτική go Mastercard? Πιστωτική go Visa? ποιά;;;;

 

Υ: Συγνώμη αλλά είμαι λίγο(πολύ) άσχετος σε αυτά :/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να ρωτήσω στη eurobank για να βγάλω κάρτα για paypal αλλά μου είπαν οτι λόγω των capital controls δε μπορούν να μου κάνουν νεο λογαριασμό, οπότε έχω μείνει μόνο σην επιλογή της εθνικής. Στην εθνική έχω μια ΕθνοCash Plus Maestro, πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν έχουν κάρτες που συνεργάζονται με paypal, τι χαρτιά χρειάζομαι κλπ.

Αυτό που δε ξέρω και θέλω να ρωτήσω εσάς είναι αν μπορώ να κάνω συναλλαγή με το vickmall.com μέσω paypal απο κάποια κάρτα της εθνικής, και ποιά θα είναι αυτή η κάρτα;

Χρεωστική Debit Mastercard? Πιστωτική go Mastercard? Πιστωτική go Visa? ποιά;;;;

 

Υ: Συγνώμη αλλά είμαι λίγο(πολύ) άσχετος σε αυτά :/

 

Ναι, λογικό είναι αφού η ΠΝΠ λέει ρητά ότι δεν ανοίγουν νέοι λογαριασμοί ή προστίθενται δικαιούχοι σε υπάρχοντες λογαριασμούς.

Αυτό που θα κάνεις είναι να δηλώσεις απώλεια της maestro (γιατί δεν κάνει ούτε για βρούβες η συγκεκριμένη) και να σου επανεκδώσουν κάρτα. Θα σου έρθει η καινούργια mastercard των ανέπαφων συναλλαγών, θα τη βάλεις στο paypal κι από κει θα κάνεις και το σταυρό σου, γιατί λόγω CC υπάρχει πιθανότητα να μην μπορέσεις να αγοράσεις ούτε με αυτή …

Ε, μετά θα βρεις τους γνωστούς τρόπους του send money στο paypal, με όποια χρέωση κι αν έχουν αναλόγως το ποσό που θα στείλεις .. κτλ κτλ κτλ.

 

Διάβασε και λιγάκι γύρω γύρω στο φόρουμ, δόξα τω θεώ, υλικό υπάρχει μπόλικο για εναλλακτικές οδούς, κτλ κτλ κτλ για αγορές από το εξωτερικό εν μέσω capital controls.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λογικό είναι αφού η ΠΝΠ λέει ρητά ότι δεν ανοίγουν νέοι λογαριασμοί ή προστίθενται δικαιούχοι σε υπάρχοντες λογαριασμούς.

Αυτό που θα κάνεις είναι να δηλώσεις απώλεια της maestro (γιατί δεν κάνει ούτε για βρούβες η συγκεκριμένη) και να σου επανεκδώσουν κάρτα. Θα σου έρθει η καινούργια mastercard των ανέπαφων συναλλαγών, θα τη βάλεις στο paypal κι από κει θα κάνεις και το σταυρό σου, γιατί λόγω CC υπάρχει πιθανότητα να μην μπορέσεις να αγοράσεις ούτε με αυτή …

Ε, μετά θα βρεις τους γνωστούς τρόπους του send money στο paypal, με όποια χρέωση κι αν έχουν αναλόγως το ποσό που θα στείλεις .. κτλ κτλ κτλ.

 

Διάβασε και λιγάκι γύρω γύρω στο φόρουμ, δόξα τω θεώ, υλικό υπάρχει μπόλικο για εναλλακτικές οδούς, κτλ κτλ κτλ για αγορές από το εξωτερικό εν μέσω capital controls.

 

Δε κατάλαβα γιατί να δηλώσω απώλεια της maestro ? άστην να υπάρχει...έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να υπάρχει θέμα να έχω και τις 2...

Όσο για το άλλο που είπες στο τέλος, για τη συγκεκριμένη αγορά που θέλω να κάνω, πολλά παιδιά λένε οτι εδώ και μέρες κάνουν κανονικά χωρίς πρόβημα αγορές αλλά κανένας τους δεν έχει κάρτα απο εθνική αλλά απο άλλες τράπεζες...μ' αυτό δε ξέω εγώ τι παίζεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι θα κανετε εσεις αλλα για μενα τελος το revolut!!! αν και ημουν απο τους πρωτους που το υπερασπιζομουν!

 

μεχρι στιγμης εχω στειλει 5 εμβασματα συνολικης αξιας 1000 ευρω. ολα τελεια εκανα τις αγορες μου μια χαρα χωρις κανενα προβλημα! τη δευτερα στελνω 250 ευρω γιατι ηθελα να αγορασω στο sportsdirect. λοιπον τα λεφτα μπαινουν τεταρτη μεσιμερι και τα βλεπω κανονικα στο revolut. την Πεμπτη το βραδυ ειχα συγκεντρωσει τα πραγματα που ηθελα και προχωραω την παραγγελια. με το που παω να πληρωσω μου βγαζει your card has declined from card issuer μου κανει περιεργεια και μετα απο πολλες προσπαθειες μπαινω στην εφαρμογη της revolut ωστε να επικοινωνησω μαζι τους... με το που την ανοιγω βλεπω balance 0!!!!!!!!! και στις προσφατες κινησεις αφαντο το top up!!! μπαινω στο chat τους περιγραφω τι εχει γινει και μου λενε δε βλεπουμε καμια κινηση τους στελνω με mail την αποδειξη εμβασματος δε μου απαντανε!!!!! και πλεον εχουν παψει να μου απαντανε και στο chat!!!

 

Λοιπον για μενα τελος το revolut απο εδω και περα το κολπακι με το send money στο paypal και ας εχει χρεωσεις! για μενα μην το ξαναχρησιμοποιησετε εκτος αν θελετε να ρισκαρετε τα λεφτα σας!!!

 

Δεν γινεται να εξαφανιστηκαν τα λεφτα ετσι απλα.

Οι μεταφορες εγιναν μεσω SEPA και τραπεζας, οχι western union ουτε με ταχυδρομικο φακελλο. (λεμε τωρα)

Ο παραληπτης ειναι η barclays, οχι καμμια χοντροκωλα εγγλεζα της συμφορας :P

Προφανως η εταιρεια δεν αποφασισε να τα κονομησει με ολοκληρα 250 ευρω.

Καπου ειναι τα λεφτα.

Αφηνω μια υποψια να εγινε κατι με τη μεταφορα στο sepa και να εγινε ανακληση του εμβασματος.

Λογικα θα εμφανιστουν στον ελληνικο λογαριασμο απο βδομαδα.

Βεβαια σε τετοια περιπτωση το τι ξερει το customer care εκει ειναι ενα θεμα.

Παρε εδω στη τραπεζα και ρωτα τους, με τον αριθμο εμβασματος. Μπορει κατι να ξερουν.

Έτσι είναι. Δεν χάνονται τα λεφτά έτσι απλά εφόσον η μεταφορά έγινε μέσω τράπεζας. Να απευθυνθείς στην τράπεζά σου εδώ και θα βρεθεί η άκρη η άκρη του νήματος.

Revolut's card provider is FCA regulated, meaning money you deposit is ring-fenced (in a Barclays account), so in the event there are problems with Revolut, the money's safe.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να εξαφανιστηκαν τα λεφτα ετσι απλα.

Οι μεταφορες εγιναν μεσω SEPA και τραπεζας, οχι western union ουτε με ταχυδρομικο φακελλο. (λεμε τωρα)

Ο παραληπτης ειναι η barclays, οχι καμμια χοντροκωλα εγγλεζα της συμφορας :P

Προφανως η εταιρεια δεν αποφασισε να τα κονομησει με ολοκληρα 250 ευρω.

Καπου ειναι τα λεφτα.

Αφηνω μια υποψια να εγινε κατι με τη μεταφορα στο sepa και να εγινε ανακληση του εμβασματος.

Λογικα θα εμφανιστουν στον ελληνικο λογαριασμο απο βδομαδα.

Βεβαια σε τετοια περιπτωση το τι ξερει το customer care εκει ειναι ενα θεμα.

Παρε εδω στη τραπεζα και ρωτα τους, με τον αριθμο εμβασματος. Μπορει κατι να ξερουν.

καταρχας δεν εχω κανει κανενα λαθος στο εμβασμα εχω στειλει αλλες 4 φορες εμβασμα και αυτη ηταν η πεμπτη...

δευτερον αν σου συμβει κατι αντιστοιχο θελω και στην περιπτωση σου να το αντιμετωπισεις ετσι ψυχραιμα

τριτον αν μου φανε τα λεφτα δεν μπορω να κανω απολυτως τιποτα δεν ειμαι καλλυμενος απο πουθενα αν γινει η στραβη και ας ειναι οσο σοβαρη τραπεζα θελει η barclays

τεταρτον αφου το αντιμετωπιζεις τοσο ψυχραιμα ανελαβε την ευθυνη και προτεινε το revolut και στους αλλους

και τελειωνοντας ειμαι ο πρωτος που σας προτεινε το revolut αλλα οτι θετικο εχω πει το παιρνω πισω. σας προτεινω ναχαλασετε οτι χρηματα εχετε στο revolut σε αγορες και καλυτερα να ακολουθησετε τη μεθοδο με το send money στο paypal...

εγω σας προειδοποιησα παντως αν πιστευετε οτι αξιζει το ρισκο συνεχιστε να χρησιμοποιειτε τo revolut

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μηπως εσεις που εχετε προβλημα με τα χρηματα παιζει ρολο που εχουν σταματησει τα εμβασματα μεχρι της 31/10/2015.

προσωπικοι αποψη πρεπει να τα τοκιζουν τα χρηματα μας για αυτο αργουν να τα βαλουν στο λαγαριασμο μας.

Edited by panosiq
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρησιμοποιήσει revolut αλλά εφόσον το έμβασμα είναι μέσω τράπεζας και έχεις την απόδειξη (ή και να μην την έχεις) γιατί λες ότι δεν είσαι καλυμμένος;

Και αν όντως τρώνε λεφτά θα μπορούσαν να εκδίδουν τραπεζικά προϊόντα με το όνομα MasterCard;

1000 ευρώ δεν είναι πολλά για έμβασμα λόγω cc; Μήπως εκεί είναι το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Δεν χάνονται τα λεφτά έτσι απλά εφόσον η μεταφορά έγινε μέσω τράπεζας. Να απευθυνθείς στην τράπεζά σου εδώ και θα βρεθεί η άκρη η άκρη του νήματος.

Revolut's card provider is FCA regulated, meaning money you deposit is ring-fenced (in a Barclays account), so in the event there are problems with Revolut, the money's safe.

Μα το λεει ξεκαθαρα, ειχε 250ευρω, και ξαφνικα το balance του εκανε φτερα.....σιγουρα μπορει τα χρηματα να μην χανονται αλλα τι μπορει να κανει σ αυτην την περιπτωση? Να παρει τηλ. την barcley? Και θα τον βοηθησουυυυυυυυυυνννννννν....... τρεχοντας!! Σημερα πατως στο chat, δεν μου φανηκε να μιλαω με ευρωπαιο, πιο πολυ κινεζο μου εκανε η συζητηση, κοφτες απαντησεις και χαλια αγγλικα, το λεω γιατι γνωριζω πολυ καλα την αγγλικη, και μιλαω με κινεζους πολυ συχνα, ειχε λοιπον την ιδια χροια η συζητηση, εκτος οτι κανουν ωρες να απαντησουν.... οσο για το bic code που η eurobank το δινει με την μορφη barcgb22xxx δεν ειχαν ιδεα..... εστειλα χθες 48 ευρω και μαλλον θα ειναι τα τελευταια απ οτι βλεπω, οσον αφορα το paypal μπορει να κανει κρατησεις αλλα you get what you pay for. Τελος στον φιλο που ειπε για western union να του πω οτι εκει τα χρηματα του οχι μονο ΔΕΝ χανονται αλλα εχεις και αμεσοτατο tracking που βρισκονται. Εδω στην revolut τα χρηματα σου ειναι σε ενα λογαριασμο της revolut και τα εστειλες ΕΣΥ! Επισης να τονισω οτι οι ελληνικες τραπεζες και συγκεκριμενα η eurobank δεν ηταν και πολυ προθυμη να εξυπηρετησει μεσω europhone banking για να κανω την αποστολη, οτι ρωτουσα δεν επερνα σαφη απαντηση....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...